Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:11 06.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Разказ на лем, превод от руски?  
Автор silentangel (непознат )
Публикувано03.03.12 13:03



Здравейте,

има ли някой ентусиаст, който да преведе едно разказче на Лем (от спомените на Тихи, но този май не е издаван на български, чела съм го доста отдавна мисля в сп. Космос, но може и да греша и от книга да съм го чела, но си мисля че списанието беше, а и не го намирам из книгите...)

го намерих на руски, но ми е труден този език.
Много ще се радвам, ако се намери някой да го преведе Знам, че е трудно да се превежда, но разказът е къс, а и мн як



Тема Уредена си! Вече е преведен и то наскоро.нови [re: silentangel]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано05.03.12 22:30



В тази книга:

, издание 2009. Със сигурност се намира на пл. Славейков и по книжарниците. Разказът е на стр. 291. Има и още няколко по-рядко издавани на български език истории за Ийон Тихи.



Тема Re: Уредена си! Вече е преведен и то наскоро.нови [re: Phillip]  
Автор silentangel (непознат )
Публикувано06.03.12 11:28



Ti siguren li si, shtot zvezdni dnevnici sa savsem otdelna poredica (tozi e ot poredicata za "ïz spomenite na ijoon tihi")?

PS. kredor ne raboti izviniavam se za lat



Тема Да. Сигурен съм, понеже го имам това издание.нови [re: silentangel]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано06.03.12 12:19



Там има раздел "Спомените на Ийон Тихи" и разказът за проф. Коркоран е първия. Нали ти цитирах и страница.



Включени са разбира се всички възможни звездни дневници, откритото му писмо "Да спасим космоса" и разказ за дракона и още там разни неща с главен герой Тихи.

Редактирано от Phillip на 06.03.12 12:21.



Тема А дали ще е прекалено наглонови [re: Phillip]  
Автор silentangel (непознат )
Публикувано06.03.12 17:01



от моя страна, ако те помоля да го сканираш (само този разказ)?



Понеже не съм в БГ и ще ми е малко трудно, докато се докопам до него.........



Тема Чак да е прекалено нагло, не е -нови [re: silentangel]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано06.03.12 17:44



умерено нагло е.



В момента нямам достъп до скенер. Този в службата ни вече му се изтощи доста лампата и е мъка да се сканира на него. Все пак от поне 5 год. го яхаме често. А по разни места, които извършват такава услуга срещу заплащане не ми се ходи.
По-скоро мога да ти щракна с фотоапарата си страниците и да ти ги пратя. Правил съм го с документи и се чете прекрасно.
Пък и на мен може да ми се наложи да имам страници от някоя книга издадена в "не-БГ" и ти ще окажеш съдействие, нали?

Аре, ще си пишем на бележки да се доразберем ...



Тема Re: Чак да е прекалено нагло, не е -нови [re: Phillip]  
Автор silentangel (новак)
Публикувано06.03.12 18:16



Оке, разбира се!

Писах ти бележка





Тема Re: Чак да е прекалено нагло, не е -нови [re: Phillip]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано17.03.12 07:45



в момента и най-слабите фотоапарати имат резолюция която побира четливо цяла страница от вестник, мани ги тия скенери




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Уредена си! Вече е преведен и то наскоро.нови [re: Phillip]  
Автор Aяpa (същата)
Публикувано02.04.12 14:30



Разказът е преведен мноооого отдавна, още за списание Спектър, ето тук съм го качила:





Тема Re: Чак да е прекалено нагло, не е -нови [re: zaphod]  
Автор silentangel (новак)
Публикувано06.04.12 02:39



здр Иво., ами то и с тел. даже става, ама не ми дойде на акъла. отдавна не съм се занимавала, дори пц нямам


Благодаря още веднъж!! , ако някой друг иска да го чете




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.