Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 26.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Авт. права и кой какъв е в БГ фендъм (офф/флейм!)нови  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано18.01.11 22:51



Днес си жертвах очите са един час да изчета форумите, по препоръка на разни приятели. Мъка и тъга. В sf-sofia.com не пиша защото трябва регистрация, пък и искам да споделя с повече хора откритието си как великият Иван Богданов, известен защитник на правата на феновете и борец против тиранията на гадовете Вузев и Пратчет се е обърнал на 180 градуса и защитава с открити гърди правата на фантастичните поети срещу гадовете съставители на апокрифно издание Славов и Карапанчев. Чети, народе:
http://sf-sofia.com/forum/index.php?f=1&t=26479&rb_v=viewtopic
http://sf-sofia.com/forum/index.php?f=1&t=26472&rb_v=viewtopic
Извод - не си струваше единия час и изобщо не си струва да се четат форумите. :(



Тема Re: Авт. права и кой какъв е в БГ фендъм (офф/флейм!)нови [re: valio_98]  
Автор Бorдaнoв (член)
Публикувано19.01.11 07:44



Вальо, преди години ти казах, че си глупак.
Защо се мъчиш да го потвърждаваш?
Иначе благодаря за рекламата.
Ако бяха активни линковете даже щеше да е по-добре, да може да влезе Гугъл.

Както се казваше един добър театър - Кичо, я си гледай английския.



Тема Re: Авт. права и кой какъв е в БГ фендъм (офф/флейм!)нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Diletanta (член)
Публикувано19.01.11 08:44



Ех, Богданов, и двамата с Вальо като подхванете темата за авторски права, скоро се стига не до театър, а до по-точното му някогашно название - "народно позорище".
Но Вальо наистина си е загубил времето с онази тема. Ти че си формално прав, не оспорвам. Лошото е, че от упоритото ти заяждане твоята правота стана нелепа. Опонентите ти пък не спазиха добрия тон и не проявиха лаконичното здравомислие, единствено уместно спрямо един форумен трол. Защото тъкмо така се прояви отново - пролича много скоро, че просто искаш да си начешеш крастата. А защо имаш такава потребност, ти си знаеш. И реклама не си направи, не се заблуждавай.


(Бъзикам се тук, защото и аз нямам намерение да се регистрирам в онзи форум. Джафкането там много напомня за махленски свади, а репертоарът на шепата изпълнители отдавна ми е познат.)

"И тогава дойдоха добрите чудовища с брадвите..." - (много) млад автор

Тема Re: Авт. права и кой какъв е в БГ фендъм (офф/флейм!) [re: Бorдaнoв]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано19.01.11 11:30



[url]http://sf-sofia.com/forum/index.php?f=1&t=26479&rb_v=viewtopic [url]

Ето така, на когото му се четат гадости - да чете. И едно допълнение (хипотеза) по въпроса защо като са цунали парите господата Станислав Михайлов и Иван Богданов не са осъдени?
1. Не за всяко извършено престъпление се стига до присъда (адвокат Джим Ойген може да потвърди) Това, че някой не е осъден не означава, че няма престъпление.
2. С такъв адвокт като Станислав Михайлов , трудно може да бъдат осъдени извършителите.

(адвокат Джим Ойген би трябвало "по варненска линия" малко/много да е запознат) Човекът е станал впоследствие председател на Държавната агенция по вземанията, а в момента е обявен за издирване като поръчител на убийство.
[url]http://www.hamali.bg/blog/535/[url]
Който иска да узнае повече що за човек е Станислав Михайлов - да му пише името в гугъл и да чете (и хубави снимки има)
Та Богданов, ето още малко "реклама" за теб и твоя бивш съратник. С това искам да ти кажа, че не ме е страх от такива твои авери, та ще ме е страх да седна да пия бира с тебе. Не ме е страх, гнус ме е... Така че забрави за бирата.
Пък съм и стар човек вече, от какво да ме е страх?
"Дедушка старый гранату нашел.
Дедушка старый к Обкому пошел.
Дернул колечко, бросил в окно,
дедушка старый - ему все равно."

Само се чудя кой глупак е по-морален? Хайде изчезвам по горите за няколко дни да подишам чист въздух, че ще стане много "задушевно".



Тема Re: Авт. права и кой какъв е в БГ фендъм (офф/флейм!)нови [re: Гeнepaлa]  
Автор A_Slavov (непознат )
Публикувано19.01.11 19:33



Лицето Иван Богданов (самоназовало се Одисей) - ИБО неведнъж разнасяло псевдоинтелектуалната си смрад в нашия форум, отново ни "прикова на позорния стълб" разяснявайки аморалността на нашето желание да издадем 40 броя на стихосбирка с фантастична поезия, чисто наша, вътрешно-клубна инициатива, съставена от нас и за наши членове.
Лицето ИБО се учудва защо смесваме личността му с дискусията - ами след като обвинението е морално, не можем да не разгледаме морала на обвиняващия.
Няма смисъл да повтарям за многократните му кражби: 6000 лв фондационни, 600 лв. от Калин Ненов и др., лицето ИБО като професионален интригант знае, щом няма присъда черно на бяло е чист като сълза, той твърдо отстоява принципа, че дори и прилюдното разобличение на съавтора му от първата кражба, поръчал убийство и забягнал зад граница, не хвърля сянка върху безупречната му "репутенция". Защото ДЕБЕЛОКОЖИЕТО е едно от най-главните му оръжия.
Интересен е въпросът, защо лицето ИБО не не сее интригите си във собствения форум на Буквите ами се влачи в нашия форум? Ами много просто - там където си вади хляба, не си вади "другото", че току-виж му пострадала "далаверката".
Лицето ИБО е типичен социален мутант, развил се в "плодотворната" радиация на новото време: "не хванат - не е крадец", "раздаването на морални присъди е най-доброто прикритие на собствената аморалност"
И понеже тази нечистоплътна дискусия започна с поезия, ще завърша с Бурмовия стих "Социалния мутант", където прекрасно е описал породата Му:

Дали с кардинала или с Ницше,
дали със Маркс или със Епикур,
дали е капитал или е притча,
а може би неизявен сладур?

Дали е подсъзнание с комплекси,
дали е трубадур и философ,
дали е съвест или куп рефлекси,
и спекулира с Фройд или с Павлов?

Дали не мисли нищо гласно,
дали е редник или вожд,
и без да е за миг надкласов,
когато е ужасно общ -

Дали е прост като фашизъм,
и бюрократ като "народна воля"
играе ли на комунизъм
във някаква епизодична роля,

или направо от пиедестала
ни цели с гъобелсовия параф:
дали е свръх-човек в залата,
а в леглото си еснаф?
....
Къде с късмет или със връзки,
къде със ум или с талант,
но винаги жесток и дързък
е социалният мутант.
....
Дълбок като безперспективност,
бездънен като сив поток,
неговата свръх активност
е по-голяма от урок.

Редактирано от A_Slavov на 19.01.11 19:35.



Тема Re: Авт. права и кой какъв е в БГ фендъм (офф/флейм!)нови [re: Diletanta]  
Автор Бorдaнoв (член)
Публикувано20.01.11 14:02



A, използвам ги като фокусна група основно. В първоначалния си вариант Ефремов и Буквите доста си приличаха, даже имаха общи членове.
Доста показателна е историята на клуба. Да събереш 20 000 мами е едно, но да удържиш група интелектуалци доста време е трудна задача и уроците от Ефремов ми помогнаха доста.
В случая ме интересуваш обществената нагласа за такова издание и ми хареса реакцията, а даже дадоха и юридическо решение.
След като излезе книгата ще тествам и сред приятелите ми във фейса (представителна извадка)/ Ако и там се възприема добре, това ще отвори пътя на бутиковото книгоиздаване.
А оня форум е добра фокусна група, тъй като се наблюдават няколко стандартни архетипа, отношенията са изяснени отдавна и рядко има промяна в мнението на участниците в дискусията, а най-вече рядко мислят на ниво, на което могат да обхванат проблема повече от първосигнално.
А и аз лично съм си нарочил няколко лица за провала на този, дирския, доста свестен клуб и ще си го тормозя до край.
Тоя рода караници не ме натоварват, а и поради сравнителната изолация на клуба, не могат да прескочат в други пространства.



Тема Re: Авт. права и кой какъв е в БГ фендъм (офф/флейм!)нови [re: A_Slavov]  
Автор Xeм rpoзeн, xeм нaxaлeн (Винаги прав)
Публикувано20.01.11 20:19



http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=fantasy&Number=1946809950&page=0&view=collapsed&sb=9&part=



Тема Re: Авт. права и кой какъв е в БГ фендъм (офф/флейм!)нови [re: Xeм rpoзeн, xeм нaxa]  
Автор A_Slavov (непознат )
Публикувано21.01.11 12:52



ИБО преживяхме те нищожество.
И по площадите да тръгнеш да крещиш, че има по-големи маскари от тебе, пак няма да прикриеш жалката си диагноза.
Убийствено точно го е казал Бурмов:

Не крещиш на сън или на яве,
тихичко промъкваш се напред.
Такa, умрял за лошите прояви,
живееш като много лош поет.

Напразно търсиш път към себе си,
засищаш с нищо несъбуждан глад
препъваш се във мисли и потребности
и в някакъв неизраходван свят.

И тъй, сред падналите камъни,
свидетели немислещи, но съдещи
застиваш като недодялан паметник
на собственото бъдеще.

С това затварям празната страница ИБО, и отивам да правя интересни и смислени неща.
А ти, като не си способен на това, продължавай да се самоутвърждаваш чрез борба за титлата: "Заслужил форумен трол".



Тема Re: Авт. права и кой какъв е в БГ фендъм (офф/флейм!)нови [re: A_Slavov]  
Автор Xeм rpoзeн, xeм нaxaлeн (Винаги прав)
Публикувано21.01.11 14:34



Сигурен ли си, че аз съм той?



Тема Re: Авт. права и кой какъв е в БГ фендъм (офф/флейм!)нови [re: valio_98]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано21.01.11 18:32



Какво общо има Пратчет с фантастика? Ако не се лъжа, тука (в това, което си писал) става дума за книгите му за Диска (въпреки че има и други), които са "пародия на фентъзи". Така че, пишете в клуба за фентъзи, не тук...

ЕДИТ: От друга страна, си написал, че е OFF топик...
Все пак, мисля че тази тема е за Тери Пратчет и/или Фентъзи клубовете, а там май не си я пуснал??





Редактирано от Naki на 21.01.11 19:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.