Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 21.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: ще ме съсипеш :):)нови [re: Kopo]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано19.07.09 11:16



Затова пък ако знаеше колко малко ми пука как изглеждам на околните, щеше да се застреляш!


Но тъй като конкретно тази тема не е като останалите - специално заради нея мога да те препратя към Светото Евангелие от Матея 5:11-14.
А ти си смятай колкото щеш.

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: ще ме съсипеш :):)нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.07.09 11:52



Затова пък ако знаеше колко малко ми пука как изглеждам на околните, щеше да се застреляш!
ти пък ако знаеш колко вярвам на тия дето твърдят че не им пука как изглеждат на околните, ти щеше да се застреляш






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ще ме съсипеш :):)нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано19.07.09 14:11



Смяташ че е трудно да се намери? Ти си бил голям оптимист, ако си мислиш че Гугъл ми е недостъпна технология. Първите три линка които гугъл намира започват с изречението - юдаизмът е религия на евреите. И трите линка започват обзора си с повече от 1000 г преди Хр.
И тук пред мен, некомпетентния, изниква дилемата - да вярвам на капацитета Фат Джим, яростен антисемит, християнин и доказано дрънкало, или на линковете от гугъл, които постигат такова съгласие помежду си, че се чудя дали не са преписвали един от друг.
Тежка дилема, наистина...

Чел съм наследници, да. Не бих поставил оценка на автора за компетентност. Най-малкото защото самият аз не съм компетентен. И второ, защото по право бих му поставил двойка, макар че и там не съм компетентен. На себе си бих поставил една скромна оценка по история на религията, но тя няма никакво значение, просто ти отговарям на въпроса.

И да, започнах да чета темата защото ми беше интересно, винаги ми е интересно да чета някой който се интересува повече от мен в дадена област. Това, между другото, е една от малкото ти теми, които съм прочитал открай-докрай, за селенията във фантастиката например не можах и една трета да устискам. Намесих се, макар и некомпетентен, защото видях очевидни пропуски в изложението ти и се надявах да си обосновеш добросъвестно. Вместо това ти изпадна в произволни извадени от контекста цитати, защитавайки една абсурдна теза - че христианството не е възникнало от юдаизма. После се оказа, че става дума за юдаизма какъвто го познаваме днес, който преди Талмуда въобще, ама въобще не е съществувал и не е имал нищо, ама нищо общо с религията еврейския народ отпреди Хр. Ами, да, така се оказа - че не може да си прав. Пак поради първите три линка от гугъл, не че аз съм разбирач...

Колкото до топлото място за душите, мисля че ще ми опростят поне 7 смъртни гряха + искрения ми атеизъм, поради това, че се заяждам с теб.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: ще ме съсипеш :):)нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано19.07.09 14:54



1000 г. преди Христа?
Тъкмо времето на Соломон ли си хареса за отправна точка?


"Цар Соломон залюби, освен фараоновата дъщеря, и много жени чужденки - моавитки, амонитки, идумейки, сидонки и хетейки, - от ония народи, за които Господ бе казал на Израилевите синове: не влизайте при тях, и те да не влизат при вас, за да не склонят сърцето ви към своите богове. Към тях се прилепи Соломон с любовта си. Той имаше седемстотин жени и триста наложници: и неговите жени развратиха сърцето му. Когато Соломон остаря, неговите жени склониха сърцето му към други богове, и сърцето му не бе напълно предадено на неговия Господ Бог, както сърцето на баща му Давида. И Соломон започна да служи на Астарта, сидонско божество, и на Милхома, амонитска гнусотия. И Соломон вършеше това, що бе неугодно пред очите на Господа, и не следваше напълно Господа като баща си Давида. Тогава Соломон съгради капище на Хамоса, моавска гнусотия, на планината, която е пред Иерусалим, и на Молоха, амонитска гнусотия. Тъй направи той за всичките си жени-чужденки, които кадяха и принасяха жертви на своите богове. И Господ се разгневи на Соломона, задето си отклони сърцето от Господа, Бога Израилев, Който два пъти бе му се явявал и му бе заповядал да не върви след други богове, но той не изпълни това, що му бе заповядал Господ" (Трета Книга на Царствата 1-10)
Всъщност - ето как се е служело на Молох:

Рисунката е по фреска от ІІІ в. преди Христа, намерена в Палестина в края на ХІХ в.
Жените му служели и на Молох... Но на Молох е можело да се даде само свое дете. А бащата е... Соломон.
(Или учението на Ошо например оправдава това - щото смъртта била върховния оргазъм?)
Достойно начало, нали? Но на юдаизма ли?
С Гугъл ли намери да оспорваш Библията?
Или ако ще спориш на библейски теми... ако може, да я караме някак си, без нея, а?

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 19.07.09 15:13.



Тема П. П.нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано19.07.09 15:28



Антисемит ли? Че и "яростен"???
Ама тия цитати да не са от "Майн камф", бре?!


Или съм си ги измислил сам?
От Библията са.
Ти си яростен антисемит, ако наречеш горното детеубийство "юдаизъм".

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: ще ме съсипеш :):)нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Didimus (минаващ)
Публикувано19.07.09 16:21



Май схванах тезата на Джимеца: щом Соломон (плюс още един билюк хора - по списък) не е спазвал цял живот безпрекословно предписанията на религията си, то значи такава религия не е съществувала.

Все още ми се губи как Соломон се е изхитрил да построи храм на несъществуваща религия, но се надявам и това да ми се изясни.

Прав беше ТауМастера, човек винаги може да научи нещо от Джимеца.





Тема Re: ще ме съсипеш :):)нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано19.07.09 18:15



Това с детските жертвоприношения към т. нар. Молох е доста спорен въпрос. Явно е ставало дума за символичен ритуал, който чужденците възприемали за чиста монета изгаряне. Пък римляните и гърците не се погаждали особено с финикийците, така че съзнателно вписвали неверни твърдения в летописите си.
За значението на самото име Молох:





Тема ББ > ЧЧнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор alvin (orange)
Публикувано19.07.09 19:42



аз написах:

В отговор на:

Защо за теб тази дума няма религиозен смисъл, всички знаем. Защото не ти отърва.




ти написа:
В отговор на:

Баси, дори не си погледнал какво значи "езичество":




Погледнах 'линка' ти. Първият ред е: Езичество в общ смисъл е всяка етническа религия
Хвърлих око и на линк. Ето: Paganism is the blanket term given to describe religions and spiritual practices of pre-Christian Europe

Къде тук е нерелигиозният характер на 'езичник'?!

Между другото, темата трябваше да опровергае присмеха ми по 'световната конспирация'. Ти отвори отделна тема, която няма нищо общо с фантастиката.
Безсмислено и несъстоятелно.

(тук ти написах още 20 реда, в които обяснявам защо не си ценен, но ги затрих, защото може да изчезнеш от пейзажа и така фендъмът да се лиши от най-отритвания си член)

- няколко думи от читателя

Тема Re: ще ме съсипеш :):)нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано19.07.09 21:20



Последно, като за малоумен:


Аз не оспорвам нищо. Мисля, че споменах, че не застъпвам страна, само задавам въпроси на които ти не отговаряш адекватно. Защото се оля в тезите и трябва или да се отметнеш от казаното или да продължиш да дрънкаш несвързано. Цената на "мухахаха" е такава, научи го. Много сладко е да се надсмиваш над опонентите си, разбираемо е. Особено ако те гони мания за месиансво (просветителство).

"С Гугъл ли намери да оспорваш Библията? "

Всичко което се опитах да ти кажа, че ти спориш с гугъл. И то не с един и два линка. А гугъл не е нещо абстрактно, зад линковете също стоят хора, понякога са истински капацитети и знаят какво говорят.

Аз не съм антисемит. Въобще - не съм анти-каквото-и-да-е. На израелтяните даже им симпатизирам, защото са народ който оцелява в една доста агресивна среда. Ние, като народ, етнос и култура не бихме оцеляли в подобни условия и 5г., не 3500.

Пожелавам ти успех, в разкриването на световната конспирация, на мен тази тема вече не ми е интересна. Глупостите които надърдори ми дадоха повод да почета това онова и вече си имам свое мнение.

Да не се взема на сериозно...

Редактирано от PoбинoтЛokcли на 19.07.09 21:21.



Тема кефим се баценови [re: TauMaster]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.07.09 21:48



щях да се притесня ако съм на едно мнение с тебе или джимеца. рахат ми е сега на душицата






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.