Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 22.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Дюна" като хранилка за изродинови  
Автор Diletanta (новак)
Публикувано29.10.08 05:33



Видният некадърник Брайън Хърбърт (несъмнено накарал достойния си баща Франк да се върти като вентилатор в гроба) и халтур-майсторът Кевин Дж. Андерсън плачат за "Гинес" в гаврата с велики книги.
Уж досега омаскариха де що можаха от оригиналната "Дюна" със скудоумни "продължения", "допълнения" и "предшестващи истории", ама не... Оказва се, че сключили договор с "Тор" за още четири - това ще да е някакъв рекорд по нагла алчност. Първата - "Пол от Дюна", май вече е на пазара за радост на всички тъпчовци. Следват "Джесика от Дюна", "Ирулан от Дюна" и "Лето от Дюна"... Тоест ще доолигавят и доосерат всичко. Да е честито на всички англоговорящи, на които не им стига акъл да схванат за какво, аджеба, иде реч в оригинала, та затуй толкова ги радват тези пародийки. И дано никога не се появят на български.





Тема Re: "Дюна" като хранилка за изродинови [re: Diletanta]  
Автор Sapiens (expert)
Публикувано29.10.08 09:59



Аз съм любител на "Дюн", с варианта "Дюна" от издаването и на български.
Слава богу, освен англополуговорящ, съм напълно българоговорящ и в качеството си на такъв ще се направя, че не съм чул за излизането на омаскаряващи прекрасния роман добавки, независимо дали са предхождащи или следхождащи, понеже (вярвам на преценката ти...) явно са изхождащи...

"Вселената е пълна с изненади, а разумът е най-голямата от тях..."

Тема Re: "Дюна" като хранилка за изродинови [re: Diletanta]  
Автор sinsky ()
Публикувано29.10.08 14:22



Той и оригинала беше доста зле.. игрите стават и някои от филмите, ама тях сигурно щеше да си ги има и без книгата :)



Тема Re: "Дюна" като хранилка за изродинови [re: sinsky]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.10.08 17:42



Под оригинала: "Дюна" ли имаш предвид?

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: "Дюна" като хранилка за изродинови [re: Paganel]  
Автор sinsky ()
Публикувано29.10.08 19:06



Да..



Тема Re: "Дюна" като хранилка за изроди [re: Paganel]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано30.10.08 00:26



Малииииииии

А да те видя сега какво ще кажеш на бате Сински?



Тема Re: "Дюна" като хранилка за изродинови [re: Гeнepaлa]  
Автор sinsky ()
Публикувано30.10.08 02:29



Защо трябва да казва нещо? Може тихичко да се възползва от услугите на някой наемен убиец :)



Тема Re: "Дюна" като хранилка за изродинови [re: sinsky]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано30.10.08 09:42



В случая наемния убиец не е достатъчен. Става дума за Канли, родова вражда. Фремените ще те преследват, ще ти вземат водата, но същото важи и за всички от твоя род.
Советвам те да се запасиш с детектор на отрови и да научиш думички като чомъс и чомърки. Не е лошо също така да се снабдищ с лазестрел, взеизвестно е че фремените не ползват силови полета. Но едва ли ще ти помогне.
Животът в пустинята не означава нищо

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: "Дюна" като хранилка за изродинови [re: sinsky]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано30.10.08 11:35



Защото не обичам бръмченето на трупните мушици. Сините.





Тема Re: "Дюна" като хранилка за изродинови [re: sinsky]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано30.10.08 14:02



Робин беше доста изчерпателен :) . Само не си харчи парите за детектор за отрова... не ползваме такива методи - водата е ценна и не бива да се разваля.

Не, сериозно, аз не ти познавам вкусовете, но досега не съм срещал човек, който харесва фантастика и да не харесва Дюна... стига, разбира се, да я е изчел цялата. Защото познавам доста хора, които не я харесват, защото след като са прочели 10 страници са решили, че е много сложно с тоя речник накрая... и там подобни тъпни :)

И тъй като знам, че си един от активните участници в този форум, ще се радвам да чуя твоята "обвинителна пледоария" по отношение на книгата.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.