Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 29.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Сектор 9 / District 9 - филмът  
Автор alvin (orange)
Публикувано08.09.09 19:28



На хоризонта май се задава (най-накрая) sci-fi филм, който си заслужава.



Накратко сюжетът (не съм го гледал още, затова не мога да изтърся спойлер, нали така): Двайсетина години преди времето, в което се развива действието, над Земята се появява извънезем кораб. Баналните варианти, в които или ни нападат/контролират в сянка, или ни пускат гювеч, отпадат веднага. Извънземните са бежанци, последни от рода си и корабът им е тежко пострадал. Време е за малко човешко състрадание и гостоприемство.
Извънземните са настанени в Южна Африка, отредено им е място, където да живеят, докато се реши генералния въпрос за отношението ни към тях (и с вероятността все пак да са опасни заради непознаването на технологията им). С времето обаче отношенията се променят, Сектор9 се превръща някакво гето, което не бива да се доближава - телени огради, враждебно отношение на хората, въоръжени патрули. Специфичен инцидент с човек забързва нуждата от решение.

Ето няколко трейлъра:





Прави впечатление по-нестандартната визия, както и по-необичайните гледни точки. Ако някой го е гледал вече, да сподели (прикривайки умело текста, който може да развали кефа на непосветените!).


едит: само да добавя, че в момента се върти предпремиерно из кината, а отвъд океана се бори с лакти за челна боксофис позиция.
В "Арена" всички служители са с т-шърти "Забранено за извънземни" с логото на филма, значи се подготвя силно присъствие и тук.

- няколко думи от читателя

Редактирано от alvin на 08.09.09 19:34.



Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: alvin]  
Автор Diletanta (член)
Публикувано08.09.09 21:39



Особено ми хареса задкулисната легендичка за правенето на филма - след като проектът за филм по играта Halo се издънил (трябвало да го режисира все същият Блогкамп), Питър Джаксън, подвизаващ се като продуцент, му казал гузно: "Ето ти 30 милиона, снимай каквото искаш." Може би тъкмо заради "снимай каквото искаш" е станал интересен филм.
Впрочем в бая държави са му лепнали тежък рейтинг заради кървища и сочни псувни на африкаанс. Егати трафика ще направят хлапетата, докато си го дърпат настървено на торенти.


(Спойлерче - а бе да не го е финансирала и една оръжейна компанийка от ЮАР, щото във филма се използват доста съвсем реални оръжийца, произвеждани от нея. Включително мила пушчица за "преодоляване на прегради", калибър къмто 0.80. От такова куршумче и слон прави задно салто...)

It's class warfare; my class is winning. - Warren Buffett

Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: alvin]  
Автор sinsky ()
Публикувано08.09.09 22:08



Хмм, извънземните са членестоноги.. Тука наште на земята не могат да порастнат, понеже им тежи хитиновата обвивка - но явно проблемът е бил решен.



Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: sinsky]  
Автор cineman (въздухар)
Публикувано08.09.09 22:35



Е, айде, не можели да пораснат! Прочети за псевдоскорпионите, дето били по два метра!





Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: alvin]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано09.09.09 08:43



Филмчето е от сорта "як мариз и сочна майна".
Темата е апартейда (в Южна Африка ли не знаят какво е това?) но е пълна глупост от биологична гледна точка.
Псувните и стрелбата заемат централна позиция. В последните кадри има плах опит за поетичен финал, но... Питър Джаксън ли е оня режисьор, дето ще прави поезия? Това не е Спилбърг и филмът не се казва "Извънземното".
Сборниците "Златен Кан" са много по-интересни!



Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 09.09.09 08:54.



Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: sinsky]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.09.09 09:40



не заради хитиновата обвивка, а заради дишането си, което е базирано на дифузия. няма обаче причина дишането и външния скелет да са свързани, така че могат да си тлъстеят на воля във филм с извънземни






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: alvin]  
Автор Бpaнимep (Emperor)
Публикувано09.09.09 09:42



Филма е абсолютен трепач, гледай, мен лично ме изпълни на мах. Отдавна ми се гледаше точно такова екшънче.

Редактирано от Бpaнимep на 09.09.09 09:44.



Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: alvin]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано09.09.09 10:14



И аз го гледах.
Филмът е впечатляваш с това как прави от абсюлютни клишета (човек се заразява от нещо не-човешко и започва да мутира, става много силен и избива всички наред, Мухата, Пришълеца и къде ли още не...) интересна фабула.
Финалът е много готин, има изненада и някаква плаха надежда. Действието е разчупено, фактологията е поднесена непринудено и въобще - гледа се на един дъх. А после ти идва желание да го гледаш пак, при това не заради екшъна, който изобщо не е толкова много колкото твърдят някои, просто те са видяли във филма само екшън, случва се...

Между другото филмът е на някой си Нейл Блумкамп (режисьор и съ-сценарист), Питър Джаксън само го представя. Още едно чудесно потвърждение че за хубав филм не ти трябва Брат Пит (Анджелина Джоли, Робърт де ниро, Ал пачино, ............... попълнете празното и последния да затвори врата) в главната роля.
Да не се взема на сериозно...

Редактирано от PoбинoтЛokcли на 09.09.09 10:17.



Тема Ще го гледам.нови [re: alvin]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано09.09.09 11:49



Колебая се дали на кино или да изчакам качествена торент-премиера.


Но напоследък гледам качествените торент-премиери нещо се туткат.



Тема Re: Ще го гледам.нови [re: Phillip]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано09.09.09 12:15



Копието в Замунда е доста добро. Ако имаш и =>22" монитор, не ти трябва да се разкарваш до арената

Да не се взема на сериозно...


Тема Ясно, мерси.нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано09.09.09 13:16



Нямам чак такъв монитор (20" ми е), но като се забода близо до него и той изглежда като 60", на доста по-ниска цена.





Тема изгледах гонови [re: alvin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано09.09.09 22:36



много добро филмче, определено един от най-добрите фантастични филми които съм гледал.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: изгледах гонови [re: zaphod]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано10.09.09 10:36



брех- трейлъра ме зачеса


дори само с тоия моменти с конвой от джипки, и кръжащи коптери, които много мязват на моменти от филм Блек Хоуг даун



Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: zaphod]  
Автор sinsky ()
Публикувано10.09.09 20:46



Ако бях от шефовете щях да ги накарам да им направят по един външен бял дроб, с балончета от дъвки, да не кажат че е скъпо хехе.



Тема Re: И азнови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор Maлинoв ()
Публикувано12.09.09 02:07



Е, както обикновено след голямо очакване, голямо осиране.
Чак се чудя на охканията за този филм. Че то Денят на независимостта по-става. Че и Война на световете. Пък дори и Трансформърс.
Не че не го изгледах в мрачна, мързелива вечер, но освен с интересна визия с друго не ме и трогна. Сюжетът за жертвата и саможертвата е ясен. Махнете пришълците и сложете действието в друго време и с хора например и пак става. Значи какво излиза - фантастиката е само за пудра. Пришълците са вместо лъскава опаковка. Щото, ако вместо тях са евреи в Полша, роби в америка, индианци в резерват или негри в Претория е много постно. Затова е по-добре с някакви пришълци. Изроди от наша естетична точка. За да се стряскаме от физиономии тип Мухата и Пришълеца.
Е, става за гледане, между две ракии и салата. С кървища вече не може да ме стреснат. Нито с разни изродски физиономии на африкаасци, щото съм се нагледал на такива в Софето. Сега чакам да видим 2012 и Аватар. Обаче отсега ми мирише на ползван памперс


После що хората пиратстват



Тема Re: И азнови [re: Maлинoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано12.09.09 08:43



фантастиката е само за пудра. е ти откри топлата вода. че то в най-добрите фантастични достижения фантастиката е точно само за пудра и фантастичните герои, били те роботи или извънземни, са сложени в ролята на хора. ако се чудиш защо все пак фантастика, а не просто филм/книга, то сещам се поне три причини:
- смяната на образа дава "поглед отвън", така човек вижда неща които при човешки образ са маскирани от "гредата в собственото око"
- възможност за изграждане на странни ситуации, недостъпни в нефантастични творби
- хората просто се кефят на необичайното, което не може да се види в ежедневието




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: И азнови [re: Maлинoв]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано12.09.09 09:57



Че то филмът си е по истински случай, бре! Само че в "Сектор 6". Негърско гето.
Добавили са една комплексарска идея от типа на: героят е обикновен, с нищо незабележим човечец (вариации: слаб, страхлив, грозен), става централна фигура (вариации: силен, смел, красив) и като вдигне оня ми ти дезинтегратор (вариации: бластер, картечница, кристален меч) и всичките ще ги...
Филм, в който на централно място е подобна метаморфоза може да се хареса само на силно фрустрирани хора с комлекс за малоценност.
Дайте го обаче на нормален човек с нормално самочувствие - няма да му направи кой знае какво впечатление.
Хубаво е да си женен за психолог!



Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 12.09.09 10:30.



Тема Re: И азнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор cineman (въздухар)
Публикувано12.09.09 11:23



Колцина нормални хора останаха още? Щото аз май познавам само комплексари и такива, които имат комплекса, че не са комплексирани...
Нормалният човек бил умерено луд - беше казал някой наскоро...





Тема Re: И азнови [re: cineman]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано12.09.09 11:44



Всеки човек има поне един комплекс!
Винаги.
Но напоследък станаха твърде много разни изпадали от живота, нереализирали се като професия и пол типове, мъже с обеци и жени с мустаци, които във въображението си разстрелват, душат, порят и колят!



Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 12.09.09 11:56.



Тема Re: И азнови [re: Maлинoв]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано12.09.09 11:55



е то не е ли това основната идея? да се обобщи образа на Пришълеца/Чужденеца/Другия? да се покаже какво правим с тези хора на Земята, като се наложи върху поведението ни на някой отвъд нея?

все си мисля, че въпросът тук не е до сюжета (те 90% от сюжетите през последните 5000 години се свеждат до Hero's Journey), а до jamais vu-то - огледалото, което ти показва обикновените неща в нова светлина

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема Re: И азнови [re: firefox]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано12.09.09 12:31



Мда. Още отначало е очевиден аналога с някакво малцинство. И героя никак не е героичен - силно се съмнявам, че някой би се идентифицирал с него. Целия филм си е просто опит да напомни на хората, че и "другите" имат души и мечти, каквито и да изглеждат отстрани...

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: И азнови [re: firefox]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано12.09.09 12:36



Охо! Къде отиваш, може би?
Темата за "другия" е развивана от:
Ред Бредбъри: "451 по Фаренхайт"
Евгений Замятин: "Ние"
Олдъс Хъксли: "Прекрасният нов свят"
Джордж Оруел: "1984"
Бари Лонгиър: "Враг мой"
Робърт Силвърбърг: "Да видиш невидимия", "Вертикален свят"
.....
Списъкът е безкраен и включва САМО майстори.
В "Сектор 9" няма нищо ново. И нова светлина няма.
А и правен от аматьор. С продуцент, чиято единствена собствена идея за "другите" не отива по-далеч от "Живите мъртви".



Тема Re: И азнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано12.09.09 13:34



няма да защитавам филм, който още не съм гледала :)

но и няма да приема аргументация с книги в тема за филми :)))

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема Re: И азнови [re: firefox]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано12.09.09 14:09



От списъка не са филмирани само произведенията на Замятин и Силвърбърг





Тема offнови [re: Maлинoв]  
Автор sinsky ()
Публикувано12.09.09 15:32



Аватар може и да мирише малко на памперси, аз лично не мога да усетя, но май повече мирише на пари:



За пиратстването - трудно се симулира IMAX кино, така че най-ценното във филма (поне за мен:) не може да се изпиратства.



Тема Re: И азнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.09.09 09:35



Филмът е грозен и оставя усещане за нещо познато, но пък третира тема, която е добре да се напомня на по-младите. Стари неща, казани по нов начин.
Сниман е добре, но ми дойде малко хард като визия... Все пак е нещо, което не бива да се изпуска поне за едно гледане.




I believe

Тема следпрожекционнонови [re: alvin]  
Автор alvin (orange)
Публикувано14.09.09 18:05



Гледах филма вчера, на голям екран, с подобаващо притихване в салона, с всичките му звуци и т.н.
Филмът е някъде около ‘добър’, в по-горната част на скAлата. За съжаление ‘небанален’ явно не означава ‘адски много добър филм’.
От една страна е виновно напомпаното ми очакване (може би), а от друга – посоката, в която се движи филма през цялото време. Както и предстоящата мания с билбордове, служители с т-шърти и щампи под път и над път.

Сред големите достойнства на филма са:

* визията. Нестандартна, различна, вкарва те в историята по-добре от лустросаните холивудски ленти, на които всеки е застанал по най-добрия начин, в кадър, с готиния си профил. Охранителни камери, отскъси от документални филми, тв интервюта, разследвания, лабораторни записи – всичко това се е получило добре.

* смяна на местата. Би се получил филм и ако размениш расите – ние сме надвиснали над град Джубаладжабала, корабът ни е повреден, водачите са измрели. Намират ни място в някакво гето, където престъпността избуява, докато няколко човека се опитват да се върнат на кораба и да прекратят безсмислието. А извънземните в началото ни приемат радушно, гостоприемно, след което се сещат, че сме само трън в задника и се опитват да ни преместят и баламосват с уж ‘официални’ бюрократични хватки, които са придружени с жестокост и прочие.
Такава постановка би била по-обичайна, по-смилаема дори. Всичко това ми напомня, че трябва да гледам

.

* различността. Тук е застъпен социалният аспект на различната група, псевдоинтегрирана зад огради (а не различността на индивида, присъстваща в една или друга степен в повечето филми), която уж уважаваме и приемаме, ама не точно. Не е случайно, че точно южноафриканец прави подобен филм. Всички извънземни могат да си сменят местата с негри и пак да се получат нещата, което означава, че в тоя смисъл филмът наистина е от типа фантастика, в която фантастичното е костюмът, който ни позволява да вникнем в театъра по-добре и по-непредубедени. Аз нямам нищо против такъв тип произведения и пак ще напомня Зелазни с неговото “за каквото и да става дума във фантастичната книга, си говорим за човешкото” или нещо от сорта.

* главния герой. Нестандартният, притесненият, страхливият, чиновникът. Некрасивият дори.

Режисьорът има един 6 минутен филм – , мисля, че е важна част от целия проект.
Та филмът като цяло трябва да се гледа, въпреки че няма да е на стената на славата. Особено от четящите фантастика. То, хех, ние ако не можем да видим нещо смислено зад стрелящия екзоскелет и торбичките червена боя, кой? Не че кървищата са много, дори напротив.

И моите уважения към Жоро Малинов ;) (ако тоя Малинов по-горе е оня Малинов, де), ама да се сравнява този филм с “Трансформърс”, е нелепо.
Може би проблемът произтича от факта, че е гледан между две салатки с ракийка; може би филмите, гледани между две салатки, се превръщат във филми за салатка. Както филмите, за които имаш големи очаквания, си остават филми с големи очаквания...

- няколко думи от читателя

Тема Re: следпрожекционнонови [re: alvin]  
Автор cineman (въздухар)
Публикувано14.09.09 19:56



Тук идеята май е друга: негрите от сегрегирани изведнъж, неусетно, се превръщат самите те в потисници. И май започва да им харесва... Така филмът става всъщност социален, а не фантастичен... Но в добрите фантастични произведения е така.



Тема Re: следпрожекционнонови [re: cineman]  
Автор alvin (orange)
Публикувано14.09.09 20:43



Ами, не мисля, че е това; поне аз не видях нищо такова.
Потисници бяха богатите бели задници. Негрите си бяха типични криминалс, които въртяха контрабанда, събираха оръжия и т.н.


Но си е тема за размисъл.

Краткото 6-минутно филмче си заслужава, гледайте го. Дори главния си е на същата позиция. Може би ако се бяха придържали към тази идея, щеше да стане по-добър.

- няколко думи от читателя

Тема Re: следпрожекционнонови [re: alvin]  
Автор cineman (въздухар)
Публикувано14.09.09 21:43



Аз коментирах малкото филмче - големия още не съм го гледал. Обаче неграта на моменти изглеждаха като манговци пред клетката на маймуната.

Демек, мислят си, че и те имат някаква власт, ама нъцки! Да имат да вземат!
Да: гето в гетото - добра тема за размисъл...

Редактирано от cineman на 14.09.09 21:46.



Тема Re: следпрожекционнонови [re: alvin]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано14.09.09 21:59



... гледан между две салатки с ракийка
Между две салатки с ракийка, Алвинчо, се гледа някой от турските сериали, наводнили напоследък телевизиите.
Нещо обаче ми казва, че в този форум не влизат фенове на подобен тип кино.
Както и не влизат типове с такова отношение към фантастиката.
Както винаги - думите ти

.



Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: alvin]  
Автор Цap Изpoд ll (лалаист)
Публикувано14.09.09 22:06



На мен лично много ми хареса.
А и обективно погледнато, може да се твърди, че филмът е супер!
Доказателство: Клишетата не дразнят.




______________________________

21.12.2012 наближава!

Тема Ъхъ, в полза на филманови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Цap Изpoд ll (лалаист)
Публикувано14.09.09 22:18



В една и съща вечер гледах Inglorious Bestards на Тарантино с цялото му съзвездие на голям екран, а след това District 9 на компа. След District 9, Inglorious Bestards ми се струваше като доста тъп виц.




______________________________

21.12.2012 наближава!

Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: alvin]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано16.09.09 19:29



За мен филмът е добър. Но първото нещо, което ми направи впечетление бе началото, когато извънземните идват и корабът им виси 3 месеца над града... това е най-фантастичното във филма, според мен. Не зная дали преценката ми е правилна, но как виждате нещо от космоса да стой толкова дълго време, където и да било без да бъде разпердушинено!?
Въобще първоначалната реакция на хората и самото създаване на сектора са най-фантастични... И от много по-познати и смешни неща изпадаме в параноя...
Ако искате още девятки, препоръчвам това:







Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: PreslySt]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано16.09.09 20:53



Е, сега - вярно, че беше "много фантастично", но истински фантастичното е около нас през цялото време - само трябва да имаш очи да го видиш. Преди 10 години нямаше ли да нарекат "фантаст" всеки, изрекъл следната мисъл: "Цветнокож американски президент ще национализира Дженерал Мотърс".
Ванга беше казала нещо от сорта преди 12-13 години: 44-тият президент на САЩ ще е чернокож.
Ама кой да й обърне внимание?
Но бе добавила още нещо - че ще е последният. Е, за това вече ще почакаме да видим така ли е. Мандатът му е 4 години.



А филмът... абе - с нищо не ме впечатли.



Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Цap Изpoд ll (лалаист)
Публикувано16.09.09 21:44



Вярно!

Винаги много се радвам като чуя такава аргументация. Макар да се самузаблуждавам, че очите ми са отворени за чудесата на света, мине не мине пропускам по нещо интересно. Та в тая връзка

В отговор на:

Е, за това вече ще почакаме да видим така ли е. Мандатът му е 4 години.




ми хрумна нещо:
Дали наистина ще е 4 години? Ами ако се окажат 40?
Няма да е изключение за "последен президент".

Наистина отдавна вече живеем във фантастиката! Фарс или никога повече самота?






______________________________

21.12.2012 наближава!

Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано17.09.09 07:59



Ванга беше казала нещо от сорта преди 12-13 години: 44-тият президент на САЩ ще е чернокож. е дай нещо в квадратни скоби де, аз откога искам да се излекувам от неверничество, ама на, никой не помага.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано17.09.09 09:18



Ами, не знам- когато нещо се случи и изведнъж се оказва, че 10 човека са го казали някога. Иначе, ако човек следи внимателно как се развиват нещата нищо фантастично няма, особено пък в Обама - САЩ трябваше да покажат за пореден път, че са уж най-демократичната страна след простотиите на Буш... пак от параноята идва, а не от друго.. Пускат по-малко демо за изпускане на парата...



Тема Ванга:нови [re: zaphod]  
Автор Бpaнимep (Emperor)
Публикувано17.09.09 14:53



Ванга предсказва, че 44-ият американски президент ще бъде чернокож и той щял да е последният - малко след встъпването му в длъжност в Америка ще настъпи страхотна икономическа криза, ще избухне конфликт между северните и южните щати, ще се намеси и Индонезия и всичко това ще предизвика Трета световна война, в която ще се използва атомна бомба.





Тема Re: следпрожекционнонови [re: cineman]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано17.09.09 17:05



абе общо взето осцилират около една много яка идея- но ако бяха прочели преди да правят филма една много добра книга на Ле Гуин- Планета за изгнанници- щеше филма да го направят перфектен





Тема Re: Ванга:нови [re: Бpaнимep]  
Автор Цap Изpoд ll (лалаист)
Публикувано17.09.09 17:49



Е щом Индонезия ще се меси, да гледаме да се евакуираме от сега на Луната. Че в следващият конфликт между Русия и Китай ще взема да се намеси Бурунди!



______________________________

21.12.2012 наближава!

Тема Re: Ванга:нови [re: Бpaнимep]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано17.09.09 18:44



Бранимире, прочети "Вариант 13" на Ричард Морган, каръщисай го с това предсказание и се захвани да напишеш бестселър.





Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: zaphod]  
Автор sinsky ()
Публикувано17.09.09 21:17



>е дай нещо в квадратни скоби де

По-добре направо извади всичко от масива със цикъл.



Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: zaphod]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано17.09.09 23:08



Боя се от неверието никой не може да те излекува! Това можеш да направиш единствено сам - и то на петдесетия си рожден ден. Знаеш как.
Една от последните книги, в които могат да се видят тези думи на Ванга е "Третото око на Ванга" - излязла през 2008 г. Преди Обама да стане президент. Преди още и да му дадат кой знае колко надежди в надпреварата. А кога е писана, кога е дадена за печат - не знам.
И по други книги за Ванга съм го срещал.
Ето ти и

. И други мога да намеря - но стува ли си труда?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 17.09.09 23:12.



Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Цap Изpoд ll (лалаист)
Публикувано18.09.09 00:58





"
Титла: Какво мислитe?!(предсказания на Ванга)
Публикувано от: The Branded в Юни 18, 2009, 16:20:02
Значи...Майка ми си купи книгата на Светльо Дукадинов "Третото око на Ванга" и снощи я разгледах от горе от горе и се натъкнах на следните предсказания за бъдещите години(давам само по интересните):
1."2010:Начало на Третата световна война.Ще завърши през 2014.Ще започне като конвенционален конфликт,а по-късно ще прерасне в ядрен."
2."2011:В резултат от ядрената война в Северното полукълбо ще изчезнат всички растителни и животински видове"
3."2014:Повечето хора на планетата ще страдат от рак на кожата"
4."2016:Европа ще остане почти безлюдна"
5."2043:Световната икономика процъфтява.Водеща религия в Европа:Ислямът"
6."2046:Става възможна подмяната на органи"
7."2088:Нова болест:старее се за няколко секунди"
8."2097:Новата болест се лекува"
9."2100:Изкуствено слънце осветява тъмната страна на Земята"
10."2111:Хората се превръщат в киборги(живи роботи)"
11."2125:В Унгария получават сигнал от Космоса"
12."2130:Създават се колонии под водата"
13."2183:Колония на Марс се сдобива с ядрено оръжие и иска незабавна независимост от Земята"
14."2187:Изригването на вулканите ще стане контролирано от хората"
15."2221:Хората осъществяват пряк контакт с извънземни"
16."3010:Комета удря Луната"

Друго интересно е едно предсказание,което вече се е сбъднало.Цитирам пак от книгата:
"...още през 1989г.пророчицата е казала:"Страх,страх!Двама американски братя падат,изкълвани от птици железни.Вълците вият от храста и невинна кръв се пролива като река."Предсказанието се сбъдна на 11 септември 2001г."Братята" са срутените небостъргачи на Световния търговски център в Ню Йорк."Железните птици" пък са самолетите на терористите."Вълците вият от храста"явно се отнася до реакцията на правителството на президента Буш,чието име означава "храст"(bush)"

Друг цитат:"Още преди 18 години петричанката рекла,че 44-ят американски президент ще е чернокож и при това последен.45-ти няма да има.
Малко след встъпването в длъжност на негъра щяла да настъпи страхотна икономическа криза,да избухне бунт сред населението и конфликт между северните и южните щати.В размириците щяла да е намесена и Индонезия.В резултат-Трета световна война с използването на атомни бомби."

И:"През 80-те години Ванга прави странно за времето си предсказание-Курск ще се потопи и цял свят ще го оплаква.Тогава никой не възприема на сериозно думите й.Особено жителите на Курск.Близо до града им няма водни басейни,а само степи.За това никой не предполага,че Ванга всъщност има предвид подводница със същото име."

И куп други интересни факти...Заявява се,че Китай ще стане новата световна сила,предсказала е гръмването на атомната централа в Чернобил,имала е среща с извънземно,но не е искала да говори много за това...

Какво вашето мнение,вярвате ли в предсказанията на петричката пророчица или смятате,че всичко е измислица...И дали на обитателите на Земята наистина им остава малко живот и то толкова тежък,колкото тя е предксазала?!
"

______________________________

21.12.2012 наближава!

Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: Цap Изpoд ll]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано18.09.09 08:47



Всъщност, думите й не са били точно за потъването на подводницата "Курск".
Казала е: "Курск ке остане под водата и цел свет ке го оплаква". И годината е посочила. Мисля, че го е казала през 1979-80 г. По онова време подводницата "Кусрк" още не е била построена. Още като ученици през 1986-7 г. сме коментирали това предсказание. Ама откъде да знаем?
Ето едно интересно линкче:





Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: Цap Изpoд ll]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано18.09.09 08:58



Аз ще си поръчам книгата, че прекалено добре познавам разваления телефон как работи, но като цяло съм доволен от пророчествата. Като тотален скептик- за мен най-важното е, че всички теории за конспирации, заговори и манипулации, с които напоследък ме заливат разни "мислещи" и "разбиращи" хора - стават на пух и прах от тези цитати. :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: Paganel]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано18.09.09 09:09



Е, ако някой ти говори за конспирации и заговори - не му вярвай.
Не са нито конспирации, нито заговори: Всичко си е явно, легално и често даже официално се обявява. И най-важното - става под носа ти.

П.П. Наричаш себе си "скептик" защото възприемаш на принципа "вярвам - не вярвам". Пробвай със "знам - не знам"!
Ето - аз знам какво е казала Ванга за 44-тият президент на САЩ. Знам и за ескалиращите противоречия между различните щати - то не е от вчера, но сега се изостря. Знам и за някои политологически прогнози по отношение на САЩ. И за кризата знам това-онова. Знам и че около 70% от предсказанията на Ванга се сбъдват.
Но не знам дали ще има 45-ти президент. На база на горните знания обаче до голяма степен мога да предположа, че няма да има.

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 18.09.09 09:34.



Тема е ква стана тянови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.09.09 10:58



вместо да ме излекуваш от неверието ти го задълбочи, да беше си мълчал



10 ноември 2008 / News.dir.bg
"Ванга предсказа избирането на Обама: Америка ще рухне".


10 ноември 2008ма, няма що, много добри квадратни скоби.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: Paganel]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.09.09 11:10



аз единственото признато пророчество за което се сещам е от христо калчев за убийството на оня мафиот във хамбург. не му чета книгите, нито ги прочетох след това, но наистина отворих книгата и в нея го пишеше черно на бяло, няма завоалирано, няма тълкувания, а датата на издаване беше от години преди това. евала на калчев! ванги, нострадамуси и други подобни ряпа да ядат, техните пророчества се появяват винаги след пророкуваното събитие и съществуват само в празните глави на разни мислячи.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема сектор 10нови [re: Цap Изpoд ll]  
Автор alvin (orange)
Публикувано18.09.09 17:50



Защо не обособите дискусията за Ванга (Нострадамус, Маите 2012 и т.н.) в отделна тема?

- няколко думи от читателя

Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: zaphod]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано18.09.09 20:37



Тогава вземи "Последният маршал" на Фридрих Незнански. Когато я четох 2 пъти проверявах кога е издавана - дори и българското издание изпреварваше действителните събития, предшестващи идването на власт на Путин.





Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: Paganel]  
Автор sinsky ()
Публикувано18.09.09 21:08



> всички теории за конспирации, заговори и манипулации, с които напоследък ме заливат разни "мислещи" и "разбиращи" хора..

Аа слушай какво ще ти кажа аз. Значи - Ванга предсказва че Курск ще потъне. Руснаците разбират за предсказанието и потапят подводницата, както е по план. Всичко се връзва..



Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: alvin]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано22.09.09 22:35



гледах го. общо взето - хареса ми.

от времето когато уил смит заби един за "добре дошли на земята" на гадината в "Денят на независимостта", та до днес - явно сме извървели дълъг път ;)


пп: Кубус ми се запечата като образ (чудесен човек бяха намерили за визията)

ппп: много изпусната работа тва с кораба и извънземните - не може то така, пък и 20 години? невероятно е някак! 5, най-много 8.

пппп: не трябваше да допускат да излети - добър-лош, прав-крив, всеки човешки куршум, ракета или клечка за зъби трябваше да се изтреля само и само тва нещо да не излети

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: firefox]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.09.09 09:01



пппп: не трябваше да допускат да излети - добър-лош, прав-крив, всеки човешки куршум, ракета или клечка за зъби трябваше да се изтреля само и само тва нещо да не излети

не трябваше ако е истински кораб, но за филмов си е тип топ - отваря врата за доене на още кинти от продължение






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: zaphod]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано23.09.09 09:46



о, ако очакваш "Сектор 10 - 3 години по-късно", според мен ще останеш разочарован :)

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема седни си. три.нови [re: firefox]  
Автор alvin (orange)
Публикувано24.09.09 20:22



След няколко дни ще ти поулегне и впечатленията ще са по-добри



- няколко думи от читателя

Тема Re:нови [re: alvin]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано24.09.09 21:11



че те впечатленията ми са добри, не си ли личи?

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор alvin (orange)
Публикувано25.09.09 19:58



аз казах по-добри



- няколко думи от читателя

Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: firefox]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано25.09.09 20:44



по-вероятно ще остана разочарован ако вземе че наистина се появи






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Ванганови [re: Paganel]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано08.10.09 13:12



Ами прочетох книгата. Цитатите са наистина от книгата. Тоталното ми разочарование е, че аз мислех, че книгата е издадена по-рано. Книгата е написана и издадена СЛЕД като Обама е вече президент... така че мога само да се смея. Още повече че информацията в книгата (относно Обама) не е цитати на Ванга - а се цитира Турският вестник, написал статия след избирането на Обама... Та, ИЗТОЧНИКЪТ е някой турски журналист, който твърди, че това са думи на Ванга :)
Не знам дали да се смея или да плача, затова ще си замълча :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема викам да отворим нова теманови [re: Paganel]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано08.10.09 14:28



и без това не е имало хубава караница отдавна.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: alvin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано11.10.09 17:52



Хареса ми въпреки изтърканата тема за превъплащението и логическите дупки в сюжета.



Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: alvin]  
Автор basstoon (n e t I z e n)
Публикувано14.10.09 03:59



Според мен филмът беше брилянтен.

Честно, учудвам се, че на повечето хора тук темата им се е видяла банална.
Не си спомням откога не съм гледал по-добър SciFi филм! Най-готиното според мен е точно това, че освен простата алегория за това как се отнасяме с "чужденците" има смисъл и като съвсем буквална история. Не се сещам нито една подобна тема във фантастиката.


ВНИМАНИЕ! По-долу коментирам факти от филма така че ако не сте го гледали, може да ви разваля изненадата.


Идеята да контактът между нас и по-високо технологична цивилизация да се превърне в обикновен апартейд просто защото хората са си такива според мен в безценна! Този така мечтан от мнозина контакт с по-развити разумни същества ще бъде невъможен по такъв странен начин. И при това ние сме подтисниците защото отсрещната страна няма никаква желание, или дори идея, че може да поиска да отвърне на репресиите организирано. Този проблем се показва по най-добрия възможен начин. Някакви кирливи негри се оплакват, че са дошли още по окаяни хлебаркоподобни гадове и им ровят в кофите с боклук. Ще ме прощавате, но не може да се каже че темата намеква прозрачно за расизма, когато в кадър има бедстващ представител на точно това онеправдано население на Африка, който се оплаква че някакви "чужденци" му развалят рахата. Ако бяха само белите задници -- ОК, но случаят изобщо не е такъв!

Трансформацията на главния герой в "чужденец" също е многомерна. Освен че докато се превръщаше в хлебарка, все повече ставаше човек, той ставаше едновремено все по-силен и все по-слаб. Първо разкъса с коланите, с които го бяха вързали, след което се снабди с мощни оръжия, след което получи екзоскелет-танк, способен да унищожи армия! И каво искаше той? Да не го рзфасоват на течности и тъкани в торбички, да не остане презряна хлебарка, да маправи нещо човешко в живота си най-накрая, като помогне на другия да се спаси. Целия екшън всъщност беше опитът му да спре по някакъв начин тези които го нападаха. Отбраняваше се неумело, неефективно в съвършенна бойна машина за да помогне на една хлебарка да избяга. На същите тези на които им печеше яйцата за забавление. Трансформация от противно комичен злодей ръководещ преместването на пришълците, в слаб и смешен герой чийто триумф (равносилен на потегляне с гаджето на Харлей към залеза) е да прави цветя от метал за жена си насред бунището.

Май единствения достоен човек в този филм беше извънземния с детето.

Не само че историята не ми се вижда нелогична, а направо натуралистично реална. Градът свикнал с това, че в небето виси някакво желязо, което не помръдва 20 години. Хора, които от десетилетия се опитвад да се докопат до извънземна технология и просто не могат да я разберат. Негри които се оплакват от "чужди" негри. Абсолютно деградирал екипаж едва преживяват във враждебна среда извън стройна цивилизационна система на тясна специализация. (А само как има взимаха оръжията за котешка храна!)

И Контактът превърнал се само и единствено в демографски проблем.



Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: basstoon]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано14.10.09 11:31



Не искам да те засягам, но според мен ако един анализ има десет степени на дълбочина ти по-надолу от 1-вата не успяваш да пробиеш.

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: basstoon]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано14.10.09 12:34



А така Баста, кажи им!
Филмът направо пали църкви и отвежна на заточентие!

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: Paganel]  
Автор basstoon (n e t I z e n)
Публикувано14.10.09 21:02



Не ме засягаш ни най-малко

. Не съм критик и не мисля че съм направил анализ. Изразих ентусиазма си от това, че този филм може да се разбира съвсем буквално. Нещо, за което, като че ли никой и дума не обели.

Историятане не звучи абсурдно или фалшиво. С други думи защитавам тезата си за ниво нула. Влкючих в rant mode.
Къде съм попаднал? В клубът на любителите на турските сериали? Героите били физически слаби и отвратителни, темата банална... WTF!?!
Ще ме прощаваш, но елементарно е да се подхожда с предубеждението "Ясно, пак ни занимават с подтиснати негри и за да ни го подчертаят ни показват грозни извънземни". На мен тази трактовка ми е абсолютно безинтересна.

Аз видях доста приличен документален филм за бедстващи пришълци настанили се в покрайнините на Йоханесбург.

Струва ми се че това би била по-нормалната тема за разговор, отколкото това, как този некадърник Джаксън бил дал, колко пари на на някакво хипи за банални прозрения...

Темата за Контактът с чужд разум (буквално) е безбрежна. И отново подчертавам, не съм срещал в литературата такъв вариант на навъзможен контакт. Прилики други всякакви.

За да хване магията (да оцениш поуката) от една (фантастична) история, тя трябва да е истинска. Иначе пет пари не струва. На мен ми се стори, че мнозинството подходи по-обратния ред. "Ебаси тъпата тема -- значи много тъпа история". А не е точно така...



Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: basstoon]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано15.10.09 12:46



Ти май си чел коментарите някъде другаде и си отговорил там, видял си че и тук има таква тема и си постнал и тук. Специално заради теб прочетох отново всички мнения за филма. Има 2 негативни - като това на Фат Джим е единствено негативно от БИОЛОГИЧНА гледна точка. Т.е. единственто негативно мнение е на г-н Малинов, когото аз никак не познавам и със сигурност не е от редовните участници в този форум. Затова къде си попаднал - попитай себе си най-добре :) Това с "ебаси тъпата тема" - си го прочел някъде другаде :)
И историята наистина не звучи фалшиво - точно защото това се случва постоянно и навсякъде, само дето не са хитинови хуманоиди...

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Vroom!нови [re: Paganel]  
Автор alvin (orange)
Публикувано15.10.09 13:30



Не е вярно това, критиката там е и към основната идея на филма ("як мариз и сочна майна"), изпълнението ("псувните и стрелбата заемат основна позиция") и финала (неуспешно поетичен). Мнението на бастуна е абсолютна противоположност на горецитирания.
А че темата на филма е банална, може да съдим по твоето мнение

- "Целият филм си е просто опит да напомни, че и 'другите' си имат души и мечти..."

- няколко думи от читателя

Тема Re: Сектор 9 / District 9 - филмътнови [re: Paganel]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.10.09 21:12



че защо трябва да се засяга, да бъде наречен човек лош анализатор и разтегач на локуми си е похвала






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Vroom!нови [re: alvin]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано16.10.09 01:28



Хихи. За мен тази тема не е банална - точно обратното :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.