Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 28.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Гледах "Прометей"! Яко е, но с пропуски  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано10.06.12 08:24



Преди няколко часа се върнах от киното. Гледах го на 3Д но не IMAX. Тук има и една друга разпространена система. Както и да е, 3Дто беше приятно.

Филма е як, направен е в стил "очаквайте продължение".

Има пропуски няколко броя - слабички персонажи, въпреки че новата "Рипли" я показаха че трае на гадости.

Разни недомислици, номер 1 от които е новия андроид, който се пада бая предходен модел на тези от "Пришълеца" а се показва мега-хакер - на прима виста отваря врати в извънземни съоръжения за секунди.

Липса задълбоченост, преследване и достатъчно съспенс.

Откривам и кражби на идеи от други филми - в началото има сцени дето са направо като копирани от "2001" а Шарлиз Терон са я докарали като терминаторката от Т3.

Въпреки това отваря врати за нови размисли с новата история и изглежда интересен въпреки изброеното.

Няма какво да се лъжем - всеки истински фен трябва да го види.

Аз въпреки недостатъците се накефих.



Тема Re: Гледах "Прометей"! Яко е, но с пропускинови [re: OgnenDemon]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано11.06.12 11:02



точно това е - Ридли се готви да прави нова трилогия /най-вероятно/. Лично мен филмът не ме грабна особено /доста е плосък сюжетът/. Iron Sky e къде къде по-добър по замисъл /а и по изпълнение/.

Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 11.06.12 11:02.



Тема няма такава тъпотанови [re: OgnenDemon]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.06.12 10:31



мина времето когато щом има ефекти е як. сега ефекти се правят като 2 и 2, не ме интересуват




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Гледах "Прометей"! Яко е, но с пропускинови [re: OgnenDemon]  
Автор lMSeed (Протос №1)
Публикувано24.08.12 20:04



"Няма какво да се лъжем - всеки истински фен трябва да го види. " Съгласен съм. но е много под стандарта на Ридли Скот, все едно той просто се е подписал под филма.
Слаби персонажи, слаб диалог и някои безумни действия : срещу теб идва извънземна корба, съска ти, а ти като истински биолог и подаваш ръка?!?! "Новата Рипли" е импрегнирана в стил Пришълец, изчезва, права си самоаборт, връща се и никой не я пита нищо... ?!? И още много безумни неща. Единственото хубаво е как напълно, е игнорирана историята от АвП сериите. И протоелийна накрая.

“Robin was desperate to come to Manchester United” says Sir Alex


Тема Re: Гледах "Прометей"! Яко е, но с пропускинови [re: OgnenDemon]  
Автор Zemedelec (ccw)
Публикувано29.08.12 22:38



Аз пък си искам парите обратно, толкова разочарован не съм бил откакто гледах през прозореца на едно кафене "Животното" с Роб Шнайдер.
Филма е слаб във всяко едно отношение освен интро-то според мен.
Сюжетът би трябвало да предизвика мгновен расстрел на автора!
Извинете, но... единственното ми обяснение за тъпотиите които правеха нашите хора е постоянно западащото образование...
Не може да кацаш, без първо да разузнаеш, да влизаш в обект без да разучиш дистанционно, да си свяляш скафандъра, щото си на кеф. Не може да се кефиш на неземен непознат насекомоид, който те гледа... и т.д. и т.п.

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема земеделец!?нови [re: Zemedelec]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано30.08.12 15:51



помислих си че съм попаднал в темпорална аномалия, от къде се пръкна бе?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: земеделец!?нови [re: zaphod]  
Автор Zemedelec (ccw)
Публикувано31.08.12 22:59



Дойдох да напиша една обява в съседната тема, видях "Прометей" и изригнах.
Недопустимо е да се толерира производството на такива неща, пилеят се пари дадени за sci-fi, после бъдещите инвеститори сочат резултатите и ходят да копат руда в Южна Америка, вместо да правят 5-тия Пришълец...



The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.

Тема Re: земеделец!?нови [re: Zemedelec]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.09.12 09:13



може пък да си одъртял вече, рейтинга на филма е висок, май просто фантастиката е жанр за дечица. това обяснява и липсата на хора в клуба - май порастнаха






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: земеделец!?нови [re: zaphod]  
Автор Zemedelec (ccw)
Публикувано09.09.12 20:06



Има хубави обяснения защо тъпотиите имат висок рейтинг - най вече поради факта, че в жанра рядко излиза каквото и да е или че въпросните оценители са ходели 2-3 пъти на кино в годината и това за тях наистина е добър филм, поради факта че имат бедна база за сравнение. По този начин редките жанрове и попкорн тъпотиите по комикси яко бустват нагоре - нормално е.

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: земеделец!?нови [re: Zemedelec]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.09.12 20:27



да но има и доста фантастични филми които се приемат зле. освен това единствения колега който се изказа положително за прометей беше на 21 години.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.