Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:40 12.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема ванга и сие  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано08.10.09 14:48



алвин още отдавна предложи да цепнем темата за филма, ама като никой не се накани...
та, какво мислите по въпроса с пророците? генерално можем да разделим въпроса на две:
1. мислите ли че ванга, нострадамус и другите имат поне капчица способности?
2 мислите ли че въобще може да се предсказва бъдещете, без значение дали ванга и нострадамуст го правят?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано08.10.09 15:03



Зависи дали сме склонни да не поемаме отговорности и се придържаме към теорията, че всичко е предопределено, свободна воля няма и каквото е писано ще стане или сме готови да си носим следствията от постъпките и се съгласим, че бъдещето е неопределено и съответно може да бъде "предсказано" само на базата на някакъв процент вероятност.
Първият вариант е леко средновековен, но предполагам, че още има хора, които се придържат към него. Той дава възможност за доста точно изчисляване на бъдещето на базата на текущите събития. Вторият предполага известна несигурност и прави нещата малко по-сложни за предсказване, както казах горе - евентуално с някаква процентна вероятност, но пък е много по-логичен и обоснован.
Не изключвам вероятността за автоматизиран несъзнателен процес, който обработва информацията от базата на имплицитната и евентуално семантичната памет и "явява" под формата на сънища/видения/уотевър аутпута си, но не смятам, че въпросния аутпут е категорично релайъбъл, на него може да се разчита само на вероятностно ниво, допълнително отчитайки възможността за липса на достатъчно данни в инпута.

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: ванга и сиенови [re: ladyMarian]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано08.10.09 15:13



ясно е че не говорим за изчисляване. говорим за пряк достъп до бъдещетето, със някаква чийтърщина






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано08.10.09 15:44



Е, пак опираме до въпроса има ли категорично бъдеще.

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: ванга и сиенови [re: ladyMarian]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано08.10.09 15:48



Твърдо Нье!

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: ванга и сиенови [re: ladyMarian]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано08.10.09 17:56



е има ли според тебе тогава






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано08.10.09 18:52



1. Не.
2. Не.

Защо питаш тук? Не би ли трябвало хората тук да знаят какво е фантастика и какво не. Виж в клуб физика би било интересно как ще отговорят.



Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано08.10.09 20:18



Аз не смятам, че тези предсказания по години принадлежат наистина на Ванга.
1. Ванга определено е имала способности и няма нищо общо със сегашните нароени врачки, екстрасенси и сие. За Нострадамус не зная.
2. Хората с истински способности никога не казват, че предсказват бъдещето. Говорят за някакво отделно събитие, което може да е част от бъдещето или миналото, но ... подозирам, че това което те виждат е трудно за обяснение и го обличат в познати термини, за да се възприеме... Не смятам, че някой може да види бъдещето на човечеството като цяло.

Редактирано от PreslySt на 08.10.09 20:18.



Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор FonManiac (Caldari Navy)
Публикувано08.10.09 20:25



1. Допускам, че някои от пророците имат способности. Със сигурност не поставям Нострадамус в тази категория.
2. Не мисля, че може да се предскаже точно събитие в бъдещето, но смятам, че е възможно да бъде усетено какво предстои да се случи - за големи събития, без да може да се посочи конкретно кой къде кога какво.

Размисли по проблема "предсказването на бъдещето" много бързо довеждат до проблема "съществуват ли свръхсъщества, които ни управляват" което пък води до "има ли бог" - съответно темата ще са разводни, защото никой няма да даде дефиниции на понятията и само ще си чешем езиците с глупости.

То не, че това не е главното форумно занимание...

Редактирано от FonManiac на 08.10.09 20:26.



Тема Re: ванга и сиенови [re: FonManiac]  
Автор sinsky ()
Публикувано08.10.09 21:32



Ако ни управляват свръхсъщества, според мен е логично те да имат извънземен произход и напреднали технологии, като същевременно се подчиняват на бог и изпълняват волята му, дори когато не е в техен интерес. Последното би обяснило и интереса им към човешката цивилизация.



Тема Re: ванга и сиенови [re: sinsky]  
Автор cineman (въздухар)
Публикувано08.10.09 21:53



Ако Бог е създал света, Него кой го е създал?





Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано08.10.09 22:00



Мислиме, че на хората им е скучно без мистика в живота, затова си измислят модерни техномитове.





Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано08.10.09 22:42



май вси изперкали постваме в тая тема.
мойто мнение.
има простванство на милиарди варианти. пророкът вижда един, който би бил най-вероятен. може да се сбъдне пророчеството а може и не. ако се вярва на пророка, вярата насочва колективната мисъл в посоката на сбъдване.
истински пример.
познавам жена, която преди години отишла от любопитство на местна врачка. врачката и казала че вижда нещо много лошо и не щяла да каже какво. жената настоявала. врачката предрекла смърт на съпруга и. познатата казала, че не вярва и това са пълни глупости. още повече че мъжът щял да бъде обезглавен. имало и предречена дата. познатата отначало забравила за случая, но после по някаква причина си спомнила за предсказанието. обхванал я страх и започнала нощем да сънува кошмари. накрая истерично почнала да моли мъжа си да вземе отпуска и да стои вкъщи . той и се изсмял. бил някакъв началник на строители. наближавало времето. минало и подминало. тя тъкмо се успокоила, когато... накратко отишъл мъжа на работа. срутил се изкоп и пръстта затиснала работник. той нали бил шеф и отищъл да ръководи ваденето на човека. ама паднал и той в изкопа и пръстта нацяло ги покрила. дощъл багер. за по-бързо за да не се задушът решили с багера да махнат горната пръст и на човека му откъснали главата.
жената лично я познавам. всичките и колежки от онова време знаели цялата история още от деня, в който ходила за пръв път при врачката.
според мен врачката е видяла възможен, близък вариант. страхът на жената го е реализирал. за съжаление си е изпатил съпругът.
аз доста експериментирам в тая насока. казват, че шестото чувство е интуицията и тя е в основата на пророческите способности. за мен по-важно е седмото чувство - самото предизвикване на събитията. чрез него човек твори собствената си съдба. за съжаление никога не мога съвсем сигурно да твърдя, че експеримента ми е успешен заради моите усилия, а не заради някакво изключително благоприятно стечение на обстоятелствата. имало и осмо чувство и т.н. до 16-то. ма те за какво са ... ..ба ли му мамата!

Вярвам без да вярвам.


Тема Re: ванга и сиенови [re: cineman]  
Автор sinsky ()
Публикувано08.10.09 23:05



Трудно е да се отговори на такъв въпрос, но не и невъзможно. Ако приемем че всичко се върти в кръг например, стигнаме до извода, че бог вече е създал света, а той ще създаде бог в някой бъдещ момент който предстои..



Тема Re: ванга и сиенови [re: sinsky]  
Автор cineman (въздухар)
Публикувано09.10.09 00:00



И каза компютърът: "Да бъде светлина!" И стана светлина!





Тема Re: ванга и сиенови [re: glig_an]  
Автор cineman (въздухар)
Публикувано09.10.09 00:04



Преди няколко години с един приятел минахме покрай градското кино и аз му разказах един виц:

Умрял директорът на киното и на некролога пишело: погребението ще бъде от 10, 12, 14, 16, 18 и 20 часа.

Питате ли ме как се почувствах, като разбрах, че директорът на същото кино е починал... предния ден?!...

Освен това, някога отгатнах кога и как ще умре дядо ми...



Тема Re: ванга и сиенови [re: sinsky]  
Автор FonManiac (Caldari Navy)
Публикувано09.10.09 08:12



И с коя логика стигна до този извод :).



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.10.09 08:48



ами там ще го обърнат на 100, затова.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.10.09 08:50



е то проорчеството не е модерен техномит, виж например хакер който за 10 минути влиза в системата на пентагона и отклонява спътник, ето това е модерен техномит. също и компютър който писука докато показва тримерен план на сграда.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано09.10.09 09:40



Преди време бях развил една уникална способност - да се сещам за една жена, внезапно и без никаква установима причина. В рамките на един, най много два дни я срещах. Действаше 100% в продължение на цялото ми студентство. После тя замина (извън Бг) и дарбата ми изчезна.

Та на въпроса:
-Дали има явления, които науката не само че не може да обясни, но дори не подозира, че съществуват? Със сигурност.
-Как можем да преценим че някои предсказания са действителен поглед в бъдещето, след като нямаме критерий за преценка, нямаме алтернативен вариант в който нещата НЕ СЕ Случват според предвиждането?
Законът за големите числа може да обясни много неща. От едно парче плат могат да се извадят образи на Исус, текстове от телефонния указател и какво ли не. Ванга и Нострадамус са просто неколцина от стоте милиарда души, живяли досега. Доста неща могат да се случат около това число дори на случаен принцип. Но може и да съществува нещо повече. Ние все още не знаем какво е времето, дали е линейно, дали може да се наднича по кривките, дали е само едно и дали винаги се случва по един и същи начин...
-Не съм чел изследвания, но мисля че нито Нострадамус, нито Ванга не са обърнали нито една традиционна представа в разбирането на вселената или във физиката въобще. Останалото са спекулации

Да не се взема на сериозно...


Тема да си кажа и аз денови [re: zaphod]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.10.09 09:42



1. твърдо не
2. по-скоро не

държа да отбележа че отговора по първия въпрос не е повлиян от отговора на втория. преди всичко се убедих в липсата на реални пророци, а по втория въпрос отговора ми е само предположение. интересното е, че в бездарието на пророците ме убедиха именно вярващите, а не някакви теоретични обосновки. в началото (до към 12-13) си бях съвсем убеден че ванга познава, понеже в това е убеден почти всеки човек в бг. после обаче взех да се съмнявам заради конкретни случаи, които кой знае защо само аз запомнях. след като натрупах известен скептицизъм, вярващите разбира се опитаха да ми покажат примери в полза на ванга, но кой знае защо

ефекта беше точно обратния . последния такъв беше в предната тема, можете да го прочетете и да поанализирате как става така. сам по себе си отделния опит на някой вярващ да ме убеди не е от голямо значение, но като се акумулират стотици такива резултата е налице - закоравял скептик
по-интересен е обаче втория въпрос, който е на практика преформулировка на въпроса "може ли да се пътува във времето". всички знаят класическия довод против - не може, понеже нищо не ти пречи да убиеш собствения си баща. тук можем да противопоставим няколко аргумента
- може да се формулира така, че всяко пътуване във времето да причинява само себе си. наприемер, отиваш да убиеш баща си, но само го раняваш, а той в болницата се запознава с майка ти и така се появяваш ти. звучи неубедително само защото човек има усещането че е господар на съдбата си и ако реши да иде на почивка, то ще иде на почивка. затова хората си карат спокойно колите, въпреки доста плашещата статистика, а се страхуват от самолет, въпреки оптимистичната статистика.
- може да се приложи техника подобна на "квантовото изличаване", термин който квантовите ентусиасти ползват в последно време говорейки разпалено за ЕПР парадокса и бъдещите квантови играчки - квантовия телепортатор и квантовия компютър. та ако убиеш баща си, цялата линия събития просто се изличава от историята, което ще рече че не само ще изчезнеш, но и никой няма да те помни. на практика тая точка при по-подробен формален анализ се обединява със първата. работата е там че не само убийството на бащата е събитие прекъсващо причината за съществуването на пътешественика, а и много други несвързани на пръв поглед неща, например подритване на камъче. така ще останат само ония мирови линии, които се самопричиняват.
- може да промениш миналото и нищо да не се слува, щото е в "паралелна вселена". много неубедително, обаче ще се напъна и ще помисля в тая посока. първо, щом е в "отделна вселена", която без никакъв проблем се разделя от нашата, защо в нея всичко е почти същото? определено след убийството на бащата двете вселени лавинообразно ще се раздалечат. защо до сега са били еднакви? има два възможни варианта
- пътуването във времето е много рядко събитие и не се случва само, подобно на елементите които ги няма в природата. след всяко пътуване, вече няма да си имаме близка вселена, а ако се появи, ще се цакат много кинти кой да я използва.
- пътуването във времето се случва постоянно, обаче вселената постоянно се цепи, така че имаме винаги на разположение вселени, с произволна близост до нашата.
мале колко много съм изписал, не приличам на себе си. та така,защо все пак казвам че на втория въпрос отговора е по-скоро не? ами първите две възможности, които са на практика една и съща, наистина се случват и точно затова не стават, понеже виждаме че резултата е много разочароващ. ще кажете къде се случват - ами навсякъде. например летят си два гама кванта и се блъскат, появяват се електрон и позитрон, които след кратък полет се анихилират, а от там пак излитат два гама кванта. ще кажете къде тук е пътуването във времето? ами ето къде:
лети си напред във времето гама квант, от бъдещето идва електрон, блъска се в гама кванта, и електрона и гама кванта отскачат във времето, малко след отскока електрона се блъска със втори гамаквант, идващ тоя път от бъдещето, и пак отскача назад във времето, за да се срещне "отново" със първия гама квант. това е тя същата картинка, но описана на езика "пътуване във времето". много разочароващо звучи, и ако човек се позамисли причината е ясна - това което целим представяйки си пътуването във времето не е пътуване във физическото време, а пътуване в термодинамичното време, онова което кара чайника да изстива, а не онова което кара електроните да се движат. именно за това казвам "по-скоро не", понеже каквито и физически трикове да се измислят за обръщане на времето, чайника продължава да се охлажда, най-много да си обърне заряда на частиците от които е направен.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: да си кажа и аз денови [re: zaphod]  
Автор FrankDrake ()
Публикувано09.10.09 11:30



Така описано, чайника всъщност се явява теб. Ако тръгнеш назад във времето ще се подмладяваш/затопляш, проблема, естествено, е че мислите ти продължават да вървят напред във времето.


Идеята на статията е че времето може да си ходи накъдето си иска, но там където ходи наобратно всички записи/памет за подобно събитие се изтриват.
Това, честно казано, ми се стори доста очевидно - няма нужда от 50 страници математика за да се сети човек, че ако една камера седи и заснима изтиващ чайник, то ако времето се обърне - чайника ще се затопля, а лентата на камерата ще върви назад и ще изглежда все едно се трие.

Та, нещата се свеждат, по скоро, до мислене обратно във времето, което по горната логика би трябвало да е въвеждане и увеличаване на някакъв хаотичен елемент в мислите с течение на времето.

Редактирано от FrankDrake на 09.10.09 12:02.



Тема Re: да си кажа и аз денови [re: FrankDrake]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.10.09 13:11



мен пък статията ми изглежда тъпа, че и невярна.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: да си кажа и аз денови [re: zaphod]  
Автор FrankDrake ()
Публикувано09.10.09 15:39



Статията или моята илюстрация на статията? Защото илюстрацията ми няма как да не е вярна - ако седиш и снимаш с камера как една камера снима изстиващ чайник, то ако пуснеш записа на обратно ("времето тръгне наобратно") то на записа ще се вижда как една камера си изтрива записа за това как един чайник се стопля.
Статията си е тъпа дотолкова доколкото казва очевадни неща с вода от 50 кладенеца.

Но ти остави статията и кажи за въвеждането и увеличаването на някакъв хаотичен елемент в мисленето (което е нещо което аз казвам, като идея за евентуален метод за мислене "назад във времето"). Защото, ще се съгласиш, тва е почти като да се хвърлят кости, боб, чай, утайка, карти и всякви други неща които по принцип се ползват при гледане на бъдещето.

Казвам "увеличаване на хаотичен елемент" по аналогия с чайник който се стопля с течение на времето, вместо да изтива, като мислите се явяват водата.
(това не е затворена система, естествено, формално погледнато правилният еквивалент би трябвало да е като мисловният еквивалент на топлинен двигател, каквото и да е това)

Сега ще кажеш че времето не е линейно а непрекъсанто разклоняващо се на паралелни клонове, но това няма значение: ако от точка А в миналото са се получили N на брой различни паралелни бъдещи точки Б (като времето между А и Б е едно и също), то във всяка една от тези точки Б ти си спомняш една и съща точка А независимо че си в различни разклонения. По същия начин - ако в точка Б се случва събитие което може да е следствие от N на брой различни паралелни минали точки А (тоест едно и също нещо се случва в следствие от различни изходни точки), то във всяка една от тези точки А може да предскажеш Б, стига естествено да има начин да си спомниш Б.

Впрочем, всичко това са коментари по позицията ти, аз не вярвям в пророчества или виждане на бъдещето понеже не вярвам в съществуването на минало или бъдеще. По скоро допускам че понякога, по някакъв начин, някъде, се наблюдават събития в настоящето, които се оказват отразени/записани на други места в настоящето, без да има причинно-следствена връзка между събитието и записа. Един вид. Пак си е странно, но е по-изчистено като описание на феномена.

Редактирано от FrankDrake на 09.10.09 17:12.



Тема Re: да си кажа и аз денови [re: FrankDrake]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано09.10.09 18:10



В отговор на:

Идеята на статията е че времето може да си ходи накъдето си иска, но там където ходи наобратно всички записи/памет за подобно събитие се изтриват.



То по тоя начин автоматично обясняваш нострадамусите, като някакви, на които не им се "изтрива съвсем лентата "

Или пък успяват "да заничат " докато времето си се шматка напред-назад



Тема Re: да си кажа и аз денови [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано09.10.09 18:39



Имаше една книга, май че беше на Бенфорд, където пращаха съобщения в миналото и малко се притесняваха от парадокса с убииството на бащата. Но не се притесняваха от това, че ако го убия значи нямало да се родя, тогава как съм го убил. Притеснението беше следното, състоянията на бяха чисти жив или мъртъв, а смесени и то не само две възможности, а непрекъснат спектър малко|жив>+малко|умрял> във всякакви пропорции. Та проблема тогава е следния, колкото по-вече убивам баща си в миналото, толкова по-малко съм роден. Колкото по-малко съм роден, толкова по-малко убивам баща си и следователно съм роден повече. Квантово механичено зацикляне, явно бог не е добър програмист. Физика който успя да 'реши уравненият' не успя да каже на никого, защото го направи в самолета, а той се разби. Ако имаше някой да предскаже катастрофата за да не се качва в самолета щеше да е друго.



Тема Re: да си кажа и аз денови [re: FrankDrake]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.10.09 18:51



ами ако КМ е вярна и света е принципно недетерминиран, тогава обръщането на времето няма да направи чайника да се затопля, пак ще продължи да се охлажда. ако КМ не е вярна, тогава наистина ще тръгне всичко на обратно, щото детерминизма в класическата механика е двупосочен.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: да си кажа и аз денови [re: harish_chandra]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.10.09 18:56



много се спекулира с тия смесени състояния


нали разбираш че даже и да приемем играта, той няма да е смесено състояние само на две базови, а на гъгрилярд гъгрилярда, повечето от които близки, но не съвсем. това не е електрон, само с малко на брой проекции, тука състояния да искаш.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: FonManiac]  
Автор sinsky ()
Публикувано09.10.09 20:40



Да не би да намекваш, че свръхсъществата са със земен произход?



Тема Re: да си кажа и аз денови [re: zaphod]  
Автор FrankDrake ()
Публикувано09.10.09 21:40



Той може и да е недетерминиран, но това не го прави непричинно-следствен, все пак.



Тема Re: ванга и сиенови [re: sinsky]  
Автор FonManiac (Caldari Navy)
Публикувано09.10.09 22:20



Биха могли и с подземен да са, ако е вярна теорията, че в ядрото на земята има свръхразум. Нищо не намеквам, искам да разбера как стигаш до твърденията, които си написал :).



Тема Re: да си кажа и аз денови [re: FrankDrake]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано10.10.09 07:36



охлаждането е термодинамичен процес, термодинамиката бачка заради статистиката и вероятностите. ако имаме детерминизъм, случайностите са привидни и когато обърнем времето ще прецакаме термодинамиката. ако нямаме детерминизъм, обръщайки времето случайностите остават в сила и термодинамиката продължава да бачка.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: да си кажа и аз денови [re: zaphod]  
Автор FrankDrake ()
Публикувано10.10.09 08:16



Освен ако не си дефинирал посоката на времето ЧРЕЗ термодинамиката, в които случай няма как да обърнеш посоката без топло да потече от студено към горещо, и дистрибуцията на на (само)организация в затворената система да става все по неравна. А дефиниция на времето чрез термодинамиката не носи в себе си по никакъв начин потвърждение или доказателство за детерминизъм.

Пример: за да се организира пикник трябва прогнозата за времето да е добра. Ако има лоша прогноза никой не организира пикник и не отива на пикник. Ако има добра прогноза но времето се окаже лошо - има организация но пак никой не отива на пикник в деня на пикника. Ако прогнозата е добра и времето е добро - има и организация за пикник, и пикник. Времето не е детерминистично, нито прогнозата е била самоизпълняваща се, но събитието не би се случило без прогнозата, когато и където се случва.

Редактирано от FrankDrake на 10.10.09 10:05.



Тема Re: ванга и сиенови [re: FonManiac]  
Автор sinsky ()
Публикувано10.10.09 13:53



Аз със тези твърдения може да се каже че съм стъпил на раменете, главите и тн. на гении. Ти самият не изключваш пророците да имат способности, но без някакви подробни обяснения.. Ако искаш наистина да тръгна да обяснявам нещо такова - след теб :) Иначе най ми харесва обяснението за извънземните, които биймват инфо от земната орбита към пророческите глави и го приемам почти насериозно. Не е като да не се интересувам от научните обяснения, даже ги предпочитам. Но например за дежа вю в уикипедията пише горе-долу че се получава от несъответствия в краткосрочната и дългосрочната памет (сори ако съм объркал термините на български) и че е трудно да се възпроизведат условията при които се получава, за да се правят експерименти, и това намерих общо взето - на мен поне няма да ми е интересно темата да поеме в такава насока.



Тема Re: да си кажа и аз денови [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано10.10.09 19:38



Да, не го написах добре имах пред вид че състоянията са безкрайно много и смесеното ще е комбинация на всичките.



Тема Re: ванга и сиенови [re: sinsky]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано10.10.09 20:45



аз като бях да речем на 15 и още не бях узрял да разбирам достатъчно хората, си мислех подобни неща, че има някакви извънземни-супервайзори или нещо подобно, и че те колекционират съзнанията на умрелите хора, а контактьорите имат достъп до тях. сега разбира се са ми смешни тогавашните ми хипотези, изхождайки от мнооого по-богатия си опит с хората и странностите им






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: да си кажа и аз денови [re: FrankDrake]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано10.10.09 20:47



за детерминизма нямам мнение - затова давам вариант със и без детерминизъм. но така или иначе, това което наричаме "време" в човешкия смисъл на думата е термодинамичното време, не физическото. това имах предвид.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор sinsky ()
Публикувано10.10.09 22:00



Това е така, но има и още една причина - по едно време семейният екстрасенс беше казал нещо за извънземни, не точно както аз го представих де. Бързам да те успокоя - не съм срещал въпросния човек лично, даже не знам с какво се занимава и дали наистина е екстрасенс, просто една стена в апартамента ми се премести и на мястото където беше леглото ми преди сега са саксиите със растения, защото извънземните така казали. Но на онова място наистина не се спеше добре и реално съм доволен. Това е причината обяснението с извънземните да ми харесва повече и това е цялата логика зад него. Признавам че звучи тъпо, но ползвайки пряко облагите, не съм склонен да го отхвърля 100%, даже както се вижда - още си го подхвърлям със риск да пльосне върху мен :)



Тема Re: ванга и сиенови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Praefectus N.R.)
Публикувано11.10.09 01:09



Любов му се вика на това.





Тема Re: ванга и сиенови [re: ladyMarian]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано11.10.09 18:22



Има, разбира се - сред Сенките всичко възможно вече се е случило.



Тема Re: да си кажа и аз денови [re: harish_chandra]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано11.10.09 20:12



ми то човек ако иска винаги може да си засили интуицията. тогава защо ще му е да знае бъдещето след като чрез интуицията винаги ще избира какво е най-добро за него. в един друг форум тез неща много ги разискваме. тук гледам че боравите с разни математически понятия. нищо лошо, но какъв ще да е тоз компутър който ще изчисли всички възможни вероятности на дадено събитие? знам от опит че дори да осмисля сто възможни изхода се реализира сто и първия. компютърър ще работи с данни подадени от човек а човек който може да измисли 100 изхода как ще подаде параметър за 101? малко зор ще се оправи мамемайка ти с проблема.
1 е да 0 е не. нали така беше в програмирането?
има способ чрез който може да се накара тялото да реагира на да и не при задаване на различни въпроси. правилно зададения въпрос ще доведе до верен отговор. аз експериментирам в тая област. най-трудно е да се зададе правилния въпрос за да се получи еднозначен отговор. тва е най-трудно. другото кат си абсолютно здрав е детска игра.

Вярвам без да вярвам.


Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано13.10.09 23:43



1. Да.
2. Не напълно.

Че Ванга е имала способности да предвижда някои неща - имала е. Тук някой се обади, че бъдещето има милиарди варианти. Ванга и феномени като нея могат да предскажат най-вероятния. Но и той не е 100% сигурен. Сигурно бъдеще няма. По тази причина и то не може да бъде предсказвано със сигурност.
Нострадамус вероятно е имал някакви способности, подобни на тези на Ванга. Предсказал е смъртта на краля, борбата за власт между синовете му, докато те са били още деца, но с "големите" предсказания се е орезилил. Синът му например, е съден за палеж - щото предсказанието на бащата за голям пожар в Париж не се сбъднало, та синът рекъл да го напасне. А тая книжчица с предсказания на Нострадамус, хем е не е съвсем ясно от него ли е наистина, хем е написана така, че да можеш да си я тълкуваш както си щеш. Някои неща в нея са доста подозрителни: например това за френската република. Всички тълкуватели разправят, че Нострадамус, бидейки монархист и презирайки републиките, с думите "блудницата", "леката жена" и пр. е имал предвид именно нея. Е, да - ама Нострадамус е живял в една абсолютна монархия и никой е нямало да го преследва за подигравки и упреци към републиканската форма на управление - за какво му е било да го шифрова?



Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор Цap Изpoд ll (непознат)
Публикувано16.10.09 03:57



1. Всеки човек има способности
2. Една нощ сънувах тягостен сън, който представляваше сам по себе си протичане на цял един ден. След няколко месеца този ден дойде и протече 1:1 със съня. Разбира се не можах да го избегна. Но може би и защото сутрината след съня бях убеден, че такъв ден няма да има. Е, имаше.





Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор Cтpaжниk Beaver (light)
Публикувано18.10.09 20:49



1.Ванга - да; Нострадамус - не знам; другите - индивидуално - да и не.
2.По принцип да, но има значение кой го прави. Не знам как става но някой хора просто имат тази способност.
/Примерно: не знам защо Микеланджело е гениален в своята област, но той го прави. Във всяка област има такива хора - някой се развиват, други не ги чуваме въобще./

Горният текст е забранен за разпространение като злепоставящ Делото на Светлината.
PS И Тъмнината.


Тема Re: ванга и сиенови [re: Cтpaжниk Beaver]  
Автор Цap Изpoд (Hello, its me..)
Публикувано18.10.09 22:50



И Сергей Бубка!





Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано18.10.09 23:47



1. Не
2. По-скоро не

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема Re: да си кажа и аз денови [re: glig_an]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.10.09 09:08



къде намеси ти пък компютър сега.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема ама си многословна една...нови [re: firefox]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.10.09 10:57



няма да стане хубава караница с такива като тебе






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано19.10.09 18:42



Мисля, че отговорът и на двата въпроса е пределно ясен. Да, разбира се! При това държа да подчертая, че съм атеист, не вярвам особено в прераждането и се доверявам само на ясни доказателства.

1. Нострадамус е живял отдавна, няма много ясна информация за живота и действията му, затова и не ми се иска да го коментирам обстойно. Истина е обаче, че за съвременниците си е бил вещ гадател, от чиито услуги са се ползвали много благородници, включително и кралското семейство. Явно е имало защо, явно е имал ясновидски способности. Но, все пак хората тогава са били по-лесно манипулируеми...
Ванга е по-скорошно и съвсем близко явление. Факт е, че е познавала много и на страшно много хора. Опашката пред приемната и е била огромна. Това е най-доброто доказателство за способностите и`. Ние, българите, не сме доверчиви хора, когато се касае за личните ни нужди. Има изключително много документирани доказателства за правилните и прогнози. Освен това, Ванга едва ли е имала финансови мотиви за работата си. Тя винаги е живяла изключително скромно - и преди, и след като започнала да врачува.

2. Бъдещето може да се предсказва. Но, вероятно, то не е твърдо определено, не е детерминирано от настоящия и предишните моменти. Това обяснява и грешките дори при най-способните предсказатели. Ванга например е имала ок. 80% познаваемост, определена на базата на няколко хиляди сеанса с нейни клиенти. Също така, характерно за гадателите е, че прогнозите им стават все по-неточни и по-общи, колкото по-далеч във времето надничат.
Това е нормално. Много процеси в природата са повече или по-малко случайни. Явно, дори да знаеш състоянието на "цялата система" в определен момент, не може да гарантираш с абсолютна сигурност какво ще се случи в бъдеще.
Как виждат в бъдещето?
Не е ясно. Все пак, доказано е, че в човешкия мозък протичат електрохимични процеси. Вероятно те създават някакво поле около нас или най-малкото може да се регистрират от разстояние. В момента се разработват продукти, чието поведение се определя от мислите на собственика им. Всичко е в начален стадий, но явно работи.
Възможно е тези "сензитиви", както ги наричат някои, да регистрират и разчитат мислите ни. И спомените ни. Така успяват да говорят за известни само на нас неща.
Може би по-този начин, регистрирайки процесите в мозъка или дори цялото ни тяло, усещат и здравословните ни проблеми. Ванга и Нострадамус са били и лечители.
Самото определяне на бъдещето вече наистина е мистерия. Може би успяват да разчетат до голяма степен състояние на "цялата система" и донякъде да предвидят определено персонално бъдеще в нея.
Мнозина от гадателите смятат, че им помагат извънземни, някакви странни сили, бог и т. н. Това не е смущаващо и не трябва да бъдат отричани, само защото разсъждават така. Вероятно тяхният мозък е много по-различен. Сигурно, поне за себе си, трябва да дадат някакво обяснение за способностите си. Освен това, вероятно истинските гадатели намаляват, като в днешно време са голяма рядкост. А, дори сега атеизмът не е много разпространен.
В заключение трябва да се каже, че колкото и да изглежда невероятно и необяснимо, явно бъдещето е предсказуемо с голяма степен на сигурност. И, би трябвало то да не е твърдо определено. Ако, нямаме възможност да го променим, то не би трябвало да има и смисъл от предсказанията.



Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано19.10.09 18:46



Ако приемем идеята за много светове, всеки път когато някоя вълнова фунция колапсира света се разделя на много като във всеки се реализира една от възможностите, тогава предсказването(по-точно налучкването) е възможно. В някой от тези светове, колкото и малък да е шанса да сме в него, ще има хора които познават(предсказват) бъдещето.

Понеже знам, че ти не си особен привърженик на идеята за много светове(то кой ли нормален е!), ето един аргумент в нейна полза. Всеки път когато пускат супер-колайдъра има две възможности да се чупи или да проработи и съответно света се разделя. В тези светове в които работи се получават черни дупки или нещо по-страшно, което разрушава земята или повече. В тези в които се чупи нищо не се променя. След като ние се живи значи сме имали късмета да сме сред оцелелите. И колкото повече се чупи толкова по-убедителен става аргумента. Което означава, че физиците ще си оправдаят парите дори и никога да не проработи, даже може да се смята като революция.



Тема АХАХАХАХХАХАХАХХАХАХАнови [re: harish_chandra]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано19.10.09 19:05



Изби рибата с тоя колайдър!



"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано19.10.09 21:56



тва за колайдера - да. не ща да съм в света дет ша проработи.
иначе по-предния е прав.
ето нещо от моя скромен опит.
първо човек трябва да се научи да слуша собственото си тяло. то дава различни сигнали. най-простия е сигналът за болката. хората обикновено го заглушават твърде бързо. който го прави да се прости с мисълта че ше напредне с интуицията па за предсазване на бъдещи събития... чао навеки.
щом човек се научи да разбира сигналите на тялото си трябва да се грижи добре за него до изчезване на всички неразположения. не става дума въобще за болести.
второ : щом човек съумее да разбира сигналите на тялото си вече може да направи връзката физическо тяло - енергийно тяло. ЕТ пък е във връзка с цялото информационно поле. някои го наричат бог - други както си щат.
трето : човек задава мисловно въпрос. ЕТ получава отговора от ИП. ФТ отговаря разбираемо за човека чрез потрепване на мускули, спазми, изтръпвания и др. при всеки човек е различно.
човек по метода на пробите и грешките разбира коя реакция на тялото е да и коя не.
нали така милейди? - с права тъмна коса, височка и черноока. сбърках ли някъде?



Вярвам без да вярвам.

Тема Re: ванга и сиенови [re: glig_an]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано19.10.09 22:06



Не искам да те обиждам или да се караме, но 'енергийно тяло', 'информационно поле' и подобни, са понятия лишени от какъвто и да е било смисъл. И хората които ги вземат на сериозно са (понеже не се сещам за по-любезен израз) пълни откачалки.



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.10.09 22:50



не са откачалки, съвсем нормални са си, по-скоро усета им към естествените науки е колкото на шелдън към социалните контакти.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.10.09 22:50



мда, срещу такъв тежък аргумент не може да се спори






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано20.10.09 00:31



Човеко, ако колайдъра можеше да прави черни дупки, отдавна да ни е "изяла" такава. Постоянно Земята я "обстрелват" частици с много по-висока енергия от тая, която може да се получи в колайдъра.

Стига си чел писанията на малоумни журналя.



Тема Re: ванга и сиенови [re: glig_an]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано20.10.09 00:57



Близко си до съвременните теории горе-долу колко Фройд до съвременната психология.

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: ванга и сиенови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано20.10.09 01:08



По-спокойно, ако не си личи кое колко сериозно е казано питай.



Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано26.10.09 02:11



1. мислите ли че ванга, нострадамус и другите имат поне капчица способности?

Твърдо НЕ

2. мислите ли че въобще може да се предсказва бъдещете, без значение дали ванга и нострадамуст го правят?

На втория въпрос трябва да отговорят физиците, но според мен физиката не е достигнала нужното ниво за да отговори категорично и аргументирано на този въпрос. Какво значение има какво ще предположа аз по втория въпрос.


Сега ще отговоря по-подробно на първия въпрос. За Ванга не съм чул да е направила някакво велико предсказание, преди време някой си Майкъл в господари на ефира мисля че беше разобличил една подобна врачка (е не толкова известна). При Нострадамус мисля че работата е доста по сериозна, не говоря за четиристишията те не са никакви предсказания, те са така написани че каквото и да се случи може да бъде разтълкувано че е било предсказано в четиристишията естествено след като вече се е случило. Когато казвам че работата е сериозна имам предвид предсказанията които е правил за събития на които е бил съвременник, става въпрос за смъртта на краля на Франция, Нострадамус е говорел за война, морски битки, младият лъв побеждава стария, младият лъв определено е Англия, някой фен на Нострадамус може да каже че той е видял по-късни събития, от историята знаем че по-късно Англия побеждава многократно Франция в морски битки, но кралят загива по време на рицарски турнир това е много опасен спорт, копието на противника се счупва и забива в окото на краля, само че противникът въобще не е противник както предсказва Нострадамус, а приятел шотландец, те са тренирали за предстоящата война с Англия, шотландците са търсили помощта на Франция във войната срещу Англия, англичаните в този момент не са били готови за война с франция, опитвали са да я избегнат, Нострадамус е направил всичко възможно да предотврати войната.
Определено Нострадамус е бил английски шпионин





Тема Експертно мнение по тематанови [re: zaphod]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано28.10.09 13:00



Врачка към клиентка:
- В близко време ви очаква голяма загуба. Възможно е да е мъжа ви.
- Вече от две години съм вдовица.
- Тогава чадъра ви.

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: ванга и сиенови [re: Aбcoлют]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано29.10.09 15:56



Ванга е имала способности. Определено. Още през 80-те години със съучениците ми сме коментирали предсказанието за "Курск" - но за град Курск, както мислехме тогава. Защото подводница с такова име все още нямаше.
Но сигурно бъдеще няма - кой знае как е изглеждало това, кото видяла Ванга?!
Защото думите й са били, че Курск ще остане под водата и целия свят ще го оплаква. И само толкова.
Във всеки случай - жителите на гр. Курск са го взели много насериозно.



Тема Re: Експертно мнение по тематанови [re: ladyMarian]  
Автор sinsky ()
Публикувано01.11.09 12:46



чадър..



много интересно, трябва да се помисли по това



Тема Re: ванга и сиенови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано02.11.09 07:26



"Ванга е имала способности. Определено. Още през 80-те години със съучениците ми сме коментирали предсказанието за "Курск" - но за град Курск, както мислехме тогава. Защото подводница с такова име все още нямаше.
Но сигурно бъдеще няма - кой знае как е изглеждало това, кото видяла Ванга?!
Защото думите й са били, че Курск ще остане под водата и целия свят ще го оплаква. И само толкова.
Във всеки случай - жителите на гр. Курск са го взели много насериозно."



Да бе, да имала е способности, те всички врачки имат способности, няма как да не познае при такива фенове, предсказала е че ще потъне град Курск, ако не беше потънала подводницата Курск, щеше да е я някой кораб със същото име, в крайна сметка все някоя лодка с име "Курск" щеше да потъне.





Тема Re: ванга и сиенови [re: Aбcoлют]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано02.11.09 07:45



Ванга не е казала "град Курск ще потъне".
Точните й думи са били: "През 2000 г. Курск ке остане под водата и цел свет ке го оплаква."
Сам разбираш, че ако бе потънала лодка с такова име не би я оплаквал цял свят.
А какво е видяла Ванга и как е изглеждало то - никой си няма представа.



Тема Re: ванга и сиенови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано02.11.09 08:54



и какво имаме тук? твоята дума, дай квадратни скобки, и гледай тоя път да са от преди 2000та година






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано02.11.09 17:04



Зейфод, надявам се да не се разочароваш много, но по времето, когато Ванга е казала въпросните думи за Курск, не е имало интернет. Нито пък се пишеха книги за нея.
Така че вместо да си седиш на стола зад компютъра и да се чудиш да вярваш ли или не на това, дето е в мрежата, вземи и поразпитай някои по-възрастни - със сигурност поне един знае и е чувал за това още през 80-те.
Лесно се помнеха такива думи, защото звучаха куриозно: Курск - под водата; стига бе, Курск е на пъпа на степта, там вода не стига и за пиене, а Ванга казва: ще остане под водата.

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 02.11.09 17:22.



Тема Re: ванга и сиенови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано02.11.09 18:19



Ако е имала предвид подводница защо е казала, че цял свят ще ГО оплаква, а не че цял свят ще Я оплаква. Ако не е имала предвид подводница, тогава що за предсказване е това.



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано02.11.09 19:42



Написал съм по-горе: кой знае как е изглеждало това, което видяла Ванга?!
Глас ли е било, образ или усещане - никой не може да каже.
Тя не е била ясновидец като онези във фентъзи-романите - щото такива няма.
Не се знае дали изобщо е била наясно, че има град с такова име. А подводницата я е нямало и като проект.



Тема Re: ванга и сиенови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано02.11.09 20:55



А тогава защо го наричаш предсказване, а не съвпадение?



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано02.11.09 21:59



Щото твърде много стават съвпаденията:
1. 2000 г.;
2. Курск;
3. Под водата;
4. Цял свят.

Да бяха едно или две - да кажеш "съвпадение", ама са четири. Ако някой иска да се пробва да се прави на Ванга - микрофона е ваш!



Тема Re: ванга и сиенови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано02.11.09 22:25



Има и различия. След като казва 'го', ясно е че не е имал предвид подводница. Аз си мислех, че и една разлика е достатъчна за да не се смята за предсказване. Но явно според теб това не е проблем. Кажи какво трябва да е съотношението межу съвпаданията и различията за да се брои за предсказване. Едно към четери? Хубаво ето моето предсказване, аз ще уцеля шестица от тотото в неделя и ще има много радост. Бройм съвпаденията: неделя, тотото, честица, радост. Четери, имам право на едно различие. Например, може да не съм аз а някой друг. Как се справям за сега? Даже съм малко по-добър, щото не е нужно да чакаме до неделя, знаем от сега че съм познал. Да не кажеш, че може и да няма шестици, защото аз не съм казал коя неделя.



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано02.11.09 22:46



А, ако е в четвъртък?!



Впрочем, освен "подводница" се използва и "подводен кораб".



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано02.11.09 23:11



Е, сега - не е същото: всички драпат към тая шестица, но да загуби било град, било подводница със същото име надали някоя страна се надява!
Така че не се приема.
Тиражите на тотото са по два седмично и народът играе за да са спечели.
Предскажи например, че нещо голямо или ценно, на което цял свят ще обърне внимание, ще потъне (изгори, срути, ще бъде загубено, откраднато и т. н.) в обозримо бъдеще, дай име и година (за тях нямаш право на грешка!) и ще се зачете.
Може да предскажеш и нещо голямо положително в световен мащаб, де - но дай поне име и година. Пак - за тях нямаш право на грешка.
Е?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 02.11.09 23:25.



Тема Re: ванга и сиенови [re: Sargon lll]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано03.11.09 02:33



Какво ако е в четвъртък? Аз предсказвам за в неделя, какво става в четвъртък е друг въпрос.



Тема Re: ванга и сиенови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано03.11.09 03:26



Хе, сега името и годината са важни, а дали е град или не, не е. Добре през 2010 Петър ще спечели от тотото. Това как е?



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано03.11.09 08:06



От световен мащаб ли е това събитие? А и тото, лотария, "Стани богат" и т. н. периодични игри не се приемат.
Ако беше казал, че през 2010 г. Петър ще убие Президента - да, би се приело.
Ако беше казал, че през 2010 г. Петър ще стане мегазвезда в Холивуд - пак би се приело.
Опитай пак!





Тема че то и по времето на нютоннови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано03.11.09 08:14



не е имало интернет, но нещата които е казал се пазят. а устните предсказания винаги се появяват след събитието, само че в болните мозъци на вярващите са наредени преди него. аз бях достатъчно голям 80те и никога не е имало такова предсказание. но съм сигурен че в твоята глава има ясни спомени как сте го обсъждали с приятели, дори точно къде и кой какво е казал.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано03.11.09 08:21



хариш, какво си се хванал за местоимението? предсказанието е достатъчно ясно, само че никога не е изричано в такъв вид. явно не познаваш достатъчно добре хората и ненадеждността им като свидетели, затова търсиш съвпадения.
понеже нашия джимец е слаб адвокат, ще му помогна: ванга не е знаела за съществуването на подводницата курск, когато предсказанието се е породило в главата и, те го е адаптирала към това което знае, а именно град курск. когато го е изричала е била убедена че говори за града, а не за подводницата.
така как ти харесва?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано03.11.09 08:48



"Никога не се бори с прасе - и двамата ще се окаляте, но на прасето ще му хареса!"

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: ванга и сиенови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано03.11.09 08:51



Хубаво ето ти още едно предсказване. Като стана дума за тотото се сетих за следното, по-точно погледнах в бъдещето. През 2010 Нго ще получи фийлдсов медал. Сетих се заради тотото, защото на английски името му е B. Ngo което звъчи като bingo. Това приема ли се? От световен мащаб е, може не чак колкото ако убият президента но все пак. Даже мога да ти дам точнта дата и час.



Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано03.11.09 08:53



А, какво друго освен съвпадение мога да търся. Ти да не мислиш, че можеш да го убедиш, че такова предсказване не е имало, след като той е дълбоко вярващ.



Тема Re: че то и по времето на нютоннови [re: zaphod]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано03.11.09 09:07



Да, но през 80-те години май не си се интересувал много-много от Ванга. Вземи и поразпитай - все някой го е чувал.
А аз наистина помня и човека, който ми го спомена. Ако искаш - и мейл ще ти потърся.



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано03.11.09 09:09



Ако името на човека е именно Нго - да. За медала може и да бъркаш, но не и за това, че е от световен мащаб.

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 03.11.09 09:12.



Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано03.11.09 10:55



за скептици:



It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.

Тема Re: ванга и сиенови [re: Paganel]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано03.11.09 14:15



и към тия работи съм скептик




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: Paganel]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано03.11.09 15:54



Хахахаха! Много интересно - има възможни неща!
Но има и невъзможни!
Невъзможно е например преди 1945 г. съветските чекисти да се промъкнат през цяла България, че да й диктуват предсказанията, без да тупнат в ръцете на Гешев.
А ако са я създали тайните служби по царско време - невъзможно е самият цар Борис ІІІ да търси услугите й. А го е правил поне веднъж.



Тема Re: ванга и сиенови [re: Paganel]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано03.11.09 18:26



Че те тези са доказани шарлатани. Например този Юрий Гелър е просто фокусник и всичките му трикове са добре известни.



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано04.11.09 10:51



Нали? И странно защо Ванга е между тях ;)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано19.08.10 16:10



Повдигам стара тема, но нали е за предсказванията. Ето моето предсказване се оказа вярно до последната подробност.

Той адвоката май вече не се вясва тук, но аз бях обещал. Интересно ми е какво ще кажеш сега. По-добър гададел ли съм от Ванга?

Ето тук може да се провери, че съм бил прав.





Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.08.10 07:50



не става пророк от тебе, имена дати, какви са тия аматьорщини? не се ли поучи от хасковския ли беше пишман пророк? истинския пророк говори с метафори, епифори, алюзии и други подобни възвишени средства за изразяване, тва дати, тва имана, само може да ис изядеш боя






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.08.10 17:25



Много правилно - предсказанията на Нострадамус може да бъдат отнесени еднакво към Втората световна, борсовия курс на алуминия или следващия мач на Миньор. Дават шанс на Търсещия да си намери каквото му е необходимо.
А такива с дати и места - че те приличат на банална наука, нищо езотерично няма в тая работа.



Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано21.08.10 20:06



Отказвам се, много е трудно да се угоди на вярващите.



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор rлиraн (единак)
Публикувано24.08.10 20:29



не знам кой влиза и кой излиза и в кво си познал но тук стана доста тъпо и аз също вече не влизам. сеа ей тъй рекох да надникна но нямало защо.
ай че идат гости.
до след няколко месеца

Вярвам без да вярвам.


Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано19.10.10 09:44



С интерес се зачетох в тази миналогодишна тема, но ТОВА няма как да пропусна:

-----------------------------------------------
Понеже знам, че ти не си особен привърженик на идеята за много светове(то кой ли нормален е!), ето един аргумент в нейна полза. Всеки път когато пускат супер-колайдъра има две възможности да се чупи или да проработи и съответно света се разделя. В тези светове в които работи се получават черни дупки или нещо по-страшно, което разрушава земята или повече. В тези в които се чупи нищо не се променя. След като ние се живи значи сме имали късмета да сме сред оцелелите. И колкото повече се чупи толкова по-убедителен става аргумента. Което означава, че физиците ще си оправдаят парите дори и никога да не проработи, даже може да се смята като революция.
------------------------------------

По-голяма глупост дали може да се напише, а?
Физиката затова е ТОЧНА наука, за разлика от гадаенето на бъдещето, защото борави с абсолютни стойности и строг математически апарат. Прочети малко за ГАК и тогава пиши глупости. Да, има ВЕРОЯТНОСТ да се създаде черна дупка при планираните експерименти, но тя би била толкова малка (с диаметър под един фемтометър) и би съществувала толкова кратко (под една пикосекунда), че физиците се съмняват дали изобщо ще я засекат или ще отчетат краткото й съществуване два-три месеца по-късно, след като компютрите обработят резултатите от експеримента.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.


Тема Re: ванга и сиенови [re: Eндъp]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано19.10.10 21:19



Писал съм го до определен човек. Той го е разбрал и се е посмял, или го е сметнал за тъп хумор и не се е смял. На вас останалите не мога да забранявам да го четете.

Така и така си тръгнал да ме поучаваш и да ми обесняваш, поне кажи къде да чета.



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано22.10.10 13:33



Точни адреси не мога да дам, защото съм го чел отдавна.
Първо го чух на лекция за ГАК от един българин (да ме извини, че не си спомням името), който работи там, пряко е участвал във всички етапи от строежа на ГАК, в планирането на експериментите, в подготовката на софтуера за обработване на резултатите и т.н, и т.н. Но това беше преди доста време, поне 10 месеца са минали оттогава. На самата лекция го попитаха за опасностите, за които реват медите, и човекът спокойно обясни кое как... Тогава даде разни адреси, където да четем, и аз попрочетох... Дори попаднах на форуми, където ентусиасти доказваха с формули кое е възможно и кое - не. Та това с черните дупки и изчезването на Земята не е възможно, поне не може да стане по време на експериментите с ГАК.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.


Тема Re: колайдеранови [re: Eндъp]  
Автор rлиraн (единак)
Публикувано22.10.10 18:45



кога трябва да развият потоците необходимата скорост за да ги сблъскат?
нали от пролетта се ускоряват?
да не би междувременно да се чупи? за тва нямам никаква информация.

Вярвам без да вярвам.


Тема Re: ванга и сиенови [re: Eндъp]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано22.10.10 20:10



Добре, сега вече ще спя спокойно.



Тема Re: колайдеранови [re: rлиraн]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано22.10.10 20:11



За сега работи добре т.е. без сериозни проблеми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.