Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 22.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За спасяването на НАО - Роженнови  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано25.05.10 23:25



Ако орязването наполовина на бюджета за издръжката на Националната астрономическа обсерватория на връх Рожен доведе до нейното затваряне или ликвидиране, българската и европейската наука ще изгубят един безценен наблюдателен и изследователски комплекс. За да не се случи това, можете да подкрепите петицията на този адрес:





Тема За спасяването на бла бла бланови [re: cineman]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.05.10 09:02



Много ми е интересно, наистина ли вярваш, че подписването на една петиция, ще спаси обекта?
Всеки ден във фейсбук и по имейл получавам покани за разни петиции и събития и идиотщини, които няма как да имат резултат, ама понеже хората са добри по характер, но безкрайно мързеливи - това е най-лесният за тях начин да покажат, че са добри и че ги е грижа - без да свършат никаква работа. Каква работа си свършил според теб като сложиш един подпис?
Каква работа си свършил според теб, когато си гласувал и си избрал поредния алчен егоист в парламента? Въпросът е риторичен. А каква работа би свършил, ако вярваш, че всяко нещо, което искаш да постигнеш - зависи само от теб и никой друг. Тогава, ще видим дали наистина това нещо е важно за теб.
Та за да не бъде този постинг просто празни приказки, ще ти дам и едно възможно решение (ако отделиш малко време в креативно мислене, съм сигурен, че ще намериш още доста други):
Аз ти предлагам, вместо да подписваш петиции и да си вярваш, че си свършил нещо - да потърсиш спонсори, които харесват астрономията.
В единия случай - драскаш един подпис и си лягаш доволен (и заблуден), че си свършил нещо; в другия случай - не спираш да действаш, докато наистина не свършиш нещо.

Няма да цитирам народни мъдрости за вълци, ама е ясно в кой от случаите поне нещо ще бъде свършено.

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: За спасяването на бла бла бланови [re: Paganel]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано29.05.10 19:19



Виж колко и кои хора вярват, и после си задавай риторични въпроси...
Двете хиляди (засега) подписа могат и да не помогнат пряко, но тази петиция ще разбуни европейската и световната астрономическа мисъл и така все ще се намери някакво решение на проблема. Аз може и да не намеря спонсори, но някой от тези две хиляди души все ще намери.
Аман от неверници! Вярата в успеха на една кауза поне е безплатна!
Предполагам, че си гледал или поне чел "Изкуплението Шоушенк"?



Тема Re: За спасяването на бла бла бланови [re: cineman]  
Автор svetlyo_II ()
Публикувано30.05.10 18:09



Ако наистина искаме да помогнем, трябва да се намери начин да се редактира стойността на гласувалите на сайта. Така няма да има нужда всеки отделен човек да гласува.



Тема Re: За спасяването на бла бла бланови [re: svetlyo_II]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано30.05.10 21:36



Ех, много сложно стана...





Тема Re: За спасяването на бла бла бланови [re: cineman]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано01.06.10 22:03



Виждам, че си приел постинга ми за заяждане и даже не си се опитал да ме разбереш... още повече, че ми цитираш история, която подкрепя на 100% това което аз казах... както и да е .. жив и здрав :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: За спасяването на бла бла бланови [re: Paganel]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано02.06.10 02:57



Чакай сега, аз съм никой, за да върша работа на обсерваторията. Но мога да разкудкудяквам кокошки и да разлайвам кучета...


А в оная история нещата станаха с непрекъснато пускане на писма - всяка седмица, в продължение на много години, нали си спомняш?



Тема Re: За спасяването на бла бла бланови [re: cineman]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано03.06.10 08:31



Спомням си отлично. Ама нещо не си я доразбрал. За него това беше важно и той отделяше време всеки ден в продължение на години за да постигне нещо... Ти подписваш петицията за 5 секунди и се радваш колко много си свършил... Сега разбираш ли ме? Ако почнеш да правиш такива петиции всеки ден в продължение на години - можеш и да сшършиш нещо... Обаче , за разлика от него - ти не си в затвора и би могъл да свършиш много повече - само че няма да го направиш, защото си "никой, за да вършиш работа на обсерваторията". Пфффт. Ноу мор комент.

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: За спасяването на бла бла бланови [re: Paganel]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано03.06.10 14:34



Ясно. Няма добро дело ненаказано...

Редактирано от cineman на 03.06.10 16:45.



Тема Re: За спасяването на бла бла бланови [re: Paganel]  
Автор Aяpa (същата)
Публикувано09.06.10 12:00



Всеки ден във фейсбук и по имейл получавам покани за разни петиции и събития и идиотщини, които няма как да имат резултат, ама понеже хората са добри по характер, но безкрайно мързеливи - това е най-лесният за тях начин да покажат, че са добри и че ги е грижа - без да свършат никаква работа.

Аз се подписах, но си напълно прав. Направихме сайт за подпомагане на домовете за деца с увреждания, който има хиляда и кусур почитатели във фейсбук, но нито един от тези хора не е дали един лев за каузата. Почитател и правещ са две различни неща, с петициите е същото - разпространява се информация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.