Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:03 09.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано28.06.09 20:05



Пуснете линк към разказа, интересно е да се прочете ... че книжките от конкурсите се разпространяват като апокрифи.





Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано30.06.09 13:13



браво Коста!
с интерес прочетох терзанията ти и се радвам за теб.
дерзай в същия дух поне три години по ред както онез от предходните конкурси.
след три години ще бъдеш достатъчно хвален и уплуп докат не ти писне и шъ кажеш майната му на писането за удоволствие. те сички така говорят че пишат за удоволствие ама ги яде отвътре кат изпаднат от класацията.
предричам че с теб е възможно да се случат две неща: или ще зае... писането или ша почнеш да пишеш с толкова хъс че ша им натрийш носовете на всички плювачи.
тая бира ми замая главата. под ореха на сянка хич не е зле ма много бълхи от лисичите дупки само се дръгна и бъркам с пръвописа.



Вярвам без да вярвам.

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: glig_an]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано30.06.09 13:54



Така като те гледам как пишеш, смятам, че би излязал добър писател от теб (ако вече не си такъв де).
Нима не пишем всички за удоволствие в БГ? Аз лично не виждам вариант, в който да се издържам от писане на художествена литература. Ако някой успее, само мога да се радвам за него, защото ще е постигнал нещо голямо.
Лошо и неприятно е да не влезеш в класациите - това е факт, понеже те са единственото място, където можеш да прочетеш името си с гордост


А за отказването само времето ще покаже. Знаеш, че на човек му писва в един момент.
Ако пък на теб не ти е писнало и проявяваш интерес към писането на фантастика метни едно лично да се разберем за написването на нещо общо.
Поздрави и нека не се отказваме, поради факта, че не са ни оценили в дадения момент. Едни от НАЙ-ГОЛЕМИТЕ не са намирали веднага разбиране.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано04.07.09 11:20



Хахахахааха...


Виждаш ли го - сега пък лъже!
Ама му е сладко да лъже във форума! Щото тук има стотици и хиляди теми и постинги и никой няма да седне да се прави на детектив, че да ги проучва.
Не участвал - и затова, виждаш ли, не не спечелил. Всъщност през 2004 участва, но общата им творба с ЙВ не влезе не само в класацията, а дори и не бе публикувана в сборника
Предали му каузата... Леле какви лоши старозагорци! Но каузата му с думи прсти, беше: От двойната комбина едната година единият да на първо място, следващата - другият, а третата - двамата заедно. С което снизходително се оттеглят. Ама му били предали каузата и затова не се получило докрай. И снизхождението не се получи. Оттегли се като победен.
Но виж как говори: "първите си награди не ги бил получил" а за малко да не получи и "вторите". Обърни внимание на множественото число: създава впечатление, че са кой знае колко. В действителност от Таласъмиите те са му само две: веднъж второ и веднъж първо място. Но виж - "първите..." - говори, сякаш са повече от една. Значи - поне две. Но те са ВСИЧКО две. Но после обаче споменава някакви "втори". Ако го прави съзнателно - значи лъже. Ако пък е несъзнателно - значи все пак се смята за абониран за таласъмските класации. ОК?
И всъщност НИКОЙ и НИКОГА не е е пращал чужди произведения под псевдоним на конкурса. Но това, че някой го е правил също е част от т. нар. му "кауза". Която други хора били предали.

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 04.07.09 11:32.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор chikalgruber (непознат )
Публикувано05.07.09 18:43



Ади де ДЖИМЕЦ ! УЧАСТВУВАИ!!!!



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор chikalgruber (непознат )
Публикувано05.07.09 19:00



Коста не знаех че това име си ти.Ако искаше информация ,можеше да доидеш в центъра при мен.ST ZG



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Гeнepaлa]  
Автор chikalgruber (непознат )
Публикувано05.07.09 19:03



Само да иска,добре е дошъл.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: chikalgruber]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано06.07.09 11:15



Джимеца най-вероятно ще участвува. Ама засега е тайна


Не казвайте на никого.
Петък пак съм в клуба, ще се видим там, надявам се.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано06.07.09 11:46



Знаех си че ще ме разбереш правилно, затова и няма да ти обяснявам повече.
Само да ти кажа за недоразумението с множественото число, него най-добре си го разбрал:
-спечелването на ЕДИН конкурс Таласъмия носи няколко награди, затова и използвам множествено число - грамота, арт-статуетка и камара от книги (за 2003та година). Това са едни сравнително ценни сувенири, от които бих се отказъл заради анонимността. Уви, не се получи и сега ме е яд че не си прибрах поне статуетката от първата Тъласъмия, грамотата кучета я яли...
Сугирен съм, че ти редовно показваш твоето отличие за НАЙ-ПЛОДОВИТ автор на жена си, потрудил си се - редно е да си горд с това свое качество.

И някои други неточности в разбирането ти:
Аз наистина се чувствам абониран за награда на който и да е конкурс в който участвам, стига да се постарая. И то не защото имам кой знае какво самочувствие като автор, а защото нивото на тези конкурси като правило е ниско. И това не важи само за Таласъмия, а въобще, но най-вече - за Таласъмията. Ако имаше десетина участници като ЙВ и Жоро Малинов, никога не бих си позволил такива усещания и даже не бих участвал (защо да се излагам?) освен ако не напиша нещо наистина изключително (по моя лична преценка). И тогава дори да не спечелех, бих се гордял със себе си, защото е достойно да загубиш от по-добрите.

Йоан Владимир + Кира Валери е един съвършено различен от мен автор. Изпратения на Таласъмията разказ макар да има своите достойнства по всеобщо (само)мнение е с по-ниско качество от средното за мен и ЙВ. Изпратихме го от чисто олимпийски мотиви - за да участваме. Некласирането ни разочарова, но мен лично не ме отказа да участвам и занапред. Следващата година изпратих цяла повест, но тя така и не стигна до конкурса. Не ме питай защо, аз отправих няколко въпроса на официалния мейл на организаторите на конкурса и всичко бе удавено в мълчание. Може би още тогава съм им влязъл в черния списък (на пощите).

Колкото до неизпращането на чужди произведения под псевдоним, извинявам се, говорех само по спомени без да проверя. Сега вече знам, че Николай Иванов и Георги Михайлов сами са си пратили разказите на конкурса, при това без псевдоними.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2009"нови [re: Nicksson]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано06.07.09 15:33



Ами... може пък и да се амбицирам


Във всеки случай, този предател, подлец и самохвалко, дето май получава оргазъм само от съзерцанието над великите си творби, явно сериозно си е навил на пръста да ме амбицира!
Но в такъв случай може за пореден път да установи, че е абониран единствено за нарцисизма си
P. S. Георги Михайлов Р(айчев). и Николай Иванов (Райнов) НЕ СА псевдоними.

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 06.07.09 15:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.