Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 19.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема кхмнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано14.07.09 11:19



Робин го каза с 3 изречения. Почти всички религии проповядват нетърпимост към другите. Като се замисля, какви ли световни конспиратори са християните в мюсюлманските и други страни. Как ли вадят тонове информация за инквизицията и за манипулацията на католиците с техните изповядвания и до ден днешен и т.н.
Няма нужда да събираш вода от 1000 кладенеца. Всеки може да събере такава от 1000 други.

Не знам колко пари вземаш като адвокат ама с тази твоя прозводителност и любов към четенето - ако си пооправиш мисленето в правилна посока можеш да станеш много богат.

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: кхмнови [re: Paganel]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано14.07.09 14:44



Пага, прави ли ти впечатление, че аз соча цитатите, а отговорът се основава на "кой знае какви са другите"?


Ами ако знаеш - кажи си, бре!
Но ако не знаеш - не се опитвай с неопределености да оборваш факти, а?

Казваш "почти всички други религии" проповядват нетърпимост към другите...
Ако говорим за ислям - да, прав си, но в този случай препоръчвам първо да прочетеш "Ислямо-американският сблъсък" от Николай Мизов.

А ако пък говорим за източноправославно християнство - то би ли ме светнал какво имаш предвид под "проповядване на нетърпимост към другите"? Пробваш да сложиш знак на равенство, но виж аз как съм се постарал с цитати от ортодоксален юдаистки сайт.
И щом като казвош, че "и другите били такива" - дай ми и ти някакви подобни от цитати от православен сайт.
Можеш ли?
Подозирам, че не можеш!

(Не свещени книги, защото аз не мога да ти дам препратки към Талмуда - да постигнем равенството, което твърдиш, нали?)

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: кхмнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано14.07.09 14:56



Подозираш че не мога :) ОМГ. И аз подозирам много неща , ама за подозренията си трая. Потърси малко сам, а? Дай 3 % от енергията, която си вложил да защитаваш тезата си, да потърсиш доказателства за моята. 3% ще са предостатъчни, защото за всичко което изброих има материали с тонове.

Равенство никога няма да постигнем по други прични. Но и няма нужда.

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: кхмнови [re: Paganel]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано14.07.09 15:10



Хахахахаха....


Сам твърдя нещо и привеждам доказателства, но ти като се затрудняваш да намериш нещо против тях, ми предлагаш сам да си потърся и сам да си се оборя, а?
Щото така ти било по-лесно!

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: кхмнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано14.07.09 15:26



'Ислямо-американският сблюсък' е доста добра книга, точно описваща етнокултурните различия и начина на мислене на изток и на запад.
Но като цяло и ислямът и християнството са демо-версии на юдаизма, предназначени за неевреи. Нетолератността, залегнала в юдаизма, струи и от тях. Но повечето монотеистични религии се отличават с дълбока нетолерантност към инакомислещите. За справка - Стария завет.



Тема Re: кхмнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано14.07.09 15:55



Не всички други религии. Само монотеистичните.

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема оффнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор sinsky ()
Публикувано14.07.09 17:57



Не можах да прочета по-голямата част от темата но понеже става дума за религии и нетолерантност ми се ще да се включа :) Гледам че се препоръчват произведения, аз сега скоро препрочетох един як комикс по Хелрейзър. Предполагам че всички знаят основния сюжет - кутийката с пъзела попада у някой човек, той я отваря и от нея излизат демони които го завличат в ада. Този път, след кръстоносен поход тя се озовава в едно френско графство, където един свещеник, там заедно с членовете на графската фамилия, се опитват да преборят дявола (със светена вода и тн). Само че всеки път като призовават демона той просто взема някой от тях и си тръгва.. Особено впечатление този път ми направи увода: сценка от кръстоноския поход, земята осеяна с трупове, а покрай разкривената физиономия на един на по-близък план има балонче с надпис - "Piety, after all, has never come cheaply"

А иначе аз съм си съм фен на религиите. Е, не точно, в смисъл не ходя на църква, но мисълта ми е - хората вършат глупости, дали ще е в името на някоя религия или по друга причина - не знам даже дали има значение.



Тема Re: кенеф ми тендър, кенеф ми слоунови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор alvin (orange)
Публикувано14.07.09 18:35



Къде точно си се вгледал така, та виждаш дупката на клозета?
(между другото - звучиш като 80 годишен старец, който се учи да флеймва в интернето)

а сега несериозно: не е било нужно да изписваш толкова текст, за да кажеш, че "еди-кое-си ортодоксално течение на еди-коя-си религия проповядва нетърпимост и нравствени норми, които ще звучат ужасно нетолератно в ушите на останалите".
Но те влече, пише ти се, ок. Не че има нещо общо с която и да е тема, ама пък ти се изкажи, що не.

Да добавя - идеята ми беше да се отделиш в отделна тема, за да не цапаш онази. Пък и държах на "иудейско-марсианския заговор'.

- няколко думи от читателя

Тема Re: кхмнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.07.09 18:39



за какво се пениш да ни убеждаваш в еврейски заговори? никой ли не те е светнал че ако се вземе решение за избиване на евреите, адвокатите ще бъдат избити преди тях? мда, като се замисля може и да не са те светнали. е, аз ти казах вече, сега предполагам си обясняваш някои странни замирания на оживени разговори, когато ти се приближиш.


та, още ли държиш да ни отваряш гуреливите очи?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: кенеф ми тендър, кенеф ми слоунови [re: alvin]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано14.07.09 21:14



Да, това няма много общо с теорията на конспирацията, както си я представя миниатюрния ти мозък.
Има общо с практиката.
И - повтарям:
Това е основата и без нея не може.
Тази основа се нарича "начин на мислене". Естествено, ако ти не можеш да мислиш, това би ти изглеждало празно понятие.
Докато не кажеш "Да, това с юдаизма е така!", няма да продължа. Щото всяка следваща част е свързана с предишната. До момента, в кажеш "това и това не е вярно" - тогава бих разлистил предишните части, за да ти го покажа.
Е, ти можеш да го изтърсиш и още сега, но ще ти се наложи да обясняваш защо.

Si deus pro nobis, quis contra nos?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.