Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:32 26.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема поради липса на теми - какво четем (2010)нови  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.01.10 08:29



Клуба застрашително опустя. Отдавна не е имало хубава тема с много караници и финално заключване от модератора. Като няма риба и рака е риба, както се казва, та:
четрилогията за андроидчето електроник и оригинала му сироежкин, на велтисов. на български бяха събрани в една книга, със заглавие "победителят на невъзможното", но се оказа че оригинално това е само втората част. като бях малък тая книга ме хвърли във възторг, та реших да си припомня детството. пълна е с наивен соц оптимизъм, преливащи от творческо дръзновение пионерчета, и други забавни неща. помня че от тая книга научих за теоремата на ферма, питагоровата теорема и многомерните пространства (макар че не разбрах какво са).
преди нея се пробвах да чета няква архаична фантастика, "зловеща бариера", но ми изтъпя и не я дочетох.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: поради липса на теми - какво четем (2010)нови [re: zaphod]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.01.10 19:35



Започнах годината с пълната версия на "Тъмната страна" на Веселин Бурков. Отне ми доста време, но не съжалявам (определено може да стане и по-добра с преработка).
Сега съм на вълна Дозорите - прочетох "Дребен патрул" на Лукяненко, а сега преполових "Ликът на Черната Палмира" на Василиев. Лейзи се беше изказал неласкаво за нея, но до тук аз съм много доволен.



Тема Re: поради липса на теми - какво четем (2010)нови [re: Kopo]  
Автор Бorдaнoв (непознат )
Публикувано22.01.10 11:11



Палмира показва бойната страна на дозорите. Разклонение по което Лукяненко не е тръгнал.
Но пък по него става по-добър филм.



Тема Re: поради липса на теми - какво четем (2010)нови [re: Kopo]  
Автор Пивo (куче)
Публикувано22.01.10 15:25



Ей като сме на руска вълна... Прочетох(дочетох) на руски (леле ужас Пиво чете на руски) "Лорд с планетьй земля" на въпросния Лукяненко.

Може да се преведе на български, малко разнообразие от безумното дозорно нищене.

Ad astra per aspera


Тема Re: поради липса на теми - какво четем (2010)нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано23.01.10 15:15



И да, и не.
Бойната операция си беше част от преплитащите се интриги на Светли, Тъмни и Инквизиция.
Примерно бойните сцени в Дневен и Нощен дозор са по-подробно описани, в "Ликът на Черната Палмира" сблъсъците основно са между групи магове извън категория и Велики.



Тема Re: поради липса на теми - какво четем (2010)нови [re: zaphod]  
Автор alvin (orange)
Публикувано23.01.10 16:52



"Водородната икономика" на Рифкин. Обаче я чета бавно и славно, междувременно съм подхванал нещо на Хюлик и нещо на Кестнер.

- няколко думи от читателя

Тема Re: поради липса на теми - какво четем (2010)нови [re: alvin]  
Автор Бorдaнoв (непознат )
Публикувано23.01.10 18:19



"Трима мъже в снега" е книга точно за това време:)))



Тема Re: поради липса на теми - какво четем (2010)нови [re: alvin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.01.10 20:48



я раздуй за тая водородна икономика, може да стане хубава караница






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: поради липса на теми - какво четем (2010)нови [re: zaphod]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано24.01.10 22:58



Започнах годината ударно, със Спектър на Лукяненко за два дни, след което вече трета седмица мъча Станция Пердидо... оригинални идеи, добре написани, но мрачна, по гадния начин някакси.. нямам драйв да я дочитам, чудя се дали да я мотая до края или да хвана нещо друго...

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: [re: ladyMarian]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано24.01.10 23:33



точно - авторът е ок, но това което описва е отблъскващо

Never attribute to malice what stupidity can explain.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.