Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:21 19.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: вегетарианствонови [re: Paganel]  
Автор masterix (Mr. Smith)
Публикувано28.05.09 23:58



Това е НАЙ-полезната, НАЙ-здравословната и НАЙ-леснообработваемата храна
Последното е напълно невярно. Първо заради 8-те незаменими аминокиселини, които се набавят главно с животинската храна. Замисли се и защо на кравата й трябва търбух, а и по-голямата част от времето и минава в повръщане и преживяне на тревата? Пък и поразсъждавай над факта, защо нямаме ензима целулаза, способен да разгражда целулозата от растителната храна?


Човекът е всеядно животно и е еволюирал именно защото си е сменил хранителния рацион. иначе ако някой иска да се връща на клона - прав му път. Само че гори не останаха.
По вегесайтовете пишат големи глупости, но в края на краищата всеки сам си преценява каква информация удовлетворява неговия мироглед.



Тема хмнови [re: masterix]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.05.09 03:28



Аз не съм специалист, затова търся онлайн отговорите на забележките ти. Карам наред:

Аминокиселините нужни на човека са общо 20. От тях наистина 8 са незаменими, но нито една от тези 8 не се намира само в месото. Всъщност след като прегледах всички една по една има 3 (от заменимите) които се намират само в месо или мляко (доколкото разбрах суровоядите консумират мляко), и само една от тези 3 се намира ЕДИНСТВЕНО в месо - казва се аспарагин.

За кравата мога да измисля много обяснения, или да намеря онлайн някое, но не мисля че има нужда защото тя се набавя с правилно хранене:

Целулаза
Много плодове и зеленчуци съдържат несмилаеми влакнини. Целулазата е ензим, който разгражда целулозата- другото име на една от тези несмилаеми влакнини. Целулузата се използва за подпомагане на храносмилането , когато имаме проблеми със задстомашната жлеза и консумираме големи количества зеленчуци и друга, богата на влакнини храна. Намира се в авокадото, граха и множесто микроорганизми. Приема се през устата.

Ако имаш други коментари - с радост ще ги прочета, защото благодарение на Вас научавам много нови неща.

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: вегетарианствонови [re: ladyMarian]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.05.09 03:30



Както често се случва, и за мое голямо съжаление, си съвсем права...

Да разбирам ли, че с това изказване потвърждаваш основната ми теза: Че суровоядството (ако е интелигентно правено) е напълно питателно и здравословно?

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема и още...нови [re: Paganel]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.05.09 03:42



Тъй като изобщо не ми хрумна,че може да се яде сурово месо (като нашите пра-пра-деди) , но ето че може, цитирам: Суровоядците могат да ядат сушени меса ( прошуто круто, рибица и т.н.)
Толкова и за последната аминокиселина...

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: вегетарианствонови [re: Paganel]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано29.05.09 07:58



От личен опит, а и от експертни мнения съм се убедила, че няма единствен универсален здравословен начин на храненне, който да важи за всички хора и при всички обстоятелства.

Суровоядството МОЖЕ да бъде такова, ако човекът има съответните генетични предразположения, научен е от малък, стомахът му произвежда съответните ензими и пр и пр. Същото важи вегетарианството, за ВМ НВД и т. н. и т. н.

И разбира се, има обстоятелства (ген. предразположения, климатични условия, заболявания и пр) при които горните са абсолютно противопоказни



Зз лично съм привърженик на разнообразното и балансирано хранене. Което не значи, че го практикувам, просто ако ме питат "кое е най-здравословно?", това ще посоча

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Редактирано от ladyMarian на 29.05.09 08:04.



Тема Re: и още...нови [re: Paganel]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано29.05.09 08:24



Пага, кулинарията е изкуство :)
няма НИКАКВА причина, при положение, че се налага да се защитава тезата "суровоядството не е вредно", да се прибягва до него, щом "несуровоядството, не е вредно И Е ВКУСНО" :)

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема Re: и още...нови [re: firefox]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.05.09 08:38



разговора задълба в насока вредно или полезно е суровоядството/вегетарианството.
това е все едно да се дискутира познава или не познава астрологията. разбира се че познава (понякога), аз лично съм виждал случаи

това обаче не променя убеждението ми че е пълна глупост и е падение въобще да се дискутира как познавала и що познавала.
едните ще кажат че гравитацията на сатурн била по-слаба от гравитацията на акушерката, други ще кажат че имало незаменими аминокиселини и не знам какви още задръстенящини. как звучи това в нормални уши: "аз съм задръстен, аз съм задръстен....".




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 29.05.09 08:41.



Тема Re: вегетарианствонови [re: ladyMarian]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.05.09 08:46



е хубаво де, а какво да кажем за клането на малки невинни агънца пред очите на майките им?


не е нужно кой знае колко мозък за да осъзнаеш значението на гледката, със сигурност овцата разбира че колят детето и. тебе хубаво ли ще ти е а?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: вегетарианствонови [re: zaphod]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано29.05.09 08:50



Леле, човече, отвори ми очите, няма да вкуся месо никога повече през живота си!



"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема Ти панови [re: zaphod]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано29.05.09 08:51



Всеизвестно е, че бирата сутрин е не само вредна, но и полезна!

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.