Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:35 24.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: абе защо имам чувствотонови [re: glig_an]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано12.02.09 23:59



Абе и в долните се вьрти нещо, ама нали, пусто, е скрито в гащЯта...





Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: Гeнepaлa]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано13.02.09 08:14



Е, сега с облекчение отивам да се трудя!





Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: Гeнepaлa]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано15.02.09 19:22



Аз съм много доволен от това, че книгите на Христо Пощаков ще излизат извън България. С огромно удоволствие съм чел всичките му романи и се радвам, че и много хора извън Родината ще могат да им се насладят!

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: Бorдaнoв]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано15.02.09 19:27



Интересна дискусия заформяте за парите, но в Руската Федерация малко автори печелят огромни хонорари. В сайта си Ник Перумов се оплакваше, че за първото издание на "Мечът на Елфите" му дали 300 рубли или някаква сума от този тип. Всъщност, дори в САЩ плащат много само на изброени автори. Попитайте сериозните анализатори на пазара и ще ви кажат, че с писане не се изкарва много, освен ако не си от авторите, имали lucky break големите издателства. Предвид факта, че в момента има и икономическа криза, не мисля, че хонорара на Пощаков е лош.
Поздрави!

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: абе защо имам чувствотонови [re: Гeнepaлa]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано15.02.09 19:29



Това е проклятието на България. Навремето дядо Вазов и Пенчо Славейков са се псували по улицата, като се разминават. С изобретяването на Интернет тия наши азиатски нрави достигнаха невиждани висоти



- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: DarthSparhawk]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано15.02.09 19:59



Както казва Чандлър: "Тя беше прекрасна, докато не си отвори устата."
Явно важи и за мъжете.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: DarthSparhawk]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.02.09 21:07



не предвид кризата, а предвид това че тия които го харесват се събират в едно трабантче.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: Гeнepaлa]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано17.02.09 13:45



- Чу ли, че .... щял да се пъне да издава ... в Русия?
- Ха-ха, да! Не се безпокой, той няма никакъв талант!
- Абе знам, че таланта му вирее само по кръчмите, ама все пак...
- Ами като няма публика тука, решил да се пробва там. Ама да не мислиш, че в Русия го чакат с миллион алых роз? Тука я има петима, дето да го знаят, я няма – там да намери още стотина – и толкова.
- И аз мисля така. Надява се да стане звезда, ха-ха-ха... с връзки! То няма спор, че е бездарен, но лошото е, че по този начин излага и нас, щото в Русия ще си кажат, че на българите такова им е нивото.
- А-а-а… надали. Все пак и там не са я закъсали. Като се орезили едно хубаво, пак ще си говорим…

Ама вие да не си помислихте, че става дума за Пощаков?
Ми, не.

Диалогът, който по памет възпроизвеждам, дочух случайно през лятото на далечната 1989 г. Бях 18 годишен и работех сервитьор в един ресторант в Златни пясъци. Говореха си една доста известна за времето си българска певица и певец от също много известен за времето си български естраден дует. Макар и меломан, да си призная, дори не знаех, че певецът, когото коментираха с такова презрение, изобщо съществува и че пял в някой от големите ресторанти в същия този курорт. Така че, за пръв път чух името му от тях: Филип Киркоров.
Та, като четях мненията по тази тема, много ми напомниха за разговора между Петя Буюклиева и Благовест Аргиров. Уважавам гласа на Петя Буюклиева, но… Но я да ги видим сега – къде са те и къде е "курортният ресторантски певец"?

Имам чувството, че само в България негативните оценки се дават предварително. Даже и от недоброжелатели.
Почакайте, бре хора, ще погледаме, ще видим какво ще стане...

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано17.02.09 14:39



Това е интересна история. Но малко не схванах поуката.
Искаш да кажеш че Филип Киркоров може да пее? Или че може да се продава добре, въпреки че не може?
Не мисля, че някой би оспорил кое да е от двете...
Под "някой" разбирам човек с вкус, все пак.

Да не се взема на сериозно...

Редактирано от PoбинoтЛokcли на 17.02.09 14:40.



Тема Re: Писатели-продавачи, или информация от изворанови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано17.02.09 16:39



И аз май нещо не схванах. По света се продават с изумителен успех и невероятни боклуци. Като се е почнало с примери от музиката, гуменото човече Бритни Спиърс да не е бляскав талант? Хитри продуценти, познаващи до болка масовия "вкус" и модните залитания, агресивно-манипулативен маркетинг, превъзходна компютърна обработка в студиото и... пей, сърце, пълни се, сметко!


Хъ, я пак да зачекна и тъкмо започналата да стихва болезнена тема - Дж. К. Роулинг да не е безкрайно надарена в писателския занаят? Чел съм за проучване несравнимо по-добри детски книги на английски език, ама на - тези автори нямаха зад гърба си могъщия маркетинг, който изтласка Роулинг на гребена на вълната. Тъкмо където е мястото на пяната.
Евала на Пощаков обаче за едно - сам се дърпа за косата нагоре, подражавайки успешно на незабравимия барон Мюнхаузен...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.