Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 28.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема аз чета такива глупости, някой съмишленик?  
Автор ostatak ()
Публикувано17.08.09 12:45



Привет от мен за първи път в този клуб...

Ето да ви кажа какво и заЩо го чета..От няколко дена чета Charlaine Harris.

Става въпрос за 8 книжки, които разказват за вампири в стил Здрач, но да кажем че историята е по за възрастни...
Не е кой знае колко интелектуално четиво, но е добре написано и лесно за четене.Историята се заплита и разплита с доста добър ритъм така че не доскучава... Идеално за да се откъсна от натовареното ежедневие без да се товаря с драматични истории и сложни персонажи.


Има и сериал по тази история който се казва True Blood...
Не е лош ако изключим доста лошото представяне на главната актриса, която е крайно не подходяЩа за ролята.
Жалко за доста сполучливите персонажи на всички останали..

Малко дразнят отклоненията от книгите, но става за гледане за неделя следобед..

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема труе блооднови [re: ostatak]  
Автор alvin (orange)
Публикувано17.08.09 18:36



На True Blood му дадох 4-5 серии време, за да ме отчая безвъзвратно. И то точно заради актьорската игра. Няма-такива-физиономии.

- няколко думи от читателя

Тема Re: труе блооднови [re: alvin]  
Автор ostatak ()
Публикувано18.08.09 09:52



да така е....

Историята не е зле, но актрисата е под всякаква критика...а и за капак персонажа и е много зле представен.
В книгата тя въобЩе не е толкова глупава и е много красива поради което успява да ги омотае толкова всичките... в серала само като я видиш и останалото не е за вярване...

Жалко,...на мен продължава да ми харесва книгата... поне за сега(на 3тата съм от 8)

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!



Тема Re: труе блооднови [re: ostatak]  
Автор alvin (orange)
Публикувано18.08.09 18:33



Е, ако искаш да зарибиш хората, пробвай да резюмираш за какво става дума в книгите, но си направи справка докъде са стигнали със сериала, за да не треснеш някой важен сюжетен спойлер



- няколко думи от читателя

Тема Re: труе блооднови [re: alvin]  
Автор ostatak ()
Публикувано19.08.09 11:43



нямах за цел да зарибявам никого, но Щом го спомена Ще поразкажа малко..




Накъде в Луизиана една много много красива мадама на 25 години се запознава с един много красив вампир. След като мадамата спасява "живота" на вампира след 5 страници стигат до неговата къЩа.
интересното за мадамата е че може да чете мислите на хората.

Историята се заплита с няколко много брутални убииства, които са нарочени за дело на вампир, което създава допълнително напрежение между хора и вампири.

Вампирското обЩество всъЩност е доста сложно и добре структурирано и си има неговите интриги.въртят бизнеси и се стремят да филтрират от своите в политиката, но основното е да поддържат отношенията с хората поносими и да не позволяват никой от техните да "умре"....така че си дават сметка колко полезни биха им били телепатичните способностите на хубавата приятелка на хубавия вампир.

а хубавия вампир трябва да поставя заповедите на висшите вампири,които са много много по силни от него, винаги над всичко...или Ще бъде наказан да плати ...с приятелката си например. А ако убие друг вампир заради нея?...много кофти...

има и други не хора. един от тях много сериозно налита на нашата мадама и тя на моменти се чуди дали пък не я кефи повече този, който съЩо е хубав и много "човешки" тип...
това ми хареса заЩото е съвсем реалистично...личи си че авторката е жена.


и толква до момента...

плюсове: книгата е написана с добро чувство за хумор и се чете много бързо. има някои доста оригинални идеи.

минуси: на моменти историята става доста наивна. има сцени, които са излишни../на пример. когато мадамата и вампира правят секс за 1ви път е ок, но обясняват подробно и 2рия и 3тия и т.н... малко писва/

не обеЩавам в никакъв случай дъ бест книга евър, но е забавна...

I did it myyyyyyyy waaaaaaaay!

Тема Re: аз чета такива глупости, някой съмишленик?нови [re: ostatak]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано03.09.09 23:10



Вампирската поп-култура ми допада, докато:
а) не избие в болестно състояние
б) се обърне в арена на "бурна лубоф и горящи стсти"
Поредиците за Анита Блейк и Чарли Хюстън се колебаят по ръба между интересното и досадното. Посочената от теб серия не съм чел, сериала се оказа че го бъркам с "Кръвна връзка" с Кристина Кокс (и тоя е слаб, въпреки не лошия замисъл).



Тема Re: аз чета такива глупости, някой съмишленик?нови [re: Kopo]  
Автор shannara (..sleepy)
Публикувано08.10.09 14:50



Аха, и тази на Харис започва да избива на лУбовни страсти след втората книга (поредицата е безумно голяма - 9 издадени досега, 10 та предстои, подписан договор за 11,12 и 13). Препоръчвам максимум до трета - после качеството почва да запада много сериозно. В деветата вече стигаме до там, че връщаме старото гадже

.

Иначе сериала губи всякаква връзка с романите още от първа серия на втори сезон, така че никой няма да се спойлне.

Същите тия глупости - вампири, върколаци и т.н. са много по-качествено измислени в поредицата на Патриша Бригс за Мърси Томпсън. Крайно динамично четиво, в което има любов, но само като някаква странична връзка. Чудесен стил, много реалистични герои, интересни сюжети.

Към момента от тоя тип книги чета едновременно поредицата за Кити Норвил от Кери Вон (засега на втори том) и от Карън Чанс - "Касандра Палмърс" (том 1, стр. 30)

Първото става - радиоводеща върколак, която си признава в ефир, че е такава и повлича крак. Хубаво чувство за хумор, бързо действие, няма затлачване в сюжета.

Карън Чанс е странна писателка - много въображение, но в един параграф имаш 8 факта, които вероятно трябва да запомниш. Случват се много неща едновременно, за 30 страници участваха 30 героя вкл. исторически личности като Джак Изкормвача, Рафаело и т.н.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.