Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:19 25.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Синема 101 (кратък курс по история на киното)нови [re: valio_98]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано04.12.08 23:06



Повтарям като за авторитарен нарцисист със силно филтрирано възприятие на действителността - още 6,5 милиарда сме. Кофти тръпка, ама ще го преглътнеш все някога.





Тема Re: Синема 101 (кратък курс по история на киното)нови [re: Diletanta]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.12.08 23:59



Ти сериозно ли мислиш, че деветдесет и няколко процента от човечеството се състои от черногледи незнайковци, които се гордеят с дилетантщината си?

ПС За да не се повтаряш трябва да имаш повече от еда мисъл.



Тема Re: Синема 101 (кратък курс по история на киното)нови [re: Diletanta]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.12.08 18:24



Какво и е кофти на соцзакалката?

Верно и аз се чудя как сме живели толкоз време без омбудсман, а сега какво? Омбудсман има, а щастие няма...
Към Вальо: Направихме в петък една напоителна интелектуална сбирка с Лазарчук, Лукяненко и Биков, ама не тоя Биков, дето е твърд в своите убеждения и заблуждения... Лазарчук каза, че филмът на Герман е още по-кофти от този на Флейшман. Като знам какво и как харесва съм склонен да му вярвам...



Тема Re: Синема 101 (кратък курс по история на киното)нови [re: Гeнepaлa]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано07.12.08 22:20



ха, интересно че самите стругацки са предпочитали герман да прави филма, не знам как се е стигнало до флайшман




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Синема 101 (кратък курс по история на киното)нови [re: zaphod]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.12.08 23:00



Доколкото знам Герман е започнал да прави филма още през 1968 г. Филмът на Флайшман /СССР, ФРГ/ е от 1989 г. Братятя са съавтори на сценария, с Жан-Клод Кариер и Флайшман, явно им се е изчакало чакалото...



Тема Re: Синема 101 (кратък курс по история на киното)нови [re: Гeнepaлa]  
Автор ПpинцътKoйтoБeTeraв (тринайска)
Публикувано08.12.08 13:26



Ех, Генерале, а преди омбудсман нямаше, но щастие имаше? Или аз съм прекалено млад, за да помня и да имам мнение? Или направо ще бъда затапен с всяко семейство на море, достойни старини :)



Тема Re: Синема 101 (кратък курс по история на киното) [re: Гeнepaлa]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано08.12.08 17:32



От филмирането на произведения на Стругацки има две основни ползи
- киносценариите, които се четат като пиеси
- след като гледа ужасните кадри човек хваща книгите да ги препрочете, за да си оправи малко представите. Което пък винаги е полезно.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Синема 101 (кратък курс по история на киното) [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано08.12.08 18:32



Бе разкошен филм беше "Обитаемият остров" - какви коли, какъв екшън. Ама ми е много скучна книгата - некви кули, некви Страници...


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Синема 101 (кратък курс по история на киното) [re: ПpинцътKoйтoБeTeraв]  
Автор sinsky ()
Публикувано08.12.08 20:51



Няма нищо по-хубаво от това да окаляш някой в държавна сигурност, за благото на народа.



Тема Re: Синема 101 (кратък курс по история на киното) [re: ПpинцътKoйтoБeTeraв]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано09.12.08 12:02



Не, батка, идеята е, че като преди всичко и било "лАйна с гОмна", какво е сега? Идеята е, че щастието не идва с пазарна икономика, многопартийна система и политически плурализъм. А за почивката на море прочети предизборната програма на СДС от 1990 г., как всички ще могат да си позволят да ходят не просто на море, а на Канарските острови. Е, някои ходят... А за достойните старини, може да не са били много достойни, ама с мизерните пенсии можеше да се покрият всичките видове сметки, щото те бяха още по-мизерни. Това е истината, колкото и да не им изнася на някои...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.