Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 18.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: излагате сенови [re: zaphod]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано20.05.09 11:33



Ще бъда откровен с теб: Изобщо не разбрах изказването ти. Ще се радвам да обсъдим темата по-подробно. Имай предвид, че не се заяждам, просто анализирам от моя гледна точка. Ето ти моя разбор:

1. "изследване на обективната реалност"? Какво за теб е обективна реалност? Обективна реалност няма. Всичко което ти възприемаш е твоята субективна реалност. И ако твърдиш, че има една обективна реалност – много те моля да ми обясниш повече по темата.
2. От „поза лотус едва ли ще развиеш нещо освен хемороиди” – ето я твоята субективна реалност – но по света милиони хора медитират в тази поза. И дали им помага – аз не мога да кажа (явно ти можеш), но очевидно вярват, че им помага. И ако кажеш, че си по-мъдър или знаещ от всички източни мъдреци, които са въвели тази „поза” – аз няма да ти противореча – но няма и да се съглася.
3. Как да си гради човек мирогледа е интересна тема. Аз познавам фокса и мисля, че доста добре се справя. Но щом си решил да я съветваш – давай – може пък тя да се впечатли толкова от теб, че да те послуша...
4. „единственото което те отличава от глупаците е здравия нюх и интуиция, разум имат всички” – не съм съгласен. Да, разум имат всички. Но дали е здрав разум? По мое мнение здравия разум е много по-важен от нюх и интуиция. И ще се обоснова – за мен нюха и интуицията са част от така нареченото шесто чувство (което никой не разбира и не може да обясни). И да разчиташ на това шесто чувство – за мен е като да играеш хазарт. Виж здравия разум е твоя интелект, съчетан с жизнения ти опит (който включва и знанията натрупани чисто теоретично) – и когато изхождаш от него – винги можеш да се аргументираш, за разлика от нюха и интуицията.

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: излагате сенови [re: Paganel]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано20.05.09 13:03



Ох, какви глупости говорите и двамата



Точно от вас не съм ги очаквала

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Редактирано от ladyMarian на 20.05.09 13:04.



Тема Re: излагате сенови [re: ladyMarian]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано20.05.09 18:07



Аз освен умен съм и глупав... като повечето мъже :):):)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: излагате сенови [re: Paganel]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано21.05.09 09:57



Каня те довечера на бира! Ти черпиш (глупостта се наказва!)!

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: излагате сенови [re: zaphod]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано27.05.09 10:02



Баце, теб като те чете човек в клуб Физика па и тук, остава с впечатлението, че в България се е пръкнал най-гениалния физик отбираш от ядрена физика и от физика на високите енергии

, който така натиснат от разно тесногръдие се занимава с програмиране . Става някакъв феномен- все програмисти имат супер заложби по физика... Дали пък физиците не трябва се специализират в софта
Ама мисълта ми е друга- щом си толкова велик и направо геният струи от теб кат аура около светец- дай ся и покажи ни на нас непросветените роби какво си сътворил ти специално... Дай ни твоите творения във физиката, в енергетиката и във фармацията..
Та да ги сложим на кантара с нещата на Доктора лека му пръст
Щото айде ние видяхме по твоите думи, че Доктора шарлатанствал с разни зелени сополи дет от тях няма как водата да гори- според разни цитирани пак от теб таблици
А това за неопровержимите доказателства- айде не се изсилвай. И птолемей е имал неопровержими доказателства за своята геоцентрична система в продължение на цели 2000 години, ама после се появил някакви шарлатани като Коперник, Тихо Брахе и компания дето катурнали всичко...

Ама нали що е българско трябва да се оплюе и посере



Тема Re: излагате сенови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано28.05.09 11:25



като вметка другарю ел комунисто

заради таквиз като него не се мяркат да пишат в клуб физика професионално занимаващи се с нея.

ПС Нашият МЮ се издъни снощи срещи працилоната м...ка им симулантска , но мойте клетви Фащат дикиш справка Юве след 1985

«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»

Тема Re: излагате сенови [re: pirx]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.05.09 14:22



тъй е прав си. в клуб физика се е установила военна хунта и свободомислието бива потъпквано редовно.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: излагате сенови [re: zaphod]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано28.05.09 21:41



И все пак би ми било интересно да чуя за някакви твои творчески достижения. Като гледам какво пишеш - требе да има таквиз.





Тема Re: излагате сенови [re: Гeнepaлa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.05.09 22:10



нямам никакви достижения. абсолютно бездарен съм, като 99.99% от хората на земята.
възхищавам се на хората с талант, като дъглас адамс или ричард файнман, и с кеф издевателствам над пълчищата бездарници, опитващи се да се курдисат наравно с тях.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Май-май...нови [re: zaphod]  
Автор TauMaster (търсач)
Публикувано29.05.09 10:19



... си от тези глупаци, за които Дъглас е вся и всьо.

Търсачът е човек, който търси, но не непременно намира.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.