Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 22.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: нищо не разбираш тинови [re: zaphod]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано23.02.09 13:36



Я да не обиждаш! Аз съм еколог, но от тези дето го чакат глобалното затопляне/застудяване с нетърпение. Ядем боб, пръскаме се с диздурант, караме на бензин и газ едновременно и като видим климатик му забиваме по една кирка в радиаторчето! Скоро ще си купим и крава и ще пием мляко. Ако не се изринем от въпросния натурелен продукт...
Тъй де! Писна ми да карам 600 км за да ида на море. По яко е морето да дойде при нас. А ако дойдат глетчери, ще си купим ски. А Русия, Китай и половин Европа да го духа!

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: глобално застудяваненови [re: ladyMarian]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано23.02.09 15:33



И рекордно високи.
Между другото, помниш ли кога е имало зима, която като започне ноември, свършва чак март?
Последната такава зима, беше 1970-а година. Тогава снегът беше на нивото на оградата на училището. За Търговище говоря. От тогава такава зима не е имало. Стават все по-символични. Може да пада студ до минус 15-15 градуса, но най-много за 2-3 седмици.



Тема Re: глобално застудяваненови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано23.02.09 15:45



Липсват ли ти?



"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема Re: глобално застудяваненови [re: zaphod]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано23.02.09 17:09



Kто е топло - какъв сняг.
Даже да падне повече ще се стопи :)

Освен това водния кръговрат може да е ускорен като цяло, но това не води до равномерно разпределение на валежите. По-скоро, много повече площи ще останат сухи с по-малко валежи, за сметка на други.

Изобщо нещата не са толкова елементарни - по-топло - повече сняг.





Тема Re: глобално застудяваненови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор glig_an (единак)
Публикувано24.02.09 07:49



нямам спомен за 26 год. нито нещо за 70 та . по анимал планет даваха филм какво потребява човек през целия си живот и какво произвежда. това за лайната и боклуците не можах да запомна, но за метана ми остана нещо като 38000 куб.метра - средно статистически човек за средно продължителен живот. Взривиха съответното количество газ и се получи огромен взрив. нямах време да гледам втренчено в телевизора и малко с половин око че имах работа. мога да бъркам в мерните единици, но варелите с газ бяха много, а взривът впечатляващ!


и 6 милиардното човечество със собствената си физиология дава голям принос в изменението на климата. какво са били ония 200 милиона преди няколко хиляди години?

Вярвам без да вярвам.

Тема Re: глобално застудяваненови [re: glig_an]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано24.02.09 08:44



а защо ти е спомен за точната стойност? 38000/70/365 прави 1.5 кубика метан дневно. трябва да се разпориш от пърдене за да изкараш толкова дори за за една година, да не говорим на ден.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема :):)нови [re: glig_an]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано24.02.09 08:45



Еее, сега ми просветна. Ледниковия период е станал заради пърденето на динозаврите! Смятай щом един човек прави такъв взрив... един динозавър сигурно прави колкото Тунгуския метеорит. И не знам колко са били динозаврите, ама и даже дас са били само хиляди - стигат. Нал' тъй?

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: :):)нови [re: Paganel]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано24.02.09 09:28



Те за тва сигурно са измрели..

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Глобално тъпо цъклененови [re: glig_an]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано24.02.09 14:04



Никой нищо не знае, затова пък говорилнята е като захранена от термоядрен реактор.
От една страна, иди питай австралийците след сегашните пожари дали при тях застудява - може по случайност и да отървеш кожата.
От друга - ето ви едно линкче как тежкарска "научна" институция небрежно пропуснала да види арктически лед с площ колкото 10 щата - 193 000 квадратни мили. Намалявал бил, а? Ама се оказва, че тази година бил повечко от миналите... Пък аз си мислех да приютим някоя бяла мечка в Зимния дворец, да не погине горката...


Има една много забавна и дразнеща книжка - The Black Swan, авторът е Nassim Taleb. Пичът пробутва тезата, че основно влияние върху историята, особено напоследък, са имали не "нормалните", предвидими събития, а тъкмо онова, което не е подлежало на прогнозиране поради невежеството и тъпотата ни. Климатичните промени в момента са тъкмо такова "черно лебедче" - никакво позоваване на предишни събития не помага, защото никога досега не е имало антропогенно въздействие. Не само заради мащаба му (разбира се, може да се спори доколко е значително), а заради специфичните му особености. Тъй че на никого нищо не му е ясно, обаче в цялата тази мътилка може да се направят огромни мангизи. И се правят.

Редактирано от Diletanta на 24.02.09 14:07.



Тема Въпросчетанови [re: Diletanta]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано24.02.09 16:52



Аз таковата като един голяяяям нууб искам да запитам тук посещаващите:

Какво е Глобално затопляне? Ще се затопли почвата или?
И какво е Глобално застудяване? Ще се лъзгаме по цял ден с кънки?
Що пръцкането на кравичките да е лошо? Заради миризмата?

Моля, не ми се смейте ... много!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.