Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 05.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Тема Марснови  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано17.08.11 11:35



Сега прочетох "Марс" на Бен Бова, защото ми попадна съвсем случайно, не бях чел преди това от него. Доста ми хареса, отдавна не бях чел научна фантастика която да ми хареса толкова. И е точно това което аз разбирам под научна фантастика. Предполагам, че всичките му книги са такива. Препоръчайте някоя друга.



Тема Re: Марснови [re: harish_chandra]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано17.08.11 21:31



Имам усещането, че си човек, на когото няма лесно да може да се препоръча нещо, което да ти хареса, но все пак няколко предложения (редът е случаен):
1) След като се прочел "Марс" и ти е харесала, вземи прочети и продължението: "Завръщане на Марс" (без гаранции за същия резултат)
2) трилогията "Еон" на Грег Беър (и други неща от него)
3) поредицата "Галактически център" на Грегъри Бенфорд
4) Brasyl by Ian McDonald
5) Може би "Контакт" на Карл Сейгън, ако по някаква случайност си се разминал с нея
6) Определено четирилогията "Хиперион" на Дан Симънс (много дебели и с голяма инвестиция на време, но заслужаващи си)
7) Някои книги на Азимов (просто имам усещането, че не си запален всеконсумиращ любител на фантастиката, затова си позволявам да предположа, че има класически произведения, които не са ти попадали): за начало "Самите богове"

"Let's have some new cliches"
Samuel Goldwyn


Тема Re: Марснови [re: ivz]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано17.08.11 21:46



Аз питах за книги конкретно от този автор, но и други може.

1) Ще я потърся, аз щях да почна каквото намеря от него, но ще погледна първо тази.
2) Не съм ги чел. Погледнах кориците в нета сигурно ще ми харесат.
3) Тази я бях почнал, прочетох първите четери, но с отдалечаване на времето от настоящето ставаха по-малко интересни и останалите не съм ги търсил.
4) Не съм я чувал, ще потърся.
5) Гледал съм филма, не знам дали това ще развали кефа да чета книгата.
6) Погледнах какво пише във уикипедията, не съм сигурен дали ще ми допадне, ако не намеря нищо от другите тогава.
7) Тази съм я чел, но си прав имам големи пропуски, така че може и класика да препоръчваш, даже така може да е по-добре.



Тема Re: Марснови [re: harish_chandra]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано18.08.11 00:36



В отговор на:


5) Гледал съм филма, не знам дали това ще развали кефа да чета книгата.




Лошо...
Но пък книгата бързо ще заличи лошите спомени от филма



Тема Re: Марснови [re: harish_chandra]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано18.08.11 11:45



Не ти препоръчах от Бен Бова, защото съм чел съвсем малко от този автор и то преди много време.
Като автор, който на мен ми харесва, мога да ти препоръчам Neal Stephenson - почти всичко от него (сега се очаква с голямо нетърпение новата му книга Readme).

"Let's have some new cliches"
Samuel Goldwyn


Тема Re: Марс [re: ivz]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано19.08.11 00:27



Отдавна се каня да прочета Anathem, но имам само пиратско електронно копие и все подхващам нещо друго. Преди време ми препоръчвахте Cryptonomicon, не си спомням кой точно, но и при нея е същото положение. Ще взема да си ги купя за да ги прочета.



Тема Re: Марснови [re: harish_chandra]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано19.08.11 10:46



"Криптономикон" ти я препоръчах аз като книга, свързана с математиката (и дълбоко с криптографията). Лично аз бих я прочел без угризения като файл, било то пиратски, корсарски или какъвто и да е. Имам я като книжно тяло (и бих ти я дал за четене). Има я в eBay на цена от $1.59 (меки корици, втора ръка) до $300 - подписана, първо издание. Въпрос на вкус.
"Анатема" не мога да намеря време да я захвана - тя е 960-странично продължение на "Бароковия цикъл" (т.е. хубаво е да си прочел тази трилогия -2350 стр, - преди да се захванеш с "Анатема") и като се има предвид какви са книгите му, не е нещо, което да прелистиш между другото. За Readme се говори, че е по-лека.

"Let's have some new cliches"
Samuel Goldwyn

Редактирано от ivz на 19.08.11 10:50.



Тема Re: Марснови [re: ivz]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано19.08.11 13:41



Да, мислех, че си ти, но не бях сигурен. Е, в такъв случай, ще ги карам в този ред.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.