Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 25.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Дайджест VII [re: ПpинцътKoйтoБeTeraв]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано12.11.08 20:21



Ами само четири са останали. Другите се разпродадоха. Ти побързай, че може вече да са останали само три или дори две. :)



Тема Re: Дайджест VII [re: aspid]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано12.11.08 20:28



Не съм я чел, а подозирам, че и Негово Височество също. Ти не ни обръщай внимание, само така си приказваме.

Сериозно, аз от неговите книги препоръчвам "Приключения в Дарвил", което е ... да я наречем с модерния термин "mundane SF", макар че по времето когато е била писана, такова течение още не е било измислено. Тази е фентъзи.



Тема Re: Дайджест VII [re: valio_98]  
Автор ПpинцътKoйтoБeTeraв (тринайска)
Публикувано12.11.08 21:53



Аз бих я нарекъл с далеч по-разговорния термин - лайна. Но нека младежът прочете, може пък да му хареса, лошо няма :)



Тема Re: Дайджест VII [re: ПpинцътKoйтoБeTeraв]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано13.11.08 01:10



Младежът ще я прочете, когато си я свали от интернет. И то след като чуе добри отзиви за книгата от хора със сходни интереси към фантастиката.
Котки в чувал не ми се купуват, пък били те и хартиени котки в гланциран многоцветен чувал.


Но все пак ми е интересно някой знае ли изобщо за какво иде реч или си приказваме като евреи от брадат виц: "Аз "Битълс" не съм ги слушал, ама Рабинович нещо си ми изпя от тяхните песни и никак не ми харесаха." = )

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.

Тема Re: Дайджест VII [re: aspid]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано14.11.08 03:37



Да кажем (на ºист български и с кредорска азбука), ºе негово висоºество се изрази малко крайно. Понеже съм в добро настроение.





Тема Re: Дайджест VII [re: valio_98]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано14.11.08 08:48



Това, за крайното мнение, беше ясно.

Ти за книгата ми дай мнение...
В последно време четох прекалено много руски автори и искам да си върна вкусът към родните писатели. Но явно няма да е с книга на Пощаков

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.

Тема Re: Дайджест VII [re: aspid]  
Автор ПpинцътKoйтoБeTeraв (тринайска)
Публикувано14.11.08 13:48



Mission completed. Wellcome to bonus stage.





Тема Re: Дайджест VII [re: ПpинцътKoйтoБeTeraв]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано14.11.08 14:09



С финален хедшот ли я опатках мисийката?



Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.

Тема Re: Дайджест VII [re: aspid]  
Автор valio_98 (читател)
Публикувано14.11.08 15:24



Твоя воля. За съжаление не съм я чел, разправията беше само колкото да се намираме на приказка.

Пробвай с това:


За да не каже някой, че съм заинтересован, моя разказ направо го прескочи.

От по-новите неща бих ти препоръчл още "Нано" на Ники Теллалов (hard SF), "Те не вярват в приказки" от Марин Петков (социална СФ на българска основа) и "Орфеус слиза в Ада" на Георги Малинов (българска средновековна алтернативна история). И трите книги предизвикаха доста дискусии и непротиворечиви мнения, но на твое място не бих ги чел предварително за да не се повлияя.



Тема Re: Дайджест VII [re: valio_98]  
Автор ПpинцътKoйтoБeTeraв (тринайска)
Публикувано14.11.08 17:26



Добра подборка. Най-добре да почне с романите, а от тях "Орфеус" на първо място. Мое мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.