Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 26.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Девети конкурс на издателство "Аргус" за 2008 г.нови  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано02.04.08 17:44



Издателство АРГУС обявява
деветия си конкурс
от годишните награди за българска фантастика


Единственото ограничение е пределът на вашето въображение!
Наградите ще се присъждат в категориите роман и разказ
само за непубликувани произведения.

Фантастичните произведения, подписани от автора, да се изпращат на адреса на издателство АРГУС, придружени с кратка автобиография. Годишно се приема само по едно участие на автор (възможно и в двете категории). Приемат се само четливи копия на пишеща машина, компютърна разпечатка или електронен вариант (изпратен файл по e-mail). Ръкописи не се рецензират и не се връщат.

Условия:

Роман: до 300 страници (450 хил. знака)
Награда: публикуване в поредицата “Нова българска фантастика” на издателство АРГУС.

Разказ/повест: до 100 страници (150 хил. знака)

Награди:
първа – 250 лв.
втора – 150 лв.
трета – 100 лв.
Наградените и избрани сред най-добрите разкази ще бъдат публикувани в поредната антология “Хоризонти” от “Нова българска фантастика” на АРГУС.

Внимание: Срокът за изпращане на текстовете е 24 май 2008 г.

Материалите изпращайте на адрес:
Изд. АРГУС, 1463 София – пк 5
или по електронна поща: argus@ttm.bg



Редактирано от Йopooл-Гyй на 02.04.08 20:25.



Тема Re: Девети конкурс на издателство "Аргус" за 2008нови [re: valio_98]  
Автор Xaзъp (непознат )
Публикувано27.03.08 23:45



Разказите този път от конкурса ли ще са или пак съотношението ще е 3:1 разкази от конкурса, отнесени към разкази от издателите?



Тема Re: Девети конкурс на издателство "Аргус" за 2008нови [re: Xaзъp]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано01.04.08 22:37



Кой знае... Но тм има електронна поща, може да питаш.



Тема Re: Девети конкурс на издателство "Аргус" за 2008нови [re: valio_98]  
Автор Cliff_Burton (непознат)
Публикувано02.04.08 11:32



А с издаването на "Секси хоризонти" какво става? Мина повече от година от края на конкурса... Електронната поща на издателството дава заето, т.е. или никой не я проверява или не си прави труд да отговаря...



Тема Re: Девети конкурс на издателство "Аргус" за 2008нови [re: Cliff_Burton]  
Автор centsche (всемиетая)
Публикувано02.04.08 17:44



И аз много се чудя.
Нали направихме клуб и членовете не са чели нищо от мен освен онова, награденото от нашия конкурс. Аз ги успокоявам да имат търпение. Все някой сборник, дето ще има мой конкурсен разказ, ще излезе и ще четат. Обаче... явно само подсилвам интереса и вече взеха да ме подпитват дали не искам да издам книга. Седя и си мисля: за да участвам в конкурс се иска разказът да не е публикуван, но нищо не пише след колко време същият разказ може да бъде публикуван, включен в сборник и т.н. някъде си другаде. Един местен издател прояви твърде голямо любопитство - вероятно понеже съм забавна и красива - и показа... е няма значение, но успя да ме впечатли с изработка, твърда корица и крайна цена на негови книги.
Някой няма ли да даде нишан как се движат тези неща в "Аргус"? Е ли?... Ще ли?...



По-добре усмихнат шут, отколкото намръщен интелектуалец.

Тема Re: Девети конкурс на издателство "Аргус" за 2008нови [re: centsche]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано03.04.08 11:49



Суетата и самиздата към тъмната страна път са, хъм-дам...

Да не се взема на сериозно...


Тема А принципно възможно ли е...нови [re: valio_98]  
Автор Унивepcaлиcт (непознат )
Публикувано03.04.08 16:32



...с един непубликуван разказ да се участва и в двата конкурса - бургаския и този?



Тема Re: Девети конкурс на издателство "Аргус" за 2008нови [re: centsche]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано03.04.08 19:24



Ако имате под ръка книгите от поредицата, просто погледнете годините на издаване. За съжаление не съм си при библиотеката.

По бегли спомени "закъснението" е между 1/2 и 2 г., което май е типично за всички български фантастични конкурси. А, за романите май е по-дълго, отколкото за сборниците.



Тема Re: Девети конкурс на издателство "Аргус" за 2008нови [re: valio_98]  
Автор БaйKyн (таен сеяч)
Публикувано07.04.08 08:13



Прав си, за романите е по-дълго - 2-3 и повече години. А като добавиш към това и факта, че от предаването на материала до излизане на резултатите от конкурса минава още близо година, сметнете сами. Плюс времето за писане на самия роман и стана една...


Ако тогава идеята ти се е струвала актуална, то сега може вече да е станала безнадеждно клише.
Такива ми ти работи с нашите конкурси, особено за такива като нас, които не уважават и не искат да ползват самиздат, а чакат някой да ги оцени.
За подплата на казаното само една справка - Янчо Чолаков, І награда за роман 2004-та. Нямам идея защо не излиза, но какво остава за следващите.
Е, някои от по-късни времена май прередиха, но нейсе... методи на подбор на издателите.



Тема хммм...нови [re: valio_98]  
Автор Zvezdichko (непознат)
Публикувано21.04.08 10:29



пратих натам едно нещо по e-mail, но все още нямам потвърждение, че са го получили...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.