Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 22.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: хммнови [re: Paganel]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано05.01.09 20:59



И да питаш и да не питаш, това знам - това казах.

Аз съм толкова далече от това издателство, колкото и ти. Малко съм в позицията на В. Суворов в смисъл, знам едни факти от добри хора, които могат да бъдат интерпретирани по горния начин и толкоз. Само че за разлика от него не отричам възможностите за други интерпретации. Иначе жалко, че такава партийно-политическа литература, дегизирана като фентъзи, или бъзик с фентъзито, яко социално сатирична и писана от човек с великолепно чувство за хумор, не стига до многобройните си почитатели в България...



Тема Re: хммнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано05.01.09 23:27



явно не говориш за теориите му за 2рата световна, щото те стигнаха до БГ... той кво друго е писал?

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: хммнови [re: Paganel]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано06.01.09 00:45



Точно за тях говоря.

Когато беше в България преди години така каза по телевизията - от разузнавателната информация, с която разполагах, направих логически умозаключения, които не ми се признават и от западни историци. /не говорим за руските/. Това не му пречи да е много популярен у нас, в т. ч. и сред много читатели на този форум. Това, че имал смъртна присъда от ГРУ е партенка. Такова нещо в ГРУ не е намерено, знам го от достоверен източник от "Центъра". Ако ти се четат алтернативи на Суворов и не си "резунясал" - препоръчвам ти "История на Втората световна война" от Лидъл Харт. Има я на български.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Mopфиyc]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано06.01.09 04:24



А, това е въпросът, дето все е получава отговор, нали.
Всеки път като стане дума за 2та стандарта, Иван пуска съобщение колко са гадни Възев и компания, какви са непрофесионалист и как не си вършат работата. Вие се юрвате да ми обяснавате за правата на потребителите и как Вучеви злоупотребяват с монопола си.
Всичко щеше да е чудесно, ако аз самият не бях свидетел с какво настояване същият ози Иван Боданов държи да се възползва от защитата на закона за авторското право (като казва че го прави за да защити собствените си автори(, когато стаа дума за неговите книги.

Ако обичаш, отговори ми на следните въпроси:

- С какво Ивановите автори са заслужили да имат по-големи права от Тери Пратчет, че законът ще защитава само тях?

- С какво читателите на Тери Пратчет са заслужили да имат по-големи права от читателите на Ивановите автори, че това да направи допустимо да се наруши закона заради тях?

- Забелязал ли си Иван Богданов да пуска тук съобщеиня с торенти, от които може да се свалят неговите автори? Тука откровено ще се заям цитирайки един мой любимец и пропонент на свободния софтуер и на свободните текстове Кори Доктороу, който каза веднъж нещо в смисъл, че има смисъл да се пишат само текстове, които някои иска да открадне (цитирам по памет).

Та така, продължавайте да ми обяснявате колко са гадни Вузеви. От мога гледна точа те са ограбени, а когато ограбват няко, аз инстинктивно заставам на негова страна.

Смятам, че постъпвам според принципите си и съжалявам, ако съм ви разочаровал. Останалото е политика.

Който се оплака от монопола на НЕК - сложи си слънчеви батерии. :) За това със сигурност не вкарват в дранголника. :)


П.С. Що се отнася до авторското право, преди години навярно бих предложил да излезем на площадите и да правим революция, но вече не вярвам в революции.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: Бorдaнoв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано06.01.09 04:34



Това не го ли обсъждахме вече след онзи твой драматичен вопъл да си сложа рката на сърцето и да призная...

Ами признавам. Ако темата я беше пуснал някой си Иванчо Драганов, който направо беше казал, че смята закона за авт. право за .... щях да му кажа браво. Ама като съм те виждал лично какъв си радетел за свободата на ... ДРМ-а и като те гледам как се биеш в гърдите какъв си герой че си сложил една корица (а сега се правиш на скромен със зада дата), как си издал в Щатите цялата българска фантастика три пъти и половина и изобщо какъв си печен пич, просто няма как да те оставя да си вириш опашката. Такива ментета като тебе трябва да се гонят до миша дупка за да не им се връзват хората.

П.С. Да те светна - цял живот си влизал в дамските тоалетни, поне що се отняся до испаноезичните страни, щото mujeres значи жени на испански. Чудя се как ли не си забелязал, ама ти сигурно не можеш да ползваш писоари.



Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано06.01.09 10:07



Май трябва да те пратя малко по-нагоре да прочетеш пак - не знам какви сте ги говорили и вършили преди, не ви следя биографиите.
Може да успея да ти отговоря ако ми остане време да проверявам кои са тия автори и намеря начин да търся из дира (щото за него понякога и гугъл не помага).
Спора е има ли моралното право някой да блокира издаването на дадена книга на определен език, а не колко са гадни тия или ония, щото да бяха само Вузеви - с мед да ги намажем и смс кампания за средства за издаване да им спретнем...
Но я ми обясни как точно са ограбени, че не схващам още - от кога ЕВЕНТУАЛНИ пропуснати ползи са еквивалент на грабеж?
А това за слънчевите батерии е неописуема смешка... не ми се коментира.
Точно за "авторските" права - дето не са нито авторски нито права иде реч и за това се дърлим, а не за личноста или фирмата на тоя или оня.
Не става с революция, а с еволюция... ама напоследък на деволюция е тръгнала работата.

Welcome to the real world!




Тема Re: Що за спор? -- Къде да четем Пратчет легално?нови [re: valio_98]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано06.01.09 10:52



"- С какво Ивановите автори са заслужили да имат по-големи права от Тери Пратчет, че законът ще защитава само тях?

- С какво читателите на Тери Пратчет са заслужили да имат по-големи права от читателите на Ивановите автори, че това да направи допустимо да се наруши закона заради тях? "


Ивановите автори си излизат редовно, това поне не може да се отрече. А Пратчет си е получил парите и още как. Читателите на Пратчет са си заслужили правата с дълго и упорито чакане да видят любимите книжки на роден език, нещо от което читателите на ивановите автори не могат да се оплачат, както казах - излизат си редовно.

Това дали е достатъчно конкеретно за теб или ще продължаваш да буйстваш?

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: хммнови [re: Гeнepaлa]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано06.01.09 15:51



Какво разбираш под алтернативи? Ако е в същия дух - не, мерси. Суворов ми е достатъчен. В началото даже малко му се вързвах на глупостите :). Ако го беше обявил за фентъзи, сигурно щях да съм му фен... ама иначе...:)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: интервю с ТП:за преводите и за бъдещето на книгитенови [re: valio_98]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано06.01.09 16:04



Еххх , най - после доказателство, че "шовинист" беше кофти избор! Колко спорове съм водил ... Аз доволен :)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Ребята! Давайте жить дружно! :)нови [re: valio_98]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано06.01.09 16:43



Вече ме напушва смях как зрели мъже не спират да се напъват като дечурлига.

Никой ли не е чувал народната мъдрост: "По-умния отстъпва".

Или афоризма: "Не спори с идиот, хората няма могат да те различат от него".

И т.н. :)

Айде, със здраве.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.