Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:31 03.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Какво четем (тазгодишно)  
Автор alvin (orange)
Публикувано27.09.08 20:09



След явния провал на ежемесечната тема, да подходим на едро.

След "Дребнио волен народ" на Пратчет, прочетох '

' на Патрик Марбър и продължавам с Алекс Гарланд.

С вас какво е положението? Студ, топли вълни и сладко от смокини?
Моля, споделете в детайли. Аз ще прочета с интерес.

послепис - ама съм го закъсал с фантастиката напоследък.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: alvin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано28.09.08 12:18



Джак Ванс "Планетат на прикюченията" 1. Обявена е за класика от Бард, до тук няма съществени разлики от доста по-старата серия за Джон Картър в Барсум на Бъроуз.



Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: alvin]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано30.09.08 23:23



"Студени играчки са звездите" - Сергей Лукяненко.
В началото тръгва малко като "Надига се звездна вълна" /нищо че си прави яки бъзици с нея/, но после... после става нещо, което трябва да се прочете.
Разбива идеите на Стругацки /особено Полден../ много яко.
Каквото и да кажа повече ще са спойлери, но определено сис трува да се прочете тази книга.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: Бorдaнoв]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано01.10.08 13:02



Един тъй разбивал, разбивал, дали ему по ушам, метнали го връз дървото и повече не разбива, козина по човката и на децата си ще забрани да разбиват...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: Бorдaнoв]  
Автор ПpинцътKoйтoБeTeraв (тринайска)
Публикувано01.10.08 13:41



хаха, ритна посудата за волни пожертвования в храма на стругацки

Редактирано от ПpинцътKoйтoБeTeraв на 01.10.08 13:41.



Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано01.10.08 13:57



Феновете стояха край плета,
по тях стреляха
и те умираха.

П.С Книгата яко разбива идеята и за "Следващото", като разглежда няколко модела за развитие и накрая оставя всичко в една неизвестност - нито един не е нашият.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: alvin]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано01.10.08 16:11



Подариха ми едно огромно издание от 1020 стр. - 100 разказа от Рей Бредбъри та сега съм на него...доста от нещата съм ги чела, но пак е удоволствие.

http://preslys.blogspot.com/


Тема Re: Какво четем (тазгодишно) [re: Бorдaнoв]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано01.10.08 16:32



Един тъй стрелял стрелял, зели му пистолета, па му го заврели някъде и вече не стреля, не ще и да чуе дори...

Лукяненко не е автора който ще компрометира АБС пред почитателите им. Всъщност той започна именно като ученик на АБС и стана известен с продължението на Понеделника - Временна суета. Не съм го чел целия, но не е от авторите които биха ме впечатлили с език или идеи (не то щто Пелевин...). Чете се, става, даже е интересно... Толкоз.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано01.10.08 17:37



студените играчки обаче си струва.

в сми - дреме ти дали е добър автор - ти тея идеи нали ще ги коментираш с всеки, дето е достатъчно запознат да направи що годе стройно изложение?
е човека даже го е написал.

оттам нататък е "драпане на пача", което ние много добре си го знаеме :) - любим форумен спорт.


т.е. намесвам се в живото предаване, само за да споделя, че май с грешен крак стъпвате - въпросът не е на пишкомерие със стругацките, а в коментар на тяхна идея/постановка - нещо, което логично влече ответни коментари и така нататък :)

"Everything that can happen does"
----------



Тема Re: [re: firefox]  
Автор PreslySt (същата)
Публикувано01.10.08 17:59



За Стругацки:
Скоро прочетох Търсене на целта и имах чувството, че чета две различни книги- може би точно това е бил замисълът, но някак си нещо ми липсваше... не ми се връзваше... и заглавието също. Все едно е писал, изоставил е книгата и в един съвсем различен и далечен момент е продължил отново е е вмъкнал нещата от действителността...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.