Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 01.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Какво четем - 2009 (второ полугодие)нови  
Автор alvin (orange)
Публикувано31.07.09 18:31



Ейц, никой ли не чете?
Аз довърших Мураками и видях, че е излязла 'I will fear no evil' на Хайнлайн, впечатления някакви?

- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем - 2009 (второ полугодие)нови [re: alvin]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано31.07.09 18:49



"Златното магаре" на Апулей.





Тема Re: Какво четем - 2009 (второ полугодие)нови [re: alvin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано01.08.09 23:32



Упорите гриза "Лицето над водата" на Силвърбърг. Нещо не си пасваме с тоя автор и това си е.



Тема drink & readнови [re: Kopo]  
Автор alvin (orange)
Публикувано02.08.09 08:45



Е, то не може 4 бири по обяд и после Силвърбърг



- няколко думи от читателя

Тема Re: drink & readнови [re: alvin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано02.08.09 09:39



10х за доверието, но Силвърбърг го гриза от миналата неделя. (Както сам се сещаш, бирите не останаха 4.)





Тема reading, no drinkingнови [re: Kopo]  
Автор alvin (orange)
Публикувано02.08.09 12:24



При мен станаха 6, после Сапковски.
В 'Последното желание' има попадения, харесва ми.

- няколко думи от читателя

Тема Re: reading, no drinkingнови [re: alvin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано02.08.09 12:34



Водя те по точки. Сапковски има много попадения. Следващия път ще ти дам и Том Холт, "Снежанка и седемте самураи" - и там има попадения на същата тематика, но от друга гледна точка.



Тема Р. Бредбъри, "Сбогом, лято"нови [re: alvin]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано03.08.09 13:23



"... Така очакваното продължение на Вино от глухарчета ... Лятото, което не иска да свърши ..."

"Вино от глухарчета" ми е любима. Наричам си я "най-лятната книга" и я препрочитам редовно всяко лято ... почти.

За мен тя е уникално явление в литературата на 20-ти век, въпреки че едва ли може да се нарече точно фантастика. След нема и половин век, Бредбъри се наканва да напише продължение. Е, всъщност известна част от това, вече е била
готова във времето на издаване на Виното, но понеже-защото-обаче-и.т.н. и не е влязла. Главните персонажи са същите, атмосферата пак така силно цветна. Но не достига въздействието на първата част. Твърде много поучителност, естетични разсъждения за старостта и смъртта ("... Едгар По е братовчедът ми с крила на прилеп ...")
Последната трета на книгата е добра. Както се казва в шахмата - "Гросмайсторът се познава по ендшпила".


Става за набързичко лятно четене.

-----
И сега за техническото "решение" на книгата. Забележително! Едър шрифт (е, за деца е препоръчителен едър, все пак), разкрачено междуредие, преди всяка глава/подглава празни половин до една страница. Дебела хартия. Общо 120 страници с текст. Набързо пресметнати - около 167 000 символа. За сравнение, символите на "Вино от глухарчета" са около 390 000. Така, вече знаете какво книжленценце ще получите за 10 кинта. Пардон, 9.99 лв.
Последното го написах, защото понякога доста се дразня от "бизнес-гениалността" на нашенските издатели.

Редактирано от Phillip на 03.08.09 13:24.



Тема вещерю!нови [re: Kopo]  
Автор alvin (orange)
Публикувано03.08.09 18:38



Прочетох

, хареса ми.
Любовната история и пръчовските вметки в последния разказ изиграха ролята на лъжичка катран в кацата с мед.

А коя е 'същата тематика'? Гаврата с митове и приказки ли? Не ми харесва

- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем - 2009 (второ полугодие)нови [re: Kopo]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано08.08.09 15:48



След "Лицето над водата" последната от "Сага за седмте слънца" ми дойде над поносимата граница на отегчение. Слва Богу, приключих ги, сега е ред на "ватерлиния" на Александър Громов.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.