Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 25.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Леко offнови [re: Diletanta]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано04.12.08 07:26



Те гейчетата вече са повече от мъжкарите

Боя се че, много скоро някое достойно момче може да бъде съвсем недостойно нашляпано, я от емо-та, я от горните там... Мнозинство са!


I believe

Тема Re: Леко offнови [re: Naia]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано04.12.08 08:39



спокойно, ако това стане ще трябва да се отпразнува - вдигне ли гейче ръка да се бие значи е излекуван.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано04.12.08 12:14



Хе-хе, тази книжка ме запали по фантастиката. Не знам дали е първата фантастична, която съм чел, но определено нея си спомням за първа. Това е било "по-навремето", някъде през 1982 г. - била си родена вече ;) Естествено, тогава не съм имал никакви предубеждения.
Принципно "младежката" руска фантастика би си стояла добре на филм. Обикновено на книгите беше отбелязано "для старшего школьного возраста". Има доста екшън, необременен с размишления. Макар че, като се замисля, май не съм чел чак толкова много такива книжки, че да правя такива обобщения. Все пак, не само "Обитаемият остров", но и "Трудно е да бъдеш бог", и "Парень из преисподни", че и официално не младежките "Бръмбар в мравуняка" или "Пикник край пътя" стават за приятни за гледане филми.
Само дето това, което отличава тези книги от ширпотребата - поставянето на важни въпроси, прикрити зад екшъна на предния план, - като че ли ги обрича на претенциозно филмиране. Дори само заради това, че "Обитаемият остров" е 4 часа и кусур, въпреки че надали има защо, трябва да ни светне червена лампичка.



Тема офф: филма по ТББнови [re: firefox]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.12.08 19:33



Интервю с Леонид Ермольник, който играе главната роля в ТББ. Кадрите от филма са малко смущаващи:





Тема Re: офф: филма по ТББнови [re: valio_98]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано04.12.08 20:16



тоя мисля че ще е тотален провал.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: офф: филма по ТББнови [re: zaphod]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано04.12.08 20:31



Какво друго да бъде, щом седем-осем години го доизкусурява самовлюбен и самозван гений - "Ах, да не остане неизпипана и последната дреболийка от шедьовъра!" Сигурна рецепта за безсмислено режисьорско фръцкане... тоест бълвоч.



Тема Синема 101 (кратък курс по история на киното) [re: Diletanta]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.12.08 21:26



Самовлюбеният и самозван гений Алексей Герман е режисъор на "Проверка по пътищата", "Двадесет дни без война" и "Хрусталев, машину". За съветското кино той е като Стругацки за съветската фантастика и това едва ли е само мое мнение. Смятам, че ако има режисьор, който е в състояние да заснеме филм по Стругацки, това е Герман. Да не пропусна да отбележа - "Проверката..." и "Двадесетте дни" са филмирани книги, така че човекът знае какво прави с литературен материал. Имам всички основания да очаквам един хубав филм, но за разлика от вас смятам да изчакам с присъдите докато го изгледам.

П.С.Не си правя илюзии, че гореспоменатите заглавия ви говорят нещо, но все пак има Гугъл и ютюб, значи има надежда да понаучите това-онова.



Тема Re: офф: филма по ТББ [re: zaphod]  
Автор sinsky ()
Публикувано04.12.08 21:38



Може, ама много са сладки и двамата...



Тема Re: Синема 101 (кратък курс по история на киното) [re: valio_98]  
Автор Diletanta (минаващ)
Публикувано04.12.08 21:59



Трогнат съм от усилията ти да ме образоваш. Повестта на баща му, по която засне "Проверката", я прочетох, когато ти не си и подозирал за съществуването й. И я препрочитах неведнъж. Знам и защо и как се е самоцензурирал, както и за съжалението му, че е бил подведен при събирането на материали, но това е друга история. И тъкмо след "Проверка по пътищата" загубих желание да гледам филми на Алексей Герман. Хайде да се примириш, че не си единственият на този свят, а? И не ми размахвай "общоприети мнения", че ще взема да се депресирам. Егати соцзакалката...



Тема Re: Синема 101 (кратък курс по история на киното) [re: Diletanta]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано04.12.08 22:09



Язък че си ги чел, само си си губил времето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.