Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 27.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Нещо не-джимско..... или може би не?  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано19.03.09 00:02








"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: ladyMarian]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано19.03.09 10:23



Не знам дали имам мозък, но имам други неща. При това доста големи





Тема е каква ти е идеята?нови [re: ladyMarian]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.03.09 10:36



статията е напълно сериозна, доколкото схващам. с какво толкова привлече интереса ти?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: Zvezdichko]  
Автор Didimus (новак)
Публикувано19.03.09 10:37



Какви неща? Цомби?





Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: ladyMarian]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано19.03.09 10:47



Амм това противоречи на нещо основно, което знаем - че при удар в главата се получава временна или трайна загуба на паметта.
Аз и без това се каня да прочета книгата, която Глигана спомена в другата тема - там надслова е "Човек ползва само 1% от мозъка си". :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: Paganel]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано19.03.09 10:57



по едно време за 10% се говореше, но явно вече тва никого не впечатлява

простотии...

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема Re: е каква ти е идеята?нови [re: zaphod]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано19.03.09 11:02



Беше ми любопитно дали темата ще бъде възприета на сериозно или на шега. Вярно, че се изкуших и праймирах публиката, като формулирах името в шеговит тон, но и аз съм човек...


А самата статия привлече интереса ми чисто професионално, пускането й тук е страничен ефект.

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: firefox]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано19.03.09 11:03



Средно 3%. Десет при големи умствени натоварвания /блондика смята 3х7

/ студенти в сесия и прочие. Но снощи си пуснах Випбрадър - там процентът беше под 1%


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: Paganel]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано19.03.09 11:06



Теоретично - да. Но мозъкът не се ражда научен, с памет и висчко, развива се с годините. Знам (и то не от жълтата преса, повярвай ми) за документирани съвсем реални хора, на които едната хемисфера липсва по рождение и това не им пречи д си водят нормален живот. Цялата работа е в това дали останалите части ще съумеят да се развият така, че да поемат функциите на липсващите.

Конкретно за случаят от статията - мога да проверя достоверността му и смятам да го направя.

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: ladyMarian]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.03.09 11:24



цяла хемисфера едва ли. в задните части на мозъка има разни участъци дето са хардуерно изкодени и не подлежат на поемане.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.03.09 11:25



простотии, предназначение да ласкаят бездарната паплач.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: ladyMarian]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано19.03.09 11:55



Нямай грижи - описан, удостоверен, цитиран.
Просто поставя под леко съмнение традиционната идея, че паметта се кодира чрез засилване на специфични синаптични връзки. Не че кората на главния мозък изобщо не участва в паметта, ама да не излязат прави онези с по-радикалните хипотези, че паметта се съхранява във вид на поле. И какво пък толкова? Вселената май е бъкана с полета, да не кажа и изцяло просмукана от тях. Тези идеи не опират до мистиката, нали?



Е те такова животно нема. - Шопът
If I hadn't believed it, I wouldn't have seen it. - Yogi Berra

Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: Diletanta]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.03.09 11:57



Тези идеи не опират до мистиката, нали? опират и още как.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: zaphod]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано19.03.09 12:01



Е, щом казваш... Чета книжки от хора, занимавали се има-няма двайсет-трийсет години с това. Ако това те успокоява, хората са от онази категория, които защитават дисертации и получават грантове - на откачалки доста по-трудно отпускат пари, струва ми се. И единственият им грандиозен извод до ден-днешен е, че на практика никой нищо не знае за системата мозък-съзнание-памет.



Е те такова животно нема. - Шопът
If I hadn't believed it, I wouldn't have seen it. - Yogi Berra

Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: Diletanta]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано19.03.09 12:16



Кеф ти на полето, кеф ти на къра...



"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: zaphod]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано19.03.09 12:17



Ще го изровя и ще видя какъв точно беше случаят.

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: Diletanta]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.03.09 12:25



И единственият им грандиозен извод до ден-днешен е, че на практика никой нищо не знае за системата мозък-съзнание-памет.
еми де се бутат тогаз? като научат нещо, тогава да пишат книжки и да защитават дисертации.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: zaphod]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано19.03.09 12:56



А, май аз съм пропуснал едно-две изречения и се оказа, че ги обиждам. Конкретни факти и частични модули - колкото щеш. Само дето не се връзват засега в концепция, която да не се разпада на мига от вътрешни противоречия... и която да обхваща ВСИЧКО установено досега, без да обявява високомерно, че необяснимото е несъществена аномалия и такова де... изобщо... абе, няма го, щот го не щем. (Виж сигнатурата.

)

Е те такова животно нема. - Шопът
If I hadn't believed it, I wouldn't have seen it. - Yogi Berra

Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: zaphod]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано19.03.09 13:15



А,
какво за мастиката?






Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: Diletanta]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.03.09 14:10



репликата ми не се променя






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: zaphod]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано19.03.09 14:21



Ами аз мога да се опитам да ти отговоря. Бутат се, щото са любознателни. И колкото повече се бутат, повече усилия и средства се вкарват - толкова повече (на теория) се доближаваме до истината. А търсенето на истината - е похвална цел :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.

Редактирано от Paganel на 19.03.09 14:21.



Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: Paganel]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.03.09 15:56



не питах що се бутат, а де се бутат. и отговора е - бутат се сред големите умове, където не им е мястото. радвам се за тях че са любознателни, но докато не сложат чудеса на масата, не могат да изискват вяра, поне от мене. вместо чудеса те ми пробутват "мозъкът е тъмна мистерия" и някакви философщини. това придружено с твърдението че паметта се пазела в "полета", автоматично вдига средния ми пръст, даже и да съм в тежка кома. тия трябва да копат на полето, а не да приказват за полета.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 19.03.09 15:59.



Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: zaphod]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано19.03.09 16:27



А, извинявай, не съм разбрал този подтекст.

А за полетата - нямам представа дали е така, ама те пък обясняват някои феномени, затова аз не бих вдигал толкова смело пръсти.

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: Paganel]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано19.03.09 16:40



Кои феномени обясняват, че ми стана интересно?

(Аз съм напълно отворена за новаторски научни теории, стига да са добре обосновани и подкрепени с данни)

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: Нещо не-джимско..... или може би не?нови [re: ladyMarian]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано19.03.09 16:47



Ох, не искам да навлизам в неща, които нито разбирам, нито интересувам много, но визирах някои екстрасенси и там подобни.

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.