Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 22.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: lila_va]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано27.02.09 18:04







Тема Re:нови [re: harish_chandra]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано27.02.09 18:17



Е па, това е за природозащитниците в стил "Зелен мир", не за еколозите.



Тема Re: глобално застудяваненови [re: glig_an]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано27.02.09 19:31



Според

нещата са интересни.
А и се вмъкват разни податки, че мани парниковия ефект, ами самата земя нещо почнала да се изстудява.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: harish_chandra]  
Автор lila_va ()
Публикувано28.02.09 11:57



Значи и ти не правиш разлика между псевдоприродозащитник и еколог? Проблемът явно е по-сериозен, отколкото си мислех


Това би прилягало, например, на тези, които разбрали-недоразбрали тръгват да протестират срещу някоя АЕЦ.



Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: lila_va]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.02.09 12:38



всички академични области са пренаселени с глупаци в момента, така че оправданията с "псевдо еколози" са неуместни. математиците защо не се оправдават с "псевдоматематици"? в края на краищата за подобни ситуации си има прецеденти - когато дадена област стане твърде атрактивна за глупаците, то се сменя името и се оставят да си се занимават с глупости. астрономите така са направили, химиците така са направили. еколозите не го правят, а и няма смисъл да го правят, понеже всички трябва да останат в старата графа. аз не знам еколог, който да може да напише диференциално уравнение описващо три взаимодействащи си популации. вместо това всички еколози (не ония с плакатите, а сериозните уж) ще ти обяснят обясняват колко е крехко екологичното равновесие и как само ако се намалят пчелите с 5% ще настане края на света. с една дума много са зле, ама много.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: zaphod]  
Автор lila_va ()
Публикувано28.02.09 13:22



Чакай сега, сравнението ти е неуместно - в сравнение с астрономията и химията екологията е направо бебе. Та затова с "астрономите така са направили, химиците така са направили" може би предсказваш бъдещето и на тази сравнително млада наука.

Аз не знам еколог, който да може да напише диференциално уравнение описващо три взаимодействащи си популации.
Е, това само показва, че не познаваш много еколози, което е обяснимо, като се има предвид отошението ти към екологията... А и нека да остане нещичко и за математиците - и те са хора, нека се гордеят



всички еколози (не ония с плакатите, а сериозните уж) ще ти обяснят обясняват колко е крехко екологичното равновесие и как само ако се намалят пчелите с 5% ще настане края на света.
Ми добре тогава, аз не съм еколог според твоите критерии



Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: lila_va]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.02.09 13:43



Ми добре тогава, аз не съм еколог според твоите критерии а еколог ли си? давай тогава, напиши ми диференциалното уравнение на 3 взаимодействащи си вида, да речем трева, тревопасно и хищник. избери си свободните параметри сама.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: е то и астрологията е науканови [re: zaphod]  
Автор lila_va ()
Публикувано28.02.09 13:51



Не уча екология, а биология (с екология се занимавам непрофесионално). Не мога да ти напиша такова уравнение, защото не съм минала курса "Математично моделиране". Ако искаш за два взаимодействащи си, ще се справя някак


Продължавам да твърдя, че това, че аз не отговарям на високите ти критерии, не означава, че нито един еколог (бъдещ или настоящ, професионален или не) не отговаря! Но че са малцинство тези които отговарят, си прав.

Редактирано от lila_va на 28.02.09 15:33.



Тема Цайтгаистнови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано05.03.09 14:24



Пфъ, талибански терористи да отвлекат американски пътнически самолети в оная полицейската държава ли бе? Айде, не мязаш да си толкова инфантилен;)



Тема питанканови [re: zaphod]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано05.03.09 14:28



И к'во, като ти напише някой диф. у-ние ще признаеш екологията за наука ли? Айде няма нужда.
Абе, я кажи според тебе, екологията, за да е наука, какви дисциплини трябва да съчетава в себе си?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.