Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 22.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Почина един велик българин!нови  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано13.05.09 22:33



На Първи май почина д-р Стефан Найденов, по-известен като човекът, който "пали водата".
Донесение от Барух Якимовски в явка "Ну, погоди":

За Проф. дпктор Стефан Н. Найденов:
Научни степени и образование:
- проф. по химия - висше образование (второ) химия - органичен синтез
- дицент по медицина - първо више образование
- електройнженер слаби токове - трето више образование.
Номиниран през 1984 г. за Нобелова премия по химия. Автор на над 400 изобретения, основно в областта на синтеза и технологията на фармацевтични препарати. Препаратите, които са се произвеждали в лабораторията Биоелектроника са отговаряли на най-стриктните световни изисквания за фармацефтични препарати (придържал се е обикновено към изискванията на Британската фармакопея - най-стриктната в света).
Преди около 12 години има изключителни заслуги за спирането на епидемията от ебола в Африка (появява се периодично от много години). Създал е ензим, който разрушава вируса на еболата и може да се пие. По неговите думи освен че с препарата са се обработвали големи площи (които до тогава единствено е можело да бъдат изгаряни - както и са правели), ако се пие препарата е предпазвал от заразяване и проникване на вируса в организма.
Има грамота от Световната здравна организация, коята за съжаление не съм виждал.
Още през 1982-1983 г. е демонстрирал пред руски генерали (доведени от Сендов по негови думи) студен синтез с паладиевата гъба. Допускам че опитите да се използва ефекта за военни цели е било причина да не се дава гласност на откритието. Имам непотвърдени данни за такива разработки в структурите на Металхим в които проф. Найденов не е участвал (данните са от друго лице и не са проверени от друг независим источник).
Още тогава - някъде около 1982 е бил преоткрил след като около 20 години се е опитвал да разгадае откритието на John Андрюс ( демонстрирано 1915 г.) за превръщане на водата в гориво чрез добавяне на няколко капки от загадъчната "зелена течност". Има свидетелства за правени демонстрации по това време.
Повтарял е много от експериментите на Тесла и доколкото ми е известно е успял да осъществи телефонна връзка през земята на големи разстояния - София - пещерата Магура например, където е правен един от първите експерименти. вероятно е нещо подобно на това което се описва в книгата Изгубените открития.
Пиша ти това, само за сведение без списъка да е пълен.
Може да напишеш само по-съществените неща и че почина един велик българин.



Тема Мир...нови [re: Гeнepaлa]  
Автор TauMaster (самотник)
Публикувано14.05.09 08:48



... на праха му! Наистина удивителен и велик човек, безкористен и патриот до дъното на костите си. Дано скоро се прероди!

Търсачът е човек, който търси, но не непременно намира.


Тема направо руски академикнови [re: Гeнepaлa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано14.05.09 16:32



да не мислиш че темата "смърт" може да ме спре замирише ли ми на руска академия...






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: направо руски академикнови [re: zaphod]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано14.05.09 17:41



Ами щом казваш...





Тема Re: Почина един велик българин!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Noc (минаващ)
Публикувано16.05.09 08:03



Te великите българи обикновено се тва се занимават... умиране.



Тема Re: Почина един велик българин!нови [re: Noc]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано16.05.09 21:07



Ами да, обикновено златото потъва, а лайното плува отгоре...





Тема Re: Почина един велик българин!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано16.05.09 21:37



ох горките недооценени интелектуалци, мизерстващи в този свят на чалга и бездуховност






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Почина един велик българин!нови [re: zaphod]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано16.05.09 23:44



Опасявам се, че нещо не те разбирам... Въпросният човек не е недооценен интелектуалец, просто тая ситуация с водата до голяма степен е нереализуема /Справка "Одисей от Итака" на Лем/. Не ми се влиза в подробности. А иначе - да, съвременната българска действителност е чалга /разбирана в широкия смисъл/ и бездуховност и също да, че има мизерстващи интелектуалци.

"Тясната специализация, в широкия смисъл на думата е широка идиотизация, в тесния смисъл на думата"



Тема Re: Почина един велик българин!нови [re: zaphod]  
Автор FonManiac (Caldari Navy)
Публикувано17.05.09 11:04



Защо пишеш простотии? По навик или толкова можеш?

Доктор Найденов наистина беше уникален човек, независимо от факта, че за изобретенията му в България не се знае почти нищо извън тесен кръг познати/любопитни. Аз имах късмета да го видя на живо, да прочета книгата му за водата и да видя демонстрациите със запалването, които е правил публично.

За експеримента с водата знам от преди да се запозная с хората от клуб Фантастика и то от източник, на който имам пълно доверие.

Така че дръж се прилично и не пиши за нещата, за които нямаш достатъчно информация, за да се изказваш адекватно.

Или си остани средностатистически българин и продължавай.



Тема Re: Почина един велик българин!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано17.05.09 11:32



Aми, Генерале, добре дошъл в съвременна България!


Д-р Найденов беше велик човек, но по-голямата част от българите дори не са чували за него.
Имам чувството, че у нас интелектуалците са с пъти по-малко, отколкото е прието да се смята. Помниш ли оня виц за акулите, дето изяли английски моряк, руски адмирал и български интелектуалец?


Si deus pro nobis, quis contra nos?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.