Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 01.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Лукяненко -> Райнов -> Азимовнови [re: Бorдaнoв]  
Автор alvin (orange)
Публикувано03.03.09 18:50



След инцидентните "Черни лебеди" на Райнов, продължавам с 'Фондация и Империя', но след около 100 страници ми се струва, че е доста по-слаба от първата книга на Азимов.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Зона 51нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано04.03.09 21:12



Стигнах до "Носферату" - напълно прав си.





Тема Re: Зона 51нови [re: Kopo]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано05.03.09 07:02



Бе и аз се подлъгах по схемата, че първите романи ставаха.
Последният нямах силата да го прочета изобщо.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Лукяненко -> Райнов -> Азимовнови [re: alvin]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано05.03.09 07:09



Помня навремето с какво нетърпение чакахме всеки следващ том да излезе.
Изобщо беше.. празник.
Но си прав - оная кратичка "Фондация", с така добре пасващите сюжетни линии и капани в тях, и с забележителните афоризми на Салвадор Хардин... си остава ненадмината.
П.С Препоръчвам все пак да се насилиш и да изчетеш до края /където се сливат линията за Роботите с тая за Фондацията/, но НИКОГА не започвай безумията "Острието на Фондацията", "Император Креон" и другите подобни бози дописвани от разни "съавтори" /бе всеки му трябват пари, ама.../

Тоя приятен вкус, който ти остава след глътването на първата Фондация... няма да се повтори.
П.П.С Все пак Мулето е разкошен герой - само заради него си струва да изчетеш останалото. До "Звездокрай".


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Лукяненко -> Райнов -> Азимовнови [re: Бorдaнoв]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано05.03.09 07:54



"Битката за Фондацията" и "Острието на Фондацията" пак биват - все си е Азимов, макар и смучещ пръстите си. Дописваниците на Беър са си мъка отвсякъде.



Тема Re:нови [re: Бorдaнoв]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано05.03.09 09:33



аз не помня точно коя фондация захвърлих с отвращение, но беше първото продължение което пробвах след оригиналa (той новела ли е, всъщност?)

някакви простотии, "извъртачи", супер синтетично и наивно. тръгнал моля ти се, кабинетен учен да пише за живота на улицата, видиш ли...

май от тогава му имам зъб на азимов като цяло. голямо разочарование беше.

Never attribute to malice what stupidity can explain.

Редактирано от firefox на 05.03.09 13:21.



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано05.03.09 12:11



Императо Креон или както там се казваше е книгата с извъртачите /ама какъв превод само/


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема щастлив съм азнови [re: Бorдaнoв]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.03.09 13:40



че не съм стигал до там. чел съм си класическите фондации, до мулето. много отдавна не съм ги чел обаче, но май имам някакъв спомен че се мярна р. данил оливо към края.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re:нови [re: Бorдaнoв]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано05.03.09 15:30



беше от типа на: нещоси за фондацията. ама прелюдия ли, битка ли ...

действието беше преди оригиналът, с хари селдън - нинджа-джедай и други простотии

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема Re: Лукяненко -> Райнов -> Азимов [re: Бorдaнoв]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано05.03.09 18:05



На мен всичките ми харасват, включително и втората трилогия на Беър, Брин и Бенфорд.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.