Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 10.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема току що дочетох "рожби на съзнанието"нови  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.01.09 23:39



едвам я дочетох, толкова досадна ми стана. говорителя беше сравнително добре, ксеноцид вече зазля, рожбите направо е бълвоч. не знам дали вече ще мога да препрочета играта на ендър, а беше от любимите ми книги.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: zaphod]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано29.01.09 06:22



Не се стряскай твърде рано, нататък е по-зле. Така си е смукал от пръстите, че ги е оглозгал до кокал. И той иска черен хлебец с черен хайвер, що да не огребе начинанието докрай?





Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: Diletanta]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.01.09 09:14



в такива моменти човек почва да си мисли "дали да не се радвам че дъглас адамс умря"




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: Diletanta]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.01.09 09:22



Кое е още по-зле? Сянката на Ендър? :Р

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: zaphod]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.01.09 09:25



Щом говорителя само сравнително ти е харесал, явно начина ти на мислене се е променил в различна посока от тази на Кард.. и от моята примерно. Така че, наистина е вероятно и Играта на Ендър вече да не ти харесва.
Кои книги са те впечатлили силно напоследък? ВЪпроса ми е от чиста любознателност.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: Paganel]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано29.01.09 13:32



Ъхъ. Право на мнение?


Всичко след "Говорителя" е грозна и излишна кръпка, както впрочем става с над 90% от изнасилените (и неизменно комерсиализирани) дълги поредици.
Но какво ли да очаквам от човек, точил слюнки от възхищение за агресивния мошеник Рон Хъбард, "създателя" на сциентологията и дианетиката...



Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: Diletanta]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.01.09 13:58



ако се игнорира манията за продължения, хъбард пише не лошо. десетлогията му я зарязах на 4тата книга, ама трилогията (ще ме прощавате че не им помня имената) я дочетох до край, макар че ако беше спрял на втората книга щеше да е по-добре.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Hubbardнови [re: zaphod]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.01.09 14:07



Бойно поле земя (Battlefield Earth).

И аз в началото малко я харесах, но после си направих един анализ и всичко се оказа евтини трикове за запазване на интереса.

За Мисия Земя няма да коментирам. Под секва...

Четох му после и другa книгa (не-фантастика) , като "Бойно поле Европа" оттогава като му видя името - бягам надалеч.

Не съм знаел че Кард му е фен, и не мисля че Кард има нещо общо с Хъбард... по какъвто и да е пункт. Но това си е мое мнение.

И Сянката на Ендър за мен си е от ранга на Играта... ако не и по-добра.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: Paganel]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.01.09 14:08



когато започвах да чета говорителя, отворих ендър само да видя текста. уж така, ама като я захапах и не можах да се откъсна поне половин час.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието" [re: zaphod]  
Автор Didimus (новак)
Публикувано29.01.09 16:06



Мисия Земя наистина към 4 книга става доста мудна и я четох едва ли не насила. Чак към 8 книга се пооправя.

Бойно поле Земя е еднотомна книга, разделена от нашите издатели на 3. И тя и Бойно поле Европа (оригиналното име е друго) са си направо юношестки книги, толкова наивитет струи от тях. Явно е вложил цялата си "научност" в църквата и не е останало за книгите.

А за маниите на Хабърд и църквата му има достатъчно филми




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.