Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:26 02.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема (Пост)апокалиптична фантастиканови  
Автор deadface (екзорсист)
Публикувано27.11.08 05:04



Докато търсех разни книги на торенти, попаднах на тази чудесна колекция от

. Книгите са на английски език. Enjoy

(хвърлете едно око и на тази , обзалагам се, че ще си харесате нещо )

Редактирано от deadface на 27.11.08 05:10.



Тема offнови [re: deadface]  
Автор sinsky ()
Публикувано27.11.08 15:15



Аз пък скоро си дръпнах Prince of Persia на ubisoft, първата част е просто върха препоръчвам я на всички :) На мен ми беше малко трудно да свикна с контролите ама после е голям кеф, който не е играл да сваля веднага. Доколкото знам през 2010 ще излиза филм по нея продуциран от Джери Брукхаймер.



Тема Re: (Пост)апокалиптична фантастиканови [re: deadface]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано01.12.08 22:08



Може ли да използвам темата за постапокалиптиката?
= )
Имам питанка към любителите на жанра:
Как трябва да бъдат облечени героите на постапокалиптичните книги у дома си?
Виждали сме ги всякакви във филмите и сме чели за тях в книгите, но имате ли за себе си някакъв синтезиран образ как трябва да се облича герой вкъщи? Дали да е в силова броня (извадена от Fallout 3) или по чорапогащи от времето на Ренесанса, та да могат с едно движение да скочат в бронята си? Или пък омотани с парцали .... ъъъ.... да го наречем patchwork-стил = ))
Кой каквито мисли има - нека да сподели.

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: (Пост)апокалиптична фантастиканови [re: aspid]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано02.12.08 09:26



В отговор на:

Как трябва да бъдат облечени героите на постапокалиптичните книги у дома си?




У дома си? Предполагам зависи от самия сетинг. Едва ли всички герои ще се разкарват със саморъчно направените си защитни облекла и намерените кевлари и каски. Ха, че те може и да нямат, а оцеляването им да е свързано единствено с търсенето на хранителни запаси и вода в една среда където няма големи радиационни скорпиони, мутирали до неузнаваемост хора и побъркани бойни дроиди.
Сигурно зависи и по кое време е станал Апокалипсисът, така че най-вероятно героите ще са облечени в дрехи от този период и то некакви да е, а точно онези, които са намерили!

Защо те интересува какво обличат у дома си?



Тема Re: (Пост)апокалиптична фантастиканови [re: testpilot]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано02.12.08 11:23



>У дома си?
Да, у дома: в семейния бункер, в родната номадска шатра, в убежището, в отдалечената ферма, в която живее със семейството си. Варианти десетки - според книгите или филмите, за които се сещаме.

>оцеляването им да е свързано единствено с търсенето на хранителни запаси и вода
И как ще бъдат облечени според теб такива търсачи-събирачи на вода и храна?
Един вариант (на дрехи, които се обличат извън къщата, обаче

) на прима виста: ще имат високи обувки - за да се предпазят краката от разни тръни, камъни или парчета бетон; ще имат колан, на който могат да се закачат инструменти като лопатки-брадвички-отварачки за консерви-фенер; задължителна ловна чанта с набор от примки и нож за дране; свирка на връв да си комуникират с другите търсачи при липса на видимост; специален джоб за гайгеров брояч и парче термоизолация, зашито за задника на панталона.
Да не забравяме и кожени ръкавици.


>Сигурно зависи и по кое време е станал Апокалипсисът, така че най-вероятно героите ще са облечени в дрехи от този период и то некакви да е, а точно онези, които са намерили!
Имаш предвид, че търсачите-събирачи ще се разхождат вкъщи по сако и врътовръзка? Или ще опростят костюма?
Нека да предположим времето за идване на възможен апокалипсис между 1958г. и наши дни. За тези 50 години +/- радикална разлика в дрехите няма. Може би освен появата на бикините = )
Да предположим че първия вариант е времето, когато може да се излезе от дома/убежището сравнително безопасно (без противогаз и ЯХБ защитен костюм) и може да се намерят сравнително запазени вещи наоколо. Примерно две години след апокалипсиса.
Втория вариант нека да е времето, когато природата вече си връща градовете, има достатъчно ресурси като животни и растения (ако можеш да ги отглеждаш или да ги ловиш, разбира се), но работят само прибори или превозни средства, които са поддържани и ремонтирани през годините след Апокалипсиса. Да, и са станал рядкост платът в руините на някогашните магазини. Да речем, че става въпрос за около 50-70 години след апокалипсиса.

> Защо те интересува какво обличат у дома си?
Защото такава тема не е повдигана за обсъждане. Любопитен съм.
Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.

Редактирано от aspid на 02.12.08 11:32.



Тема Re: (Пост)апокалиптична фантастиканови [re: aspid]  
Автор cineman (дразнител)
Публикувано02.12.08 14:03



Да не забравяме, че в библейския смисъл Апокалипсис означава просто... откровение.

----------
Дълга лента - голям филм!


Тема Мне-е! Формално...нови [re: cineman]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано02.12.08 15:45



си прав - "Откровение" на Йоан Богослов от Новия Завет, но в съвременния евро-американски културен модел думичката има съвсем друго значение.

То е продиктувано от значението на "апокалиптика" в ранните векове на нашия век, като общо название на дълга редица съчинения, които заради подтисничеството на Римската империя, предават в алегоричен вид със средствата на тогавашната "литература" представи за идването на спасител-месия, за наказване на гнетящите ги, както и за прословутия край на света и всички прос енд конс от него.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.


Тема Re: (Пост)апокалиптична фантастиканови [re: cineman]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано02.12.08 15:51



Не забравяме, но това не ни помага в момента.
За библейския смисъл си хортуват и се анатемосват в едно друго клубче = )
А на мен ми е интересно какво мислят хората за домашните дрехи от епохата на постапокалипсиса.

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: Мне-е! Формално...нови [re: ABe]  
Автор cineman (дразнител)
Публикувано02.12.08 20:18



Е-е, само се избъзиках!


Просто се чудя откъде се е получило съвременното общопопулярно значение...

----------
Дълга лента - голям филм!

Тема Мче аз нали... [re: cineman]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано03.12.08 13:19



точно това ти обясних?!



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.