Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 26.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: да си кажа и аз денови [re: harish_chandra]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано11.10.09 20:12



ми то човек ако иска винаги може да си засили интуицията. тогава защо ще му е да знае бъдещето след като чрез интуицията винаги ще избира какво е най-добро за него. в един друг форум тез неща много ги разискваме. тук гледам че боравите с разни математически понятия. нищо лошо, но какъв ще да е тоз компутър който ще изчисли всички възможни вероятности на дадено събитие? знам от опит че дори да осмисля сто възможни изхода се реализира сто и първия. компютърър ще работи с данни подадени от човек а човек който може да измисли 100 изхода как ще подаде параметър за 101? малко зор ще се оправи мамемайка ти с проблема.
1 е да 0 е не. нали така беше в програмирането?
има способ чрез който може да се накара тялото да реагира на да и не при задаване на различни въпроси. правилно зададения въпрос ще доведе до верен отговор. аз експериментирам в тая област. най-трудно е да се зададе правилния въпрос за да се получи еднозначен отговор. тва е най-трудно. другото кат си абсолютно здрав е детска игра.

Вярвам без да вярвам.


Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано13.10.09 23:43



1. Да.
2. Не напълно.

Че Ванга е имала способности да предвижда някои неща - имала е. Тук някой се обади, че бъдещето има милиарди варианти. Ванга и феномени като нея могат да предскажат най-вероятния. Но и той не е 100% сигурен. Сигурно бъдеще няма. По тази причина и то не може да бъде предсказвано със сигурност.
Нострадамус вероятно е имал някакви способности, подобни на тези на Ванга. Предсказал е смъртта на краля, борбата за власт между синовете му, докато те са били още деца, но с "големите" предсказания се е орезилил. Синът му например, е съден за палеж - щото предсказанието на бащата за голям пожар в Париж не се сбъднало, та синът рекъл да го напасне. А тая книжчица с предсказания на Нострадамус, хем е не е съвсем ясно от него ли е наистина, хем е написана така, че да можеш да си я тълкуваш както си щеш. Някои неща в нея са доста подозрителни: например това за френската република. Всички тълкуватели разправят, че Нострадамус, бидейки монархист и презирайки републиките, с думите "блудницата", "леката жена" и пр. е имал предвид именно нея. Е, да - ама Нострадамус е живял в една абсолютна монархия и никой е нямало да го преследва за подигравки и упреци към републиканската форма на управление - за какво му е било да го шифрова?



Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор Цap Изpoд ll (непознат)
Публикувано16.10.09 03:57



1. Всеки човек има способности
2. Една нощ сънувах тягостен сън, който представляваше сам по себе си протичане на цял един ден. След няколко месеца този ден дойде и протече 1:1 със съня. Разбира се не можах да го избегна. Но може би и защото сутрината след съня бях убеден, че такъв ден няма да има. Е, имаше.





Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор Cтpaжниk Beaver (light)
Публикувано18.10.09 20:49



1.Ванга - да; Нострадамус - не знам; другите - индивидуално - да и не.
2.По принцип да, но има значение кой го прави. Не знам как става но някой хора просто имат тази способност.
/Примерно: не знам защо Микеланджело е гениален в своята област, но той го прави. Във всяка област има такива хора - някой се развиват, други не ги чуваме въобще./

Горният текст е забранен за разпространение като злепоставящ Делото на Светлината.
PS И Тъмнината.


Тема Re: ванга и сиенови [re: Cтpaжниk Beaver]  
Автор Цap Изpoд (Hello, its me..)
Публикувано18.10.09 22:50



И Сергей Бубка!





Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано18.10.09 23:47



1. Не
2. По-скоро не

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема Re: да си кажа и аз денови [re: glig_an]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.10.09 09:08



къде намеси ти пък компютър сега.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема ама си многословна една...нови [re: firefox]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.10.09 10:57



няма да стане хубава караница с такива като тебе






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано19.10.09 18:42



Мисля, че отговорът и на двата въпроса е пределно ясен. Да, разбира се! При това държа да подчертая, че съм атеист, не вярвам особено в прераждането и се доверявам само на ясни доказателства.

1. Нострадамус е живял отдавна, няма много ясна информация за живота и действията му, затова и не ми се иска да го коментирам обстойно. Истина е обаче, че за съвременниците си е бил вещ гадател, от чиито услуги са се ползвали много благородници, включително и кралското семейство. Явно е имало защо, явно е имал ясновидски способности. Но, все пак хората тогава са били по-лесно манипулируеми...
Ванга е по-скорошно и съвсем близко явление. Факт е, че е познавала много и на страшно много хора. Опашката пред приемната и е била огромна. Това е най-доброто доказателство за способностите и`. Ние, българите, не сме доверчиви хора, когато се касае за личните ни нужди. Има изключително много документирани доказателства за правилните и прогнози. Освен това, Ванга едва ли е имала финансови мотиви за работата си. Тя винаги е живяла изключително скромно - и преди, и след като започнала да врачува.

2. Бъдещето може да се предсказва. Но, вероятно, то не е твърдо определено, не е детерминирано от настоящия и предишните моменти. Това обяснява и грешките дори при най-способните предсказатели. Ванга например е имала ок. 80% познаваемост, определена на базата на няколко хиляди сеанса с нейни клиенти. Също така, характерно за гадателите е, че прогнозите им стават все по-неточни и по-общи, колкото по-далеч във времето надничат.
Това е нормално. Много процеси в природата са повече или по-малко случайни. Явно, дори да знаеш състоянието на "цялата система" в определен момент, не може да гарантираш с абсолютна сигурност какво ще се случи в бъдеще.
Как виждат в бъдещето?
Не е ясно. Все пак, доказано е, че в човешкия мозък протичат електрохимични процеси. Вероятно те създават някакво поле около нас или най-малкото може да се регистрират от разстояние. В момента се разработват продукти, чието поведение се определя от мислите на собственика им. Всичко е в начален стадий, но явно работи.
Възможно е тези "сензитиви", както ги наричат някои, да регистрират и разчитат мислите ни. И спомените ни. Така успяват да говорят за известни само на нас неща.
Може би по-този начин, регистрирайки процесите в мозъка или дори цялото ни тяло, усещат и здравословните ни проблеми. Ванга и Нострадамус са били и лечители.
Самото определяне на бъдещето вече наистина е мистерия. Може би успяват да разчетат до голяма степен състояние на "цялата система" и донякъде да предвидят определено персонално бъдеще в нея.
Мнозина от гадателите смятат, че им помагат извънземни, някакви странни сили, бог и т. н. Това не е смущаващо и не трябва да бъдат отричани, само защото разсъждават така. Вероятно тяхният мозък е много по-различен. Сигурно, поне за себе си, трябва да дадат някакво обяснение за способностите си. Освен това, вероятно истинските гадатели намаляват, като в днешно време са голяма рядкост. А, дори сега атеизмът не е много разпространен.
В заключение трябва да се каже, че колкото и да изглежда невероятно и необяснимо, явно бъдещето е предсказуемо с голяма степен на сигурност. И, би трябвало то да не е твърдо определено. Ако, нямаме възможност да го променим, то не би трябвало да има и смисъл от предсказанията.



Тема Re: ванга и сие [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано19.10.09 18:46



Ако приемем идеята за много светове, всеки път когато някоя вълнова фунция колапсира света се разделя на много като във всеки се реализира една от възможностите, тогава предсказването(по-точно налучкването) е възможно. В някой от тези светове, колкото и малък да е шанса да сме в него, ще има хора които познават(предсказват) бъдещето.

Понеже знам, че ти не си особен привърженик на идеята за много светове(то кой ли нормален е!), ето един аргумент в нейна полза. Всеки път когато пускат супер-колайдъра има две възможности да се чупи или да проработи и съответно света се разделя. В тези светове в които работи се получават черни дупки или нещо по-страшно, което разрушава земята или повече. В тези в които се чупи нищо не се променя. След като ние се живи значи сме имали късмета да сме сред оцелелите. И колкото повече се чупи толкова по-убедителен става аргумента. Което означава, че физиците ще си оправдаят парите дори и никога да не проработи, даже може да се смята като революция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.