Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 22.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: тъжна вестнови [re: zaphod]  
Автор Aяpa (същата)
Публикувано29.06.10 13:03







Тема Re: моделинови [re: zaphod]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано29.06.10 16:01



има един модел при продуцирането на музика - групата обявява на сайт проект за албум или песен с цена за записването/издаването му.

феновете/юзърите бидват за тези проекти, като плащането не се осъществява докато не се съберат "обещания" за цялата сума. (фактически като приордър действа, но без да се плаща докато не е сигурно, че ще има продукт)

съответно продукта се реализира чак когато е предплатен. оттук нататък сам се сещаш, че допълнителното разпространение чрез свободно плащане всъщност работи само като допълниение - работи.

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема Re: тъжна вестнови [re: zaphod]  
Автор svetlyo_II ()
Публикувано29.06.10 21:53



Освен това организаторите не могат да работят със снайпер.



Тема Re: тъжна вестнови [re: zaphod]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано30.06.10 21:47







Тема Re: тъжна вестнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано01.07.10 09:45



тая сцена от филма е много популярна за пародии






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: тъжна вестнови [re: Diletanta]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано07.08.10 02:14



За някои неща си прав, разбира се - не бива авторските права да са за толкова дълъг период; четенето би трябвало да е достъпно, а не скъпо удоволствие; нещата трябва да бъдат уредени законово и т.н.
Но съм на мнение, че това се отнася за книги в оригинал, в частност за българските. И то, забележи, само за тези, чиито автори са съгласни.
Ако някой БГ автор е "комерсиален тип" и не е навит творбите му да бъдат разпространявани безплатно? А кой плаща на преводачите? Трудно се намират адекватни отговори на тези въпроси. В тези случаи Читанката е извършила кражба, както и да го погледнеш.

Ето тук:

може да прочетеш пълното ми мнение по въпроса. Доста съм се разпрострял, защото темата ме интересува живо.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.

Тема Re: тъжна вестнови [re: Diletanta]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано08.08.10 18:28



За заблудите с тиражите - абе понякога са смехотворни.


В момента чета "Списъкът на седемте" на Марк Фрост, издание на "Бард". Загледах се - английска, пъров издание, 1995. До тук - добре. Обаче коричната цена е 7,99лв. Тъййй - в ония времена отпреди деноминацията няма как да се издаде книга с подобна цена. Извода за мен е ясен, само дето аз нямам никакво намерение да насъсквам ГДБОП или данъчните.



Тема Re: тъжна вестнови [re: Kopo]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано08.08.10 20:59



Това сигурно минава като допечатка, а не ново издание.
Онази цена беше 142 лв.

"Thanks, you don't look so hot yourself"
(on being told he looked cool)
Yogi Berra


Тема Re: тъжна вестнови [re: ivz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано08.08.10 21:29



По моя оценка "допечатката" е 10 години по-късно. Това не трябва ли дас е води ново издание все пак?



Тема Re: тъжна вестнови [re: ivz]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано08.08.10 23:09



Именно
А за допечатките не плащат на преводачите ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.