Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 04.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: дъвчи дъвкатанови [re: alvin]  
Автор Jill (на война)
Публикувано12.11.09 10:46



Е, като видиш и финала... съвсем няма да го препоръчваш.



Аз обаче бих го препоръчала. Все пак става дума за леко забавление в студените зимни нощи, а не за философска творба от четири тома.

Това, което споделяш, за същаление е резултат от съвременния начин за създаване на американските сериали, където първо се правят пилотни епизоди и в зависимост от реакцията на публиката се доработва. А не както при пълнометражните филми, където завръзка, действие, финал са ясни от самото начало. По тази причина белите конци са неизбежни.

Специално за Галактика бих дала оценка над средната (намалявам я заради малоумния финал) по няколко причини: 1/ историята е завладяваща, с добре развити герои; 2/ отлично са поставени загадките и въпросителните, с които се държи зрителя пред екрана; 3/ чудесна комбинация от модерни технологии и мистицизъм - т.е. по нещо за всеки без да се прекалява, за да не се дразнят прекалено техно-маниаци и мистиците (без финала).

Единственото място, което ме затрудни при гледането, беше онова подмотване на Нова Каприка, където беше ясно, че рано или късно ще литнат отново да търсят Земята, но стана по-скоро късно и беше леко досадно.

Wealth is the product of man's capacity to think.

Тема Re: Бойна звезда галактиканови [re: glig_an]  
Автор Jill (на война)
Публикувано12.11.09 10:47



Аз пък Фарскейп се затруднявам да гледам.. с уговорката, че съм хващала само няколко серии по телевизията.

Wealth is the product of man's capacity to think.


Тема Re: Бойна звезда галактиканови [re: Naia]  
Автор Jill (на война)
Публикувано12.11.09 10:49



Мисля, че в четвърти сезон сценаристите бързаха да приключат сериала и по тази причина малко нагъчкаха действието, та стана трудно смилаемо.

Wealth is the product of man's capacity to think.


Тема Re: Бойна звезда галактиканови [re: Jill]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано16.11.09 23:25



Сериала като цяло е ОК, но има забележки. Набляга се на безсмисления пълнеж, разните любовни и други терзания на героите, които са ми безинтересни. За сметка на това, сцените тип "тайни и загадки", които са ми любими, често са прекарани набързо и се случва да изгубиш нишката.
Краят е добър и логичен, не знам кво не ви хареса в него.





Тема Re: Бойна звезда галактиканови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор sinsky ()
Публикувано17.11.09 21:25



Не съм гледал края но ми се струва че тук се борят източната и западната култура.. на запад са по-набожни хорицата :)



Тема Re: Бойна звезда галактиканови [re: sinsky]  
Автор cineman (въздухар)
Публикувано18.11.09 01:31



А-а, и на изток! Само тук - не!



Тема Re: Бойна звезда галактиканови [re: sinsky]  
Автор ЦУПO Чepничkия (отличник)
Публикувано18.11.09 09:41



това за сакралния въпрос, който си задават постоянно сейлоните- за Бога и че те всъщност са негови истинските творения


Много ми напомня на един НФ разказ- не помня заглавието нито автора, но там сюжетът беше интересен- Армагедон... и Антихриста се появява със несметна армия от демони и ужасяващи същества - и хората пък бяха им противопоставили армия от всякакви роботи и роботизирани машини- които вече изнемогваха в тежката битка и точно накрая Господ им отвори портите за Рая и ги възнесе
припознавайки ги за свои създания след като те са се жертвали в последната битка....
Доста интересен разказ- дано някой му помни заглавието и името на автора...



Тема Re: Бойна звезда галактиканови [re: sinsky]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано18.11.09 16:37



Хихи. Личи си, че не си гледал края :) И аз очаквах нещо духовно... след като 4 сезона все за Бог се говореше - очаквах нещо мистично... ама не успяха нищо да скалъпят :) Убер-разочарование :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Бойна звезда галактиканови [re: Paganel]  
Автор sinsky ()
Публикувано18.11.09 20:01



"Момчета, решихме да спрем продукцията! Само края остана да измислим - дайте всичко от себе си!"



Тема Re: Бойна звезда галактиканови [re: ЦУПO Чepничkия]  
Автор Xaзъp (Горд)
Публикувано23.11.09 12:27



Явно е запомнящ се разказ


И аз не помня автора и заглавието, но е публикуван в сборника "Латиноамериканска фантастика", издание на "Хр. Г. Данов" от (ако не бъркам) 1979 година.
МНОГО як разказ, настина! Ако сборникът ти е подръка провери си автора. Нищо чудно да е я Маркес, а Марио Варгас Льоса, а някой друг добър автор, който по принцип не пише фантастика (защото в този сборник почти всички яки южноамерикански автори са представени с по едно залитане във фантастиката).

Бързай бавно, ще стигнеш със сигурност


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.