Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 22.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано24.01.10 23:51



Миевил е дори много ок, въпреки че не съм му чела нищо друго. Класата в писането прави впечатление, дори когато съдържанието ти оставя дъх на разложена плът и крематориум.

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re:нови [re: ladyMarian]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано25.01.10 08:50



брей, звучи яко, нави ме






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: поради липса на теми - какво четем (2010)нови [re: ladyMarian]  
Автор deadface (екзорсист)
Публикувано25.01.10 14:39



На мен втората част (тя книгата е една, но Инфодар са я разделили на две) ми хареса много повече от първата. Заслужава си да се прочете именно заради идеите - отдавна не ми беше попадало четиво с повече оригинални идеи накуп. Доколкото разбирам, Миевил е написал още два романа, действието в които се развива в Бас-Лаг, обаче едва ли ще ги видим у нас.





Тема Re: поради липса на теми - какво четем (2010)нови [re: deadface]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано25.01.10 19:31



ИнфоДАР напоследък издават доста интересни книги (зпочнаха и собствена номерирана поредица), така че може и още нещо на Миелвил да се появи в обозримо бъдеще. Армидриймър писа, че този роман минавал за най-слабия на автора.



Тема Re: тъпо и упорито теми - какво четем (2010)нови [re: zaphod]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано25.01.10 19:32



Започнах за втори път "Мастилото" на Хал Дънкан и съм решен този път да не дезертирам.





Тема А какво ще кажете за Хеликониите?нови [re: zaphod]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано25.01.10 20:35



На Браян Олдис - трилогия, уж "епос" с умерена дебелина, Пролет-Лято-Зима.
Преди няколко години си ги купих чисто нови за жълти стотинки от сергия в Копривщица ли беше, Тетевен ли, по време на импровизирана мързелива семейна почивка на сравнително тихо място. Прочетох "Пролет" и ЗАчетох "Лято". Като че ли става за четене по време на импровизирана мързелива семейна почивка на сравнително тихо място.


Ще видим, до лятото има още ...

П.П. Като по-малък, далече преди бурния SciFi издателски напън у нас, случайно ми попадна западно списание от ранга на Паралели, където се представяше, може би премиера, "Хеликония Зима". И имаше голяма готина картинка на корицата, с фагора. Още тогава си рекох - сигурно това е фантастика, та дрънка.



Тема Re: А какво ще кажете за Хеликониите?нови [re: Phillip]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано25.01.10 20:55



Много, много трудно ги изчетох. Идеята като цяло не е лоша, но разказът...



Тема Re: поради липса на теми - какво четем (2010)нови [re: Kopo]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано25.01.10 23:59



Началото малко ме беше разочаровало... малко плоско ми звучеше, като фенски разказ по Лукяненко.
Обаче нататък потръгна добре и в крайна сметка ми хареса.

Иначе от нова година насам... и аз четох "Спектър" (само първата част), после препрочетох патрулите, после "Ликът на черната Палмира" (и аз :)), тази седмица минах съм на Майк Резник - "Гълтачът на души" и "Преобразеният" (не бях ги чела).
И сега се чудя с какво да продължа... "Хроники на човешкия вид" съм ги чела и са ми малко тежки... втория Спектър искам да си го оставя за по-спокоен период, когато ще имам време да му се наслаждавам.

Редактирано от Hell на 26.01.10 00:32.



Тема Re: А какво ще кажете за Хеликониите?нови [re: Phillip]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано26.01.10 09:17



абе аз ги прочетох, отначало бая ме увлече, но после ми изтъпя.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: тъпо и упорито теми - какво четем (2010)нови [re: Kopo]  
Автор deadface (екзорсист)
Публикувано26.01.10 12:42



Преди време пробвах първия том, но нещо не ми допадна и го зарязах след около 100-ина страници. Ако го издържиш докрай, сподели как е.

Последно прочетох "Нещо зло се задава" на Рей Бредбъри - много приятна фантастична приказка с елементи на хорър. Илюстрования човек и Прашната вещица са незабравими персонажи. Няма никакво съмнение, че Кинг е бил силно повлиян от първия, докато е писал "Неизживени спомени" (Лийланд Гонт напомня по доста неща на мистър Дарк). Лично мен романът ме впечатли не толкова със сюжета и идеите си, колкото с начина, по който е написан - имам предвид изключително красивия, образен и поетичен стил на Бредбъри, който създава една наистина неповторима приказна атмосфера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.