Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 20.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: вегетарианствонови [re: ladyMarian]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.05.09 10:39



не е достатъчно, кармата ти е съсипана, ако не вземеш мерки, в следващия живот ще си чернодробен метил






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: хмнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано29.05.09 10:42



пишеш пълни глупости и е губене на време да те оборвам.
по нашия край има поговорка - всяка коза за свой крак. значи всеки избира какво да прави с тялото си.
учудвам се, че темата след моята намеса пое в друга посока. но може да се разсъждава и от икономическа гледна точка.
ето как виждам нещата икономически за моя джоб: аз ще се храня с каквото намеря за добре и ще съм си слаб и здрав, но... не искам да плащам същите здравни осигуровки като някой нехаен за здравето си, който нито спортува, нито се храни здравословно, а на всичкото отгоре се трови с цигари и алкохол. от какъв зор той ще използва моите пари, за да си лекува високото кръвно и всички съпътстващи болести, които си е докарал с леност и чревоугодничество? като си няма мяра на стомаха и като не му иде на ум как сам да се оправи, ще трябва да плаща повече за здравно осигуряване.
някои авиокомпании в щатите за дебелите хора искат двоен билет. за нашите условия двойно здравно осигуряване. ако в парламента не бяха чревоугодници, някой вече да се е е сетил за такава поправка.



Вярвам без да вярвам.

Тема Re: и още...нови [re: Paganel]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано29.05.09 11:06



да де ама ти тръгна от защита на вегетарианството, което НАИСТИНА не може да осигури споменатите аминокиселини, които набавяме от животни
и сега стигаш до това, че се ядат абсолютно същия набор неща, само че сурови.

чудесен напредък :)

следващата смислена крачка е да се види, че суровата храна е енергийно по-"скъпа" на организма от обработената, т.е. усвоява се с разход на повече енергия.

оттам нататък, да се види, че топлинната обработка не е тоя огнедишащ универсално унищожителен змей, за който иде реч, а има отношение основно към витамините. т.е. не става дума за универсално скапване на всякаква храна, а по скоро печете си месото, салатата си яжте свежа.

и какво остана да се докаже? че разнообразната храна е полезна и като бонус приятна? нещо като по-добре "здрав и богат, отколкото беден и болен".

тезата на робин, доколкото се запознах с кратък преглед по диагоналната система, е че разнообразното хранене е полезно, експериментите в крайностите (като суровоядство, вегетарианство и тем подобните) влекат, ако не вредите, то поне рисковете съпътстващи всяко клатене на метаболитната ни лодка, която е в някакъв баланс последните 50 000 години.

това за мен Е разумно консенсусно мнение :) в смисъл, вие не тръгвате от крайности за да се срещнете по средата, робин вече е там и чака :)))

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема Re: вегетарианствонови [re: glig_an]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано29.05.09 11:14



прасчо, ти затова ли се изживяваш като "глиган"? :)))

животните в дивата природа са слаби понеже е шибано трудно да се живее в дивата природа. питай прадедите ни, които категорично са отказали да го правят и така поколение след поколение та до нас.

а иначе:
What is the life span of a wolf?
In the wild Wolves rarely live beyond 10 years.
However, they can live for up to 20 years in captivity.



in google we trust



Never attribute to malice what stupidity can explain.

Тема Re: вегетарианствонови [re: zaphod]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано29.05.09 11:22



Дивите животни не боледуват, това е така. Но не защото не се разболяват, а защото биват изяждани. Не случайно мършоядите се наричат още - санитари на екосистемата. Ако искаш човека да следва този модел ще трябва да убиваме всеки който се разболее от грип и да храним уличните псета с тялото му.
За циник като теб това може да е приемлива теза, поне на думи, но повечето хора не са на това мнение.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: хмнови [re: glig_an]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано29.05.09 11:26



Темата след твоята намеса продължи в друга посока, вместо да замре. Екологията на храненето е нещо много важно и интересно от чисто фантастична гледна точка. Уви, правилното хранене само по себе си е фантастика, днес. В Домът на ордена има много интересни разсъждения по въпроса.
Относно осигуровките - напълно свободен си да не плащаш нищо на държавата. Както и тя е напълно свободна да не ти предоставя базови услуги касаещи оцеляването ти.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: вегетарианствонови [re: glig_an]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.05.09 11:40



На теб бих ти препоръчал да се запознаеш по-задълбочено с това що е анорексия и какви последствия има!
Доказано е многократно, че няма отрови - има дози.
В природата надебелялото животно нахранва някой хищник, болното също - това не е доказателство.
Единственото което има резон е за изкуствените съставки в храните - те са непознати за метаболизма ни и този на животните.

Welcome to the real world!




Тема Re: сериозно и обратно на предлаганетонови [re: glig_an]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.05.09 11:45



Поредната "пещерняшка" теория.
Добре бърка на емоционално ниво, но полезноста клони към нула.

Welcome to the real world!




Тема Re: вегетарианствонови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.05.09 12:10



иронизирам глигана, не се пали.
и все пак ако искаме да следваме тоя модел трябва уличните псета да убият болния от грип, а не ние. не останалите антилопи убиват болната антилопа, а лъвовете. не знам защо всеки допуска тая дребна грешка когато пренася аналогията в човешкото общество.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: хмнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.05.09 12:13



Добре. Разбира се 3 килограма зеленчуци няма да са нужни - както казахме - има и висококалорични растения ( А и аз лично често ям близо килограм салата - досега стомашни проблеми не съм имал). Но ние наистина доста посмесихме суровоядство и вегетарианство (по моя вина) и като кълвем тук от едното там от другото и постоянно се разминаваме. Да се върнем на суровоядството, което е главната тема.

Това което и аз казвах (като най-голям плюс на суровоядството) е храните да са максимално близо до натурални. Същото казваш и ти. Сега, има и храни, за които се налага термична обработка - но те са минимална част от цялостното хранене и там пак - точно както ти каза минималната обработка е по-добра.
За водата спор няма - предполагам че го спомена, само за да дадеш по-цялостна картина.

По проблема със снабдяването - си 100% прав. И зеленчуците са тъпкани с нитрати и животните са тъпкани с какво ли не.
Аз имам план как да реша този проблем в близко бъдеще, и дори за мен да е , както се казва "по-добре късно отколкото никога", за децата ми ще го реша предварително.

И за последното - нищо не е на 100%, но да кажем че затлъстяването при вегетарианците (или пък при суровоядците) е многократно по-ниско. А също и доста болести. Може пък при тях други да са по-чести, ама не намерих такава информация (щото не съм и търсил, ахаха, това е твоя задача :)

Като цяло мисля че постигнахме съгласие. Зейфода да каже:)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.