Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:11 11.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Само заспалите, СТАНИ!  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано15.02.09 01:49



Напомням на всички заспали и моля за извинение, ако съм ги събудил от сладката дрямка, че от 26 до 29 март във Фиуджи, Италия ще се проведе Еврокон 2009 http://www.sfport.net Ако ще се прави нещо като гласуване за номинации от България, особено за дебютните книги, нека някой се задейства. Да се види кой ще ходи и въобще някой ще ходи ли, като гледам каква криза и каква дрямка е настанала... Аз тази година нямам намерение да ходя на Еврокон, ще се постарая догодина, когато е в Силезия, на чешко-полската граница. През месец май в Петербург ще се проведе Интерпрескон + Балткон с участието на всички балтийски страни. Като посъбера информация - ще отворя отделна тема. Засега желаещите за там са 4 човека, в т.ч. и моя милост.





Тема Re: Само заспалите, СТАНИ!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано16.02.09 10:52



Подобни действия са напълно безсмислени, без представителна организация която да стои зад тях.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Само заспалите, СТАНИ!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Arvenier (Призрак)
Публикувано16.02.09 12:49



Социална мрежа за sci-fi фенове, хех. :-)

Нали беше направен специален форум за обсъждане на Еврокон номинациите, къде зачезна той?



Тема Re: Само заспалите, СТАНИ!нови [re: Arvenier]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано16.02.09 15:14



[www.sf-sofia.com] За обичащите историята, да отидат на страница 4 от този форум /на клуб Ефлемов/ и да видят темата eurocon-bg.com, на стр. 5 има други работи за миналогодишния Еврокон. Просто така, за информация. Факт е, че на никой не му пука за Еврокона, а лани на бая хора им пукаше, ама явно като мине време и се "изпуква пукалото". Като са такива "даденостите", нема нужда да се пънем. Нека всеки си гледа и действа от "кочинката" /територията, която си е препикал/ и толкоз. Всеки /както и аз/ е официален представител на своето мнение , който иска и може - да ходи на Еврокона и да номинира, гласува и прочее за каквото му дУша сАка. Но, дето се вика, честно и демократично да си плати за дяволията.





Тема Re: Само заспалите, СТАНИ!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано16.02.09 16:18



Цялото джавкане около Еврокона всяка година е не за наградата от него, ами за определянето на "най-добра" дебютна българска книга в областта на фантастиката и фентъзито.
Предлагам да си направим едно такова гласуване /ако се организираме бързо може да стане и за Еврокона/
Всяка книга си имам застъпници /както стана модерно да се прави/.
Пуска се тема във форума /форумът на sf-sofia.com май е най подходящ/. Застъпниците правят три седмици реклама на книгата /ако се включи и автора да отговаря на въпросите ще е много добре/. В края на третата седмица се прави среща на живо в Ефремов. Има си представяне по някакъв регламент и следва една седмица он-лайн гласуване.
Това дали ще стигне до Еврокона не е толкова важно.
По-важното е да се вдигне малко шум около новите книги, да ги има някъде систематизирани, че да ги научат и феновете и Гугъл.
А не да се вдигат ръце към небето - ами пари няма.
Организацията е много просто, няма нужда от много административна маса, има нужда само от фенове/застъпници за дадена книга. Колкото и недемократично да изглежда, все пак в момента се продават най-добре книгите с най-добър маркетинг.
Очаквам мненията ви. Буквално може да се стартира до час. Авторите също могат да си представят/предлагат сами книгите.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема оффнови [re: Бorдaнoв]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано16.02.09 21:43



Застъпниците, като ги разубедят, отстъпници ли се наричат? ;)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: оффнови [re: Paganel]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.02.09 23:25



Първичният вариане е Десетте, които били покорени.





Тема Re: Само заспалите, СТАНИ!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано16.02.09 23:53



Имаше един сайт - eurocon-bg.com. Лично съм регистрирал домейна и доколкото бях запознат с идеята на Робин и Богданов, трябваше да се грижи точно за тази част на фендъма - организация, гласувания и други такива.
Или нещо пак не съм разбрал? (Риторичен въпрос към Робин)

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.


Тема Re: Само заспалите, СТАНИ!нови [re: Eндъp]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано17.02.09 03:03



Ами да, точно с това започнах...



Тема Re: Само заспалите, СТАНИ!нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано17.02.09 05:11



Робин да отговори. Аз обещах само техническа помощ, след всичко което се изрече както винаги.
Системата може да е работоспособна в рамките на ден.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.