Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 03.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Будистки Плажнови [re: alvin]  
Автор alvin (orange)
Публикувано30.08.09 21:58



Прочетох сборника "Будистки плаж" на Васил Георгиев. Добър. А някои разкази - страшно добри. Тук-там препрочитах и запомнях абзаци (това не е често явление), а един разказ даже го четох на глас. Абе, много литература стърчи на някои места...

Не е фантастика.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем - 2009 (второ полугодие)нови [re: alvin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано31.08.09 22:30



Най-сетне дочетох Хайнлайн. Книгата е подона на "Отвъд залеза" - (да се чете: не ми хареса).



Тема Re:нови [re: alvin]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано04.09.09 15:14



Изчетох "Пергаментът" - дебютна шотландска фантастика.
С такъв дебют Сашо Македонски е завладял света. :) Книгата е объркана, объркваща, но и доста силна. И докато сме на древногъцка тема - странно е когато единствената романтична линия е хомо-такава. Странно, но не неприятно и не по-малко интересно. :)

Останалото е много митология, културно осмислена и свързана през времето и легендите, с множество интересни паралели; доста дръзка хипотеза и странен, но обещаващ свят-мултивселена, в който словото е постарозаветному изначално, но вечно живо и мощно, не като във разни вехти скрижали.

Ищар и Ерешкигал, ангели-богоубийци и юнгиански архетипи - определно ще си взема и втората част ("Мастилото"), за да видя как се разплита това действие, така амбициозно простряно през времето и световете на Пергамента.

Never attribute to malice what stupidity can explain.

Редактирано от firefox на 04.09.09 15:16.



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано04.09.09 15:40



Със сигурност е силно провокативна, защото отзивите в Амазон за нея се люшкат между 5 и 1 звезди (средно три - доста ниска оценка), като някои от отрицателните са просто опустошителни (един казва Possibly the worst book I've ever read, което рядко може да се прочете). Жалко, че спомена за хомо-линията - това определено ме отби от идеята да я пробвам. Чудя се как британците не пропускат шанс да вмъкнат нещо подобно почти във всичко, което пишат, снимат и т.н.

"It ain't the heat; it's the humility."
Yogi Berra

Редактирано от ivz на 04.09.09 15:55.



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано04.09.09 19:17



На Пролетния панаир на книгата една патка от щанда на ИнфоДАР вместо да ми дае в комплект "Мастилото" и "Пергамента" ме обзаведе с "Мастилото" и "Станция Пердидо" том 1. Още се цупя и не съм си купил 2-те втори книги, а отдавна се канех на Хал Дънкан и на Чайна Миелвил. Ти май ще ме амбицираш да се бръкна тия дни и да си имам занимавка до края на месеца.





Тема Re:нови [re: ivz]  
Автор alvin (orange)
Публикувано04.09.09 21:01



В отговор на:

Жалко, че спомена за хомо-линията - това определено ме отби от идеята да я пробвам.




Е, стига бе, може да са две жени!

А иначе сериозно - аз също съм си набелязал книгите на Дънкан, ама дебна някое по-особено настроение, в което ще ми се чете нещо такова.

- няколко думи от читателя

Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор sinsky ()
Публикувано05.09.09 00:18



Ама те защо са хомо, по естествен път или поради липса на представители от другия пол? Или пък родителите им са насадили у тях високи изисквания, на които отговарят прекалено малко хора?

Съзнавам че въпроса ми е по-некомерсиален, но понеже вече питаха дали са жени реших да се поинтересувам за това :)



Тема холдемани, манинови [re: sinsky]  
Автор alvin (orange)
Публикувано05.09.09 12:01



E, твърде ограничени са вариантите, които предлагаш. Във "Вечната война" хомосексуализма беше официална държавна политика



- няколко думи от читателя

Тема offнови [re: alvin]  
Автор sinsky ()
Публикувано05.09.09 17:56



Този Холдеман май е много добър ако е същия разказ, самото съдържание малко ми се губи но още си спомням как ревах накрая.. сега гледам в Уикипедиа че автора е бил във Виетнам и сигурно за това е писал.



Тема Re:нови [re: ivz]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано05.09.09 22:55



е ти пък :) според мен са нужни повече такива

а иначе - отзивите са напълно обясними, веднъж като я прочетеш, но много трудни за обясняване на някой, който не се е сблъскал още с това чудо. просто текстът и въобще сюжетът са в някаква странна форма, която вероятно е чужда на повечето хора

обаче има адски попадения на места, до степен като се връщам сега мислено назад, да ми се иска да я препрочета (което едва ли ще стане, заради обема; освен може би на английски, понеже въпреки читавия превод на места ми се наложи да си превеждам наобратно, за повече пълнота и покрай разните игри на думи особено)

Never attribute to malice what stupidity can explain.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.