Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:52 11.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Очаквате ли интересна интерпретация  
Автор Ataklena (свободна)
Публикувано03.02.09 12:33









Тема Re: Очаквате ли интересна интерпретациянови [re: Ataklena]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано03.02.09 13:15



Съмнява ме, прекалено е сложна тая книга за филмиране, че и двете искат в еидн филм... не го виждам да се получи, честно казано...

Ма да видим...

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Ееее!нови [re: Ataklena]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано03.02.09 13:51



> ... да синтезира многопластовата история от двата романа в един-единствен филм

Следващата стъпка е сместването на подобни книги в ... половин филм.





Тема Re: Очаквате ли интересна интерпретациянови [re: ladyMarian]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано03.02.09 15:06



Мдаа. По-добре е да подходим скептично и да бъдем или прави или приятно изненадани, отколкото да подходим ентусиазирано и най-вероятно да се разочароваме :)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: Очаквате ли интересна интерпретациянови [re: Paganel]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано03.02.09 16:26



Как се сещаш



"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема дали?...нови [re: Paganel]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано03.02.09 16:44



дали е по-лесно да бъдеш приятно изненадан, ако си подходил скептично?
дали е лесно да се разочароваш, ако си подходил с достатъчно ентусиазъм?

за мен, тактиката която най-се изплаща до момента е, да подходиш със засилен интерес и без никакви очаквания. така гледаш само онова, което е, а не търсиш 10-те разлики между това което ти е пред очите, и онова зад тях :)


пп: очаквайте скоро "Дзен и изкуството да се гледа изкуство" :DD

No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.


Тема Re: дали?...нови [re: firefox]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано03.02.09 16:59



Хм, с тоя дзен ли постигаш съчетанието от висок интерес без никакви очаквания? Щото при нас простосмъртните обикновено интереса се поражда от някакви очаквания...

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: Очаквате ли интересна интерпретациянови [re: Ataklena]  
Автор else (varelse)
Публикувано09.02.09 15:39



Режисьорът не ми е известен и като така не знам какво да очаквам. Би могло да се получи и добре, всяка книга би могла да бъде добре филмирана, ако 'филмовите дейци' не се опитват да прекопират книгата върху лентата, а се концентрират върху характерните особености на собственото си изкуство.
От друга страна зрителите също не би трябвало да очакват да видят на екрана това, което е прожектирал собствения им мозък, докато са чели книгата.
Все пак някой знае ли нещо за този режисьор? Денят, в който бла бла не съм го гледала. Ако някой има представа от стойността на работата му, може да сподели.




Тема Re: Очаквате ли интересна интерпретациянови [re: else]  
Автор Nicksson (непознат )
Публикувано31.03.09 09:54



Да не забравяме и филмирането на трилогията за Фондацията. Голям синтез ще падне и там - като се има предвид, че цялата трилогия се състои от няколко разказа, направо да го направят сериал. Но иначе ми е интересно какво ще направят. Ще очакваме

.



Тема А аз...нови [re: Paganel]  
Автор TauMaster (търсач)
Публикувано31.03.09 11:26



... викам да подходим безпристрастно и да се накефим евентуално на филма, защото филм с книга никога не си приличат и да се гледа на едното през призмата на другото е грешка.

Търсачът е човек, който търси, но не непременно намира.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.