Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 27.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема току що дочетох "рожби на съзнанието"  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано28.01.09 23:39



едвам я дочетох, толкова досадна ми стана. говорителя беше сравнително добре, ксеноцид вече зазля, рожбите направо е бълвоч. не знам дали вече ще мога да препрочета играта на ендър, а беше от любимите ми книги.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: zaphod]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано29.01.09 06:22



Не се стряскай твърде рано, нататък е по-зле. Така си е смукал от пръстите, че ги е оглозгал до кокал. И той иска черен хлебец с черен хайвер, що да не огребе начинанието докрай?





Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: Diletanta]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.01.09 09:14



в такива моменти човек почва да си мисли "дали да не се радвам че дъглас адамс умря"




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: Diletanta]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.01.09 09:22



Кое е още по-зле? Сянката на Ендър? :Р

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: zaphod]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.01.09 09:25



Щом говорителя само сравнително ти е харесал, явно начина ти на мислене се е променил в различна посока от тази на Кард.. и от моята примерно. Така че, наистина е вероятно и Играта на Ендър вече да не ти харесва.
Кои книги са те впечатлили силно напоследък? ВЪпроса ми е от чиста любознателност.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: Paganel]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано29.01.09 13:32



Ъхъ. Право на мнение?


Всичко след "Говорителя" е грозна и излишна кръпка, както впрочем става с над 90% от изнасилените (и неизменно комерсиализирани) дълги поредици.
Но какво ли да очаквам от човек, точил слюнки от възхищение за агресивния мошеник Рон Хъбард, "създателя" на сциентологията и дианетиката...



Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: Diletanta]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.01.09 13:58



ако се игнорира манията за продължения, хъбард пише не лошо. десетлогията му я зарязах на 4тата книга, ама трилогията (ще ме прощавате че не им помня имената) я дочетох до край, макар че ако беше спрял на втората книга щеше да е по-добре.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Hubbardнови [re: zaphod]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.01.09 14:07



Бойно поле земя (Battlefield Earth).

И аз в началото малко я харесах, но после си направих един анализ и всичко се оказа евтини трикове за запазване на интереса.

За Мисия Земя няма да коментирам. Под секва...

Четох му после и другa книгa (не-фантастика) , като "Бойно поле Европа" оттогава като му видя името - бягам надалеч.

Не съм знаел че Кард му е фен, и не мисля че Кард има нещо общо с Хъбард... по какъвто и да е пункт. Но това си е мое мнение.

И Сянката на Ендър за мен си е от ранга на Играта... ако не и по-добра.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: Paganel]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано29.01.09 14:08



когато започвах да чета говорителя, отворих ендър само да видя текста. уж така, ама като я захапах и не можах да се откъсна поне половин час.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: zaphod]  
Автор Didimus (новак)
Публикувано29.01.09 16:06



Мисия Земя наистина към 4 книга става доста мудна и я четох едва ли не насила. Чак към 8 книга се пооправя.

Бойно поле Земя е еднотомна книга, разделена от нашите издатели на 3. И тя и Бойно поле Европа (оригиналното име е друго) са си направо юношестки книги, толкова наивитет струи от тях. Явно е вложил цялата си "научност" в църквата и не е останало за книгите.

А за маниите на Хабърд и църквата му има достатъчно филми



Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: zaphod]  
Автор alvin (orange)
Публикувано29.01.09 18:24



След "Сянката на Ендър" всичко написано е много слабо (някаква уж мащабна история за държави и заговори и прочие пуу).
Съгласен съм с Паганел, че гореспоменатата е много добра. Трябва да се прочете историята на Бийн и толкова.

- няколко думи от читателя

Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: zaphod]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано29.01.09 19:56



Интересно, всички с които съм говорил или чел тук, харесват играта на ендър. За продълженята най-различни мнения, но играта им е от любимите. Аз съм чел само играта и не ми хареса кой знае колко.



Тема хмпфнови [re: Didimus]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано30.01.09 12:44



Не говорех за мании на Хъбард.

Diletanta каза:
"Но какво ли да очаквам от човек, точил слюнки от възхищение за агресивния мошеник Рон Хъбард, "създателя" на сциентологията и дианетиката..."

Аз никъде не съм чувал Кард да коментира Хъбард и силно ме съмнява това да е вярно... най малкото защото Кард е мормон. Но ако имаш някаква информация по темата ще ми е интересно да я видя.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: хмпфнови [re: Paganel]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано30.01.09 15:01



"Това го няма, защото не ми допада", нали? Нямам навика да улеснявам хора с капаци на очите, но я потърси какво е казал Кард за "Мисия Земя" например - един от толкова малкото добри отзиви, че стои гордо на кориците на този бълвоч в изданията на всички езици.



Тема Re: хмпфнови [re: Diletanta]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано30.01.09 16:39



Хихи. Потърсих:
"You will lose sleep. You will miss appointments. If you don't force yourself to set it down and talk to your family from time to time, you may be looking for a new place to live. Reading The Invaders Plan is simply the most fun you can have by yourself...Ironic, exciting, romantic and hilarious. It delighted me from the beginning. Remember how you felt the first time you saw Star Wars? This book will do it to you again."--Orson Scott Card

Както виждаш става дума само за първия том, който не беше толкова зле. Но за предубедения човек щом една овца е черна - всички овце са черни.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: хмпфнови [re: Paganel]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано30.01.09 18:44



Е, щом не е било "толкова зле" за тебе, всякакви препирни са излишни. Поначало отбягвам общуване с хора, които понасят Хъбард в каквито и да било дози.





Тема Re: хмпфнови [re: Diletanta]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано30.01.09 19:23



Първият том си беше голям майтап - хилил съм се на глас през почти цялото време (сценката с "вземи си спрейче" още ме разсмива). От пристигането на Земята нататък историята тръгва рязко надолу чак до втората част на 8 том.



Тема Re: хмпфнови [re: Diletanta]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано30.01.09 20:03



първата си беше добре, кефих и се, иначе нямаше да взема да чета чак до 4та.

впрочем като я четох ми изглеждаше като хумористично книжле, което не се взема на сериозно. в следващите части почна да ми се струва че в книгата има нотки на сериозност и то със много тъп отенък. макар че финално я спрях щото съвсем доскуча и изтъпя.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 30.01.09 20:06.



Тема Re: хмпфнови [re: zaphod]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано30.01.09 21:18



Абсолютно. Повечето ми познати също взеха да окапват още на 3-тия том , аз май издържах до 5-тия. Копо си е доказва колко е упорит, щом ги е изчел! :)
Но първия си беше ОК.

А Дилетанта може би е Sith Lord... deals in absolutes :) :P

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: хмпфнови [re: Diletanta]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано01.02.09 11:03



Е, дефинирай "понасят", все пак...

Както виждаш, доста хора сме се нарадвали на първия том (може би предимно поради липса на много подобна литература към онзи момент), а аз и други 13 годишни по това време, си умирахме за Бойно Поле Земя. На 13 такива книги ти се струват върха, няма спор...

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: harish_chandra]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано01.02.09 19:28



леле, виждам и не вярвам на ушите си. автори, дето съм чел хвалебствия за тях, се виждам, че ги зачертавате като пълни бездарници!!!



Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: nightsun]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано01.02.09 20:19



А самите автори чел ли си?



Тема Re: току що дочетох "рожби на съзнанието"нови [re: nightsun]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано01.02.09 22:15



като например?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.