Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:03 15.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: добре че ни светнанови [re: EnglnEar]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано25.06.09 11:33



Ако все още някой се интересува от първоначалната насоченост на темата, нека все пак прочете статята на Огнян Митов "Структура на физическия вакуум". Трябва и да се попрочита едно-друго, не само да чешем клавиатурите... Особено моментите "под черта".
И един съвет: В този случай забравете химията. Не е там същността.





Тема Re: добре че ни светнанови [re: Гeнepaлa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано25.06.09 12:12



И един съвет: В този случай забравете химията. Не е там същността. че ние не сме си я и припомняли, нали това разправям на учените глави тука дето говорят за водород и медни йони - няма място за наука в подобни теми.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: добре че ни светнанови [re: zaphod]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано25.06.09 12:32



Защо да няма място за наука? Има и други науки, освен химията.





Тема Интересни връзкинови [re: Гeнepaлa]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано25.06.09 14:54



Без коментар (критерият за избиране е сензационността, но има някои повторения):







- обърнете внимание на съавтора

- за Джон Андрюз
- тук Андрюз е убит
- тук има интересна информация за принципната възможност

При всички положения човек с фундаментални открития (в кавички или не) в областта на физиката, химията и биологията/медицината е или абсолютен мошеник или най-големият раждан някога гений (връзката му със службите - тя определено намеква за комбинативност - и тоталната му неизвестност за мен са индикация кое от двете е). Най-загадъчното се оказа, че не намерих нищо за Найденов на английски, а той би трябвало да е крайно интересен обект за обсъждане. Може би името му се изписва по някакъв незнаен начин, който аз не открих.
Сетих се и друго: Едисон има грубо към 1000 изобретения и всички са чували за него, д-р Найденов има 400 (впрочем има ли списък, той определно би бил много интересен) открития (едното в съавторство с Тодор Живков) и почти никой не знае нищо за него или вече е забравен. Не намерих списък на най-плодовитите изобретатели, в който той да не попада с тези 400 изобретения в челната десятка, при това доста напред. Нещо не се връзва...

"It ain't the heat; it's the humility."
Yogi Berra

Редактирано от ivz на 25.06.09 15:20.



Тема Re: добре че ни светнанови [re: Гeнepaлa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано25.06.09 14:56



няма място за никаква наука, не само за химия




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Интересни връзкинови [re: ivz]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано25.06.09 15:49



Връзва се и то много добре - просто човека не е нито гениален мошеник, нито гений. Случва се, не е болка за умиране...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Интересни връзкинови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано25.06.09 16:19



Хубаво, ама някаква аргументировка в този клуб не е излишна. Иначе звучи малко религиозно - трябва да вярваме, без да питаме.

"It ain't the heat; it's the humility."
Yogi Berra


Тема Re: Интересни връзкинови [re: ivz]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано25.06.09 19:09



Нямам време в момента да пиша по-подробно, само искам да ти благодаря за линковете, някои са много интересни /без Янко Янковите, естествено, защото според моя начин на мислене не върви на Караразбойников да се противопоставя друг един луд за връзване/. Сега ще кажа само две неща:
1. Мой "агент" е проверявал в патентното ведомство за патентите на доктора. Има ги, но много голяма част са секретни, т.е. имат номер и каквото там си трябва, но няма информация относно самите патенти...


2. Преди време ми се обадиха едни пичове от Карлово, във връзка с Иван /Джон/ Ночев - това име го има в линка "и ний сме дали нещо на светът" Интересуваха се от тази личност и казаха, че е имало документален филм за него, правен от някаква журналистка. Имаха информация, че на погребението на Ночев присъствали 3 /трима/ американски президенти, нещо, което моят начин на мислене отхвърля априори като възможно... и разни други работи, граничещи с митове и легенди... Проверих чрез един друг агент в САЩ и той не намери нищо в интернет за него, а все пак, ако е конструктор, или въобще свързан по някакъв начин с направата на лунния модул на Аполо, няма начин да няма нещо в интернет, ама агентът каза - нъц! Молбата ми е да провериш и ти дали има нещо в интернет за Джон Ночев. С тази молба преследвам 2 цели:
а/ Ако има нещо - значи агентът не е искал да ми каже
б/ Ако няма нищо - това може да послужи за пример, че както за него няма нищо, така и за Стефан Найденов. А пък лунният модул не е като да гори водата, нали, освен ако не допуснем, че няма никакъв лунен модул, с което пак вадим от нафталина темата "Били ли са американците на Луната?"
Това, разбира се, е само едно от възможните обяснения защо няма нищо из мрежата...



Тема Re: добре че ни светнанови [re: Гeнepaлa]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано25.06.09 19:31



Къде отиде човече...
Знам доста за вакуума и за това, че се "раждат" и "изчезват" частици и прочие енергии.

И че цялата работа няма нищо общо в случая.



Тема Re: Интересни връзкинови [re: Гeнepaлa]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано25.06.09 19:45



Ти се шегуваш: и John Notchev (няколко) и John Nochev (~50) дават връзки за него - не всички са за този Джон, за който ти говориш, но си има, има си информация. Е, колкото може да се очаква за човек поминал се преди близо 20 години. BTW аз не виждам непременно между явно малкото информация за него и правдоподобността на теорията за конспирацията около кацането на Луната. Да, любителите на теорията за световната конспирация във всичко сигурно я виждат, но аз не я споделям. И, да, няма информация за конкретните му конструкторски постижения, но (само може би, ако ми е позволено) да не възвеличаваме и неговата роля, може би не е толкова ключова, че решенията му да са дигитализирани и качени в Интернет за изучаване от поколенията, това би било малко прекалено, не мислиш ли?
Виж, не отричам, че има българи, спрямо които най-малкото, което може да се направи, е да свалим шапка и дълбоко да им се поклоним. Дори не казвам, че и д-р Найденов не е сред тях. Просто отбелязвам, че информацията за него е крайно озадачаваща. И не съм много съгласен, че след като Я.Я. е писал язвително за него, значи априори не е вярно. Ами ако наистина е бил в службите? Не срещнах в Интернет опровержение на това твърдение, защо да не приемем, че е истина? Ти сам казваш, че според някой си голяма част от откритията му са засекретени. Е, значи не е работил в някое ТКЗС, нали? Нито в Институт на БАН. Щом има за съавтор Т.Ж. е бил много дълбоко замесен. Но защо някак си не ми се вярва, че такъв велик учен може да не остави школа и дълбока, много дълбока следа, а вместо това да стиска устини по последен дъх, чакайки да дойдат милионите (ако се вярва на други коментари в друг форум - ние тук си коментираме едно, те там си коментират друго, и как да се прецени кой е прав. Ние, нали?). Великите учени са (добре де, повечето) и големи личности.
И най-сетне за "зелената течност". В науката (а той е три пъти учен, уж или наистина) е прието откритията да се признават, когато получат независимо експериментално потвърждение, нали? Това е пътят на науката. Останалото, ще ме извиниш, са тинтири-минтири. И това, че някой нещо някъде демонстрирал (научавам, че голяма част от демонстрацията е била чрез ФИЛМ), без да може някой да се доближи, да пипне и да види отблизо с очите си, а след това поне да изследва опитната постановка, та казвам, това не е нищо повече от фокус, като тези, които гледаме сега по телевизията - повече или по-малко високотехнологичен.
Не искам да го защитавам или да го хуля, просто казвам, че без повторение на опита от независим екип, откритията е прието да не се зачитат и в най-добрия случай, ако не за мистификация, да се смятат за хипотеза. Че аз утре мога да заявя, че притежавам косъм от брадата на Мохамед и дори да Го покажа, ще ми повярвате ли? След 10 години ще има сто "очевидци", които ще потвърдят, че съм Го показал.

"It ain't the heat; it's the humility."
Yogi Berra

Редактирано от ivz на 25.06.09 19:49.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.