Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 08.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Литературен конкурс "Таласъмия 2009"  
Автор Commander_Samuel_Vimes (непознат)
Публикувано11.03.09 20:57



Здравейте!

Клуб „УИБРОБИЯ”, съвместно с Народно читалище „Георги Илиев” гр. Стара Загора, обявява осмият традиционен конкурс за литературно произведение (роман и разказ), базирани на фантастичното и приказното в българският фолклор и митология „ТАЛАСЪМИЯ 2009”

Условия:
1. Няма ограничения за възраста на авторите.
2. Няма ограничения за обема на произведенията и за броя на произведенията, с които един автор може да участва.
3. Допускат се само непубликувани творби, към датата на обявяване на резултатите.

Награди за отличените произведения:

Разказ:
1-во място 250 лв.
2-ро място 150 лв.
3-то място 50 лв.

Роман:
1-во място – 500 лв.

Приемат се само текстове, изписани на кирилица. Участниците трябва да посочат трите си имена, e-mail (ако имат), телефон или друг начин за контакт с тях.

Срок за предаване: 15.05.2009 г. /включително/.

Резултатите от конкурса, ще бъдат обявени на Еньовден, по време на фестивала „Таласъмия 2009”.

Адрес за изпращане на творбите:
Стара Загора, ул. „Христо Ботев” 103
Клуб „Уибробия”
E-Mail: g_ilievsz@mail.bg

Редактирано от Commander_Samuel_Vimes на 14.03.09 17:22.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Commander_Samuel_Vim]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано14.03.09 11:33



Пак ли? Не ви ли омръзна?

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано14.03.09 15:38



успех на кандидатстващите

а на обявилите конкурса има много правописни грешки



но нали затова са хората - да си помагат




Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: nightsun]  
Автор Commander_Samuel_Vimes (непознат)
Публикувано14.03.09 17:24



Благодаря.

.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор masterix (от Лутеция)
Публикувано14.03.09 21:55



Да не се вземаш на сериозно?





Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: masterix]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано16.03.09 09:23



В никакъв случай!
Следвам стриктно предписанията на личния си психиатър и си вземам лекарствата редовно!

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Commander_Samuel_Vim]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано24.04.09 14:51



Какво се разбира под "публикувани"? Публикувани в сборник, във форум или нещо трето?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано24.04.09 15:04



На хартийка, в тираж над 5 (пет) броя...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано24.04.09 15:06



Стига бе, аз сериозно питах какво се има предвид.



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Me4kopor (непознат )
Публикувано19.05.09 20:55



Вчера по телевизията даваха за един олигофрен ИВАЙЛО от Търново...Това същия шезофреник РобинотЛоксли ли е?????/



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Me4kopor]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано20.05.09 09:29



Аз нямам идея дали е същия, но какво толкова са дали, че така реагираш?

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Me4kopor]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано20.05.09 10:39



Ако е било на живо, не съм аз, друг шизофреник е!
Дай повече инфо, ще проверя.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор masterix (Mr. Smith)
Публикувано20.05.09 10:40



Лошоо на шизофрениците е, че страдат от раздвояване на личността.





Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: masterix]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано20.05.09 10:42



Инак са много забавни, нали!

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: masterix]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано20.05.09 10:49



Това изобщо не е вярно. Шизофренията е състояние, при което има объркване при възприятията - чуваш цветове, видаш музика и пр, а за капак на всичко - халюцинираш и чуваш гласове.

Множествената личност е друг вид патология. Има някакви случаи, в които при еидн и същ пациент се наблюдават и двете, но като цяло няма наблюдавана връзка между двете, която да е сигнификант...

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: ladyMarian]  
Автор masterix (Mr. Smith)
Публикувано20.05.09 10:58



Права си, грешката е моя.





Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: masterix]  
Автор Me4kopor (непознат )
Публикувано05.06.09 20:09



Абе някои се разтрояват.Ако не успеят да оплюят всичко добро което правят някои хора.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Paganel]  
Автор Me4kopor (непознат )
Публикувано05.06.09 20:19



Нищо не са дали.Същия е.А защо така реагирам??Прочети му всичко писано против УИБРОБИЯ,и ще разбереш.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Me4kopor]  
Автор Гaдeн_пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано07.06.09 20:27



Успех на начинанието!
Ако мога ще дойда,купона не е за изпускане!



Откакато мъжете захвърлиха мечовете,света изпедерастя!

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Me4kopor]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано08.06.09 13:44



Кога, казваш, са ме давали по телевизията?

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано21.06.09 12:17



Може ли малко инфо как е минал конкурса и кои са наградените.
Благодаря предварително.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Commander_Samuel_Vim]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано23.06.09 11:30



Резултатите кога ще се обявят тук? Чакаме с нетърпение. Някой ако има инфо да пише.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано23.06.09 14:27



Да, и разиграванията също са интересни, както и количеството бира изпил отбора-победител!

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано24.06.09 22:40



Понеже както е казал Темистокъл в трети век преди новата ера "Пиенето не прощава на никого" и явно махмурлукът - също, ще кажа, ако и да не ми е работа, че имаше две трети награди: едната на Янчо Чолаков, другата - не запомних на кого

, една втора награда на Красимира Стоева /Още веднъж честито на всички!!!/, а първа награда не беше присъдена. При обявяването на наградите се каза, че конкурсът за 2008 е бил по-силен от 2007, а тази година - по-слабичък от 2008.
И нека някой седне да напише 2 реда за конкурса и наградите, бре.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано25.06.09 07:29



И аз това казвам. Никой от организаторите не даде и частица информация. Не знам откъде се учат тея хора, но за осма поредна година организират Таласъмия и още не са се сетили, че резултатите се обявяват и в нета.
Иначе честито на победителите.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано25.06.09 07:34



Относно за първа награда: абе тея хора все си я спестяват!!! Много тъпо така. Я да сравним с леката атлетика. Някой да е видял там да се спестява Първо място? И не само там.
А за слабото участие: 40 пратени разказа. С тази организация и "предоставяне" на информация, догодина може и 4 участника да няма.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано25.06.09 08:41



Ми... това не прилича на лека атлетика. По-скоро на класно по литература. Може ли на класното от целия клас никой да не изкара шестица? Може.
Не се коси, ако си участвал - просто догодина се помъчи повече. Нещо ми подсказва, че ще имаш сериозна конкуренция!



Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 25.06.09 08:48.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано25.06.09 09:05



Приятелю, друга ми беше мисълта. На класно може да не изкараш шестица, но има човек с най-висока оценка, нали, който всъщност е първи? И вместо да ми говорите за глупости и да се оправдавате, дайте малко инфо. Относно за провеждането на конкурса и организацията, лошо е, че не взимате пример от останалите съфорумници, които са дали безброй съвети и оплаквания.
Поисках съвсем учтиво информация от организаторите, но никой не си мръдна пръста да каже 2 думи.
Да участвал съм и затова съм разочарован. А относно това да се потрудя повече, как може да кажеш такова нещо преди да знаеш какво съм написал. Все пак благодаря за безсмисления съвет.
Ще видим догодина: според теб ще има голяма конкуренция. Направи си една съпоставка с другите конкурси и пак ще говорим.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано25.06.09 09:24



А и откъде знаеш, че не съм спечелил?
Да ти кажа честно и аз не знам? Това определено не се дължи на изобилието от информация.
Извинявам се ако с нещо съм те обидил, приятелю. Не съм имал такова намерение, казвам го съвсем искрено.
Но ме дразнят такива неща. Това не е първият конкурс, в който взимам участие. В някои съм бил отличаван - в други, естествено НЕ. До момента не съм написал нито една лоша дума за някой конкурс, но там нещата стоят по съвсем друг начин.
Според мен не е правилно от събота да са известни резултатите и никой да не ги обяви.
Това е мое мнение и не искам да обременявам никого с него.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано25.06.09 09:28



Ами старозагорци от година на година трупат все повече опит. А знаеш, че колкото повече знаеш, толкова по-високи са ти и изискванията. Може би затова и първият всъщност е този с втората награда.


Ако искаш - прати ми това, което си написал на бележка. Мога да ти кажа едно-друго

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.06.09 09:31



Красимира Стоева или Станкова? А как се казват наградените разкази?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано25.06.09 09:45



EUGEN, изпратих ти разказа. Личните бележки дават някакъв проблем, но знам, че по принцип се получават. Все пак потвърди ми, че си го получил. Ако не дай мейл или скайп и ще ти го пратя там.
Благодаря ти предварително за мнението.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано25.06.09 10:17



"Поисках съвсем учтиво информация от организаторите, но никой не си мръдна пръста да каже 2 думи. "

Ако понастояваш още малко за информация, боя се, че скоро ще станеш втория човек на който му е забранено да поства в темите за Таласъмия. Но нека това не те притеснява, клуба на разочарованите и огорчените от този конкурс е доста голям, ще намериш съмишленици и симпатизанти

(Между другото, можеш да пратиш творбата си и на мен, обичам да чета любителски неща, stormspell@mail.bg)

А за конкуренцията догодина не се притеснявай, Фат Джим има предвид, че ТОЙ смята да участва и "затова" конкуренцията ще е "голяма".

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано25.06.09 10:35



И аз усещам, че натам отиват нещата


Изпратих ти разказа на мейла. Така като гледам как стоят нещата с тая Таласъмия, няма да се учудя, ако вие с EUGEN, сте първите прочели го.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.06.09 10:44



Съветът ми е: не се впрягай


Интересно обаче дали резултатите ще бъдат публикувани до провеждането на Таласъмия 2010.

Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано25.06.09 10:47



Аз не се впрягам, даже вече почнах да се забавлявам.
За резултатите - ще поживеем, ще видим. Иначе и на мен ми е много интересно.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано25.06.09 11:29



Абе старозагорци си го правят конкурса, обичат си го и се грижат за него. Все още си мисля, че този конкурс има бъдеще. Нещо обаче има "отсвирено" по отношение на организацията, в смисъл, че не им дреме какво и как... имам предвид въобще явлението Таласъмия. Поне според моите разбирания не е нормално да не се обявят резултатите тук, още повече, че предишни години е правено.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано25.06.09 11:32



Според моите разбирания - също, защото ако ще се прави нещо, да се прави като хората

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано25.06.09 12:07



Подкрепям ви изцяло.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано25.06.09 20:33



Хм, не му се връзвай на тоя тип в чорапогащи с бримка на задника. Докато папкаше - дума нехвалебствена не даваше да се издума за Таласъмията. Първите си награди той получи именно на този конкурс. Но вместо да е благодарен на уибробци за тая работа - когато през 2004 г. не получи първото или второ място, за които се считаше за абониран, почна да реве: ама там бира пиели, ама карти игрели, убивали невинни агнета да ядат... От тоя момент нищо хубаво не е казал за Таласъмията.
И доста заралии не го обичат. И с право: никой не обича предателите!
За себе си не се притеснявай - заралии нямат лошо отношение към теб!
Колкото до Таласъмия 2010 имам две възможности:
1. Да участвам.
2. Да не участвам.
Не съм казал, че конкуренцията ти вероятно ще е голяма - казах, че вероятно ще е сериозна. И ако реша да участвам - знай, че съм от сериозните конкуренти



Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано25.06.09 21:17



За заралии какво да ти кажа - аз живея на същата улица, на която е клуба


Това сигурно не го очаквахте!!!
Не ми е проблем да прескоча и да питам за развръзката на Таласъмия 2009, просто въпроса е принципен. Съжалявам, че не успях да отида на Люляк, но не всички имаме тази възможност.
Относно за конкуренцията: тя е основният фактор за създаването на качествени неща. На мен не ми дреме дали някой ще ме оцени в някакъв конкурс. Аз знам, че с писане няма да си вадя хляба. Всичко се прави за удоволствие и разтоварване, но смятам, че както аз съм се отнесъл с уважение към Таласъмци - заслужавам и аз такова.
Просто за мен това е неуважение към труда на участниците. Не знам вашето мнение, това е само моето.



Тема Моето мнение за лит кОнкурситенови [re: Nicksson]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано26.06.09 00:03



Докато в Беге критерият за нещата стои на нивото на хъшовете от "Под игото", тоест - да се събираме "При Странджата", за да се правим на некви, а всъщност идеята да е чесане на езици и напиване до откат, дотогава няма да се появи и нищо стойностно.
Между другото в момента, когато е Вазов е писал великото си произведение "Под игото", Оскар Уайлд е написал "Портретът на Дориан Грей". Направете си изводите.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: Моето мнение за лит кОнкурситенови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано26.06.09 01:01



Я! Да не мислиш, че Вазов или Уайлд са невинни като младенци?


Вазов е съблазнил доста девици (жена си изпъдил, но и люляка му замирисал), а Уайлд - младежи. Мъжете в Браила са щели да трепят Ботев - щото прекарал де що има женско там.
А специално по отношение на напиването до откат - Хемингуей е имал доста опит в това. И все пак: "За кого бие камбаната", "Да имаш и да нямаш", "Сбогом на оръжията", "Старецът и морето"...
Така че от тази гледна точка - и в "При Странджата" може да се намери истински талант. Та дори и свлякъл се под масата, разгащен и прегърнал две мадами, а трета го уста целува бърже.
Не е никаква гаранция!
Въпросът е дали наистина го има!

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Моето мнение за лит кОнкурситенови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано26.06.09 06:32



Това имах предвид



Your future dream is a shopping scheme.

Тема Re: Моето мнение за лит кОнкурситенови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано26.06.09 09:28



Е, тъй, де!


Конкурсите са един от начините да се провери има ли го или не

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано26.06.09 16:18



Тъкмо взех да те харесвам и ти пак осра пейзажа...

Докато папках, аз бях човекът изрекъл най много нехвалебствени думи по адрес на Таласъмията. Само че ти не си разбрал за това, защото за разлика от теб не говоря глупости по варненски ежедневници и не обяснявам на никого колко е компетентен. Нито пък съм пращал чужди произведения под псевдоним на конкурса. И - между другото - първите си награнди НЕ ГИ ПОЛУЧИХ, нямаше да получа и вторите, ако един човек не беше разкрил псевдонима ми. Така че не страдам от мания за величие и не си го изкарвам на журито, за разлика от теб.

И - за сведение - започнах да рева не когато си загубих абонамента за първото място (не съм участвал, не съм спечелил...) , а когато взе да не излиза сборник, когато не бе поканен нито един лектор две години поред, когато на конкурса участваха 16 души, когато две години не бе връчена първа награда, когато "най-доброто от последните две години" се оказа по-зле от най лошото от първите две години, когато една камара извесни (в тесен феновски кръг) и добри автори спряха да участват.
А пък за литературните качества на някои наградени творби изобщо няма да отворя дума, макар че това е най комичната част.

Ето сега даже няма официален анонс за резултатите от конкурса. Това за което реве един учасник в конкурса аз го оревах още преди 3 години, когато не участвах в конкурса поради елементарна липса на потвърждение за изпратено писмо. Малко неща ме вбесяват истински, безхаберието е едно от тях.
(За такива подробности ти не знаеш, разбира се. Но пък за мотивите ми си добре осведомен и категоричен, дума да няма...)

Това са все лесно установими факти и дори ти на би ми вменил вината за това състояние на нещата.

Никой не обича предателите, вярно е. Но и войниците не обичат когато каузата им ги предава. Таласъмията беше фестивал, празник, конкурс и вдъхновение. Сега еедна не-много-ефтина второкачествена почивка на планина с приятели, които всъщност се заканват да ти хвърлят един бой защото си им казал истината (Заповядайте, не се стеснявайте, не сте първите, няма да сте и последните...).

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Commander_Samuel_Vim]  
Автор Commander_Samuel_Vimes (непознат)
Публикувано27.06.09 13:10



Резултати от литературния конкурс "Таласъмия 2009".

Разказ:

1 - во място не се присъжда.

2 - ро място
"Неизречени думи, неназовани зверове", автор - Красимира Тодорова Стоева

3-то място
"Оцелелият" - автор - Янчо Стаматов Чолаков
"Реката" - автор - Коста Атанасов Сивов

Награда за роман не се присъжда.

Честито на отличените, и успех на всички във следващите литературни изяви!

.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Commander_Samuel_Vim]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано27.06.09 15:33



И аз съм сред отличените - 3-то място с "Реката".
Никой не се свърза с мен.
Доколкото знам има и награда.
Отново ще помоля за повече инфо относно това.

Благодаря предварително.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано27.06.09 21:06



Ееее, че клубът ти е в махалата, дето се вика.

отиваш на място и готово!
Хайде честито и догодина - по-големи успехи!



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано28.06.09 09:51



Мерси, мерси.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано28.06.09 20:05



Пуснете линк към разказа, интересно е да се прочете ... че книжките от конкурсите се разпространяват като апокрифи.





Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано30.06.09 13:13



браво Коста!
с интерес прочетох терзанията ти и се радвам за теб.
дерзай в същия дух поне три години по ред както онез от предходните конкурси.
след три години ще бъдеш достатъчно хвален и уплуп докат не ти писне и шъ кажеш майната му на писането за удоволствие. те сички така говорят че пишат за удоволствие ама ги яде отвътре кат изпаднат от класацията.
предричам че с теб е възможно да се случат две неща: или ще зае... писането или ша почнеш да пишеш с толкова хъс че ша им натрийш носовете на всички плювачи.
тая бира ми замая главата. под ореха на сянка хич не е зле ма много бълхи от лисичите дупки само се дръгна и бъркам с пръвописа.



Вярвам без да вярвам.

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: glig_an]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано30.06.09 13:54



Така като те гледам как пишеш, смятам, че би излязал добър писател от теб (ако вече не си такъв де).
Нима не пишем всички за удоволствие в БГ? Аз лично не виждам вариант, в който да се издържам от писане на художествена литература. Ако някой успее, само мога да се радвам за него, защото ще е постигнал нещо голямо.
Лошо и неприятно е да не влезеш в класациите - това е факт, понеже те са единственото място, където можеш да прочетеш името си с гордост


А за отказването само времето ще покаже. Знаеш, че на човек му писва в един момент.
Ако пък на теб не ти е писнало и проявяваш интерес към писането на фантастика метни едно лично да се разберем за написването на нещо общо.
Поздрави и нека не се отказваме, поради факта, че не са ни оценили в дадения момент. Едни от НАЙ-ГОЛЕМИТЕ не са намирали веднага разбиране.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано04.07.09 11:20



Хахахахааха...


Виждаш ли го - сега пък лъже!
Ама му е сладко да лъже във форума! Щото тук има стотици и хиляди теми и постинги и никой няма да седне да се прави на детектив, че да ги проучва.
Не участвал - и затова, виждаш ли, не не спечелил. Всъщност през 2004 участва, но общата им творба с ЙВ не влезе не само в класацията, а дори и не бе публикувана в сборника
Предали му каузата... Леле какви лоши старозагорци! Но каузата му с думи прсти, беше: От двойната комбина едната година единият да на първо място, следващата - другият, а третата - двамата заедно. С което снизходително се оттеглят. Ама му били предали каузата и затова не се получило докрай. И снизхождението не се получи. Оттегли се като победен.
Но виж как говори: "първите си награди не ги бил получил" а за малко да не получи и "вторите". Обърни внимание на множественото число: създава впечатление, че са кой знае колко. В действителност от Таласъмиите те са му само две: веднъж второ и веднъж първо място. Но виж - "първите..." - говори, сякаш са повече от една. Значи - поне две. Но те са ВСИЧКО две. Но после обаче споменава някакви "втори". Ако го прави съзнателно - значи лъже. Ако пък е несъзнателно - значи все пак се смята за абониран за таласъмските класации. ОК?
И всъщност НИКОЙ и НИКОГА не е е пращал чужди произведения под псевдоним на конкурса. Но това, че някой го е правил също е част от т. нар. му "кауза". Която други хора били предали.

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 04.07.09 11:32.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор chikalgruber (непознат )
Публикувано05.07.09 18:43



Ади де ДЖИМЕЦ ! УЧАСТВУВАИ!!!!



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор chikalgruber (непознат )
Публикувано05.07.09 19:00



Коста не знаех че това име си ти.Ако искаше информация ,можеше да доидеш в центъра при мен.ST ZG



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор chikalgruber (непознат )
Публикувано05.07.09 19:03



Само да иска,добре е дошъл.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: chikalgruber]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано06.07.09 11:15



Джимеца най-вероятно ще участвува. Ама засега е тайна


Не казвайте на никого.
Петък пак съм в клуба, ще се видим там, надявам се.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано06.07.09 11:46



Знаех си че ще ме разбереш правилно, затова и няма да ти обяснявам повече.
Само да ти кажа за недоразумението с множественото число, него най-добре си го разбрал:
-спечелването на ЕДИН конкурс Таласъмия носи няколко награди, затова и използвам множествено число - грамота, арт-статуетка и камара от книги (за 2003та година). Това са едни сравнително ценни сувенири, от които бих се отказъл заради анонимността. Уви, не се получи и сега ме е яд че не си прибрах поне статуетката от първата Тъласъмия, грамотата кучета я яли...
Сугирен съм, че ти редовно показваш твоето отличие за НАЙ-ПЛОДОВИТ автор на жена си, потрудил си се - редно е да си горд с това свое качество.

И някои други неточности в разбирането ти:
Аз наистина се чувствам абониран за награда на който и да е конкурс в който участвам, стига да се постарая. И то не защото имам кой знае какво самочувствие като автор, а защото нивото на тези конкурси като правило е ниско. И това не важи само за Таласъмия, а въобще, но най-вече - за Таласъмията. Ако имаше десетина участници като ЙВ и Жоро Малинов, никога не бих си позволил такива усещания и даже не бих участвал (защо да се излагам?) освен ако не напиша нещо наистина изключително (по моя лична преценка). И тогава дори да не спечелех, бих се гордял със себе си, защото е достойно да загубиш от по-добрите.

Йоан Владимир + Кира Валери е един съвършено различен от мен автор. Изпратения на Таласъмията разказ макар да има своите достойнства по всеобщо (само)мнение е с по-ниско качество от средното за мен и ЙВ. Изпратихме го от чисто олимпийски мотиви - за да участваме. Некласирането ни разочарова, но мен лично не ме отказа да участвам и занапред. Следващата година изпратих цяла повест, но тя така и не стигна до конкурса. Не ме питай защо, аз отправих няколко въпроса на официалния мейл на организаторите на конкурса и всичко бе удавено в мълчание. Може би още тогава съм им влязъл в черния списък (на пощите).

Колкото до неизпращането на чужди произведения под псевдоним, извинявам се, говорех само по спомени без да проверя. Сега вече знам, че Николай Иванов и Георги Михайлов сами са си пратили разказите на конкурса, при това без псевдоними.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано06.07.09 15:33



Ами... може пък и да се амбицирам


Във всеки случай, този предател, подлец и самохвалко, дето май получава оргазъм само от съзерцанието над великите си творби, явно сериозно си е навил на пръста да ме амбицира!
Но в такъв случай може за пореден път да установи, че е абониран единствено за нарцисизма си
P. S. Георги Михайлов Р(айчев). и Николай Иванов (Райнов) НЕ СА псевдоними.

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 06.07.09 15:43.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано06.07.09 16:31



Нали и аз това казах? ЧЕ не са псевдоними.

Ако случайно не успея да те амбицирам, прати няколко мои творби, може да пишеш Ивайло Петров. И даже ще е вярно. Според собственото ти мнение - журито едва ли е достатъчно компетентно, че да направи разлика (която инак е толкова огромна, че даже няма прилики...). Тъкмо ще видим дали "бързо се учат..."

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор chikalgruber (непознат )
Публикувано07.07.09 20:01



ЕЕЕЕЕ ТОЯ ТЪП ТЪРНОВСКИ СКАПАНЯК НЕ СПРЯ ДА ПЛЮЕ СТАРОЗАГОРСКИЯ КЛУБ.
СПРИ ДА ПИШЕШ ВЪВ ВСЯКА ТЕМА СВЪРЗАНА С УИБРОБИЯ БЕ ИМБЕЦИЛ!!!!!!



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: chikalgruber]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано08.07.09 09:41



Я, майн фюр`аа!

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано08.07.09 15:41



бе ти що му кузируваш на тоа?
ше пишеш квот си искаш. нали от твоа позиция е вярно. като не са успели да докарат твоята и тяхна позиция да е едно... ворганизасията!
че и с големи букви! кат е такъв нервак да го д... подводно по течението.



Вярвам без да вярвам.

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: glig_an]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано08.07.09 15:57



Зависи към кого е адресирано козируването.
Знам че много хора четат мненията ми в този форум, сред тях има културни и толерантни хора. Сигурен съм, че такива хора биха оценили (и се изкефили) на тънкото иронизиране.
Колкото на автора на постинга с големи букви - да, да го д... подводно по течението (благодаря за готиния лаф, не го знаех). Но такива не заслужават внимание дори на това ниво, така че...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: glig_an]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано08.07.09 22:32



Ммммм... боя се че бъркаш, glig_an - тоя тип робин паразитира най-добре сред културни (щото няма да му падат на нивото) и толерантни (щото няма да му се озъбят) хора. Причината е проста - самият той не е нито едното, нито другото, но хленчи останалите да са такива (към него).



Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано09.07.09 09:47



У наше село има един дето има неправилно мнение за Атака, ела и на него да му обясниш как е правилно да мисли.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Commander_Samuel_Vim]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано09.07.09 16:02



кой спечелил, кой таковал -добре . и много мола семето навън. тт.е. всички учасници дет са заплодили конкурса с творби - на показ. ми така де - нека ги опознаем кои са. кои имат смелост и желание. утре някой може да стане ноберов лауреат пък да не знайм че участвал в конкурса. кво като не е спечелил? похвален е мерака па възможностите шъ дойдат с времето .



Вярвам без да вярвам.

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: glig_an]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано11.07.09 23:25



мълчявие като от гъ... . де да беше....



Вярвам без да вярвам.

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: glig_an]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано13.07.09 13:25



За мен е ясно, мисля...
Другите не мога да ги издам (публично), трябва да си пазя реномето на предател. Пък и защо да отнемам на клуб Уибробия удоволствието да свърши нещо за публичността на конкурса?

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано14.07.09 23:50



за мен е абсолютно ясно:
1 вариант:участвали са 5 - 6 творби и между тях са определили печелившите;
2-вариант: участвали са известни имена с много слаби творби и трябва да се прикрият.
3 вар. : комбинация от горните два.
защо мисля така?
отговор: защото и миналата година е било така, понеже са участвали много малко творби, па са дали всички възможни награди, но как да направят книга като другите разкази изобщо не струват или въобще не са пристигнали за участие. прав е един дето отдавна не е писал, някой си - какъв беше -с фамилия ... забрайх, но няма значение. прав е , че тоз конкур няма тежест и са му олекнали топките - по-точно броя на участниците, заплодили конкурса с творби. и са се добрали до идеята да правят две в едно от нужда и глад за качествени разкази.



Вярвам без да вярвам.

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: glig_an]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано15.07.09 09:49



Изказвам собствено мнение:
1. Не е никак лесно да се осигури финансиране на едно такова издание. Особено пък ако става дума за една такава нестройна организация като клуб по фантастика. Не е лесно да се осигурят парични награди, макар че в най добрите години на конкурса нямаше парични награди. Последните се появиха по-скоро като опит да се спаси положението, за съжаление - неуспешен.
2. Всички участвали бяха публично достояние - като бройка и като имена. Може би имаше един или два псевдонима които останаха неразкрити докрай, но те и без друго не заслужаваха внимание.
3. Известни имена със слаби творби със сигурност имаше. Но обратното е вярно - неизвестни имена със силни изяви. Впоследствие тези неизвестни имена станаха известни, например - Йоан Владимир. Така че това никога не е било недостатък на който и да е конкурс, нито пък някой се е опитвал да замита положението под килима.

Проблемите са от съвсем друго естество, но не е моя работа да ги изтъквам. Аз говорих само за нещата които ме касаят лично, мен, като автор и читател. И не съм допускал да влизам в полемика, единственото което си позволих е опровергаването на някои неистини. Това е споделяне, не вопъл от сорта - това и това не направихте, а длъжни бяхте... Форумите са за това.
Свободните имат една поговорка - велик дар ти прави онзи, който те предпази от правенето на грешка. Дълго време бях критик на тази инициатива (всъщност, веднага след първия конкурс) точно с този мотив. И не допуснах каквато и да е публичност, защото се надявах, че проблемите са решими. Сега просто махнах с ръка и разговарям с хора които участват за първи път или пък тепърва мислят да участват. Влагането на време и творчески усилия заслужава поне малко информация по въпроса. Инак - всеки да прави каквото си иска, аз не преча никому да си състави собствено мнение.

Надявам се да си получил някои отговори на въпросите си.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано16.07.09 19:08



пак ми отговаря не който трябва.
питаш драпаш търсиш информация от чисто любопитсво и накрая си викаш- кво ме ентересува. има толкоз други интересни неща. например едно много интересно списание първи брой на промосия 1.99

Вярвам без да вярвам.


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Commander_Samuel_Vim]  
Автор Commander_Samuel_Vimes (новак)
Публикувано24.07.09 20:03



Литературен конкурс "Таласъмия 2009" - участници:


1 Елисавета Ненчева------------------------Майстор Георги и царската дъщеря
2 Десислава Йонкова Димитров----------Изгубения сняг
3 Бисера Дживодерова---------------------История за мъртвец, без мъртвеца
4 Красимира Игнатова Станкова---------Урода
5 Красимира Игнатова Станкова---------Нестинари
6 Велислава Павлинова Милкова.---------Наркотика
7 Красимира Тодорова Стоева -----------Неизречени думи, неназовани зверове
8 Роза Иванова Дживодерова -----------Обитателите на тавана
9 Магдалена Любомирова Борисова ---Хроника на един апокалипсис
10 Янчо Стаматов Чолаков----------------Оцелелият
11 Анита Христова Велева-----------------Една нова приказка
12 Радка Димитрова-------------------------За вредата от шегата
13 Бранимир Събев--------------------------Златин и Змея
14 Коста Атанасов Сивов-------------------Реката
15 Ясен Василев------------------------------Непорочно зачена Едип
16 Иван Благоев------------------------------Приказака за възрастни
17 Иван Благоев------------------------------Картината
18 Елена Георгиева Недялкова-----------Сърцето на дявола
19 Живко Христов Игнатов-----------------Пред Портите райски
20 Кирил Константинов---------------------Невеста
21 Ирена Цветкова Цветкова--------------Воденицата
22 Елица Георгиева Жуглева-------------Любов - чиста и безусловна
23 Богомил Ветров---------------------------Нощно дежурство
24 Димитър Илков Писюзев----------------Цената на света
25 Димитър Илков Писюзев----------------Кладата на боговете
26 Иван Благоев------------------------------Никой няма право...
27 Пламен Глогов ----------------------------Ямата



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано26.08.09 13:48



Аз прочетох разказа на Никсън класиран в Таласъмията и съм разочарована. Съжалявам, че го казвам, но се чудя какъв е принципът на оценяване. Разказът има интересна идея, добре започва - но завършва объркващо и толкова много има за оправяне в стилистично и техническо отношение, че...
Липсват редактори явно, не че разказите на Никсън не стават - просто трябва редактиране до дупка, за да придобиеш стил...
Наистина се чудя как ги оценяват, отдавна се каня да участвам, но все не ми остава време, за съжаление...



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PreslySt]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано26.08.09 14:44



Кой от авторите е Никсън? И къде го прочете?

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PreslySt]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано26.08.09 15:29



Абе хора като чета критиките във тоя форум за нещата, които хората пишат, имам чувството, че виждам изказвания на ВЕЛИКИ ТВОРЦИ.
Я си ходете да си пишете драсканиците и да си преследвате болните амбиции.
То не бяха редакции, то не бяха съвети, то не беше чудо!!!
Говорим за това колко са некадърни останалите, пък видиш ли ние сме велики, само дето никой не ни оценява. Затова нека плюем, щото поне това можем.
Пресли, очаквах по-коректно отношение от теб, и не мисля, че изказването ти е адекватно. Може разказа ми да е най-големия боклук, но не е това начина да ми го кажеш. От думите ти оставам с впечатлението, че си много напред с материала и се смяташ за много добра. Аз също прочетох някои твои неща...
Поздрави на хората, които пишат за удоволствие и не обръщат внимание на тежките укори на колегите.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PreslySt]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано26.08.09 15:47



На Коста Сивов?
Съгласен съм с теб. Напълно. Но си мисля, че има хляб в това момче. Искра има. А и никой не се е родил научен.

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 26.08.09 15:49.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано26.08.09 17:47



Всъщност изказването ми звучи доста адекватно. Не е нужно човек да е велик писател, за да може да разпознае проблеми със стила, достатъчно е само да е чел малко повечко.

Не съм чела разказа и не изказвам мнение за качествата му, но смятам, че е редно за един човек, който иска да твори, да се вслушва в аргументираната критика и да си взема бележки, а не да скача на спор.

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: ladyMarian]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано26.08.09 18:21



LadyMarian това не е скачане на спор.
Самото изказване си е ОК - спор няма, но как разбра, че е адекватно щом не си чела разказа?
Аз не искам да споря и да се заяждам, но държа на едно много ценно качество - вместо критика да изказваме съвет. И то не по такъв начин. Защото едно такова изказване във форума води до създаване на впечатление у читателите, че произведението не струва. Няма проблем на лично съобщение или на мейла (Пресли ми има личния мейл) да ми даде съвет или да си изкаже мнението - както вече сториха двамата Ивайловци.
За четенето - смятам, че всички в този форум "почитаме" доста, но според мен това не е критерий за оценка. Аз харесвам Саймък, Хайнлайн, Кинг, Азимов, Дик и т.н. Влияя се от тях. Например ти харесваш други автори, пишещи по доста различен начин от тези, които съм споменал. Мисълта ми е, че говорим за неща, които са безсмислени. Никой от нас не станал големия писател, че да критикува - НАДЯВАМ СЕ ВСИЧКИ ЩЕ СЕ СЪГЛАСЯТ С МЕН.
Когато аз прочета нещо и не ми допадне - минавам нататък, без да критикувам. Четох доста неща на съфорумци, но досега не съм изказал мнение. Просто уважавам труда на хората.
Това искам и аз - вместо да се правим на велики и само да критикуваме, да се огледаме малко и да помислим.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано26.08.09 20:58



Виж съжалявам, не съм ти запазила мейла. Просто прочетох скоро разказа и реших да си изкажа мнението тук, защото това не засяга само автора, но и тези, които са го избрали. Не знам защо така се засягате повечето... Ако беше прочел внимателно щеше да видиш, че смятам че основната вина ( ако въобще може така да се определи) е на тези, които оценяват и не правят, не искат от авторите редакция... Не съм казала, че разказа не струва, просто в този вид не е за пред публика.
Можеш да кажеш за моите неща, каквото мислиш.
Аз и тях не ги харесвам вече съвсем, точно по причина, че постоянно смятам, че нещо може да се каже и опише по-добре. Както се отнасям към твоите същото е и към моите писания - няма разлика.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано26.08.09 21:24



Адекватно, в смисъл че си е съвсем в рамките на добрия тон, изказва мнение, а не цели да обижда някого. Подразни ме твоята докачливост, която не е съвсем на място.

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: ladyMarian]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано26.08.09 21:28



Значи според теб не е на място човек да защитава възгледите си и това, което е написал???
ЕВАЛА ТОГАВА!!!
Ей такива хора мечтая да ме критикуват.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано26.08.09 21:36



Ха добре дошъл!


Имаш късмет, че попадна на Лейди Мариам - тя все пак е от маааалко по-възпитаните.

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 26.08.09 21:36.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано26.08.09 23:12



"Я си ходете да си пишете драсканиците и да си преследвате болните амбиции."

Много добра защита на възгледите, евала! И учтива и аргументирана, съвсем в стил "Джимец". И извини ме, на място са, все пак да не забравяме къде се намираме....

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано26.08.09 23:22



Т.е. - не те е псувала много, това ли трябва да значи постинга ти?



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано26.08.09 23:28



о, да... Коста, май не пишеш само да удоволствие. много се впрягаш. следва, че пишеш за признание, а те признанието направо ти го измъкват с тая редакторска намеса.


ако пишеше за удоволствие, от върхът на изпитания оргазъм само щеше да се подсмихнеш и да пропуснеш неприемливите коментари. то всички твърдят, че пишат за удоволствие и направо ще повярмам, ако не чета как се хващат гуша за гуша. да знайш, някои пишат и за пари. паднеш ли толкова ниско и очаквай да се видиш оплют, омазан с катран и перушина и пуснат да се търкаляш по склона на всеобщото презрение от онез, дет твърдят, че пишат за удоволствие и от онез, дет им се ще да пропишат, но пък хич не могат, та и не смеят да се пробват.
останалите гледаме сеир. радост за душата.

Вярвам без да вярвам.

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: ladyMarian]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано26.08.09 23:36



мила Лейди, много са ти остри зъбките. С тоя Коро да не сте си някакви?
Дж. ти е вкусен за дъвкане. нали така? в тоя късен час няма ли какво друго да ...?


лека нощ, сладка.

Вярвам без да вярвам.

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: ladyMarian]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано27.08.09 07:13



"Много добра защита на възгледите, евала! И учтива и аргументирана, съвсем в стил "Джимец". И извини ме, на място са, все пак да не забравяме къде се намираме...."
Мислех, че тук се заяждахме с мен, но и Джимеца го отнесе.
Явно някои хора като LADYMARIAN са в тоя форум само за заяждане и не се замислят върху думите на хората, а само гледат да са отгоре на спора.
Аз не вярвам, че ще изляза победител от тази "благородна дискусия", затова се извинявам за думите си, с които съм подразнил някого. Казвам го искрено и не внасям никаква доза ирония.
На LADYMARIAN бих й предложил да й изпратя дискутирания разказ, та да прецени най-накрая дали мнението на Пресли е "адекватно" или пък да е третия човек, който да го оплюе подобаващо.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано27.08.09 08:29



Ако ти се занимава, прати го и тук: divna3@abv.bg


Мнение ще ти дам само на личната пощата, от критики и спорове полза едва ли ще имаш. Аз също мога да ти пратя нещо мое, да кажеш мнение и забележки


I believe

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано27.08.09 08:50



O, не ги вземай на сериозно! Това са просто няколко плямпала, чиито думи не струват пукната пара. И даже те самите го знаят.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано27.08.09 09:54



Всъщност се опитах да ти помогна. Ако бях тук за да се заяждам едва ли щеше да стъпиш втори път


Айде, успех и да се научиш да търпиш критика

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Didimus (минаващ)
Публикувано27.08.09 11:00



Бравос! Почваш да схващаш най-сетне



Нали точно това всички се опитваме да обясним на всеки засегнат писател:
Ние сме просто читатели, които обичат да споделят мнения за прочетени неща и нашите мнения са си точно това - непретенциозно мнение на обикновен читател.

Взимането им насериозно и засягането са белег единствено на неопитност и/или комплексарщина.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано27.08.09 11:23



Приятелю,
ако има нещо което е безспорно, това е субективното мнение на даден читател за нещо което е прочел. В този смисъл, мнението на П. е повече от адекватно, защото отразява нейното мнение за творбата ТИ. Оспорването на тази адекватност не е защита на каквото и да е, а просто възмущение от това, че някой възприема творбата ти еди как си. Или поне така изглежда отстрани.

Нека ти припомня също, че тук е форум за обсъждане на фантастика. Българска, английска, руска, таджикистанска и всякаква която е попаднала в полезрението на някой от форумниците. Ако не ти харедва да те обсъждат, пиши на тетрадки, с молив, а после старателно погребвай написаното в някой шкаф, заключи го добре и не говори никому за това. Или пък - помоли форумниците да не изказват негативни мнения за творбата ти, публично. Хората не са злобни и заядливи, ще ти влязат в положението и повечето ще удовлетворят молбата ти.

(Аз например постъпих точно така. Можеш да пратиш всичките ми писма в кошчето и няколко дихателни упражнения да забравиш, че са съществували.)

"Благородната дискусия идва малко след това - когато вземеш да обясняваш някому, че вместо да плюе трябва да седне и да помисли. Може би ти трябва да седнеш и да помислиш върху някои неща?

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано27.08.09 12:20



С нетърпения очаквах и ти да се включиш в дискусията.
Първо си екстраполирал някои неща не както трябва и второ дайте тогава да наречем форума "Наплюй другарче".
Тва за тетрадките си е точно така тука в БГ. Никой не може да ме убеди, че има бизнес от цялата тая работа.
Исках с всичките си изписани думи да кажа, че вместо да се критикуваме открито е по-добре да се съветваме закрито.
ФОРУМЪТ НЕ Е, ЗА ДА СЕ ПЛЮЕМ, НАЛИ?
Тва, че е за фантастика, дори и марсианска да е, не означава, че всеки който изрече критика - критикувания трябва да я приеме с отворени обятия. Щото говорите всички колко голяма е ползата от КРИТИКУВАНЕТО и КОЛКО МНОГО СЕ НАУЧАВА ОТ НЕЯ, а някой като ви каже нещо лошо за написаното от ВАС и скачате на бой.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано27.08.09 13:10



"а някой като ви каже нещо лошо за написаното от ВАС и скачате на бой."

Дай примери за мен? За други хора не отговарям...

ПС Наричай форума както искаш, но боя се, че модератора няма да удовлетвори молбата ти за промяна на името. Нито пък някой ще те подкрепи за това.
И да - имаш пълното право да не приемаш критика, да се защитаваш, да обясняваш, да се аргументираш и да се позоваваш. Прави това (вместо да се жалваш, че някой те "плюе") и цена няма да имаш!

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано27.08.09 13:41



"Дай примери за мен? За други хора не отговарям... "

Робин веднага ти удовлетворявам молбата.

Дмимеца ти каза:"Абе верно, че твоите писания откъдето и да ги погледнеш - отвсякъде са скромни."

Робин (демек ТИ) отговори: "Плувай си плувай, лайно зелено..."



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано27.08.09 13:42



Не съм плямпало и не мисля, че говоря грешни неща. Ако не друго съм стар (в буквалния смисъл) читател на фантастика и имам поглед върху нещата, както и право на мнение.
Но нека - вече няма да се хабя да пиша тук мнения за произведения, ще наблегна на моето си писане - получих си урока от поста... не че съм очаквала друго, ама все се надявам да намеря самокритичен човек.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано27.08.09 14:42



Бъркаш отношението ми към ФД с отношението ми към критиката.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: PreslySt]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано27.08.09 17:59



Не, PreslySt, нямах предвид теб!


Извинявам се, ако си се почувствала обидена от поста ми! Но той не е към теб.



Тема за Никсъннови [re: glig_an]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано31.08.09 12:52



Много добре казано :)

Никсън, ако ми позволиш и аз да се присъединя към "плюещите" (от твоя гледна точка) и "критиците" (от моя гледна точка) по теб. Не съм чел разказа ти и не те познавам, т.е. нямам никакво лично отношение. Прочел съм само "дискусията" в този форум. Разбирам че, след като си прочел "критиката" на Пресли си се засегнал лично. Не е малко да ти кажат (на всеослушание), че разказа ти (според определен читател) не заслужава да е в конкурса. От репликите ти разбирам, че би предпочел това да беше на личен имайл. Всички знаем, че истината боли. Но от това как човек приема и реагира на всяка ситуация зависи дали тя ще бъде в негова полза или в негова вреда.
Представи си, че твоя отговор беше - "Много ти благодаря, Пресли за критиката, би ли навлязла в повече детайли, защото това е много важно за мен". Каква щеше да е реакцията на публиката? Аз лично щях да прочета разказа ти моментално и щях да си дам своята критика - дали тук или на имейл - няма значение. И колко по-полезно би било за теб да получиш обратна връзка от 100 човека, вместо от 10? Да не говорим, че някои от "проблемите", които Пресли е видяла може наистина да са силно субективни от нейна страна, а за други хора да са плюсове... Вместо да си направиш полозителен ПР на разказа (и на теб) - с тази твоя реакция - ти си направи личен негативен ПР.
Още нещо, което искам да добавя - може би опита ти те е научил, че хората по-често плюят и говорят празни приказки, отколкото да дават конструктивна критика. Този опит в случая те подведе и когато се сблъска с критика, я прие за плюене. Опита винаги е полезно нещо, но често играе лоша шега когато си в различна среда. А средата в този форум наистина е различна.
Надявам се, че съм ти бил полезен с този постинг. Искам да завърша с още един съвет - една техника от НЛП (сега враговете на НЛП могат да скочат и да кажат, че това е стар психологичен трик и изобщно не е НЛП, но аз нямам проблем с това). Асоциация и дисоциация. Усетиш ли силна емоция (особено негативна) - значи си се асоциирал с въпросната ситуация. Когато си асоцииран и изпитваш силни емоции - те често блокират логиката и разума (затова казват, че любовта е сляпа). Най-добрият изход е да се дисоциираш от случката и да се опиташ да погледнеш отстрани - без емоции. И след това да реагираш.

Желая ти да сбъднеш мечтите си, независимо какви са :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: за Никсъннови [re: Paganel]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано31.08.09 13:29



Много добре казано, особено това за ПР!
Добре, ама това е в съзвучие с тезата ми, че за да харесват феновете написаното един автор - писането не е кой знае какъв фактор.
ПР, а?
Ами тогава... като ви го повтарям, що се сърдите?



Тема Re: за Никсъннови [re: Paganel]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано31.08.09 13:30



Paganel благодаря ти за хубавите думи. Напълно съм съгласен с теб.
Относно рязкото ми реагиране - ти си си отговорил много правилно, това се дължи на приемането ми, че всичко е плюене, а не критика. Ако погледнеш обаче начина, под който е поднесена тази критика, мисля че не може да ме вини човек. Не трябва да забравяме, че личното ни мнение е субективно - опитах се да обясня това в един от постовете ми.
Също така се извиних на всеки, когото съм засегнал, а на Преслава се извиних на лично. Това не го казвам, за да си направя ПР или за да омилостивя някого - стоя твърдо зад всичко, което съм написал досега.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.