Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 16.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Писатели-продавачи, или информация от изворанови  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано10.02.09 22:18



Понеже форумът стана постен откъм постинги /с изключение на мухабета за "Обитаемият остров"/, да снеса някои новини относно форумния любимец Христо Пощаков, който наскоро се върна от "творческа командировка" в Испания:
1. Предстои издаване на книгата му "Денят на грухилите" в Испания през 2009.
2. До 2-3 месеца предстои издаване на "Откриването на Америка" в Русия срещу скромния хонорар от 2500 USD, договорът с издателство "Алфа книга" вече е сключен. Тиражът е 25000 броя.
3. Около месец септември предстои издаване на "Меч, мощ и магия" в съседна Румъния. Хонорарът там ще бъде по-скромен от този в Русия. Горе-долу като на един румънски писател, ако бъде издаден днес в България.


Да му е честито и да не забрави да почерпи!



Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: Гeнepaлa]  
Автор Maлинoв ()
Публикувано10.02.09 23:52



Да не обърка грухили с трифиди:)))
И откриване със завладяване?
Книгите на Пощака са "Нашествието на грухилите" и "Завладяването на Америка".
Иначе прекрасно си урежда договорите с чуждите издателства. Как го прави направо му се чудя?



Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: Maлинoв]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано11.02.09 00:07



Ами точно така са заглавията, както казваш. Обърках ги, защото съм пиян.

Бях на сбирка с едни алконавти от българското алконавтическо дружество... А договорите си ги урежда, защото сигурно е завършил уъркшопа на Богданов! Ако ли пък не е, то Богданов да ходи да се образова в рабфака на Пощаков!



Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: Гeнepaлa]  
Автор centsche ()
Публикувано11.02.09 07:30



За мен тази информация не е нова. Знам я още от преди седмица, а може и повече, но не вървеше точно аз да я пускам. Вече се убедих, че самото име на г-н Пощаков е достъчно да разлае кучетата, а хвалбата?... най-вероятно ще ги накара да си подвият опашките, а най-злите ще задъвчат...
Генерале, ти не се изявяваш като автор, не могат да те зачешат като некадърен драскач и правилно информираш нашата малка, фантастична общност.
Успех на успелия!



Тва.. другите, що не поискате сметка на чуждите издателство как така нецелесъобразно според вас си харчат парите?



Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: centsche]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано11.02.09 08:13



Хохохо :) Феновете говорят :) Е, България е малка - тук той явно има само 2 фена, но Русия е голяма - дано се намерят 25 000 :) :)
Тъй като не съм автор, спокойно мога да коментирам и грандиозните хонорари които се дават. $0.10 на книга? ОХ!
А какво са $2500 за издателство в една огромна страна, ще те оставя сама да се досетиш :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: Maлинoв]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано11.02.09 09:57



В областта на продажбите и маркетинга /грубо казано в гьонсуратлъка/ имам мноооооого да уча още от Пощаков и винаги го давам за положителен пример в тая посока.
Направо не мога да си представя какво щеше да е ако можеше и да пише!


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: centsche]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано11.02.09 10:16



Като един представител на "другите", по една-единствена причина: I couldn't care less или по-образно казано I don't give a shit. След като не го чета на български, не виждам как ще го задъвча на румънски.

When you come to a fork in the road, take it...
Yogi Berra


Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: Гeнepaлa]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано11.02.09 10:24



Кандидатствам за частен ученик, ако може

Имам нужда да се понауча как да предлагам един творчески продукт... Сериозно! Дайте някакви съвети, как се работи със западни издателства, ако не е професионална тайна, разбира се.


I believe

Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: Paganel]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано11.02.09 10:31



не е много, наистина, за цяла книга. Ако я е писал в продължение на 6 месеца, това прави по 650 лв брутна заплата. Да бе продавал семки на пазара, щеше да има по-голям търговски успех.
От друга страна, постижението си е постижение, пожелавам му да си подобрява личния рекорд непрекъснато и все повече държави по света да научават както за хрухилите така и за Америка...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: Naia]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано11.02.09 10:37



Аз понеже съм от аматьорите и за мене не е професионална тайна. Старомоден съм и разчитам повече на отречената от историята шуро-баджанащина.

Само че, за разлика от нашето "разузнаване" не си издавам агентите. Ето защо предпочитам да ти кажа на ушенце кога къде, с кого, как и що. Като се видим на някое твое идване в София - с удоволствие ще споделя. Може да те водя и в "рабфака" на Пощаков.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.