Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 24.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Филм по "Обитаемият остров"нови  
Автор Noc (минаващ)
Публикувано03.02.09 07:29



Здравейте.
Мисля че предната тема се провали понеже всъщност никой не беше гледал филма. Позволете да отворя нова и да изкажа лични впечатления, както и да призова към по-цивилизован тон.

Гледах филма вчера от тракерите. Обикновено преглеждам филмите за по 5-10 минути преди да реша дали да ходя на кино да ги гледам, защото съм фен на широкоекранното кино - когато има баталии като в "Елизабет: златният век" или страхотни пейзажи като в "Кунг Фу Панда" обичам да ги гледам на широко и не мисля че човек трябва да си пести парите в такива случай. Има го и този момент че пускам филма на двд-то да се гледа от цялото семейство и това ни е семейната киновечер, защото иначе е на практика невъзможно да ги събера за киносалон. Накратко, надявам се да ме извините за пиратските набези.



Филма е доста приличен за моите стандарти. Той е един от най-високобюджетните филми, правени в Русия напоследък - 40 милиона долара. Парите са вложени добре. Разработен е шрифт на саракшкия и лого на огненосните отци, коеото е доста прилично. Не са пестени пари за костюми, но нямаш усещането, че гледаш запис на маскарад. Руснаците са голяма сила в 3дизайна и постпродъкшъна и това си личи във филма - широкото разпространение на пиратския софтуер в Русия доведе до появата на широк слой хора които владеят графични програми и са много задобрели в тях, за разлика от на запад, където една такава програма струва примерно 700 долара ( не че и там не пиратстват ). Така че пиратството ограбва, но прави и други неща.
Сценарият се придържа към книгат по начин, които е много подобен на подхода на Джаксън: "пишеш хубаво но режисьора съм аз". Има две групи, на които филма няма да се хареса: малцинството на крайните пуритани, които очакват филмиране едно към едно и мислят, че дълбоките вътрешни монолози в книгата могат да се предадат на екрана ( а това няма как да стане на практика ) и болшинството от случайни хора като тези, които пишат по тракерите, за които това е "поредната руска боза, раздредена". Ако сте от някоя от тези две групи, не си хабете парите за филма. Ако очакванията ви са между тях, ще го гледате с удоволствие.
Актьорската игра... първо актьорите не са ми известни така че не мога да преценя как е играта им спряно предишните им филми. Хареса ми, че Максим отговаря на героя от книгата - синеок рус женски блян. В тази връзка ако филма беше холивудски нямаше да мине без поне няколко сцени с хрускавия гъз на Максим за да се събере повече женска аудитория. Факта, че такива сцени няма ме кара да уважавам филма.
Декорите са прекрасни, сцените са хубави. Диалозите не са шити с бели конци. Главанаците не са както ги очаквах и за мен това е минус - но няма да издам какъв вид са им дали във филма ( то не е и трудно да се досети човек ).

Предлагам целия клуб да се вдигнем някой път и да отидем да гледаме филма в арена или някъде другаде - така според мен ще го оцените най-добре.
Поздрави!



Тема Re: Филм по "Обитаемият остров"нови [re: Noc]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано03.02.09 08:06



За моя собствена изненада харесах филма. Визията на Огненосните творци и Бойния легион е същия, както в "Еквилибриум", "V за вендета" и т.н. и наистина прави кофти впечатление показната лъскавост съотнесена към разрухата на цивилизацията (в книгата това го няма). Липсваше чичо Каан, а оттам и част от смислените разговори, в които Максим опознава Саракш. Сеансите не се набиваха достатъчно като разлика с нормалното поведение. Бойната група дегенерати взривяването на кулата ми хареса.
Чакам втората част, за да видя как ще се справят (харесах "Нощен дозор", но "Дневен дозор" беше пълен боклук).



Тема Re: Филм по "Обитаемият остров"нови [re: Noc]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано03.02.09 09:55



Не съм го гледала още

Не съм и от двете групи, които според теб няма да го харесат. Нямам нищо против симпатични, атлетични мъже, но ако те носят необходимото излъчване и играят добре. Киану Рийвс, например ми е любимец... НО, това сладко момченце от снимките, никак не ми прилича на Максим, който имам в спомените си от времето, когато четох романа. Изтеглих го и смятам тези дни да го прочета пак. После ще гледам филма. Дано поне актьорът да играе прилично. Ох, Максим ми е слабост и се боя, че ще се разочаровам.


I believe

Тема Re: Филм по "Обитаемият остров"нови [re: Noc]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано03.02.09 12:44



Няма да коментирам дали се е провалила онази тема - там имаше доста по-добри описания на филма от твоето - но това си е твоя гледна точка.

Имам и забележка: Външния вид (физически) на Максим е доста далеч от този в книгата.
В книгата е: чернокос, мургав, мускулест гигант.
Във филма е: рус, бял, къдрав със нормално телосложение.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re:нови [re: Paganel]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано03.02.09 16:23



хъх, винаги съм си представяла Максим рус!


ти си сигурен за описанието, предполагам?...

No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.

Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано03.02.09 16:50



Описан е мургав с тъмни очи, висок и с доста сериозни мускули. Някъде около двайсет годишен е, но за косата и аз мисля, че е руса... Не знам защо, представям си го тъмно рус и доста рошав

Има заразителна усмивка и здрави, бели зъби, които доста често се споменават в началото. Все пак, излъчването му е доста по-различно от това на момчето. Максим изглешда като човек, който не се плаши от нищо, ведър, млад и любопитен... Изключително положителна личност. Е, така е поне в началото


I believe

Тема Re:нови [re: Naia]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано03.02.09 17:13



Ами тъй като четох книгите миналата седмица - спомените ми са пресни. И ми направи силно впечатление, че в книгата е по-различен - защото аз (както е станало ясно от другите ми постинги) съм голям фен на Максим от филма. Но да не говоря празни приказки, ето цитати:

"— Добре — каза Максим. — Ти стой тук, а аз ще отида. Ще видим какви зарази има там.
Гай не успя да каже и една дума, само отвори уста, а Максим вече беше скочил във водата; гмурна се и толкова дълго не се появи на повърхността, че Гай дори затаи дъх, докато го чакаше; чернокосата глава се появи до олющения борд точно до пробойната. Ловко и без усилия, като муха по стена, кафявата фигура се изкатери върху наклонената палуба, излетя върху носовата надстройка и изчезна. Гай трескаво си пое въздух, потъпка на място и започна да се разхожда напред-назад край водата, без да сваля очи от мъртвото ръждиво чудовище."

" А господин ротмистърът издаде странен скърцащ звук, отстъпи и много бързо три пъти подред стреля в широките мургави гърди."

"Мургавото тяло на Мак лежеше сред бяло-розовите камъни и самото то беше неподвижно като камък."

"И Гай с труд се удържа да не хване мощната мургава ръка и да се залепи за нея в благодарна целувка."

"да удържиш този мургав звяр беше все едно да се опиташ да спреш танк, като го хванеш за веригата."

"… Но какво е това? Той не пее, а стои, облегнат на бариерата, върти глупавата си мургава глава, върти очи и все се хили, все се зъби… "

Ная, всичко друг в описанието ти е точно като във филма :) Вземи го гледай :)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re:нови [re: Paganel]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано03.02.09 18:37



хохо!

"да удържиш този мургав звяр беше все едно да се опиташ да спреш танк, като го хванеш за веригата."

одобрявам :)

(няма шанс просто да е загар нали?.. добре де, предавам се, нека е мургав, но и режисьора не е сбъркал с избора.

тва се получи като в Плажът - дето Ричард уж е чернокос и англичанин, пък във филма е американец и Ди Каприо. грешки стават, де всички да бяха такива :))) )

No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.

Редактирано от firefox на 03.02.09 18:40.



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано03.02.09 19:41



Ди каприо изглежда сладникав, но е зверски добър актьор. Не мога да понасям излъчването му, но обожавам начина му на игра... Ще гледам "Острова" скоро и тогава ще говоря.




I believe

Тема Re:нови [re: Paganel]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано03.02.09 21:13



ибаси, как се съчетава тая мургавост с факта че максим е немец, от гладбах. сигурно е потомец на турци






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.