Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 18.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Verba volant, scripta manent, Didimus (off)  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано24.08.09 22:28



Хахахахахаха... Дидимус, ако и жена ти е толкова вярна, колкото и

– не ходи в гората, че рогата ти са за 280 точки* – ще те отстрелят моментално!
Щото не е за домашно, а за 2-годишно изучаване с презентации накрая;
И не "Наследници" или "Пълноземие", а "Наследници" и "Пълноземие";
И не дечицата, а колежаните...
И от там нататък – постингите зазвучават като „Ария на клеветата” из операта „Софийският мръснар”.

А линкът изкача всякак от гуглето: - и то за по-малко, време, отколкото да напънеш онова, дето ти изневерява
Или си го намерил, но ти се е сторил с неподходящо съдържание за отговора, който си искал да дадеш на Бранко, а?
Я, по-добре му кажи колко мадами си изчукал през целия си живот и колко от тях не са дебелани с огромни, увиснали цици!
И моментално ще му стане ясно що за комплекси избиваш!

*Световният рекорд е с оценка 273,6 точки по CIC (б. а.)



Тема Re: Verba volant, scripta manent, Didimus (off)нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Didimus (минаващ)
Публикувано25.08.09 02:21



Мда, прегледах старата тема и се оказа че по ключовите моменти паметта си ми е много даже наред.

Като за начало един цитат където нещата са обяснени от самата ученичка:
"По-скоро учениците сами си избират какво да учат отколкото някой да казва задължително учете това и това. Има 4 категории (най-общо), за които трябва да си подберем книги. За 3 от тях има списък с книги, от които трябва да изберем и които се изучават подробно и задълбочено и т.н. 4-тата група е съставена от 3 книги - една от които определят учителите - Ит. Калвино, и 2 бг книги, които учениците избират. Можеш да си представиш дали има съставен списък със съвременна бг фантастика.Така че казваме на учителите какво сме избрали и те казват - да, добре, или не, не е добре. В случая е съвременна бг фантастика единствено и само защото учителите одобриха идеята като се има предвид че другата книга също е фантастика."

Та да видим:
- "2-годишно изучаване" казваш. Я попрочети самата тема. 2 години е цялото обучение, съвременната литература я се изучава 1 семестър, я не. А пък двете книги са само две от книгите.
- Детето е имало право са си избере две от книгите и то си е избрало. Домашно, курсова работа, самостоятелно четене, както и да го наречем, то не променя факта, че 1 брой ученик от цялото училище си е харесал да пише презентация, теза, есе или каквото там искат по конкретно тези книги. А това по никакви стандарти не може да се квалифицира като "изучаване" в еди кой си колеж. Макар че, що пък не? Така ще мога да твърдя, че още през 1981 в у-ще "Кирил и Методий" - Варна се е изучавал Карл Май ("Винету" и т.н.)
- Не била една от двете, ами и двете. Ами ... ок. Както писах: "или пък беше и двете - не помня точно"
- "Не дечицата, а колежаните". Йеее, как само звучи - "колежани". Нищо че приемът е на 16-17 годишни деца, т.е. прословутият колеж съответства на 11-12 клас. По нашенски това си е най-обикновена гимназия. Ок, не обикновена, елитна, но все пак гимназия. На 16 години като студент в университет (не колеж) и аз се чувстах велик и възрастен, но от днешна гледна точка за мен са си деца.



Тема Re: Verba volant, scripta manent, Didimus (off)нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано25.08.09 07:35



Джимец, недей да играеш футбол, всеки твой "изстрел" си е чист автогол.





Тема Re: Verba volant, scripta manent, Didimus (off)нови [re: Didimus]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано25.08.09 08:05



Учениците, Дидимус - а не всеки ученик поотделно!


А и 4000 думи са си около 12 стандартни машинописни страници...
Не си чел цялата тема, да не говорим пък за постовете на Робин.

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 25.08.09 08:31.



Тема успокой сенови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано25.08.09 09:10



на всички ни е ясно че дидимус просто ти завижда и се мъчи да омаловажи безсмъртните ти творби. никой не храни съмнение че си велик писател, с многомилионни тиражи и безчет хора по света в мигове на отчаяние търсят утеха в мъдрите ти слова. отделно колко още държат твоите книги (с твърди корици разбира се) гордо изложени на най видно място в библиотеките на луксозните си вили, просто за да изглеждат ерудирани и начетени и да са в крак с модата сред висшето общество. сълзи на умиление бликват от очите ми като си помисля какъв талант е родила майка българия и черен гняв ме изпълва четейки жалките хули на завистниците. но историята ще въздаде всекиму заслуженото - тях никой няма да ги помни след смъртта им, а твоите слова ще озаряват умовете и душите на идните поколения дореде свят светува.
а, и не забравяй да отрониш едно "qualis artifex pereo", когато усетиш че му е дошло времето, така е редно да правят великите таланти.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: успокой сенови [re: zaphod]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано25.08.09 09:22



Малиии, как не те домързя?
Не съм "велик писател", а адвокат, който пописва туй-онуй. И засега се справям добре.
И Дидимус не е завистник, а пооглупял с годините, неосъществил се женкар.

P. S. "Qualis artifex pereo!" - така e възкликнал не велик творец, а ненормален самоубиец! Аз нямам такива мераци, но доколкото знам от други теми - ти имаш!
(И да ми отговориш, надали ще го прочета - заминавам за Ямбол)

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 25.08.09 10:22.



Тема Re: Verba volant, scripta manent, Didimus (off)нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано25.08.09 09:58



"...да не говорим пък за постовете на Робин."

Едно умно нещо каза за толкова години форумничене (колко станаха? седем?)! Сложих рязка на стената. Айде напъни се за втората!

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Verba volant, scripta manent, Didimus (off)нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Didimus (минаващ)
Публикувано25.08.09 15:06



Какви ученици, какви 4000 думи, бе Джимец? Ето ти няколко цитата от момичето:
"Съвременната литература се изучава с идеята да направим презентации на тези книги след две години."
"книгите които съм избрала"
"Аз ще изучавам точно тези автори."

Цялата история може да се обобщи с изречението:
"Българска ученичка в UWCAD в рамките на частта за съвременна литература на курса по литература е имала право свободно да избере 2 книги, по които да се подготви, и тя е избрала "Наследници" и "Пълноземие"."

И как това го докара до "по нея е преподавано в UWCAD"? Имаш ли представа какво означава думата "преподавам"? Какви комплекси те гонят изобщо?



Тема Re: успокой сенови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано25.08.09 18:10



Както казва един творец от твоя ранг: "Ямбоооол е града!" :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема за неприятния чичконови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор alvin (orange)
Публикувано25.08.09 18:28



Ах, какъв си ми гнусен, джимец..


Чак лепнеш бе, бахти!

Това "Я, по-добре му кажи колко мадами си изчукал през целия си живот" трябва да е още едно 'доказателство' що за писач си?

- няколко думи от читателя


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.