Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 18.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема 27мата теорема?нови  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано02.09.09 16:04



кво мислите, бива ли я?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 27мата теорема?нови [re: zaphod]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано02.09.09 16:21



Велика книга!
Една от онези, които те карат да мислиш дълго върху неща които дори не си забелязал. А после не си същия човек, за добро или за зло... И светът около теб не е същият. А хората...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: 27мата теорема?нови [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано02.09.09 20:02



Коя точно е тази книга? Има интересно зглавие. По-яко щеше да е ако се казваше 90тата теорема, но и така може.



Тема всичко, пас, пас, паснови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор alvin (orange)
Публикувано02.09.09 20:31



Подозирам, че ще ми подейства като "Обреченият град" (а не като "Хищните вещи..", например), така че съм пас и като намерение да я чета дори. Скоро финиширам с "Вълните.." и правя драматична пауза с руската фантастика.

За да се изкефиш на много въпроси и абсурдни сцени, трябва авторът да ти е яко под кожата. Май.
Получава се така, че произведенията на Стругацки, писани по-близо до раждането ми дата, са ми по-чужди

Сигурно тук не трябва да се търси връзка с времето, в което се живее, а с възрастта, когато се пише/чете.

- няколко думи от читателя

Тема Re: 27мата теорема?нови [re: harish_chandra]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано02.09.09 20:51



. не се разправя за математика както виждаш

аз така или иначе я почнах вчера, но мразя темите за конкурси, та реших да внеса разнообразие и видя кой я е чел. ако първите 4 теми не бяха все за за тъпия конкурс щях да си я чета без да питам въобще бива ли я или не.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 02.09.09 20:56.



Тема Re: 27мата теорема?нови [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано02.09.09 21:10



Нищо, че не е за математика. Гледам главния герой е инжинер-програмист, което звучи достатъчно интересно.

То колко научно фантастични книги има дето се разправят за математика? Като стана дума има една книга с добро заглавие "Алгебриста" не знам за какво се разправя, но все се каня да я почна.



Тема Re: 27мата теорема?нови [re: harish_chandra]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано02.09.09 22:09



хех имаше една книжка навремето "победителят на невъзможното", тя е детска, обаче е най-близкото до книга в която се разправя за математика. сюжета се въртеше около едно момче, чиято снимка на корицата на спортно списание един професор използва като модел за робота който прави. момчето и робота се сблъскват по случайност и се завихрят разни далавери. когато бях пети клас направо бях луднал по книгата, много е добра. когато я четох по-късно останах с лошо впечатление от някой доста сериозни глупости написани вътре, но така или иначе книгата е за деца и е велика.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 27мата теорема? [re: zaphod]  
Автор Hateras (чакащ)
Публикувано03.09.09 09:42



една от книгите за Электроник :-)
по двете преди нея има и филм, детски

Am I evil?
Yes I am.


Тема Re: 27мата теорема?нови [re: Hateras]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано03.09.09 09:46



хм, знам за филма, но предполагам че ако сега ги прочета ще са ми тъпи. виж, победителя ще си я прочета пак, щото вече ми е промит мозъка от едно време.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: 27мата теорема?нови [re: harish_chandra]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано03.09.09 09:49



"И построи той крива къща" , на Хайнлайн. Разказът е доста известен, макар и доста нелеп от чисто математическа гледна точка - Тримерни обекти (хора) в четиримерен обект (къща) биха имали обем нула, по определение и следователно няма как да пребивават в такова пространство. Разбира се, това е фантастичен допуск, игра на въображението...
Въобще, колкото една наука е по-точна, толкова по-малко подлежи на фантастични екстраполации. Човек може добезкрай да се гъбарка с историята и социологията, създавайки всякакви антиутопии и алтернативни исторически събития, но с физиката и математиката играта е по-груба. Вселената на Стар Трек (или Стар Варс) може да е само негласно съгласие за компромис, колкото да върви сюжета...

Да не се взема на сериозно...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.