Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 22.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема глобално застудяване  
Автор glig_an (единак)
Публикувано19.02.09 07:40



току-що гледах по бтв д-р Комитов. той говори за глобалното застудяване и ми се стори доста логично. какво е вашето мнение?

Вярвам без да вярвам.


Тема Re: глобално застудяваненови [re: glig_an]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.02.09 09:03



глобалното застудяване е стара новина, още от преди екологията да се превърне в опасна и вредна религия. но нас няма какво да ни дреме, да му мислят не толкова адаптивните видове.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: глобално застудяваненови [re: glig_an]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано19.02.09 10:38



Чини ми се да е същия булшит като глобалното затопляне...
Още не сме дорасли да проумеем краткосрочните климатични фактори напълно, какво остава за дългосрочните.
Емпирично отдавна е изведено обаче, че климата и температурите се изменят през дълъг срок години почти синусоидално, та нищо чудно след периода на затопляне за който ни надуха главите ... да последва застудяване.
А екологията е като лекарство... трябва да се приема много внимателно, понякога е жизнено наложителна, но винаги предозирана е опасна.

Welcome to the real world!




Тема Re: глобално застудяваненови [re: glig_an]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано19.02.09 16:00



Мда още един привърженик на Henrik Svensmark и Nir Shaviv, силно критикувани а може би донякъде прави, при всички случаи експеримента CLOUD в CERN ще даде някои отговори. В допълнение, започващия слънчев цикъл ще е с доста ниска активност по прогонози и ако се наблюдава още един Maunder минимум ще стане много инетресно.

Но май темата е по-скоро за клуб физика.

«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»


Тема Re: глобално застудяваненови [re: Mopфиyc]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано19.02.09 18:44



По-скоро трябва да се внимава с подбора на лекарството. Екорадикалите хукнаха да се борят с "глобалното затопляне" и се оказа че някак изчезнаха акциите за опазване на горите, водите, застрашените видове, почвената ерозия. След 5-10 години еко-гурутата и поддържащите ги политици гордо ще отбележат, че са "спрели глобалното затопляне", но май малко са го прекалили и сега всички дружно трябва още по-радикално да се хвърлим в борбата с глобалното застудяване.
Иначе борбата с глобалното затопляне подобно на всяка война в последните 200 години е тласък за внедряването на нови масови технологии.





Тема Re: глобално застудяваненови [re: pirx]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано19.02.09 22:30



аз вярвам на науката - там, където има логика и доказателства. в изказването на доктора имаше и от двете. интересно как ще се изхранва човечеството, къде ще живее, кои видове ще оцелеят? ето теми за господата фантасти. да ен забравяме, че най-големият пророк не е Нострадамус, а Жул Верн.



Вярвам без да вярвам.

Тема абе не е баш синусоидалнонови [re: Mopфиyc]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.02.09 23:12




както виждаме, през около 120к години има пикове в температурата, после пак студ.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: абе не е баш синусоидалнонови [re: zaphod]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано20.02.09 09:47



Да така, но не ми се търсеха картинки, пък и зад океана са прижърженици на FFT анализа, така че и синусоида минава.
Интересно какво ще покаже нелинеен анализ по Levenberg–Marquardt с променящ се регуляризатор

.

«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»

Тема Re: глобално застудяваненови [re: glig_an]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано20.02.09 09:50



човечеството е достатъчно напреднало, за да не може дас си решава проблемите глобално...общо взето да го бедните.
Нещата по моему от чосто професионален интерес са комплексни и влиянието на космичните ефекти не трябва да се пренебрегва, което не означава че трябва да си унищожаваме планетата. Всяко намаление на вревдните емисии е от значение.

«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»


Тема Re: глобално застудяваненови [re: pirx]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано20.02.09 11:44



«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»
Персонални стругарски поздрави, за което!





Тема да добавя...нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано20.02.09 12:32



... към пожеланията:

Топла вода, добра жъболекарска помощ и мекишка тоалетна хартия!

:)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: абе не е баш синусоидалнонови [re: pirx]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано20.02.09 14:47



Интересно какво ще покаже нелинеен анализ по Levenberg–Marquardt с променящ се регуляризатор каквото и да покаже, шамания му викам аз на това. също като да се анализира за корелация между броя на мъжките деца в племето и веничките в окото на убития тюлен.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: абе не е баш синусоидалнонови [re: zaphod]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано20.02.09 15:02



без да се заяждам

, не бих се изказвал така неподготвено, особено ако не съм специалист

«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»

Тема Re: да добавя...нови [re: Paganel]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано20.02.09 15:23



Е, това е вече по линия на Пратчет.





Тема Re: глобално застудяваненови [re: glig_an]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано20.02.09 18:48



То по БТВ правят едни псевдо-научни филмчета, все от "експерти". Този сигурно е от същите.



Тема Re: абе не е баш синусоидалнонови [re: pirx]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано20.02.09 19:59



че то шаманите са специалисти. никъде не съм казал че шаманията не дава резултати, понякога дава, но си остава шамания






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: глобално застудяваненови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано21.02.09 09:57



аз уело са притеснявам . ще е в рамките на моя живот.


по-добре човек да е подготвен за зима па ако дойде лято..
тук не давате никакви идеи за индивидулно оцеляване. затва живея на студено, храня се със сурова храна и ще окрякам . вий да му мислите. ще мина и без цивилизасията. дават го да се осети до няколко години. тогава са надявам на конструктивни отчаяни мнения.

Вярвам без да вярвам.

Тема Re: глобално застудяваненови [re: glig_an]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано22.02.09 09:43



то и глобалното затопляне трябваше да се усети до 2000та година, тогава в българия трябваше вече климата да е гръцки и да изнасяме портокали.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: глобално застудяваненови [re: zaphod]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано23.02.09 01:39



То реално е много по-топъл от преди 20 години и доста цитруси вече виреят у нас. Като прибавим и почти пълната липса на пролет и есен...



Тема Re: глобално застудяваненови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано23.02.09 09:11



Като е много по-топло, защо последните година-две се измерват рекордно ниски за последните 50-60 години температури?



"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема Re: глобално застудяваненови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.02.09 09:26



аха, а след два дена като се стопи снега ще кажеш "е то това сега зими ли са, никакъв сняг нямаше тая година". разправяй ги тия на децата, аз преди 20 години го помня и при мене няма да хване дикиш.
тук е момента да отбележа един много комичен момент касаещ "фактите" дискутирани около затоплянето. индоктринираните екофили твърдят че днес пада по-малко сняг (то това сега сняг ли е, едно време до пояс, до пояс!) и изтъкват тоя "факт" като потвърждаващ глобално затопляне. всъщност глобалното затопляне би довело до повече сняг, тъй като ще ускори водния кръговрат. но еколозите не се славят с усет към естествените науки, така че съвсем нормално е да си вкарват подобни автоголове.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема нищо не разбираш тинови [re: ladyMarian]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.02.09 09:36



това са последни предупреждения на майка гея към самозабравилото се и самодоволно човечество.
но всичко е напразно - алчните империалисти и техните подлоги, ламтящите за материални блага консуматори, са слепи за тези намеци и продължават да рушат с пълна сила.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: нищо не разбираш тинови [re: zaphod]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано23.02.09 09:43



Опс, озарение!


Край, зарязвам жалкият си и безсмислен консуматорски, пълен с хладилници и дезедоранти живот, посипвам си главата с пепел и отивам да се мятам в някой вулкан, па дано умилостивя Майката...

Само не разбрах всичките крави от Австралия трябва ли да вземам с мен или да ги оставя да си пър*ят метана...

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: глобално застудяваненови [re: zaphod]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано23.02.09 10:17



През 1926-та година (или някъде там) е паднал такъв студ - че Бургаският залив е замръзнал. Така хубаво е бил замръзнал, че хората са ходили с карети до остров Болшевик (това му е името от комунистическо време де, не знам тогава как се е казвал или сега как се казва). Та добре, че тогава не се е знаело за глобални затопляния или застудявания, че някой пророк щеше да обяви началото на новия ледников период (или пък ако са го направили - не е стигнало до нас) :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: нищо не разбираш тинови [re: ladyMarian]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.02.09 11:22



еех, лейди. трудно ми е да сдържа снизхождението си - кравите пърдят естествен метан, той не може да предизвика парников ефект, така както естествената захар от плодовете не може да предизвика надебеляване.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: нищо не разбираш тинови [re: zaphod]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано23.02.09 11:37



Химическата разлика между глюкозата и захарозата е известна - при едната хидроксилната група е вляво, а при другата вдясно. От това се обуславят и разликите в действието.
Били ми написал обаче, формулата на НЕестествения метан, който да кажем горим в колите и правим топлинен ефект.

П.С Гугъл знае всичко, що пишем глупости преди да четем?


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: нищо не разбираш тинови [re: Бorдaнoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.02.09 12:40



Химическата разлика между глюкозата и захарозата е известна - при едната хидроксилната група е вляво, а при другата вдясно. ти сега на учЕн ли ми се прайш?

това е разликата между , а не между глюкоза и захароза. но спокойно, един истински еколог, орторекс или прочее четяща глупости паплач, няма да може да те засече за такава издънка, очаквай нещо от типа на "разликата между естествения и изкуствения метан е че първия не предизвиква парников ефект, а втория предизвиква".




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: нищо не разбираш тинови [re: zaphod]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано23.02.09 12:49



Грешиш, аз веднага подскочих!
Доколкото си спомням захарозата се образува от две молекули глукоза или от една глюкоза и една фруктоза. Между двете вериги се създава една нетрайна алдехидна връзка, която при затопляне на воден разтвор (сладка водичка) лесно се разпада.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: нищо не разбираш тинови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.02.09 12:57



щом си спомняш такива неща, едва ли може да се наречеш истински еколог.

за един истински еколог химията е неотличима от сатанизма, а думи като "диметилоктадецилмоноамин" могат да го вкарат в тридневна кома.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: нищо не разбираш тинови [re: zaphod]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано23.02.09 13:06



Ох, простете моето невежество



Друго си е естественото, изобщо всичко естествено и натурално е Единственото Правилно, тия учени да вземат да се изстрелят на Марс с техните абсурдни дрънканици, всички знаем на кого служат....

Отивам да произвеждам напълно свободна и безплатна и съответно забранена заради нарушаване на корпоративни интереси енергия в задния двор... Това е то силата на пърдящите крави

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема Re: нищо не разбираш тинови [re: zaphod]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано23.02.09 13:36



Я да не обиждаш! Аз съм еколог, но от тези дето го чакат глобалното затопляне/застудяване с нетърпение. Ядем боб, пръскаме се с диздурант, караме на бензин и газ едновременно и като видим климатик му забиваме по една кирка в радиаторчето! Скоро ще си купим и крава и ще пием мляко. Ако не се изринем от въпросния натурелен продукт...
Тъй де! Писна ми да карам 600 км за да ида на море. По яко е морето да дойде при нас. А ако дойдат глетчери, ще си купим ски. А Русия, Китай и половин Европа да го духа!

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: глобално застудяваненови [re: ladyMarian]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано23.02.09 15:33



И рекордно високи.
Между другото, помниш ли кога е имало зима, която като започне ноември, свършва чак март?
Последната такава зима, беше 1970-а година. Тогава снегът беше на нивото на оградата на училището. За Търговище говоря. От тогава такава зима не е имало. Стават все по-символични. Може да пада студ до минус 15-15 градуса, но най-много за 2-3 седмици.



Тема Re: глобално застудяваненови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано23.02.09 15:45



Липсват ли ти?



"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема Re: глобално застудяваненови [re: zaphod]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано23.02.09 17:09



Kто е топло - какъв сняг.
Даже да падне повече ще се стопи :)

Освен това водния кръговрат може да е ускорен като цяло, но това не води до равномерно разпределение на валежите. По-скоро, много повече площи ще останат сухи с по-малко валежи, за сметка на други.

Изобщо нещата не са толкова елементарни - по-топло - повече сняг.





Тема Re: глобално застудяваненови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано24.02.09 07:49



нямам спомен за 26 год. нито нещо за 70 та . по анимал планет даваха филм какво потребява човек през целия си живот и какво произвежда. това за лайната и боклуците не можах да запомна, но за метана ми остана нещо като 38000 куб.метра - средно статистически човек за средно продължителен живот. Взривиха съответното количество газ и се получи огромен взрив. нямах време да гледам втренчено в телевизора и малко с половин око че имах работа. мога да бъркам в мерните единици, но варелите с газ бяха много, а взривът впечатляващ!


и 6 милиардното човечество със собствената си физиология дава голям принос в изменението на климата. какво са били ония 200 милиона преди няколко хиляди години?

Вярвам без да вярвам.

Тема Re: глобално застудяваненови [re: glig_an]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано24.02.09 08:44



а защо ти е спомен за точната стойност? 38000/70/365 прави 1.5 кубика метан дневно. трябва да се разпориш от пърдене за да изкараш толкова дори за за една година, да не говорим на ден.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема :):)нови [re: glig_an]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано24.02.09 08:45



Еее, сега ми просветна. Ледниковия период е станал заради пърденето на динозаврите! Смятай щом един човек прави такъв взрив... един динозавър сигурно прави колкото Тунгуския метеорит. И не знам колко са били динозаврите, ама и даже дас са били само хиляди - стигат. Нал' тъй?

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: :):)нови [re: Paganel]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано24.02.09 09:28



Те за тва сигурно са измрели..

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Глобално тъпо цъклененови [re: glig_an]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано24.02.09 14:04



Никой нищо не знае, затова пък говорилнята е като захранена от термоядрен реактор.
От една страна, иди питай австралийците след сегашните пожари дали при тях застудява - може по случайност и да отървеш кожата.
От друга - ето ви едно линкче как тежкарска "научна" институция небрежно пропуснала да види арктически лед с площ колкото 10 щата - 193 000 квадратни мили. Намалявал бил, а? Ама се оказва, че тази година бил повечко от миналите... Пък аз си мислех да приютим някоя бяла мечка в Зимния дворец, да не погине горката...


Има една много забавна и дразнеща книжка - The Black Swan, авторът е Nassim Taleb. Пичът пробутва тезата, че основно влияние върху историята, особено напоследък, са имали не "нормалните", предвидими събития, а тъкмо онова, което не е подлежало на прогнозиране поради невежеството и тъпотата ни. Климатичните промени в момента са тъкмо такова "черно лебедче" - никакво позоваване на предишни събития не помага, защото никога досега не е имало антропогенно въздействие. Не само заради мащаба му (разбира се, може да се спори доколко е значително), а заради специфичните му особености. Тъй че на никого нищо не му е ясно, обаче в цялата тази мътилка може да се направят огромни мангизи. И се правят.

Редактирано от Diletanta на 24.02.09 14:07.



Тема Въпросчетанови [re: Diletanta]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано24.02.09 16:52



Аз таковата като един голяяяям нууб искам да запитам тук посещаващите:

Какво е Глобално затопляне? Ще се затопли почвата или?
И какво е Глобално застудяване? Ще се лъзгаме по цял ден с кънки?
Що пръцкането на кравичките да е лошо? Заради миризмата?

Моля, не ми се смейте ... много!





Тема Re: Въпросчетанови [re: testpilot]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано24.02.09 20:33



може би мерната единица е в литри . ама имаше 38000 със сигурносткно. не беше по анимал планет, а но нешънъл джеографик.
и аз не знам какво е глобално затопляне.
глобално застудяване е просто нов ледников период. има циклична повтаряемост и все следва някога да настъпи. въпросът е кога? ако е скоро, не се ли държи в тайна от широката общественост, за да не се предизвиква психоза? най-топличките места са заети от много недоразвити държави. учудващ ли е факта, че там има епидемия от спин при положение че в селските им райони са на почит патриархалните отношения както при нас преди 2 века, жените в някои райони на Африка се женят честни и при това обрязани , за да не им е кеф от секса и да не изневеряват. а според разпространението на спина излиза че се е... на поразия. как става тая работа? има една хипотеза, че нарочно се заразяват деца при имунизации и затова е толкова разпространена тази болест. има логика ако целта е обезлюдяване на цели държави. не съм на страната на либийците но версията им че някой им заразява децата със спин ми изглеждаше приемлива. друг е въпросът кой го е направил. абсолютно не нашите медици.

Вярвам без да вярвам.


Тема Re: Въпросчетанови [re: glig_an]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано24.02.09 20:46



Вземи една карта на Африка, после попитай Гугъл:
1) къде обрязват жените
2) къде СПИН е почесто заболяване от настинката
3) отбележи с жълто и синьо регионите на картата

После попитай Гугъл за материали на тема болнична хигиена във Втория и Третия свят. Либия не е първия случай - има такъв и в бившия СССР.
Световната конспирация е прекрасно обяснение, което оневинява жертвите за собствените им действия и бездействия, само че е прекалено удобно.



Тема Въпросчетата продължаватнови [re: glig_an]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано25.02.09 01:29



Еееее, хайде де, тук толкова много специалисти има по глобалните затопляния и застудявания. Екологията също ми е голям Х. Не може ли някой да ми обясни какво учат еколозите, има ли изобщо такива дисциплина в университетите ... екологията наука ли е изобщо?



Тема Re: Въпросчетата продължаватнови [re: testpilot]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано25.02.09 08:36



екологията наука ли е изобщо? не е разбира се






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Въпросчетанови [re: glig_an]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано25.02.09 08:37



ами да, гледайте цайтгайст, там всичко е обяснено!






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Въпросчетата продължаватнови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано25.02.09 11:18



Еми щом не е наука, значи всички си говорим празни приказки, нали? Начесваме си крастата?

В отговор на:

всъщност глобалното затопляне би довело до повече сняг, тъй като ще ускори водния кръговрат.




Абе, ще ми обясниш ли що става така?



Тема Re: Въпросчетата продължаватнови [re: testpilot]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано25.02.09 14:02



е как що- повече топлина=повече изпарение. ама водата не отива в космоса, пак трябва да падне като валеж, няма избор. това ще доведе до повече валежи, включително и на сняг, там където пада сняг. и понеже все още в българия пада сняг, то в българия при едно затопляне щеше да има повече сняг.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Въпросчетата продължаватнови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано25.02.09 14:56



Ем'чи много хууаво, че ше има повече валежи като се изпарява повече водичка, ама таковата, като се затопля Земята, няма ли да се увеличат валежите от дъжд, а не от сняг? Тоест като се покачва средно годишна температура (Боже, тая фраза аз ли я казах?) все по-малко студени дни ще има и т.н.
Пък и няма ли повече снегове да се топят, там дето не тряя да се топят, демек на полюсите от това повишаване на температурата и съответно да се повиши нивото на Световния океан и да залее ниските региони на сушата?



Тема Re: Въпрос от 1-ви класнови [re: testpilot]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано25.02.09 19:57



Водата при замръзване се:
а) разширява
б) свива



Тема Re: Въпросчетата продължаватнови [re: testpilot]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано25.02.09 21:08



никъде не съм казал че по целия свят ще вали повече сняг, казах че тук ще вали повече сняг. зимата ще се скъси, ще стане по-топла, но все пак докато не се затопли с поне 2-3 градуса, снегът ще е повече.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re:нови [re: zaphod]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано26.02.09 08:39



[usmihvam se
боже колко мъка има на тоя свят!

като станат повече валежите и се усили водната циркулация ще има повече урагани от 5-та степен, повече свлачища, торнада. ще подгизнем от всякъде. зимата ще вали повече сняг, но някъде другаде. земята ще се опита да влезе в равновесие и засилената въздушна циркулация може да повлияе на скоростта на въртене, наклона на орбитата и други от тоя род, което току виж обърнало полюсите и т.н. е...маа му на сивилизасията.



Вярвам без да вярвам.

Тема Re: Въпросчетата продължаватнови [re: testpilot]  
Автор lila_va ()
Публикувано26.02.09 10:44



Екологията е наука за взаимодействието между организмите и околната среда. За разлика от биологията, тя разглежда това на надорганизмово ниво. Сам си отговори на въпроса това какво отношение има към глобалното затопляне/охлаждане! Опазването на природната среда е отделен предмет, който е само една малка част от Екологията.



Тема Re: Въпрос от 1-ви класнови [re: Kopo]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано26.02.09 13:07



Ама таковата, т'ва каква връзка има с темата? Епа разширява са, ама то туй са учи на улицата, не в даскалото.



Тема хм хмнови [re: lila_va]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано26.02.09 13:19



Еееее, ама чакай сега, зафода казва, че не било наука, пък ти сега твърдиш обратното. Кой да слушам?
Пък още нещо да попитам, вярно ли е, че еколозите само седят в чисто нови офиси с кожено обзавеждане и пият вносно уиски? Ако е тъй, как се става еколог?



Тема Re:нови [re: glig_an]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано26.02.09 14:04



верно ли, не думай






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: хм хмнови [re: testpilot]  
Автор lila_va ()
Публикувано27.02.09 10:42



Вярно ли е, вярно ли е... Ти да не живееш на самотен остров


Седят в офиси общинските еколози, например. Нали ти обясних какво е екология и какво изучава - популации, съобщества... Екологията няма отношение към боклука на София, например Но с думичката еколог вече се нарича кой ли не. Модерно е да си сложиш представка "еко" или "арт". Толкоз!
Иди в някой офис на "Зелени Балкани" и ще видиш кожени столове и уиски, ама друг път



Тема е то и астрологията е науканови [re: lila_va]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано27.02.09 12:35



изучава влиянието на Космоса върху съдбата на хората






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: zaphod]  
Автор lila_va ()
Публикувано27.02.09 12:43



Астрологията е наука точно толкова, колкото аз съм Кралицата-майка


Ти си имаш свое мнение за екологията и вероятно имаш основания за това - напоследък псевдоеколозите са повече от еколозите.
А да не би само точните науки да отговарят на твоята представа за наука въобще? Ако е така, то от биологичните науки най-точна е генетиката и всички останали трябва да потънат в забвение



Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано27.02.09 15:03



зафоде, виждаш ли, че екологията е наука! Гиди, ше ме лъжеш тука!

Даже в университетите се изучава, че и цели катедри имало. Пък и там толкоз химия се учело, колкото не си и сънувал. Че и методи за пречистване учели, зоологии, ботаники, видове замърсители и подобни. Ама сладко е да си чешем езиците и да се правим колко сме по-компетентни от специалистите ... дет се вика, най-добрите футболисти са по трибуните, че и вашата работа таквази ...



Тема Re: хм хмнови [re: lila_va]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано27.02.09 15:08



Еееех, модерно викаш, ами да взема и аз да се нарека един артист-еколог? Жалко, че няма уиски на аванта! Явно и на еколозите не им е леко с тая криза, отклонени пари за проекти и програми, а до тях само трохите да достигат ...
Мда, екологията изучава взаимоотношенията между организмите и средата и още нещо.



Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: lila_va]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано27.02.09 18:04







Тема Re:нови [re: harish_chandra]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано27.02.09 18:17



Е па, това е за природозащитниците в стил "Зелен мир", не за еколозите.



Тема Re: глобално застудяваненови [re: glig_an]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано27.02.09 19:31



Според

нещата са интересни.
А и се вмъкват разни податки, че мани парниковия ефект, ами самата земя нещо почнала да се изстудява.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: harish_chandra]  
Автор lila_va ()
Публикувано28.02.09 11:57



Значи и ти не правиш разлика между псевдоприродозащитник и еколог? Проблемът явно е по-сериозен, отколкото си мислех


Това би прилягало, например, на тези, които разбрали-недоразбрали тръгват да протестират срещу някоя АЕЦ.



Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: lila_va]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.02.09 12:38



всички академични области са пренаселени с глупаци в момента, така че оправданията с "псевдо еколози" са неуместни. математиците защо не се оправдават с "псевдоматематици"? в края на краищата за подобни ситуации си има прецеденти - когато дадена област стане твърде атрактивна за глупаците, то се сменя името и се оставят да си се занимават с глупости. астрономите така са направили, химиците така са направили. еколозите не го правят, а и няма смисъл да го правят, понеже всички трябва да останат в старата графа. аз не знам еколог, който да може да напише диференциално уравнение описващо три взаимодействащи си популации. вместо това всички еколози (не ония с плакатите, а сериозните уж) ще ти обяснят обясняват колко е крехко екологичното равновесие и как само ако се намалят пчелите с 5% ще настане края на света. с една дума много са зле, ама много.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: zaphod]  
Автор lila_va ()
Публикувано28.02.09 13:22



Чакай сега, сравнението ти е неуместно - в сравнение с астрономията и химията екологията е направо бебе. Та затова с "астрономите така са направили, химиците така са направили" може би предсказваш бъдещето и на тази сравнително млада наука.

Аз не знам еколог, който да може да напише диференциално уравнение описващо три взаимодействащи си популации.
Е, това само показва, че не познаваш много еколози, което е обяснимо, като се има предвид отошението ти към екологията... А и нека да остане нещичко и за математиците - и те са хора, нека се гордеят



всички еколози (не ония с плакатите, а сериозните уж) ще ти обяснят обясняват колко е крехко екологичното равновесие и как само ако се намалят пчелите с 5% ще настане края на света.
Ми добре тогава, аз не съм еколог според твоите критерии



Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: lila_va]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.02.09 13:43



Ми добре тогава, аз не съм еколог според твоите критерии а еколог ли си? давай тогава, напиши ми диференциалното уравнение на 3 взаимодействащи си вида, да речем трева, тревопасно и хищник. избери си свободните параметри сама.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: zaphod]  
Автор lila_va ()
Публикувано28.02.09 13:51



Не уча екология, а биология (с екология се занимавам непрофесионално). Не мога да ти напиша такова уравнение, защото не съм минала курса "Математично моделиране". Ако искаш за два взаимодействащи си, ще се справя някак


Продължавам да твърдя, че това, че аз не отговарям на високите ти критерии, не означава, че нито един еколог (бъдещ или настоящ, професионален или не) не отговаря! Но че са малцинство тези които отговарят, си прав.

Редактирано от lila_va на 28.02.09 15:33.



Тема Цайтгаистнови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано05.03.09 14:24



Пфъ, талибански терористи да отвлекат американски пътнически самолети в оная полицейската държава ли бе? Айде, не мязаш да си толкова инфантилен;)



Тема питанканови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано05.03.09 14:28



И к'во, като ти напише някой диф. у-ние ще признаеш екологията за наука ли? Айде няма нужда.
Абе, я кажи според тебе, екологията, за да е наука, какви дисциплини трябва да съчетава в себе си?



Тема Re: Цайтгаистнови [re: testpilot]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.03.09 15:08



та кво кайш за тях?






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Цайтгаистнови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано05.03.09 15:58



наркотици и петрол



Тема Re: Цайтгаистнови [re: testpilot]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.03.09 16:46



ето, нали ти казах че цайтгайст всичко обяснява






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема ще ти кажа кое е науканови [re: testpilot]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.03.09 16:48



онова, което е непроумяемо за феновете на цайтгайст.



и кажи ми сега ти, след като вече знаеш това, наука ли е екологията или не е?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 05.03.09 16:49.



Тема Че то...нови [re: zaphod]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано05.03.09 16:58



По твоята логика всичко е наука бе..

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема е не бъди грубанови [re: ladyMarian]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.03.09 19:57








NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Докторе!нови [re: zaphod]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано05.03.09 20:26



Аз не съм перверзник, ти ми показваш голи жени



"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема Re:нови [re: zaphod]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано05.03.09 20:28



ако си забелязал имам пристрастие към "Вярвам без да вярвам.", което е в сегашно време. уважавам израза "Ще поживеем - ще видим", което е в бъдеще време. абсолютен фен съм на "Правя каквото трябва, за да става каквото искам.", което е в перманентно време.



Вярвам без да вярвам.

Тема Re: Цайтгаистнови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано05.03.09 20:51



Мноо ясно. Моли се само някой терорист да не се забие със заската в АЕЦ-а, че втори Чернобил ще не огрее





Тема Re: ще ти кажа кое е науканови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано05.03.09 20:55



Ама нидей тъй ся. Аз на еколозите им видях програмите какво изучават. Не ми отговори на въпроса. Aре ше ти го болдна, че може да не си го видял от толкова академизъм:
Какво трябва да изучават еколозите в техния 4-5 годишен курс, за да се нарече дисциплината им наука?



Тема Re: ще ти кажа кое е науканови [re: testpilot]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.03.09 23:38



Какво трябва да изучават еколозите в техния 4-5 годишен курс, за да се нарече дисциплината им наука? дисциплината и в момента те *си* я наричат наука, но дисциплината както и да я наречем, самите еколози аз освен религиозна паплач по друг начин не мога да ги нарека.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ще ти кажа кое е науканови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано06.03.09 10:19



Приемам, че си некомпетентен "специалист" по всичко, който не подкрепя с нищо тезата си.

Предполагам дори, че не знаеш пълната дефиниция на думата екология. Вероятно думи като биом, популация, биогенни фактори, биомаса или екосистема не ти говорят много.



Тема Re: ще ти кажа кое е науканови [re: zaphod]  
Автор lila_va ()
Публикувано06.03.09 10:20



Какво ти е мнението за Биологията като наука?



Тема Re: ще ти кажа кое е науканови [re: lila_va]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано06.03.09 10:27



Абе ти базикаш ли се? Т'ва също няма да наука.;) Чакай малко, може би трябва да го питаш какво означава думата "наука"?



Тема Re: ще ти кажа кое е науканови [re: testpilot]  
Автор lila_va ()
Публикувано06.03.09 10:35



Не се бъзикам. Ако смята само точните науки за науки, трябва да отиде на математик следващия път щом го заболи зъб... или на физик, ако му се възпали апендикса





Тема Re: ще ти кажа кое е науканови [re: lila_va]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.03.09 10:53



а, биологията не я мисли, там нещата са си добре






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ще ти кажа кое е науканови [re: zaphod]  
Автор lila_va ()
Публикувано06.03.09 11:49



Уплаши те алтерантивата да те оперира физик, а?


Питам те, защото разликата е минимална: доорганизмово ниво - биология, надорганизмово - екология. Оставам с впечатлението, че теб те дразнят ОПС, природозащитни организации, права на животните и т.н. Твое право, но е редно да ги разграничиш от науката екология.



Тема Re: ще ти кажа кое е науканови [re: lila_va]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.03.09 12:58



и други науки си имат откачени фенове - физиката си има свободни енергетици, математиката фермисти, историята си има автохонците.
с екологията нещата обаче са малко по-различни. много добре знам с какво се занимава, или по-точно с какво се е занимавала екологията преди. това обаче няма значение. човек трябва да ползва думите в днешното им значение, а не в онова, което само ерудитите знаят. днес думата "екология" е толкова тясно свързана с природозащитничество, колкото думата "гей" е свързана с хомосексуализма. само разни несхващащи тоя елементарен принцип педанти биха възразили че "гей" значи весел, жизнерадостен, палав.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Дрън-дрън, та пляснови [re: zaphod]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано06.03.09 15:56



Стига де, разпространяваш собствените си шаблони върху всички. Ти си свързвай думата "екология" с каквото си щеш. Иначе става като в лафа на покойния истински психиатър Шипковенски - "Горкият Фройд, опитал се да припише собствените си психически несгоди на цялото човечество..."
Я да те питам като любител на точността, а не на празните приказки. Имаш ли представа каква непосилна главоблъсканица би бил сравнително адекватният математически модел на глобалната екологична система (на "биогеоценоза", както обичаха да изтъкват последователите на Вернадски) - кой да се заеме, с какви математически средства, как да го изчисли? Първо, просто не стигат фактите за адекватен модел - биолозите още се щурат по забутани местенца и откриват N броя неизвестни досега видове... а в същото време незнайно колко видове изчезват. Егати динамиката - иди я сметни. Второ, колко са свестните математици, които нещичко отбират от биология, и обратното - щото без интердисциплинарност просто ще тресат въздуха и ще отчитат теми, за да оправдаят грантовете. Трето, дори да избутат до поносима концепция и да я разработят математически, ще стигне ли изчислителната мощност на всички компове по света, за да се получи резултат в обозримото бъдеще? И кой ще го разбере и предложи някакво практическо приложение? А? А-а...
(И екологията както климатологията в момента има неизпълнима задача, защото се занимава с безнадеждно сложни системи за сегашното жалко състояние на колективното ни интелектче и техническите му патерици. Ако ти пука, провери докъде стигна проектът Climate Prediction - години наред десетки хиляди хора охотно предоставяха компютърно време на стотиците си хиляди машини за разпределените му изчисления. Късмет ще е, ако досега изобщо са направили прощъпулника към работещ модел.)
Ама ти си приказвай, никому не пречиш.





Тема Re: Дрън-дрън, та пляснови [re: Diletanta]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.03.09 17:04



Имаш ли представа каква непосилна главоблъсканица би бил сравнително адекватният математически модел на глобалната екологична система аз си имам, и затова аз не съм давал предсказания за края на света. сети се кой си няма.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Дрън-дрън, та пляснови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано06.03.09 17:15



Ъъъъъ, таковата, за края на света - Ванга, Нострадамус, маите, Библията, астрономията. Екологията няма нищо общо с това. Грешен филм си гледал пак.



Тема Re: Дрън-дрън, та пляснови [re: testpilot]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.03.09 17:52



Екологията няма нищо общо с това. Грешен филм си гледал пак. благодаря че ме просвети. отивам да си дръпна цайтгайст и да наваксам с правилните филми






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: ще ти кажа кое е науканови [re: zaphod]  
Автор lila_va ()
Публикувано07.03.09 10:06



И гейовете намеси!
Думите объркват и им се придават какви ли не значения. Аз се включих, за да обясня какво изучава екологията (не преди, а баш сега). А в университетите съвсем не учат бъдещите еколози на "природозащитничество". Преподават се нещата, които изброих и няма никакво значение кой какъв смисъл влага в думичката. Останалото е философщина, а аз там съм безсилна, предавам се.



Тема Re: Дрън-дрън, та пляснови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано07.03.09 15:38



к, можеш да се доосветлиш и с Empire of the city



Тема Пустата му конспирациянови [re: glig_an]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано15.03.09 12:31



Странно ми е, колко хората са податливи на разни конспиративни изцепки.

Като за глобалното затопляне. Ако помислим логично - кои имат интерес проблемът да се раздухва и да се пресилва - някои псевдоеколози, които печелят от целия шум и производителите на икономични уреди, накои от които със съмнителна екологична стойност.

Кои имат интерес от неглижирането на проблема - цялата останала индустрия плюс безброй политици, свързани с нея. Те имат достатъчно средства да си поръчат изследвания, чиито резултати да опровергаят или поне да поставят под съмнение отдавна наблюдаваните факти.

Обаче уви, конспиративните теории явно по някакъв начин са по-силни от здравата логика. Няма ли някой психолог във форума да обясни тоя феномен?

Колкото до ледниците, да припомня, че такива има и в "долния свят" - т.е. Антарктида.

Гледах интервю с Христо Пимпирев, в което казва, че там на място съвсем ясно се вижда колко са се отдръпнали ледниците. Остров Ливингстън през 1991 година е бил покрит изцяло с ледници. Сега има много голи места. За да се придвижат до съседни острови ползват лодки, там където в началото са ползвали шейни. Тия наблюдения ги потвърждават и всикчи останали изследователи на Антарктида.

Между другото във втори брой на "Вокруг света- България" се очаква доста подробен материал за българската антарктическа база.



Тема Re: Пустата му конспирациянови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано15.03.09 13:51



мисля че наистина хората са много дребен фактор и колкото и да се напъват не могат с дейността си да предизвикат някакви глобални промени от планетарен мащаб.
някой чел ли е за така наречения малък ледников период? става въпрос за няколко последователни студени лета в началото а 19 век. през най студената година през август е валял сняг във Франция и зърнените култури са нямали шанс.
в по-ранното средновековие е имало необичайно топло време. на Скандинавския полуостров е виреело грозде. по същото време двете Америки са били обхванати от необичайни жеги исуши. по онова време там се е ширел конибализма и масово са измирали. защо ли?
прости факти. интересно с какво човек е предизвикал промените в миналото?
и друго.
днес чета във вестника, че 2012 г. ще станем 7 милиарда. има една екзотична идея на Н.Класен. в негова книга твърди, че градовете от началната техническа революция та до днес са като ракови образувания за Земята. Някакъв вид метастази. според мен и не само редно е да разглеждаме Земята като жив организъм - някаква друга форма самоорганизираност- нещо по-сложно от кристал и вирус. интересно е до каква степен тя ще търпи метастазите да се разразстват?


ще поживеем - ще видим. ако не видим ще е по-добре.

Вярвам без да вярвам.

Тема въпроснови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано16.03.09 12:59



Мнението ти е отговор към кого?



Тема Re: въпроснови [re: testpilot]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано16.03.09 13:13



Към повечето.
Просто изказвам недоумението си към пренебреженито с което повечето хора гледат на проблема и стремежът да оригиналничат, като стигат до какви ли не конспиративни и подобни теории.



Тема Re: Пустата му конспирациянови [re: glig_an]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано16.03.09 13:17



В отговор на:

мисля че наистина хората са много дребен фактор и колкото и да се напъват не могат с дейността си да предизвикат някакви глобални промени от планетарен мащаб.




Дребен са били до преди стотина години.

За този "малък ледников период" за който пишеш, до колкото си спомням причината е била изригване на вулкан.

Вярно е, че един вулкан може да изхвърли много повече боклуци, отколкото цялата индустрия, но за сметка на това, тя бълва непрекъснато и за няклоко години достига, това, което правят вулканите. Вярно че с част от отпадъците природата се справя, ами останалата, която става все по-голяма?



Тема Re: въпроснови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано16.03.09 14:35



Чакай сега!:) В тази тема конспирацията не е намесена, с изключение на онова подмятане за "Цайтгайст". Ма там иде реч за петрола, наркотиците, контрол и подобни.
Иначе да, на хората им е през оная работа, за това дали живеят екологосъобразно в биосферата или не. Там, че някакви видове изчезвали, че се разляло малко нафта в залива или, че русенци ги обгазили от Гюргево, на хората не им дребе ... до момента когато подобен проблем не им почука по главите! Помня, че имаше някакъв модел из форума, който твърдеше, че главните виновници за замърсяването били еколозите и как сладко си седели из офисите пиейки виски. Мхм, модели всякакви ...



Тема Re: въпроснови [re: testpilot]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано16.03.09 15:26



В отговор на:

В тази тема конспирацията не е намесена,




А теорията, как разните представители на няколко фирми са се обединили с няколко псевдо-еколози и са съчинили теория, с която да си наложат на пазара своята продукция, напук на всички останали индустриалци и политици, и как тази теория станала общоприета какво е според теб?

И то няма начин да не е конспирация - обикновено малцинствата (и тайните общества ) налагат волята си над мнозинството именно с конспиративни похвати

Редактирано от HeaндepтaлeцaДжo на 16.03.09 15:27.



Тема Re: въпроснови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.03.09 11:28



Просто изказвам недоумението си към пренебреженито с което повечето хора гледат на проблема въобще не гледам с пренебрежение на проблема "глобално затопляне" напротив, намирам го много сериозен. ти обаче, и останалите киотовци сте проблема, а не хода на температурите. дали ще се повиши или ще се понижи температурата, това няма никакво значение и не го намирам за проблем. така че ироничното и присмехулното поведение са нашите средства за решаване на проблема, така както ние го виждаме. и ако намесваме понякога конспирации, това е не защото вярваме че такива има, а защото това е езика който паплачта разбира добре.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: въпроснови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано18.03.09 13:05



Много си зле, зафоде. Хем не си проучил проблема, хем експертни мнения даваш. Ама така се прави, типично по балканскому!



Тема Re: въпроснови [re: testpilot]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.03.09 11:23



Хем не си проучил проблема ето пак, вълшебната думичка "проблем". проучил съм проблема много добре, проблема е древен, еднакъв и непобедим и няма нищо общо с температурата (макар се върти около нея в повечето случаи). проблема описан в няколко изречения звучи така: винаги се намира някой недоклатен интелектуалец с дар слово, който надава вой че заради греховете "ни", висшите сили ще накажат всички. забележи - всички, не само грешниците. трябва ли да си велик психолог за да разбереш защо всички? както и да е, недоклатените интелектуалци дето ги измислят тия неща нямат много въображение и обикновенно потопа е средството на наказание, но понякога е и огън от небето. името на проблема е "попщина", а не "глобално затопляне" или "потоп". какво виждам през прозореца - 10 санта сняг, края на март месец. за попщината това не е проблем - всичко подкрепя заплахата, даже и обратното на нейната същност. човека го е казал:
Те знаели, че когато дойдат дъждовете, това е знак.
Когато дъждовете свършат, това е знак.
Когато духне вятър, това е знак.
Когато вятърът спре, това е знак.
Когато на земята се роди в полунощ коза с три глави, това е знак.
Когато на земята по някое време следобяд се раждало напълно нормална
котка или прасе без изобщо никакви усложнения по рождение или просто дете с чип нос, това също било разглеждано като знак.
Така че изобщо нямало съмнение, че появата на нова звезда в небето е
знак за особено грандиозна заповед.

така че не се съмнявам - мартенския сняг също е доказателство за глобалното затопляне, и ако загърбим тия ясни знаци, горко ще плачем


е, ами горите мойто момче, за сега няма изгледи май да ни отмине потопа, нефта си тече, колите си бълват СО2 стягай се за страшния край




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 21.03.09 11:24.



Тема Re: въпроснови [re: zaphod]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано21.03.09 11:32



много си прав. за всичко ема знаци ма завси как се тълкуват и от кого.


по тия въпроси ходя в друг клуб. твоя постинг при тва редактиран иде да ми покаже че прекалено дълго се задържах тук и трябва да навестя другото място.
не се радвайте предварително. няма да изчезна напълно
пак ша дода.

Вярвам без да вярвам.

Тема Re: въпроснови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано23.03.09 18:28



Ъъъъъ, таковата под недоклатени интелектуалци, надявам се нямаш предвид климатолозите или палеоклиматолозите. Еколозите (нали вече знаем, че екологията е интердисциплинарна наука?) сигнализират на обществеността, че промените в климата, за които спомага човешката дейност водят до промени, оказващи влияние върху ноосферата и биоразнообразието.
За Парниковия ефект почети малко на:



Нали знаем какво е NOAA?
Като ти се гледат знаци, гледай филма на Шаямалан с това заглавие. Гореизброените науки боравят с факти!
Също така можеш да се разходиш до Биологическия факултет на СУ, да се качиш на втория етаж и да попиташ там лелките или някой студент къде се намираш. Ако не успеят да ти отговорят, потърси врата с надпис "канцелария", "секретар", "декан" или подобни. Питай там екологията наука ли е, не е ли, има ли тя почва по света и у нас!
Ако имаш път към Варна (това е онзи град до Черно море;)), поразходи се до Техническия университет, малко далечко е от центъра, но за софийските резстояние си е фасулска работа. Има една хубава нова сграда - Нов учебен корпус (НУК) се нарича, качи се там на 3-тия етаж и пробвай същата процедура! Ше земе да научиш нови неща за света ...



Тема Re: въпроснови [re: testpilot]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.03.09 19:26



благодаря за съветите, ето и от мене за тебе - ако ме видиш в университет изнасяй се максимално бързо, и не се връщай ако случайно си забравил някол лаптоп на чина






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема отговорнови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано23.03.09 22:49



Моля, пак заповядай! Съветите все още са без пари.
Аз съм прозд багерист, в университети не стъпвам.
Абе, линка ли прочете, че ти се сецна музата?

Редактирано от testpilot на 24.03.09 00:00.



Тема Re: глобално застудяваненови [re: glig_an]  
Автор Daemonfighter (незнаен)
Публикувано01.04.09 13:45



Хм, странно! То не бяха приказки за парников ефект, та сега застудяване. Няма да се учудя, ако утре кажат, че ще падне луната. Поредната глупост на учените, за да стряскат хората. Писна ми да се изтъкват кой по-велик, учените не стуват, пълни смотаняци от всякъде де може да ги погледнеш.
Подлагай всичко на съмнение, а онова дето се говори два пъти повече!



Тема Re: глобално застудяваненови [re: Daemonfighter]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано01.04.09 13:46



Луната, а, като в "Машината на времето"?;)



Тема Re: глобално застудяваненови [re: glig_an]  
Автор Daemon fighter (ловец)
Публикувано01.04.09 13:59



За суровоядство ли говориш? Интересно! А замислял ли си се, че като умре от студ и растителността и ще ядеш дръжки!

Според мен, канибализмът ще просъществува! Месце, особено човешкото, ама като се пекне на скара, какво му е? Да видим, до тогава има време. Пък и какво като се затрием, голям прас! И без това за тази земя сме само паразит - ненаситен и невероятно алчен! Още от сега да си драснем клечката и майната му на застудяването!



Тема Re: Въпросчетанови [re: glig_an]  
Автор Daemon fighter (ловец)
Публикувано01.04.09 14:11



Ох, не! Жалко, че гледаш такива телевизии и пак не си наясно с нещата. Ако беше гледал внимателно и слушал, може би ще разбереш, че СПИН-а е създаден и тръгва от френска лаборатория от опити с шимпанзета, след това са заразявали затворници, понеже кой би потърсил тях след като излязат. Ала психиката на хората, за жалост, е толкова променлива, че просто нямам думи. Да си виждал такова състояние при животните, а? Аз защото не съм, при постоянните ми срещи с тях! И така, от честото чукане на мъже в мъжки затвор, кво става, често чукане на мъже и отвън, ето ти епидемия за чудо и приказ! Въпроси?
А пък в Африка, ми да му мислят, там презерватив не знаят какво е, пък и е характерно многоженството за някои племена във вътрешността на континента (да, не се среща само при Шейховете

). Ето ти още една възможност, а как ли е стигнало до там, ами с корабите, както чумата от Индия преди векове. Колко му е на един педераст моряк да си намери проститутка и готово. Ето ти епидемия! Въпроси?
А ЕБОЛА? Същото е, а все още няма ваксина срещу този вирус 4 степен на МБЕ! А там е доста често явление!



Тема Re: глобално застудяваненови [re: Daemonfighter]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано01.04.09 14:48



Е, не бе, 2021 ще се сблъскаме с един метеорит, пише го и на сайта на НАСА.
Само дето Брус Уилис ще е доса стар тогава и не знам кой ще ни оправя.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: глобално застудяваненови [re: Daemonfighter]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано01.04.09 15:05



Само не казвай, че тази глупотевина си я издялкал на камък!
Що ползваш смотан компютър и то в мрежа, изобретена от някакви смотаняци в ЦЕРН





Тема Re: глобално застудяваненови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано01.04.09 16:53



Че нали най-лесно му е да оплюва онова, от което бъкел не отбира?
Същото като с новите, но жалки като предишните "доводи" на фундитата срещу еволюционната теория. Адски забавно беше, когато ми дадоха едновременно за проучване две книги - Life Ascending на Nick Lane и Why Us на James Le Fanu. Единият пише умно и честно за проблемите, които еволюционната биология е захапала, и за страхотно интересните нови открития и хипотези за действителните механизми на възникване на живота. Другият лъже и маже с отчайваща интелектуална немощ, за да примъкне пак насила теологията, където хич не й е мястото. И за кой ли път пробутва "убийствената" теза, че щом науката не дава всички отговори накуп, тук и сега, значи за нищо не става. Смешник. Същият като всички коне с капаци, дето нямало за какво да се тревожат, ако ледникът не е припълзял още днес пред прага им или нивите наоколо още не са се покрили с дебел слой пясък...



Е те такова животно нема. - Шопът
If I hadn't believed it, I wouldn't have seen it. - Yogi Berra

Тема Re: глобално застудяваненови [re: Бorдaнoв]  
Автор masterix (excellent)
Публикувано01.04.09 16:54



Бат Бойко ще ни спаси от метеорита.



Тема Re: глобално застудяваненови [re: Diletanta]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано01.04.09 18:02



Бог ще ги спаси , кво да се тревожат :) ;)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.