Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 10.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Пистолет vs нож отблизонови  
Автор FonManiac (член)
Публикувано12.02.09 21:58



Не ми е удобно да следя дискусията в другата тема, пък и не е правилно да се пише толкова встрани от темата. Затова - нова тема :).

"Да, зареденият и насочен пистолет от близо е опасен почти колкото и ножа"

Зареден и НАСОЧЕН пистолет = мъртъв ножар, пък ако ще и Сандокан с двата ножа да е. Сметнете го, не е сложно - време за натискане на спусъка срещу време за атака с нож.

И без да е насочен, пак с пистолет имаш огромно предимство, защото можеш да отстъпиш и да го насочиш...

"Все пак никой не ходи постоянно с пищв насочен напред в двете ръце нали?"

За сметка на това постоянно ходят с извадени ножове.

"П.С. Ръката(ръцете) се протяга напред не само с цел да се прицелиш, ами главно заради по-добрия упор при отката."

Ти с оръдие ли стреляш? Никакъв проблем не е отката.

"Алтернативата е на мен да ми е улучено ходилото, а на теб да ти е строшена дясната ръка и три ребра...."

Аз съм стрелял, вярвай ми, нищо такова няма.

И това за линията на стрелбата е доста глупаво - все едно да спорим, че шпагата не е добро оръжие, защото можеш само да мушкаш... Виж тежкия двуръчен меч е друга работа - има много "линии на атака"

"Ще ти дам и още - в близък бой пистолетът обикновено се използва като боен чук за зашеметяване, а не за стрелба."

Защо???

"Пистолетът е ефективен само от дистанция, достатъчна да се натисне спусъка преди отсрещната страна да те достигне."

Спусъка се натиска за под 0.1 секунда. Дори и след като ме достигне, не виждам проблем - нали не съм неподвижно завързан? Аз не мога ли да се движа?

Също искам да отбележа, че с пистолет (револвер по скоро) може да се стреля от джоб - има специални модификации, които позволяват това (виждал съм). Просто не ми е необходимо да го вадя.

И най-последно, Айкидо е създадено за да можеш с голи ръце да противодействаш на човек с меч/нож. Дори пистолет не ти трябва :P.



Тема Re: Пистолет vs нож отблизонови [re: FonManiac]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано12.02.09 22:04



Какво ще пиеш утре вечер, да ти го заредя?



Тема Ахахахахахахаханови [re: FonManiac]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано12.02.09 22:06



Мобилизираха те, а?



"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема Re: Пистолет vs нож отблизонови [re: FonManiac]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано12.02.09 23:40



ммммммм, пак питам - някой стрелял ли е срещу човек?
Пистолетът има огромния недостатък, че е фатално оръжие. Особено от близко разстояние не можеш само да го раниш, за да го неутрализираш.
А това винаги спира хората. Пише го по всички дебели учебници.
Затова в повечето случаи се удря един един пистолет по слепоочието или в тила, за да го неутрализираш, а после ще го мислиш какво да го правиш.

Статистиките, още преди ПВС, са показали че под напрежение около 90% от хората или не стрелят или пуцат във въздуха неориентирано.
Само около 10% се прицелват спокойно. От тях немците правят картечари и оформят ротата около картечницата. Другите крадат бързо същата схема.

От лични спомени, по покръстванията, когато не само стрелбата беше разрешена, ами и 10 дена отпуска даваха на място, обучени войници все стреляхме в страни... затова всички жертви са основно от рекушети.

Ако го нямаше психолоческия момент, изобщо темата няма смисъл да се обсъжда - ясна е.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Пистолет vs нож отблизонови [re: FonManiac]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано13.02.09 01:39



С всичко съм съгласен на 100%, само това:

"И най-последно, Айкидо е създадено за да можеш с голи ръце да противодействаш на човек с меч/нож. Дори пистолет не ти трябва"

Според Фумио Тойода Сенсей, лека му пръст, има един единствен регистриран случай, когато човек с голи ръце е спечелил срещу меч. Да речем, че има 1-2 нерегистрирани. Спроед него се тренират техники срещу меч, за да свикне човек с дистанцията и тайминга, което при техники без оръжие не е толкова лесно - удар с меч, макар и дървен боли, даже и да не е силен



Виж срещу нож вярно, обученият човек по-има шанс, но все пак предпочитам пистолет, отколкото техника от било айкидо, било кунг-фу и т.н.

Редактирано от HeaндepтaлeцaДжo на 13.02.09 01:39.



Тема Re: Пистолет vs нож отблизонови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано13.02.09 05:33



Малко китайска авиация си гледал ти. Е и в последния филм по въпроса "IP MAN" натупаха майстор по бойни изкуства, с меч в ръката, с обикновенна бърсалка за прах;)

А извън майтапа, в казармата инструкторът ни по СРБ /един от разработчиците на системата/ обясняваше то хубаво и ефектно викаш "Кияйййййй", ама една здрава сопа върши къде по-добра работа от цялото обучение.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Пистолет vs нож отблизонови [re: Бorдaнoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано13.02.09 09:25



едно е да стреляш срещу някакви все още неубедително представяни за варгове, друго е да стреляш срещу нападател който напада конкретно тебе. пък и не говорим за психологията, а за техниката. аз определено бих избрал пистолета, той всъщност за това е направен - за близък бой. с нож си е направо постижение да убиеш някого, виж снимки от учебник по патология, жертвите на нападение с нож имат доста порезни рани по ръцете, всяка от които е отбито нападение.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Пистолет vs нож отблизонови [re: zaphod]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано13.02.09 09:30



Дайте ми патлака, а който иска да се пробва срещу мен с нож


Имам 5 години спортна стрелба, но нали който имал техника ще се окаже по бърз. Аз съм навита да опитаме, няма нужда да си чешим езиците точно по тая тема!


I believe

Тема Re: Пистолет vs нож отблизонови [re: Naia]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано13.02.09 09:34



Пробвай да застреляш едно куче първо.
Другото са уестърни.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Пистолет vs нож отблизонови [re: Бorдaнoв]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано13.02.09 09:36



Е, не така! Кучето не държи нож, пък и обичам кучета и деца повече от хората




I believe


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.