Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 12.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.08.10 17:25



Много правилно - предсказанията на Нострадамус може да бъдат отнесени еднакво към Втората световна, борсовия курс на алуминия или следващия мач на Миньор. Дават шанс на Търсещия да си намери каквото му е необходимо.
А такива с дати и места - че те приличат на банална наука, нищо езотерично няма в тая работа.



Тема Re: ванга и сиенови [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано21.08.10 20:06



Отказвам се, много е трудно да се угоди на вярващите.



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор rлиraн (единак)
Публикувано24.08.10 20:29



не знам кой влиза и кой излиза и в кво си познал но тук стана доста тъпо и аз също вече не влизам. сеа ей тъй рекох да надникна но нямало защо.
ай че идат гости.
до след няколко месеца

Вярвам без да вярвам.


Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано19.10.10 09:44



С интерес се зачетох в тази миналогодишна тема, но ТОВА няма как да пропусна:

-----------------------------------------------
Понеже знам, че ти не си особен привърженик на идеята за много светове(то кой ли нормален е!), ето един аргумент в нейна полза. Всеки път когато пускат супер-колайдъра има две възможности да се чупи или да проработи и съответно света се разделя. В тези светове в които работи се получават черни дупки или нещо по-страшно, което разрушава земята или повече. В тези в които се чупи нищо не се променя. След като ние се живи значи сме имали късмета да сме сред оцелелите. И колкото повече се чупи толкова по-убедителен става аргумента. Което означава, че физиците ще си оправдаят парите дори и никога да не проработи, даже може да се смята като революция.
------------------------------------

По-голяма глупост дали може да се напише, а?
Физиката затова е ТОЧНА наука, за разлика от гадаенето на бъдещето, защото борави с абсолютни стойности и строг математически апарат. Прочети малко за ГАК и тогава пиши глупости. Да, има ВЕРОЯТНОСТ да се създаде черна дупка при планираните експерименти, но тя би била толкова малка (с диаметър под един фемтометър) и би съществувала толкова кратко (под една пикосекунда), че физиците се съмняват дали изобщо ще я засекат или ще отчетат краткото й съществуване два-три месеца по-късно, след като компютрите обработят резултатите от експеримента.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.


Тема Re: ванга и сиенови [re: Eндъp]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано19.10.10 21:19



Писал съм го до определен човек. Той го е разбрал и се е посмял, или го е сметнал за тъп хумор и не се е смял. На вас останалите не мога да забранявам да го четете.

Така и така си тръгнал да ме поучаваш и да ми обесняваш, поне кажи къде да чета.



Тема Re: ванга и сиенови [re: harish_chandra]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано22.10.10 13:33



Точни адреси не мога да дам, защото съм го чел отдавна.
Първо го чух на лекция за ГАК от един българин (да ме извини, че не си спомням името), който работи там, пряко е участвал във всички етапи от строежа на ГАК, в планирането на експериментите, в подготовката на софтуера за обработване на резултатите и т.н, и т.н. Но това беше преди доста време, поне 10 месеца са минали оттогава. На самата лекция го попитаха за опасностите, за които реват медите, и човекът спокойно обясни кое как... Тогава даде разни адреси, където да четем, и аз попрочетох... Дори попаднах на форуми, където ентусиасти доказваха с формули кое е възможно и кое - не. Та това с черните дупки и изчезването на Земята не е възможно, поне не може да стане по време на експериментите с ГАК.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.


Тема Re: колайдеранови [re: Eндъp]  
Автор rлиraн (единак)
Публикувано22.10.10 18:45



кога трябва да развият потоците необходимата скорост за да ги сблъскат?
нали от пролетта се ускоряват?
да не би междувременно да се чупи? за тва нямам никаква информация.

Вярвам без да вярвам.


Тема Re: ванга и сиенови [re: Eндъp]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано22.10.10 20:10



Добре, сега вече ще спя спокойно.



Тема Re: колайдеранови [re: rлиraн]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано22.10.10 20:11



За сега работи добре т.е. без сериозни проблеми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.