Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:35 09.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема танцувай, Саманта!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор alvin (orange)
Публикувано26.04.09 14:25



Ти не проумя ли, че искам да се намери някой, който да каже хубави думи за тази книга? Аз нямам полза от 120 коментара против Пощаков като цяло, в частност, външно и вътрешно. И не ги пиша всички тези неща в нечий ущърб или за да вдигна нечии акции.
Това е моето мнение
Максимално непредубеден съм, постарах се да синтезирам какви са недостатъците, един вид да се аргументирам.

Ти си този, който разводнява темата със стари линкове, лафове за скрити подбуди на 'критикарите' и увъртане.
Чел си книгата. Хареса ли ти? Защо?

Айде, ако те е страх, че ще те контрирам нещо, успокой се, няма да го правя

И ще ти лепна един квадрат фаянс безплатно (един вид платена публикация правиш; яко, а?).
Но се ограничи до произведението и неговите достойнства. И не говори за чиателите и техните недостатъци.

- няколко думи от читателя

Тема Т.е. както обикновенно - нищо няма да кажеш.нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано26.04.09 21:26



Обаче за това са виновни пишещите в този форум, не че ти нямаш какво смислено да кажеш по темата.
Плоско и изтъркано Джимец, много при това. Негрите вече не ги бият, те сами си лепват СПИН.



Тема Re: танцувай, Саманта!нови [re: alvin]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано26.04.09 22:28



Абе пак ще се замустачи тя, но българското издание съм го дал на един приятел да чете, така че ако ми се наложи да използвам цитати, ще ползвам руското - Пощаков ми подари един екземпляр. Може ли?

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Тема отрицателнонови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор alvin (orange)
Публикувано26.04.09 22:45



Не.

И между другото, да не бъркаш някъде? В Русия не е ли издадена само първата, холивудска част от приключенията на Барди, Дзог и т.н.? Тук си говорим за "Откриването на Америка".

- няколко думи от читателя

Тема Re: отрицателнонови [re: alvin]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано26.04.09 23:00



Така е.
ОК - без цитати.
Дай ми сега малко време - отсега ти казвам, че няма да си говорим за дълбочина. Книгата е прдназначена единствено за забавление.

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Тема Re: е сега освен друготонови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано27.04.09 11:12



Длъжен съм да отбележа, че такава една позиция заслужава уважение.
Не бива да се формулират теми от вида - този културен артефакт не струва, който мисли иначе - да ми обясни защо. По скоро трябва да заложим на теми от типа - "това ми харесва, поради такива и такива причини". Позитивизмът по чужд адрес е етичен, негативизмът - не особено, ако и да е основателен. Пощаков има своята аудитория (или пък я няма, но е трудно да се установи), нека те говорят за него и книгите му. Който не го кефи, да говори за нещо което го кефи.
Аз минах почти по същия път, като Алвин. С една малка разлика - поисках списък с ДЪБЕСТове, които евентуално да харесам на общо основание. Аз съм фен (за мен това не е мръсна дума, а и защо да е?), обичам фантастика, опитвам се да харесам всяко нещо което ми попадне. Не ми е харесал Пощаков, голям праз, все на някой ще му хареса...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: е сега освен друготонови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано27.04.09 11:59



ее, не мисля че тук въобще говорим за творчеството на пощаков, макар че на първо четене е така. говорим за изцепките и превъзнасянето от типа "българския шекли" и подобни.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: е сега освен друготонови [re: zaphod]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано27.04.09 14:17



Аз пък си мислех, че говорим за фантастика, извинете...

Да не се взема на сериозно...


Тема Sorry, but...нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано27.04.09 14:43



Не съм коментирал (или поне не си спомням да съм го правил) ваши мнения досега - просто не е имало повод. Общо взето бях с впечатлението, че сте умен, аналитичен тип човек. Но това, което сте написали, е... някаква неелегантна форма на "изпускане", за която предполагам някога ще съжалявате. Но, какво да се прави, написаното остава.
Първото изречение, добре, ваше мнение, даже ви прави чест, че го изказвате по отношение на ваш опонент.
Но целия ви втори абзац, с директивното му звучене, напътствията, внушенията какъв едва ли не морален императив да изграждаме в себе си и т.н. оставят впечатлението на заемане на поза на арбитър, който е решил да сгълчи джафкащите се палета под него. Не знам какво самочувствие трябва да притежава човек, за да дава такива съвети. Мислите ви за "позитивизма" ми напомнят за тъпото американско RUOK или смешния соц. реализъм, в който всичко беше хубаво и всички бяха добри (имаше само леко съгрешили). Значи приказката за голия цар е неморална, така ли излиза? Впрочем защо "Позитивизмът по чужд адрес е етичен, негативизмът - не особено, ако и да е основателен"? Каква е обосновката? Аз нещо не мога да видя сериозни аргументи да е така. Трябва да вярваме, че е така ли? Ако не, кой го е казал? По какъв повод? Защото ако си е чиста проба ваше мнение, не смятате ли, че не е красиво да ни го натрапвате?
Хората общо взето са склонни да изказват мнение, когато са в единия от двата края на спектъра - когато нещо много им е харесало или обратно. Да словословиш е толкова тъпо и скучно, че даже нямам желание да се обосновавам защо, докато негативната критика е винаги разсъняваща, събуждаща желание за полемика и провокираща изясняване на истината.
Най-сетне правото на мнение - особено във форумите - е свещено. И ако си позволявам да критикувам вашето мнение, то е само защото се опитвате да ограничавате това на поне половината от останалите. Или да им внушите усещане за някаква вина, че се държат едва ли не неетично.
Между другото, досега не чух аргументирано мнение, противопоставящо се на това на alvin. Изглежда не е толкова лесно да се направи. Тогава...?
Друг е въпросът, че всички теми за въпросното лице се получават тягостно дълги. Но никой не е длъжен да ги чете от край до край, разбира се.

"It ain't the heat; it's the humility."
Yogi Berra

Редактирано от ivz на 27.04.09 14:44.



Тема Re: Sorry, but...нови [re: ivz]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано27.04.09 15:23



Странно, как едно толкова разумно мнение предизвика такъв изблик на негативизъм...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.