Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 08.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: ванга и сиенови [re: sinsky]  
Автор cineman (въздухар)
Публикувано08.10.09 21:53



Ако Бог е създал света, Него кой го е създал?





Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано08.10.09 22:00



Мислиме, че на хората им е скучно без мистика в живота, затова си измислят модерни техномитове.





Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано08.10.09 22:42



май вси изперкали постваме в тая тема.
мойто мнение.
има простванство на милиарди варианти. пророкът вижда един, който би бил най-вероятен. може да се сбъдне пророчеството а може и не. ако се вярва на пророка, вярата насочва колективната мисъл в посоката на сбъдване.
истински пример.
познавам жена, която преди години отишла от любопитство на местна врачка. врачката и казала че вижда нещо много лошо и не щяла да каже какво. жената настоявала. врачката предрекла смърт на съпруга и. познатата казала, че не вярва и това са пълни глупости. още повече че мъжът щял да бъде обезглавен. имало и предречена дата. познатата отначало забравила за случая, но после по някаква причина си спомнила за предсказанието. обхванал я страх и започнала нощем да сънува кошмари. накрая истерично почнала да моли мъжа си да вземе отпуска и да стои вкъщи . той и се изсмял. бил някакъв началник на строители. наближавало времето. минало и подминало. тя тъкмо се успокоила, когато... накратко отишъл мъжа на работа. срутил се изкоп и пръстта затиснала работник. той нали бил шеф и отищъл да ръководи ваденето на човека. ама паднал и той в изкопа и пръстта нацяло ги покрила. дощъл багер. за по-бързо за да не се задушът решили с багера да махнат горната пръст и на човека му откъснали главата.
жената лично я познавам. всичките и колежки от онова време знаели цялата история още от деня, в който ходила за пръв път при врачката.
според мен врачката е видяла възможен, близък вариант. страхът на жената го е реализирал. за съжаление си е изпатил съпругът.
аз доста експериментирам в тая насока. казват, че шестото чувство е интуицията и тя е в основата на пророческите способности. за мен по-важно е седмото чувство - самото предизвикване на събитията. чрез него човек твори собствената си съдба. за съжаление никога не мога съвсем сигурно да твърдя, че експеримента ми е успешен заради моите усилия, а не заради някакво изключително благоприятно стечение на обстоятелствата. имало и осмо чувство и т.н. до 16-то. ма те за какво са ... ..ба ли му мамата!

Вярвам без да вярвам.


Тема Re: ванга и сиенови [re: cineman]  
Автор sinsky ()
Публикувано08.10.09 23:05



Трудно е да се отговори на такъв въпрос, но не и невъзможно. Ако приемем че всичко се върти в кръг например, стигнаме до извода, че бог вече е създал света, а той ще създаде бог в някой бъдещ момент който предстои..



Тема Re: ванга и сиенови [re: sinsky]  
Автор cineman (въздухар)
Публикувано09.10.09 00:00



И каза компютърът: "Да бъде светлина!" И стана светлина!





Тема Re: ванга и сиенови [re: glig_an]  
Автор cineman (въздухар)
Публикувано09.10.09 00:04



Преди няколко години с един приятел минахме покрай градското кино и аз му разказах един виц:

Умрял директорът на киното и на некролога пишело: погребението ще бъде от 10, 12, 14, 16, 18 и 20 часа.

Питате ли ме как се почувствах, като разбрах, че директорът на същото кино е починал... предния ден?!...

Освен това, някога отгатнах кога и как ще умре дядо ми...



Тема Re: ванга и сиенови [re: sinsky]  
Автор FonManiac (Caldari Navy)
Публикувано09.10.09 08:12



И с коя логика стигна до този извод :).



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.10.09 08:48



ами там ще го обърнат на 100, затова.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.10.09 08:50



е то проорчеството не е модерен техномит, виж например хакер който за 10 минути влиза в системата на пентагона и отклонява спътник, ето това е модерен техномит. също и компютър който писука докато показва тримерен план на сграда.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано09.10.09 09:40



Преди време бях развил една уникална способност - да се сещам за една жена, внезапно и без никаква установима причина. В рамките на един, най много два дни я срещах. Действаше 100% в продължение на цялото ми студентство. После тя замина (извън Бг) и дарбата ми изчезна.

Та на въпроса:
-Дали има явления, които науката не само че не може да обясни, но дори не подозира, че съществуват? Със сигурност.
-Как можем да преценим че някои предсказания са действителен поглед в бъдещето, след като нямаме критерий за преценка, нямаме алтернативен вариант в който нещата НЕ СЕ Случват според предвиждането?
Законът за големите числа може да обясни много неща. От едно парче плат могат да се извадят образи на Исус, текстове от телефонния указател и какво ли не. Ванга и Нострадамус са просто неколцина от стоте милиарда души, живяли досега. Доста неща могат да се случат около това число дори на случаен принцип. Но може и да съществува нещо повече. Ние все още не знаем какво е времето, дали е линейно, дали може да се наднича по кривките, дали е само едно и дали винаги се случва по един и същи начин...
-Не съм чел изследвания, но мисля че нито Нострадамус, нито Ванга не са обърнали нито една традиционна представа в разбирането на вселената или във физиката въобще. Останалото са спекулации

Да не се взема на сериозно...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.